Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 04.9.2021 10:34

Když na to navážu - jak dlouho se mluví a připravuje akce Zahradní město?! Tak schválně si zanedlouho povíme, co kdo nestihl (-X
Podle koordinačního výkresu nás čekají 4 nová SSZ - Na 50., světelný přehod v podjezdu, rampa Jižní spojka, Švehlova x Ždánická :devilsmokin

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 04.9.2021 9:55

To lze v určitých případech pochopit, nebo když do hotového někdo hrábne (Braník), ale v případě Muzea o kterém se mluví roky a je dopravně i politicky exponované a pak se tam vyrobí toto?! :prase I na konfekční řešení je to strašný, když je to horší než to předpotopní, co tam bylo. Vždyť i pevný program lze sestavit použitelně :roll:
V případě Chodovské i Muzea tam volna na výzvu, nebo pevně (nebo jedno pevně a jednou na výzvu) mělo být už z podstaty. Příště se tam "zapomene" vložit fáze úplně? :evil:

Mimochodem zrovna Za Ženskými domovy jsem s blikačkou na 7 měl docela veget. Když stála na Radlické 7 DC a trefil jsem se jí do volna od Anděla, dal se udělat Anděl - Křížová na čistý průstřel 8-)

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od vencavasek » 04.9.2021 8:30

Myslím, že všichni ví, co by tam mělo běhat.
Ale co dělat, když dodavatel nestihne dodat SSZ s preferencí a jediné co stihne k termínu spuštění SSZ do provozu připravit je pevný program?
Nechat to blikat jako na SSZ Radlická - Za Ženskými domovy?

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4073
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od P_V » 03.9.2021 19:22

Vždyť je to ale pokaždé, co si tu někdo stěžuje: nové SSZ je zprovozněno s pevným nebo jinak nevyhovujícím programem, a trvá tak rok dva, než se udělá program na míru. I tam, kde dřív starší SSZ mělo preferenci, takže se nedá říct, že by nikdo nevěděl, co tam má být. To není bota programátora, to je bota v zadání. Nebo že v zadání prostě nebylo nic, a tak dodavatel dodal jen nějaké "konfekční" nastavení, které nedá moc práce.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 03.9.2021 18:53

Pak je tu tedy možnost, že město objednalo nějaký cyklus na SSZ, programátor dodavatele udělal botu, a zjistilo se to až po spuštění. A bude z toho opravdu normální reklamace. :-k

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4073
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od P_V » 03.9.2021 16:08

Mně to spíš připadá, jako by rekonstrukce křižovatky a naprogramování SSZ byly dvě odlišné zakázky. Že z nějakého důvodu nejde dodat křižovatku i se signalizací na míru. Ten příměr s koupelnou by byl cca takový, že koupíte v novostavbě holý byt, kde jsou v koupelně neomítnuté zdi, žárovka na drátě a kohoutek nad kýblem, čili hygienu zde provozovati lze, a dodatečně sháníte někoho, kdo to udělá hezčí.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petr » 03.9.2021 15:33

von Špilberk píše:
03.9.2021 14:29
Já to stejně nějak nechápu: Aktuálně pan radní na FB PrTek napsal něco jako, že se bude řešení SSZ u Muzea reklamovat. Ale snad by to mělo fungovat tak, že na SSZ je takové řešení, jaké chce město a ne takové, jaké chce dodavatel. Když se semafor chystal, tak se snad vědělo s jakým cyklem bude běhat, a někdo to schválil. Nebo si TSK objedná renovaci semaforu bez požadavku na cyklus a pak se čeká, jaký cyklus si vymyslel dodavatel :?: Přičemž dodavatel se ani neobtěžuje zabývat se tím, aby se koukl, jak SSZ funguje doteď a aspoň to udělal +- podobně, ale napálí tam to, co ho napadne :?:
Já těmhle pochodům fakt nerozumím. #-o #-o
To jsme dva, vítej do klubu. Když si objednám rekonstrukci koupelny, sdělím dodavateli své požadavky a on podle toho pracuje. Představa, že počkám, až co vymyslí (jaké zvolík obklady atp.) a teprve pak budu reklamovat, mě docela děsí.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 03.9.2021 14:29

vencavasek píše:
30.8.2021 10:00
nedostatek projektantů SSZ, obzvlášť těch, kteří umí navrhnout kvalitní preferenci. Takže "věčně nestíhají". Dlouhodobá smlouva na SSZ je pro město finančně výhodná (čti: je to levné), ale za málo peněz se asi nedá čekat hodně muziky...
Já to stejně nějak nechápu: Aktuálně pan radní na FB PrTek napsal něco jako, že se bude řešení SSZ u Muzea reklamovat. Ale snad by to mělo fungovat tak, že na SSZ je takové řešení, jaké chce město a ne takové, jaké chce dodavatel. Když se semafor chystal, tak se snad vědělo s jakým cyklem bude běhat, a někdo to schválil. Nebo si TSK objedná renovaci semaforu bez požadavku na cyklus a pak se čeká, jaký cyklus si vymyslel dodavatel :?: Přičemž dodavatel se ani neobtěžuje zabývat se tím, aby se koukl, jak SSZ funguje doteď a aspoň to udělal +- podobně, ale napálí tam to, co ho napadne :?:
Já těmhle pochodům fakt nerozumím. #-o #-o

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 681
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 03.9.2021 0:58

Ohrada by mohla jít napřesrok do obnovy. Věřím ve zlepšení. A u Muzea je stovka.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6698
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 02.9.2021 22:40

Tramdriver747 píše:
22.8.2021 14:26
Zdravím, nevíte, zda neproběhla nějaká změna na SSZ Ohrada? Včera jsem měl linku 9 a jel jsem DC. Přede mnou byla mazačka, ta jela vpravo na Krejcárek. Mazačku to pustilo a hned po ní to pustilo i mě vlevo na Biskupcovu. To jsem zažil poprvé...
Ještě dodám, že to bylo v sobotu 21.8. Dopoledne
Asi nějaká chyba v Matrixu. Já si naopak dneska Ohradu užíval, když se přede mne od Spojky napojila 25 a 6 z vozovny, takže jsem měl tu čest sledovat hned tři cykly...
Do toho ten super 90 s cyklus u Muzea. Jo 11 je super. :D

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od vencavasek » 30.8.2021 10:00

Ještě Grossáka doplním, že problémem je též nedostatek projektantů SSZ, obzvlášť těch, kteří umí navrhnout kvalitní preferenci. Takže "věčně nestíhají". Dlouhodobá smlouva na SSZ je pro město finančně výhodná (čti: je to levné), ale za málo peněz se asi nedá čekat hodně muziky...

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 681
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 27.8.2021 21:33

Sešlo se zde hodně dotazů. Aspoň na nějaké odpovím. Na úvod díky za sdělené poznatky o závadách. I když třeba hned neodpovím, tak většinou předám k řešení. Doporučuji však hlásit i na PDT, můžu být mimo. A jednou tu nebudu vůbec.

1) Palouček. Je to opravdu otřesné. Původní řízení bylo jednak v koordinaci s Pražského povstání a jednak pro TRAM byly delší zelené. Nyní je na Pražského povstání řízení s preferencí MHD, s proměnnou délkou cyklu v dynamické koordinaci obou SSZ, které funguje slušně. A na Paloučku je pevný program, čili koordinace nefunguje a nebude fungovat. Cílový stav je samozřejmě preference i na Paloučku. Je třeba to urychlit. Vynasnažíme se. Považuji to za prioritu, společně s velkým Edenem.
2) Chodovská - U Plynárny. Stejný osud, pevný program, ale trvá to už podstatně déle. Technologie hnije. Ostuda.
3) Muzeum. Pokračování stejného příběhu. Stůj pro TRAM = 95 sekund. Neuvěřitelné. Zde o to smutnější, že cca 15 let zde byla prostá výzva TRAM ve dvou polohách v cyklu. A nic nebránilo tomu zde podobné ultra jednoduché řešení zachovat, než bude plnohodnotná dynamika. A mimochodem, tramvaj zde magistrálu nekříží. Reálně tu přes koleje nejezdí skoro nic, navíc se odsunul z kolejí i ten dlouhý přechod přes Vinohradskou, takže plná dynamika by mohla přinést velmi pěknou preferenci. Zde už jde úkol tu hrůzu odstranit, ale musíme být velmi důslední.

Podobné scénáře bohužel mohou velmi brzy následovat. Každou preferenci je třeba vyprojektovat, kompletně projednat se státní správou, naprogramovat a nasadit. Letos se buduje extrémně moc, protože končí dlouhodobá smlouva na SSZ, která je pro město finančně výhodná. Z dojmu nelze dělat jednoduché zkratky. Je mnoho okolností a subjektů, které věci komplikují, nebo jim naopak pomáhají. A v našich končinách to nejde jako v Uzbekistánu, kde se vládce nějak vyspí a za pár měsíců se zruší, nebo naopak postaví celá tramvajová síť. V posledních cca 2-3 letech se v preferenci povedlo mnoho věcí. Letos mi to přijde slabé. Pracujeme dál, aby přišly další změny. Nejen viz výše.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 27.8.2021 7:44

Z dané lokality mám i dobrou zprávu: v celém úseku Vladimírova - Voz. Pa byla odstraněna noční OR40. Takže umělecký dojem kazí už jen jeden semafor.

K 7 letům čekání ve Vršovicích: nezapomeňte, že to zavedení preference ještě urychloval Dolínek, kdyby ne, není ještě teď. :lol: :twisted:

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3165
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od kruťák » 26.8.2021 22:27

Ústečák: Bohužel víme. Funguje to tak jako třeba v těch Vršovicích, že se 7 let nespustí preference pro tramvaje, protože probíhají hádky o nějaký parkovací místa o pět ulic vedle :twisted:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 26.8.2021 15:20

No právě. Kruťák má ale pravdu - když si město vymyslí někde nalajnovat cykloblbost, během chvíle tam vznikne, i když to znamená omezení ostatní dopravy. S preferencí to i přes veškerý proklamace je furt bída a stejnětak je pravidlem věčný haprování, špatný fungování nebo vypínání preferencí i tam, kde už jsou či byly. A mimochodem, všichni chápeme, že požadování preference v době špičky nejšpičkovatější je blbost, ale o podobných situacích se nebavíme, že?

Odpovědět