Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 01.5.2014 10:56

V pondělí to čekalo (měl jsem 24) a jezdilo se celou odpolední špičku do +3. V úterý jsem měl 11, ale kolegové ze 17 ve vozovně hlásili že celej den pozdě, tak nevím co se ze dne na den změnilo.
Že by naše chrabrá Policie nařídila vypnutí preference, nebo jen závada?

Gregory
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 14.9.2010 21:03

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Gregory » 01.5.2014 10:18

von Špilberk píše:Abych nezapomněl, včera jsem měl l.17 a celé dopoledne a taky pěkný kus odpoledne mě štvala křižovatka Staroměstská ZC. Průběh vždycky stejný: přijíždím od Karlovek, čočky volno vlevo, výzva zhasnutá. Přijíždím ke sloupku a rozsvítí se výzva rovně, jen otevřu dveře už bliká, pak padne volno rovně asi na 5 vteřin, než zavřu dveře je volno rovně pryč a já koukám na pokračující volno vlevo. Pak stůj a celý cyklus čekání. :roll: #-o
To je tam dlouhodobě normální stav, už se ani nesnažím tam to krátké volno stihnout..

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 01.5.2014 9:41

Abych nezapomněl, včera jsem měl l.17 a celé dopoledne a taky pěkný kus odpoledne mě štvala křižovatka Staroměstská ZC. Průběh vždycky stejný: přijíždím od Karlovek, čočky volno vlevo, výzva zhasnutá. Přijíždím ke sloupku a rozsvítí se výzva rovně, jen otevřu dveře už bliká, pak padne volno rovně asi na 5 vteřin, než zavřu dveře je volno rovně pryč a já koukám na pokračující volno vlevo. Pak stůj a celý cyklus čekání. :roll: #-o

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 27.4.2014 11:24

Grossák píše:Plzeňskou mezi Andělem a Bertramkou jsem zkusil dnes dopoledne (tam a zpět) a v pohodě. Ještě se tam podívám. Ale prověřovalo se i přes kamery a nic. Jediné hmatatelné je to, že tam ústředna občas vypouští tunely. Dušují se, že nárazově.
Anděl - Bertramka a Bertramka - Anděl. Podle mě se tohle nestávalo a imho je to špatně, že to tam ty tramvaje zastavuje. V pátek linka 9, sobota linka 10, dohromady 10 průjezdů z nichž mě to zastavilo 7x. To jste musel mít jen štěstí, když jste projel :-)

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 27.4.2014 10:06

Já mám podezření, že na vině bude i "systém" řízení dopravy. Třeba magistrála se u Bulhara stopla na 20 minut okolo třetí hodiny a logicky se objevila kolona. Ale ještě o 4 hodiny později byla stále auta najetá mezi Rumunskou a Pavlákem a mezi Pavlákem a Žitnou, protože nikdo neumí tyhle úseky vypustit prodloužením volna na odjezdových křižovatkách tak, aby se zase sladila koordinace a od Rumunské a Ječné projíždělo to co projede, nebo co se vejde. Tudíž to najíždělo stále i na koleje.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 27.4.2014 8:13

Tak já jezdil po Plzeňské včera odpoledne. Měl jsem 4 průjezdy zc i dc. DC byl nepovedený 2. průjezd, vyhnil jsem před Duškovou. ZC byl nepovedený poslední průjezd, stál jsem před Tomáškovou.


Jinak pod čarou bych chtěl poděkovat pachatelům (sdružení MHD*Mat) včerejší Velké jarní cyklokraviny celým městem. Propagovat jeden druh ekologické dopravy a zcela ochromit na půlku odpoledne další druh ekologické dopravy, to je skutečně skvělé. =D> #-o Navíc naplánovat akci na první víkend velké tram výluky, kdy se lidi učí kudy a jak jezdit, to je opravdu geni(t)ální nápad. :prase :zadnice

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 25.4.2014 11:36

Opět funguje Interspar DC!! Dekuji =D>

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 24.4.2014 23:03

JJ

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 24.4.2014 22:44

Grossák píše: Jaká Poliklinika?
Tipuju Modřany
Grossák píše:Co je LED sloupek?
Mastodont. Osvětlení tabla s časy příjezdu je řešeno nešťastně z boku, dost to svítí a oslňuje řidiče. Běžně se staví těsně vedle toho a schovává se to za sloupek 1. dveří, což ale u 15T nejde. Takže buďto přejet sloupek, nebo zastavit 3m před ním.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 24.4.2014 21:55

- Poliklinika Modřany ZC
- LED osvětlení sloupků (Staroměstská, Podolské nábřeží, Modřanská...), dost nepříjemně oslňují při pohledu do zrcátka.

Též díky Z:arrow:

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 24.4.2014 21:37

Plzeňskou mezi Andělem a Bertramkou jsem zkusil dnes dopoledne (tam a zpět) a v pohodě. Ještě se tam podívám. Ale prověřovalo se i přes kamery a nic. Jediné hmatatelné je to, že tam ústředna občas vypouští tunely. Dušují se, že nárazově.
Arbesák i Nádražní - Vltavská na TRAM měřitelně nereagují. Je to jen taková hra. Na Zborovské se někdy vkládá fáze, ale neřeší, jestli to ta tramvaj má šanci vůbec využít. Na Arbesáku, který je asi nejhorší, se trochu dávají věci do pohybu v rámci chystané RTT.
Ptg u 15T se průběžně řeší. Už se hodně kontaktů posunulo. O Sibeliově nevím, podíváme se na to.
Jaká Poliklinika?
Co je LED sloupek?
Díky.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 23.4.2014 11:51

Napadlo někoho, že 15T se na některých místech předčasně detekují díky umístění PTG?
Sice se na ta místa snažím myslet, ale i tak...
Sobota a úterý brigádnická 18, Sibeliova DC, navolí se při stání v zastávce, pokud zapomenu nechat si tam metr.
No a světla mě stihnou odhlásit a dát na stůj, ač jsem teprva kousek za stopčárou. Další kola už jsem si dal v zastávce pozor a na stůj u octárny jsem nereagoval, protože jsou asi 4 metry za stopčárou a vyklízečka na projetí rychlostí 15 tak nějak OK.
Protože bych tam zůstal stát nepřihlášený skoro 2 minuty.

Další případy, SSZ u Polikliniky (ale tam už jsem dlouho nebyl) a chápu že tam je na včasnou inicializaci SSZ málo místa a poloha PTG u 15T a T3 dost odlišná, holt nesmíme zastavovat tak daleko. Také mě to odhlásilo z jednokolejky na Malostranském nám.

Je fakt, že se s tím dá počítat a stavět jako u LED sloupků, 3 metry před nima... Jen na Staroměstské DC LED sloupek přejíždím.
Jakoby ty diody nemohly bejt jenom ve směru od kolejí... Ale to už je jiné téma.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 23.4.2014 10:01

Smichov nefunguje nikde! Arbesak je na prd kvuli kolone u koleji, obcas mi prijde, ze podrzi volno pro nasledny vlak. Dale Lidicka ma sice obcas to volno navic po odboceni a to celkem slape, ale protoze ho dava jen obcas, da se tam nechtune vykysat, neni problem 2 soupravy z obou stran, zvlast diky zastavce a popojizdejici kolone v ni to povazuji za velmi nestastne reseni cele zastavky/krizovatky. Vltavska je v norme, bo se tam da dosourat, nebo naopak pridat a tak nejak tam neni problem postat. A ano Andel-Bertramka ma DLOUHODOBE rozladenou koordinaci. Dlouhodobe asi 2 roky a jak jiz bylo zmineno, dochazi k provozne velmi neprijemnym situacim, protoze clovek nikdy nevi, ktere SSZ mu nevyjde.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 22.4.2014 23:45

Preference MHD na Malém smíchovském okruhu na žádném SSZ nefunguje (včetně Tomáškovy). Kdysi někde něco bylo, ale to bylo právě s okruhem zlikvidováno. Následky pociťujeme stále. Ale v úseku Anděl - Bertramka byla vždy zajištěna koordinace. Dotaz: platí stále, že nefunguje a je to již dlouhodobý stav?
Horní Mírák umí jedinou věc. O 6 sekund prodloužit volno pro TRAM, a to často i v případech, kdy to volno TRAM stejně nemůže stihnout, takže to akorát zdržuje ostatní. To, že se tam zrušilo odložení začátku volna ZC neberu jako zlepšení, protože se to odstojí na Blanické. A záseky (propady cyklu) se STŮJ cca 90 sekund jsem tam pozoroval také. Děje se to odhadem 1x za 20 minut. Mám to i natočené. Pak to umí zbytečně ukončit volno před druhou tramvají ZC, ačkoli auta ještě nejedou...
Na Výtoni je světelná závora, ale funguje jen pro vjezd, ze kterého TRAM přijela. Na rozdíl od Palachu jsou zde dobré rozhledové poměry, takže každý řidič (TRAM i auta) se může rozhodnout, zdali pojede, nebo ne. Doporučuji zvažovat dle situace.

Gregory
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 14.9.2010 21:03

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Gregory » 12.4.2014 13:07

Nebylo by možno něco udělat se SSZ na Výtoni, aby linka od Albertova nenajížděla do zastávky současně s tramvají od Modřan a obráceně. Jedu od Modřan, mám na volno a od Albertova najíždí sedmička a mám na výběr, najet do křižovatky a ucpat ji, anebo si nechat utéct světla pod viaduktem. Raději nechávám utéct světla, nechci být za blbce, kdyby se náhodou v zastávce něco stalo a já ucpal křižovatku...

Odpovědět