Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 13.9.2015 22:35

Karosák píše:U Botanické ZC se nerozsveci stromeček a neprodluzuje volno. Kontakt bez poškození. Hlášeno, ale felix mi řekl, že je tam pevný cyklus. Proč? Divné pak je, že DC výzva svítí a chovalo se to preferenčně. 4 kola s 24. Ví někdo víc?
Nevím, kdo je felix a jakou má kvalifikaci, ale pevný program se vyznačuje tím, že stromeček svítí trvale, obvykle všemi pojížděnými směry. Takže nejspíše nefunguje detekce.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 13.9.2015 17:46

Karosák - mám obavu, jestli náhodou Policie zas "neladí" nějakej poprázdninovej systém. Stejnětak zlobí světla u Letenskýho tunelu, přijde mi, že je tam v noci kolikrát pevnej cyklus, stejnětak zlobí v noci světla na Špejcharu - od Hradč. přímo a z Bádenky vlevo po přejetí kontaktu stromeček blikne a zhasne (do Bádenky sice nezhasíná, ale to je tak všechno). A SSz se chová jak s pevným cyklem (třeba z Bádenky nečeká, ale po přijetí k SSZ se toto vysměje a uteče). Taktéž mám podezření na nějakej pevnej cyklus.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 13.9.2015 14:53

U Botanické ZC se nerozsveci stromeček a neprodluzuje volno. Kontakt bez poškození. Hlášeno, ale felix mi řekl, že je tam pevný cyklus. Proč? Divné pak je, že DC výzva svítí a chovalo se to preferenčně. 4 kola s 24. Ví někdo víc?

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MF » 04.9.2015 10:58

Karosák píše:Již minulé úterý jsem zjistil, že byl odstraněn bez zjevných důvodů bumlík před Křížovou DC! Nebyl nahrazen ani plnou čárou, jen je tam pečlivě zaasfaltovaný proužek. I DZ stále tvrdí, že "pruhy odděleny zvýšenou tvarovkou". O co jde??!!
O trvaly stav. Auta po kolejich už pred odstraněním bumliku legálně odbocovala. Vznikl tedy jizdni pruh o dané šířc.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 04.9.2015 9:56

U krátkodobých výluk na září (http://www.ropid.cz/mimoradnosti/tramva ... x3266.html) upozorňuji na výluky 12.9. a 19.9., protože důvodem výluk je budování preference pro MHD. V prvním případě na křižovatce Smetanovo nábř. x Karolíny Světlé, a ve druhém na křižovatce Francouzská x Záhřebská.

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od ZXS91 » 27.8.2015 15:38

Na Vypichu/sm. svetla mimo provoz.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 24.8.2015 13:56

Již minulé úterý jsem zjistil, že byl odstraněn bez zjevných důvodů bumlík před Křížovou DC! Nebyl nahrazen ani plnou čárou, jen je tam pečlivě zaasfaltovaný proužek. I DZ stále tvrdí, že "pruhy odděleny zvýšenou tvarovkou". O co jde??!!

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 23.8.2015 13:33

To my víme, že to jde. Teď to jen prezentovat někomu, kdo se zasadí o změnu u zbytku :-(

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 23.8.2015 12:18

Baresm píše:Dojde někdy (vůbec) ke zprovoznění těch odbočovacích světel na Horo nebo to bude další oblíbené dlouhodobé provizorium? :wink:
Obojí současně je správně.

Semafory na Evropské se v rámci RTT neobnovovaly. Jen se občas někde šouplo s nějakým stožárkem apod. Na celém tahu zbývá obnovit právě už jen Thákurovu a Gymnazijní, ale podle mne byly zdrženy kvůli předpokládanému obchvatu Kulaťáku. Obnovený - neobnovený je semafor na přechodu na Sídlišti ČV.

Pokud dobře počítám, na TT na Evropské je celkem 12 SSZ po plnohodnotné obnově, s detekcí tramvají. Z nich SW s preferencí TRAM mají 4: Vozovna, Veleslavín, Starodejvická, Dejvická. Na nich se ukazuje, že i na Evropské to bez problémů jde.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 22.8.2015 15:31

Tvl, my jsme se nepochopili. Já předpokládal, že došlo k rekonstrukci SSZ, jen tu preferenci nikdo nezapl. A na té Thakurce zůstalo původní!! Tak to je teda žrádlo. Nicméně stará světla snad beru líp, než nefungující preferenci. Ale vono je to asi jako pít zkazenou vodu, nebo jíst zelenou šunku. Stejně bych blil. Tak alespoň ten Cervenak, nebo Horo se snad rozchodi. Vždyť pytle na odbočováku nejsou úplně normální. Nebo je to tam na Furt? No mazec, tohle jsem myslel, že se už při RTT nestane.

Baresm
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: 11.9.2014 9:11

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Baresm » 17.8.2015 17:15

Dojde někdy (vůbec) ke zprovoznění těch odbočovacích světel na Horo nebo to bude další oblíbené dlouhodobé provizorium? :wink:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 17.8.2015 8:49

Grossák píše: ...vyjede už ze Šárky skoro s minutou, pak stačí, že mu to dvakrát těsně uteče a je to.
Tohle je kámen úrazu. Jenže na tu Šárku se nadává už - kolik? Přes tři roky, možná dýl. A pak taky zcela zbytečný světla na "přechodu" na horním konci Horoměřické, co je teďka Bořislavkou.
Zbytek funguje taknějak +/- stejně jako "vždycky", takže se naučit jezdit dá. Velekravín docela čeká a dokonce Na Pískách, co byla Bořislavkou umí i "mezicyklus" volno jen pro tram (auta červená).

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 16.8.2015 21:31

Počítám, že nominálně tu z JŘ. Ale nepočítám, že by to šlo nějak zaonačit...

Na Dejvické je vidět, že většina tramvají stíhá v pohodě. Některé od tam dokonce odjíždějí těsně po celé, což naznačuje, že chvilku vyčkávaly. Jenže jiné jsou zpožděné přes minutu, sem tam i přes dvě. A to jsou prázdniny. Když chybí preference, rostou samozřejmě nejen jízdní doby, ale hlavně jejich rozptyly. Takže jeden vlak projede v pohodě. A druhý vyjede už ze Šárky skoro s minutou, pak stačí, že mu to dvakrát těsně uteče a je to. V řízení s preferencí se tohle stává o dost méně.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od P_V » 15.8.2015 16:33

Grossák píše: Pokud se budou muset jízdní doby vrátit, vracet se bude také část evropských dotací na RTT.
Sleduje EU jízdní dobu dle JŘ, nebo tu skutečnou?

Filip

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Filip » 15.8.2015 16:32

51 jsem měl naposledy v lednu a to byla tragédie. +3 minuty jsem měl jenom než jsem ze Šárky dojel na Vítězné náměstí. Ale teď nevím, jak to tam funguje.

Odpovědět