Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Re: Preference / antipreference MHD

Odeslatod Karosák v 27.1.2019 20:10

A jak to šlape, máme postřehy?

Jinak po pár šichtách, když se pokusím o nějaké hodnocení Vršovické. Tak DC opravdu úleva, drží, navazuje a až zmizí ten výkop, tak i busy si určitě polepší. ZC ale mám takové rozpačité pocity, jakoby ta 3 SSZ jela úplně izolovaně a vůbec si nepředávala info, že jede nějaké tramvaj. Samostatně vás zaregistrují a v nějaké rozumné době volno přidělí, ale čekal bych nějaké koo. Nechci moc kňourat, určitě je to lepší, než ta hrůza, co tam byla, ale spolehlivosti někdejší vlny to nedosahuje. Typicky: rozjezdu se z Nadr. Vršovice, na Petrohradské červená a předvolba, na Sportovní zelená a tma. Volným tempem mi to na Petrohradské padne, ale jen co se tam odhlásím a současně přihlásím do Sportovní, padne tam stůj a je potřeba se plazit, ne-li zastavit a to mi prostě přijde škoda, když se na to čekalo takových let. Ale asi bych měl mlčet a šoupat nohama, než to někdo zase rozšťourá [-o<

Moskevská x Francouzská je něco jinak. Především ZC to nečeká na tramvaj zuřivě už od Jana Masaryka, ale je normálně zelená přímo a auta mohou odtékat. Teprve po rozjezdu ze zast. Krymská ZC dojde k navolení a přidělení volna hezky do jízdy, což považuji za jednoznačně pozitivní úpravu!
DC tamtéž občas utíká volno, nebo svévolně odhlásí, ale to považuji už spíše za vlastnost.

Včera ROV od Manin mi pro 6 vpravo šlapalo, ale nad čidlem max 20, leč pro 14 vlevo přede mnou bohužel. Škoda, že se nepřipravila tehdy kabeláž, jež by počítala s posunem zastávky. Tak snad to půjde ještě vyladit na přijímači.
Karosák
Uživatel

Odeslatod von Špilberk v 27.1.2019 10:11

Vladimírka s preferencí...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory..
von Špilberk
Uživatel

Odeslatod von Špilberk v 10.1.2019 9:56

Grossák napsal:Uvítám postřehy z fungování ve slabším provozu. Noci, víkendy. Díky.

Tak já jezdil po Vršovické včera odpoledne, naposledy přesně o půlnoci a nemám námitek. @3644 Pokud se za námitku nepovažuje to, že kdyby se to večer vypínalo jako dřív, tak by to bylo úplně nejlepší. 8-)

Trvale zapnutá Vladimírka je totální vopruz. :prase
von Špilberk
Uživatel

Odeslatod demon v 10.1.2019 6:30

Tak opravuji, ze včerejších 4 průjezdů mě Dělnická vlevo nenavolila a to i v rychlosti cca 20 km/h, takže tam opravdu nějakej problém bude.
U Vorlíků OK, ale Badeniho DC z nějakého důvodu navoluje správně rovně při průjezdu přes vexli, jenže pak zhruba v místě srdcovky navolí i vpravo i přestože od Hradčanské ani od Chotkáčů nic jiného není, tak možná proto jsou tam takové prodlevy.
demon
Uživatel

Odeslatod Bobik v 09.1.2019 7:27

demon napsal:Pak tu máme Badeniho čekající na nějakou 20, beztak předjetou, ploužící se teprv od Chotkáčů, která následně vloží levé odbočení pro auta. Tramvaj si přece počká...
Jo ta Bádenka, resp. křiž. Špejchar ze směru od Hradčanské umí být libová. Na Hradč. klidně P-30sec, načež si postojím na světlech, protože dlouho se nic neděje, pak se vynoří 18, zase se nic neděje, pak se vynoří 2, opět se nic neděje, načež se vynoří beztak předjetá 12, která mě ještě přisolí na Letenským nám., kde pochopitelně čeká do času. Výsledek Z-4 min.... #-o
Bobik
Uživatel

Odeslatod demon v 08.1.2019 22:54

Dělnická od Manin dneska odpo při všech třech průjezdech OK, pravda 40 jsem na čidle určitě neměl...
Ale na pytel výjezd z Blanky U Vorlíků od Sparty. Stromeček potmě, takže krásný dlouhý stůj hezky do jízdy.
Pak tu máme Badeniho čekající na nějakou 20, beztak předjetou, ploužící se teprv od Chotkáčů, která následně vloží levé odbočení pro auta. Tramvaj si přece počká...
To samý Harfa. Ještě dokážu pochopit, když mě to zazdí kvůli nějakýmu vláčku 177, 195 a buhvíčeho ještě, ale proč sakra po dvou minutách čekání nutně musej následovat auta vlevo a až po nich já ???
Dál Vypich ZC zároveň se zavřením dveří na stůj, proběhne dlouhý volno chodců, pak volno do smyčky, minutu tam prostojíš jako prd.
Dneska prostě všechno :zadnice :smt090 :zadnice
demon
Uživatel

Odeslatod Grossák v 08.1.2019 18:56

Dělnická: Vím, že po posunu zastávek museli kolegové rádio trochu ladit, protože 15T s rychlými rozjezdy to nebralo. Pak to bylo OK. Zřejmě se tedy pokazilo něco jiného. Předám a díky za info.

Vršovická: již se podařilo snad vyřešit detekci na Petrohradské a všechna 3 SSZ by měla tedy fungovat dle záměru.
Grossák
Uživatel

Odeslatod Bobik v 08.1.2019 16:15

Karosák napsal: Má někdo podobný postřeh, než začnu šířit paniku?
Ano, včera večer mi to taky nefachalo. Paniku klidně můžeš šířit. :D
demon napsal:Teď je čidlo poněkud dál od zastávky a ve vyšší rychlosti už nemusí spolehlivě detekovat, nebo aspoň takové je moje pozorování.
Může být, ale nezdá se mi. Já tam nijak rychle nejel (cca 40).
Bobik
Uživatel

Odeslatod demon v 07.1.2019 17:00

Asi záleží jak hluboko našlápneš od zastávky. Teď je čidlo poněkud dál od zastávky a ve vyšší rychlosti už nemusí spolehlivě detekovat, nebo aspoň takové je moje pozorování. Zítra ověřím...
demon
Uživatel

Odeslatod Karosák v 07.1.2019 12:28

Včera mi nefachalo vzdálené přihlašování od Manin vlevo k Tusarově. Vždy jsem se přihlásil až u čáry s blokem ROV. Má někdo podobný postřeh, než začnu šířit paniku?
Karosák
Uživatel

Odeslatod Grossák v 07.1.2019 9:25

K Vršovické jen malá poznámka. Myslím, že Nádraží Vršovice a Sportovní jsou z pohledu TRAM v rámci možností OK. Konec poposkakování. Na Sportovní není dostatek času ZC, aby SSZ dokázalo na TRAM vždy dostatečně reagovat, což je dáno vzdáleností od předchozího SSZ Petrohradská.

SSZ Petrohradská zatím není ideální. Je tam nějaký problém zejména s detekcí. Snad se podaří brzy vyřešit. Připomenu, že je tam také preference BUS, takže případné čekání na odbočení BUS v jednom nebo druhém směru je v pořádku.

Uvítám postřehy z fungování ve slabším provozu. Noci, víkendy. Díky.
Grossák
Uživatel

Odeslatod Jirka v 01.1.2019 2:26

9001 napsal:Jirka: Je to na modrých :-). Když se koukám na mapy. tak by to měla být Vršovická 95 a 99 :-)
Jo, už to vidím. 87 a 89 tam taky něco mají. A tři slova by to být mohla.
Jirka
Uživatel

Odeslatod 9001 v 01.1.2019 2:09

Jirka: Je to na modrých :-). Když se koukám na mapy. tak by to měla být Vršovická 95 a 99 :-)
9001
Uživatel

Odeslatod Jirka v 01.1.2019 1:59

9001 napsal:
honza z Mo napsal:Tak nevim jestli sem se sedmičkou nejezdil jinejma Vršovicema než ti kteří si tu pochvalujou preferenci na Vršovické třídě (SNB :lol: :lol: :lol: )

Trochu OT :D Ale třeba mezi Slávii a Kubánským náměstím kze pořádn na domech najít čísla domů s tímhle názvem? :D
Tam lze nalézt Vršovice Praha 13. Že by tam býval na číslech domů název ulice jsem si nikdy nevšiml.
Edit: Aha, na č.p. ne, ale na č.o. to být mohlo, ikdyž jsem to namátkou našel v okolí jen na jediném domě v nepřejmenované ulici. Na SNB ani ň.
Naposledy upravil Jirka dne 01.1.2019 2:18, celkově upraveno 1
Jirka
Uživatel

Odeslatod 9001 v 31.12.2018 22:59

honza z Mo napsal:Tak nevim jestli sem se sedmičkou nejezdil jinejma Vršovicema než ti kteří si tu pochvalujou preferenci na Vršovické třídě (SNB :lol: :lol: :lol: )

Trochu OT :D Ale třeba mezi Slávii a Kubánským náměstím kze pořádn na domech najít čísla domů s tímhle názvem? :D
9001
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Provoz