Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Grossák
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 04.5.2020 19:33

Na některých místech skutečně tvrdé chodecké výzvy zmizely, a to na základě podnětů pracovní komise. Zejména bylo třeba pomoci nočním autobusům, dále tramvajím a také autům.
Pokud někde utíká volno, nemusí to být přímo způsobeno tvrdou chodeckou výzvou. U signalizace s kvalitní preferencí je dopad minimální. Sparta, Dvorce, Biskupcova. Tam, kde se příliš neopatrně zacházelo třeba s preferencí chodců pro přístup na zastávku, nastal chaos. Třeba SSZ Partyzánská - Vrbenského, Depo Hostivař, na obou odstraněno. Dobrá situace není ani na dlouhých přechodech, které generují dlouhá stůj pro TRAM a přitom přihlašovací detektory jsou příliš blízko před SSZ. Například Jahodová (výzva odstraněna), Dřevčická.
Na některých místech byly příčinou problémů běžné závady v detekci tramvají: Svatoplukova, Fidlovačka. Po opravě ok. Myslím, že Kublov je nyní také ok.
Na některé další, které tu zazněly, se zkusím tento týden podívat. Případně prosím o další tipy. Díky.

demon
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 04.5.2020 19:31

Asi se to skutečně pozvolna lepší, protože ráno jsem by nucen projet jen asi tři plný červený a tak dvě tmavězelený... :lol: :lol: :lol:
Na blikačku byla třeba i Černokostelecká x Sazečská.

Karosák
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karosák » 04.5.2020 12:51

Také mi přijde, že chodecký teror zvolna opadává, ale cítím tu souvislost s instalací velkých "loketních" tlačítek. Či spíše klapek. Nicméně třeba včera Škola Radlice - první 2 kola do cca 9 hodin krásná preference, zelená držela od obzoru k obzoru. Zbytek šichty ale klidně stůj před čumák a plnotučné volno pro chodce přes celou šířku. Samozřejmě chodci nikde...
Na blikačku v noci třeba i Mezi Hřbitovy, Radlická x Žen. domovy, provizorní SSZ u OC Hostivař a můžeme jmenovat další.

K tomu bych rád dodal, že se NĚCO stalo na Vypichu :!: :shock: Zaprvé byla vyměněna malá tlačítka ta klapky, takže se mírně zlepšily poměry na odbočení do/ze smyčky. No zlepšily, spíš mi to připadá jako návrat k původnímu stavu, takže třeba po hlavním volnu se nutně nemusí vybírat chodci, ale dá to odbočení a může tak vlak uhnout.

Ovšem přibylo i velké žluté čudl na výjezdu BUS, asi jako doplněk k detekční kameře. Možná je to záloha, kdyb kamera kixla. Každopádně se mi stalo při posledním výjezdu nevídané Z:arrow: Na hlavní padlo stůj a nejenže se nevybrali chodci, ale promptně padlo volno na výjezd, aniž by byl vypouštěn vzduch, nebo kolizní BUS z terminálu :!: :shock:

MOp
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MOp » 04.5.2020 9:14

U nás na Zelené ode dneška též již není pevný cyklus.

Bobik
Uživatel

Příspěvek od Bobik » 04.5.2020 8:35

von Špilberk píše:
04.5.2020 8:31
Ale původně to jelo celou noc naplno.
Fakt? Jsem nějak nezaznamenal. Ale je pravda, že na Albertov se v noci prakticky moc nedostanu (to jedno pořadí 93 se nedá počítat) a na Hradčanský to jede naplno bohužel co chvíli, když jsou v noci zavřený tunely.

von Špilberk
Uživatel

Příspěvek od von Špilberk » 04.5.2020 8:31

Bobik píše:
04.5.2020 8:25
Už dlouho, jenže! Hradčanská i Albertov je "na blikačku s podmínkou" - tzn. sice to bliká, ale jen na oko - přijde Jouda Joudovič, zmáčkne čudla na pustým zhasnutým přechodu, SSZ se probere k životu a nějakou dobu prudí, než zase zhasne.
Jo, já vím. Ale původně to jelo celou noc naplno. Takže návrat k "normálnímu" stavu. 8-)
Když se původně rozšajnherovaly semafory, tak mi např. při stanicování vždycky utekl Kublov (většinou ZC i DC) a už pár dní zase neuteče a čeká. A je to vidět i jinde, kde se pohybuju jako chodec, třeba na Budějovické.
Teď jen čekám, kdy o tom pan radní bude mít příspěvek na FB, ale asi budu čekat marně. #-o
Naposledy upravil(a) von Špilberk dne 04.5.2020 8:41, celkem upraveno 1 x.

Bobik
Uživatel

Příspěvek od Bobik » 04.5.2020 8:25

Už dlouho, jenže! Hradčanská i Albertov je "na blikačku s podmínkou" - tzn. sice to bliká, ale jen na oko - přijde Jouda Joudovič, zmáčkne čudla na pustým zhasnutým přechodu, SSZ se probere k životu a nějakou dobu prudí, než zase zhasne. Samozřejmě že Jouda Joudovič rovnou jde a nečumí na to, takže záleží na rychlosti probrání. Třeba Hradčanská je docela rychlá, tam ho stihne zelenej pajdulák "už" v půlce přechodu. A taky mi děsně pije krev, tam je bohužel běžný, že ti ve dvě ráno mladej, zdravej, ale úplně blbej Jouda Joudovič vyleze z prostředních dveří, volným krokem dojde ke zhasnutýmu přechodu, což je zhruba ve chvíli, kdy akorát zavřeš a chceš jet, zmáčne si čudla - a samozřejmě ti tam okamžitě vleze. #-o [-o< @3657 :smt021

von Špilberk
Uživatel

Příspěvek od von Špilberk » 04.5.2020 7:48

Včera večer po 22 hod Albertov na blikačku, po 23 hod Hradčanská na blikačku. Mám pocit, že pevné chodecké výzvy (oslavené radním pro dopravu na FB) začínají tiše a bez oslav mizet. 8-)

Bobik
Uživatel

Příspěvek od Bobik » 01.5.2020 6:23

MARV píše:
30.4.2020 22:14
Tak doufám, že již každý ví koho v příštích volbách nevolit.
Koho nevolit vím už dávno. Ovšem kardinální otázka, co (neje) mne trápí už řadu let zní - koho volit?

Starej, mladej, novej, známej, neznámej, ať je tam Pepa, Franta, nebo Lojza, všecko stejně na :zadnice

mart337
Uživatel

Příspěvek od mart337 » 01.5.2020 1:26

Tady je to napuosto noumání Béďo. Značení neznačení.

Karosák
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karosák » 30.4.2020 23:36

IMG_20200430_233727_535.JPG
Hotel na Zvonařce má vcelku štěstí, že teď nepotřebuje zásobování :zadnice
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MARV
Uživatel

Příspěvek od MARV » 30.4.2020 22:25

Právě ty nové tváře ve vedení současného magoše je hrůza hrůz. Koncepce žádná a když, tak pouze byciklová.

9001
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 30.4.2020 22:22

MARV: Ono je to jedno... Stačí se podívat na složení radnice... Až na TOPku nové tváře ...

MARV
Uživatel

Příspěvek od MARV » 30.4.2020 22:14

Tak doufám, že již každý ví koho v příštích volbách nevolit.

Bobik
Uživatel

Příspěvek od Bobik » 30.4.2020 4:32

Karosák píše:
29.4.2020 21:49
A radní a tyhlety fejsbuky nic?...
Ne. Radní, alespoň ten sedmičkovej, kterýmu jsem posílal pár fotek od lidí, na fejsbucích akorát jede svojí propagandu a jinak dělá mrtvýho brouka. Jo kdyby to šlo řešit cyklopruhem, nebo vysázením balisetů, tak už je dávno hotovo.... :lol:

Odpovědět