Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 03.2.2014 16:29

Fořtík píše:....
MM-Mikulovsky píše:Bělehradská x Rumunská od zast. Bruselské DC dnes vypadala naprosto OK!
Nesouhlas. Stále to samé, měl jsi kliku. :wink:
no včera jsem se v okolí oné SSZ skutečně nemíjel s protijedoucí TRAM, ale byl tu původně předpoklad "odhlašování" sám sebe 2. "brnkačkou" (umístěnou za označníkem Bruselské DC), což se tedy asi neděje a chybně odhlašuje pravděpodobně protější TRAM ZC.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 03.2.2014 0:21

Karosák píše:Dnešní postřeh-pravděpodobně zprovozněna preference na horním Míráku
Nikoliv. (-X Jel jsem dnes 22 jako kaštan a kolegyně, ačkoliv to přes křížení nikterak nežužlala dole magnetila... :roll:
MM-Mikulovsky píše:Bělehradská x Rumunská od zast. Bruselské DC dnes vypadala naprosto OK!
Nesouhlas. Stále to samé, měl jsi kliku. :wink:

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od DG7021 » 02.2.2014 23:23

Na Octárně jsem dnes v cca 17h jako cestující v lince 1 dc prostál cca minutový bonus k oficiální době jízdy.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 02.2.2014 22:29

V posledním týdnu bylo zaregistrováno dost velké množství závad detekce TRAM, vlastně žádné z nich ani neuvádíte. Dle dráteníků je nyní značný vliv počasí. Postupně se tím nějak musíme probrat. Prosím o hlášení na PDT. Co se týče Prašného mostu, již je snad na cestě ke správnímu orgánu úprava programu, která by měla zajistit bezpečné rozlišení TRAM a BUS na vjezdu od Vozovny Střešovice. Co se Octárny týče, informaci jsem předal přímo projektantovi. Teď je to na něm.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 02.2.2014 22:06

Bělehradská vypadá, ale není. Tram v protisměru ti to smaže před nosem, jako druhej projet bývá problém. Jinak celkem jde. Ale naučil jsem se tam jezdit a nepokoušim to, takže zda a jak dlouho to na tebe čeká jsem neriskoval zjišťovat.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 02.2.2014 20:15

Bělehradská x Rumunská od zast. Bruselské DC dnes vypadala naprosto OK!

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 02.2.2014 18:08

Bělehradská, Bádenka, Octárna, Prašňák? Něco nového?
Dnešní postřeh-pravděpodobně zprovozněna preference na horním Míráku, dnešních 6 příjezdů to na mě vždy čekalo, při stanicování by to klidně ještě stihlo pustit nějaká auta, ale čeká poctivě, kéž to pomůže průjezdu vláčků. Tu Blanickou fakt (na víkend) vypnout.
A zase zlobí přihlašování Intersparu od Groše, předzvěst nepadá, zato stůj před vlak ano, je to loterie, ještěže je to do kopce a výběhem do OR30.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 24.1.2014 17:32

Bělehradská (Bruselská) - ano, potvrzuju, je to nevyzpytatelný. Chvíli funguje korektně, chvíli zlobí. I v noci.
Stejně tak ten Špejchar/Bádenka. Včera /dneska jsem měl 56 a stromeček sice zhasnul, leč čočky čekaly. Posledně přesně stav, na který jsem si stěžoval výše a který následně potvrzuje Karosák. Taktéž nevyzpytatelné.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 24.1.2014 16:52

Karosák píše: ... Ještě upřesním tu Bělehradskou-blízký přihlašovák plní momentálně funkci odhlašovací. To je podle mne nejjasnější specifikace závady, z toho pak plynou ostatní problémy.
tak jsem dnes dopol jel l11 - 2x jsem ono SSZ sledoval od sjezdovky se Zvonařkou a musel jsem souhlasit s tady uvedeným - nahlásil jsem stav SSZ PDT, pak jsem jednou na Spořilově (pro BP na IPP) nebyl a poslední jízdu před střídáním mi připadalo, že to již "šlape" správně.
Může někdo potvrdit, či vyvrátit?

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 24.1.2014 16:47

U Špitálské byla dnes kolem 5. ráno tma, leč to jsem nemyslel ;-)

Jinak dnešní postřehy, které patrně potvrdí i Bratři - 25 v úseku a směru Malovanka>>Letenské (Vltavská) slušné letadlo. Nicméně by se to dalo zvládnout i ve standardu, nebýt vrtochů SSZ. Dlabačov zbytečný, ale ZC padal korektně. Hládkov mi ZC padal u hlavy na stůj, ale to je asi trvalý stav. Projet se stíhá, padá to opravdu těsně před minutím sloupku, což je při 25 km/h z kopce pouze podnět pro kecy technika, jinak jsem tam jel počtvrté co to existuje, takže jsem neprůkazný vzorek. Pak Octárna-jestli jsem dobře pochopil, jaký švindl dělá od Sibeliovy, pak totéž dělá i od Hládkova-drží, drží a u čumáku fikne na stůj a problikne stromeček a počkej si. Poprvé jsem se s tím trochu mazal a nevěděl jestli to počká, takže jsem zastavil, podruhé jsem se blížil běžnou traťovou rychlostí a tedy jsem při změně signálu dokončil manévr. Viz Bobik výše.
Prašňák od Sirotčince je horkým tématem na střídacím bodě -prostě 3 zbytečná volna ke Kulaťáku a přímo jen jedno vymodlené je trochu moc. A poslední vychytávkou dne je opět svévolné odhlašování Bádenky od Hradčanské ke Špejcharu, s následnými ztrátami volna. Problém je, že sice lze provozně zastavit před návěstidlem, ale ne tak před námezníkem. Poprvé jsem chtěl být opět poctivý, takže jsem přejel zasněžený námezník a jen o fous nenajel do profilu vlaků od Chotkáčů. Fuj, takže další průjezdy jsem již opět dokončoval průjezd křižovatkou pro nemožnost bezpečně-provozně zastavit před stopčárou. Ale příjemné to teda není. Na hlášení závad pro časovou tíseň nedošlo, Bruselská počká a pokud jsem jen neměl dneska smolíka, ale děje se tak běžně, jde o problémy vcelku palčivé :-(

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 24.1.2014 13:08

Karosák píše:Jinak jedno SSZ přes koleje je potmě, ale nebudu říkat kde, aby to náhodou honem neběžel někdo spravit, ale potěšilo, modří si najdou :wink:
Tak jestli to bylo mezi Vysočanskou a Špitálskou, tak smůla. Sice jsem si užil dva průjezdy, ale při druhém už tam bylo Eltodo. :(

Martin Šubrt píše:Jednak boží mlýny melou tak, že teprve teď k vyřízení na TSK doputoval požadavek na úpravu Želvy, který psal za DPP Grossák loni někdy v dubnu.
A je na tom papíru razítko z Jižního pólu nebo ze Severního :?: #-o [-o<

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 23.1.2014 14:34

Pánové, ještě nejásejte. Jednak boží mlýny melou tak, že teprve teď k vyřízení na TSK doputoval požadavek na úpravu Želvy, který psal za DPP Grossák loni někdy v dubnu. Takže jsem jen využil, že tu o tom píšete, a trošku jsem to postrčil správným směrem při konzultaci u šéfový. Ostatně ona na stejný věci už přišla taky poté, co si prostudovala výpis z řadiče. Teď od nás odejde specifikace požadavku, která bude nějak vypořádána (úprava dopravního řešení) a pak jí teprve musí někdo schválit. A to taky nebude ouplně hned. Takže já jsem prosím jen (p)osel, kterému se to zrovna dostalo do ruky. Takže pochvaly na Grossáka a pak případně na moji šéfovou ;-).

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 23.1.2014 8:09

MŠ - páráda, raději pár sec počkám s jistotou že to padne a vydrží.

Jinak podobné chování jako bylo popisováno u SSZ Octárna jsem zaznamenal i na SSZ Špejchar od Hradčanské přímo. Stromejda zhasíná a čočky záleží v jaký fázi křižovatka zrovna je. Pokud to "zrovna padlo", tak čočky vydrží, ovšem pokud "to čeká", je téměř 100% jistota že to uteče před nosem. A byť jsem tam problém s vyklizovacím časem nezaznamenal (Bádenka čekala, než se proplazim 15 skrz křižovatku), hodně záleží, jak moc se k té křižovatce plíží. Pokud cca pod 30, už se nestačí dostat čumákem za stopčáru a legálně to projet, takže to člověka zbytečně zazdí.
Pozoruju to tam cca 14 dní, mám i potvrzeno od jiných.
(píšu až teď, bo jsme v Hl a tudíž se tam každý den jako z domácích Vo nedostanu).

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 22.1.2014 21:59

Martine, Tvoje úsilí je na svatozář [-o< Já měl včera 13 a s kličkou jsem šel na Vinohradských hřbitovech, bo mi to sebral protivlak a na Želvě ZC jsem šel 3x. Jednou za 26, podruhé za 5 jež střídala a mistr nepochopil, že se musí navolit, když mu při štelování kabiny uteklo volno, takže jsem šel za ním, navolil ho, odjel, pak jsem si popojel a ještě šel navolit sebe :roll: 5 minut jak fík. Jen jsem už neměl sílu psát. To jen že jsi začal a sedím u plnohodnotné klávesnice, tak to trochu rozvádím. Těm blikačům držím palce i na nohou, protože to by mohl být průlom. Zrovna dneska se mě kamarád (jezdící do práce Ořechovka-Hradčanská a dále =MA=) ptal, co mají znamenat všude ty semafory přes koleje a že mu to kolikrát nadělí i nějakou minutku, díky které třeba nestihne metro... Tak jsem mu řekl, že čekáme na zázrak :devilsmokin
Jinak jedno SSZ přes koleje je potmě, ale nebudu říkat kde, aby to náhodou honem neběžel někdo spravit, ale potěšilo, modří si najdou :wink:
Ještě upřesním tu Bělehradskou-blízký přihlašovák plní momentálně funkci odhlašovací. To je podle mne nejjasnější specifikace závady, z toho pak plynou ostatní problémy.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 22.1.2014 18:10

Pod Želvou posíláme požadavek na úpravu ve stylu, co popsal Grossák. Aby protivolno dc neběželo samotný, vymažeme tuhle fázi v dokumentaci, je to F7. A současně navrhneme zkrácení doby do druhého volna, a to na cca 20-30 sekund s tím, že toto 2. volno maličko prodloužíme z 12s tak na 20s, aby tam byl prostor na delší dorovnávání v řádu 45-50 sekund plus. To je trošku problém. Když prošvihnete volno zc kvůli člověku, chcete ho hned znovu, takže by být mohlo i za 15 sekund. Ale když dorovnáváte, za 15s ještě jet nemusíte a po dalších 12s druhého volna by to bylo na kličku.

Samozřejmě okamžitě, jak na Karláku budou žluté blikače s nápisem POZOR TRAM přes koleje, tak budeme chtít i zde žluté blikače přes koleje. O zastávku dál bych zase rád viděl trvalou zelenou pro tram, protože většinu roku tam fakt nikdo nechodí a je zbytečný tam hlídat fungování detekcí, když nejsou potřeba.

Odpovědět