Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 17.3.2012 11:58

Karosák: Skvěle napsáno =D> !

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 17.3.2012 11:34

Olšanský hřbitovy jsou hodně přísný...hlavně v noci fakt pláču. Onehdá byly asi 3 dny mimo provoz a podle mě si toho nikdo nevšiml. Tak už jsem se v koutku duše radoval, ale zase je zapnuli :evil: Jako sorry v půl čtvrté ráno tam dycky vyskládaný ty 3 taxíky v každém směru, libovka. Aspoň na blikačku [-o< Nehledě na to, že ZC to víceméně jednopruh už je, protože u ostrůvku je šrafování a retardéry. Další SSZ, které je SSZ (semafor svítící zbytečně) v pravém slova smyslu jsou dle mého Ruská x Murmanská a Ruská x Litevská. Chodím kolem ve dne i v noci, v pevném cyklu i blikačce a jedinkrát jsem neviděl, že by světel bylo třeba. Buď se projede OK, nebo tam někdo stojí (auta v přímém směru nic), pak ho to pustí (a zastaví proud aut v hlavním směru), OMG! Babka mi vyprávěla, že prý kdysi bývala Ruská rušnější, tak třeba tam měla světla smysl, ale dneska je to jen žrout elektřiny a krmič Eltoda. A s tím šetřením je to o to kouzelnější-tak vono není pomalu ani na toaleťák, ale musela se vyměnit světla na IPP. Teď to vypadá na obnovu SSZ na výjezdu ze smyčky Bílá Hora. Halóó, úřední kašpaři, může se tam někdo stavit a až půjdu s kličkou mi říct proč? Doteď s tím nebyl problém, tak co se do toho kdo šťourá?!! Nebylo by účelnější upochodit kontakty a preferenci na výjezdu smyčky Černokostelecká? Trochu profackovat Divokou Šárku? Stepovat jeden večer na Brusnici? No kua že bylo, ale každý máme představy o zvyšování atraktivity MHD jiné, že... :roll:

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 17.3.2012 11:23

U zastávek na znamení trpím obavou o jízdní řád a jízdní doby, protože ROPID říká, že se ušetří čas. Aby to neskončilo tak, že se nasekají zastávky na znamení, pak se zkrátí jízdní doby, a když budu mít smůlu a na každé zastávce bude 1 člověk, tak budu mít po pár zastávkách zpoždění 5 minut.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 17.3.2012 11:12

9001: 100% souhlas!
Jinak teď jsem si vzpomenul, někde jsem četl, že snad Ropid couvá se zavedením zastávky ČSAD Smíchov jako jediné na znamení hned od dubna. I tomu =D>, páč tam by se lautr nic ve skutečnosti nevyzkoušelo/neověřilo - to spíš by šlo právě zde na zastávce Vinohradské hřbitovy!

PS: Jó, a že nemáme poptávkové ovládání dveří ve všech TRAM přece není problém - to není ani ve všech BUS a ty zastávky na znamení mají dávno!
Prostě nejjednodušší je řešení zavedené v busech DPMB, jež musí pochopit snad každé jelito - viz příloha.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 17.3.2012 11:03

9001 píše:Zajímalo by mě, kdo se konečně najde a koukne se na výstavbu SSZ. Tam utíkají miliony na úplný kraviny. U hřbitovů je naprosto mrtvo až na pár dní v roce, kdy se tam dají postavit MP. Jinak i zúžení na jeden pruh by se nic nestalo...
Naprostý souhlas. Čuchám v tom další buzerační seamfor, který bude v noci šikanovat řidiče, respektive bude je učit jezdit na červenou... :roll:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 17.3.2012 10:52

Zajímalo by mě, kdo se konečně najde a koukne se na výstavbu SSZ. Tam utíkají miliony na úplný kraviny. U hřbitovů je naprosto mrtvo až na pár dní v roce, kdy se tam dají postavit MP. Jinak i zúžení na jeden pruh by se nic nestalo...

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 17.3.2012 10:51

Jó, na tohle píp jsem zapomněl ;-) Myšleny dotazy na nová SSZ v jiném vláknu.

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od kasme » 17.3.2012 10:48

MHMP píše:Předmětem řízení je výstavba nového světelného signalizačního zařízení SSZ 0.350 u tramvajové zastávky „Vinohradské hřbitovy“ v Praze 10.

SSZ bude zapojeno do skupiny křižovatek po ulici Vinohradské se sousedními SSZ 3.613 a 0.342 kabelovým propojením řadičů SSZ a KS. Dopravní koordinace je řešena v DŘ, řadič bude zapojen jako závislý.

Uživatelský avatar
7001
Uživatel
Příspěvky: 204
Registrován: 30.8.2004 8:31
Bydliště: V bezpečné vzdálenosti od Prahy...

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 7001 » 16.3.2012 17:26

Dnes IPP funguje bez závad, takže pánové díky za snahu, povedlo se. Jenom nechápu že starý světla léta fungovaly a když se tam dají moderní tak si to dělá co chce.

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Pepa » 16.3.2012 11:32

Mě to přijde, že to funguje jak kdy... ráno kolem 6h se IPP projet nedalo ani v jednom směru najednou a když jsem jel na střídání tak to od Karláku padalo krásně...

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Láďa » 16.3.2012 7:40

Bobik píše:Tak děkuji zainteresovaným, IPP funguje.
Zatím..... 8-)
Co jsem tam před 20 minutami jel, tak nás horní čočky pustili a na spodních jsme zase stáli.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 16.3.2012 7:05

Tak děkuji zainteresovaným, IPP funguje.
Zatím..... 8-)

Gregory
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 14.9.2010 21:03

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Gregory » 15.3.2012 20:25

MM-Mikulovsky píše:
Gregory píše:BYlo odstraněno, ale vydrželo to pouze týden, dnes opět se nedalo naráz projet. Zespodu stojím, zeshora si to tramvaj vesele sviští dolů, bo má čočky na volno...To na dispečinku nikdo na kamerách nevidí, jak se tam (ne)projíždí..., že je cyklus zase rozházený?
Pozór! Jest-li teď popisuješ dolní IPP, tak takto je snad OK - od spodu/ZC padá stůj dřív než od shora/DC!
(Někdo mi to odůvodňoval, aby se doprostřed nenacpaly dvě soupravy = 2. z nich neblokovala zadkem levý pruh IAD v Sokolské.)
Když mám před sebou 2xT6, tak za ní jako druhý nepojedu, protože vím, že se tam nevejdu. A s 2xT3 najíždím až do horních čoček, aby se tam za mně další souprava(2xT3) vešla(pokud se rozhodne tam vjet, já tam jako druhý nejedu).

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od trainzjohny » 15.3.2012 18:08

Dneska v poledne se tam vrtalo x lidiček jak ve světlech tak v řadiči a křižovatky si škodolibě dělali vlastní opak preference.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 15.3.2012 17:45

No to jsme to dopracovali, lézt za odpovědnými pomalu po kolenou, aby milostivě dělali to co mají a za co jsou placeni... [-o< #-o

Pánové každopádně vám velký dík. =D>

Odpovědět