Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Radek
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Radek » 26.8.2020 13:34

Nová SSZ na Karláku svítí :)

von Špilberk
Uživatel

Příspěvek od von Špilberk » 23.8.2020 9:19

Už zase nefunguje přihlášení do Vladimírky od Horek při zátazích. Výhybka se přehodí vlevo, ale stromeček se buď rozsvítí a hned zhasne nebo se nerozsvítí vůbec, a volno vlevo prostě nepadne. Takže cesta k kličkou.

Petrpes
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petrpes » 21.8.2020 18:20

Ve středu byl rychlejší i průjezd Radlickou, zvláště X s Ostrovského. A odbočení za Ženskými domovy na blikače taky paráda, občas se i čekalo do času 🤪🥰
S Vlatavskou blikající stromeček, pohoda...

kruťák
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kruťák » 21.8.2020 16:36

Karosák: na knize ksichtů PrTky píšou:
Preference tramvají byla doplněna na další pražskou signalizaci. SSZ 5.505 Nádražní – Vltavská, která prošla v roce 2019 obnovou, dostala zcela nový software, který upřednostňuje tramvajovou dopravu. Preference je zajištěna předvýběrem a prodlužováním vlastní fáze a prodlužováním kolizní fáze. Současně dochází k odložení zelené pro auta do centra při jízdě tramvaje do centra. Křižovatka Nádražní – Vltavská převádí tramvaje přes Malý smíchovský okruh, který byl zřízen v roce 2001. Přinesl novou organizaci silniční dopravy v centrálním Smíchově, včetně plošné koordinace, a odstranil preferenci tramvají, která už v té době na některých křižovatkách fungovala. Systém MOTION, který měl generovat signální plány pro celou oblast dle aktuální dopravy, se nakonec velmi přiblížil pevným programům, které se jen velmi obtížně upravovaly. V roce 2017 došlo k jeho vypnutí. Preference tramvají se začala na Smíchov vracet v roce 2018, kdy byla trvale zprovozněna na SSZ 5.503 Štefánikova - Kartouzská. V současné době se připravuje preference také na SSZ 5.068 Lidická - Zborovská. Nadále zůstává pro tramvaje velmi problematický průjezd Radlickou ulicí.
https://www.facebook.com/prazsketramvaj ... 1301286918

Karosák
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karosák » 20.8.2020 22:20

Na křižovatce Nádražní x Vltavská mám podezření na preferenční úpravy. Zaprvé jsem tam při všech 4 průjezdech s l. 12 vyfasoval volno, zadruhé stromeček fungoval jako při preferenci, tzn. navolení, blikání před volném a svícení při držení volna a třetí a asi největší pecka byla, že od Knížecí vždy padlo volno tram, ale IAD ještě držela červená, tudíž krásně volný průjezd úzkou částí Nádražní směrem k Andělu. Snad to nebyl jen výlukový přelud [-o< :-$

OKN81
Uživatel

Příspěvek od OKN81 » 18.8.2020 12:34

Karosák píše:
18.8.2020 12:17
OKN81:
PDT je dávno informován, jenže nic nezmůže :!: Čočky utíkají kvůli POMALU, kvůli poškozené výhybce. Musel by se upravit signální plán a k tomu musí dát někdo podnět a někdo to zaplatit. A na to žádost dispečinku nestačí, bo to není závada SSZ. Navíc když je důvodem dočasný problém, který se může (ale také nemusí) rychle vyřešit při nějaké krátkodobé výluce.

Stejné je to U Bulhara DC - přihlašování do SSZ od Husinecké přes SSZ na náměstí W. Churchilla bylo jeho rozebráním deaktivováno. Chybí vazba a všem je to jedno. Prostě si počkejte na cyklické volno nebo vlak ZC.

To je politická podpora MHD v praxi - barvičky a jednorožci. Skutečná doprava prostě nikoho nezajímá. Vítej v klubu :zadnice
Karosák:
Tak bezva. :?

Karosák
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karosák » 18.8.2020 12:17

OKN81:
PDT je dávno informován, jenže nic nezmůže :!: Čočky utíkají kvůli POMALU, kvůli poškozené výhybce. Musel by se upravit signální plán a k tomu musí dát někdo podnět a někdo to zaplatit. A na to žádost dispečinku nestačí, bo to není závada SSZ. Navíc když je důvodem dočasný problém, který se může (ale také nemusí) rychle vyřešit při nějaké krátkodobé výluce.

Stejné je to U Bulhara DC - přihlašování do SSZ od Husinecké přes SSZ na náměstí W. Churchilla bylo jeho rozebráním deaktivováno. Chybí vazba a všem je to jedno. Prostě si počkejte na cyklické volno nebo vlak ZC.

To je politická podpora MHD v praxi - barvičky a jednorožci. Skutečná doprava prostě nikoho nezajímá. Vítej v klubu :zadnice

OKN81
Uživatel

Příspěvek od OKN81 » 18.8.2020 11:14

Nemám ve zvyku tu nic vypisovat, ale vážně už mě se*e :evil: čočky na stírce ve směru DC. Volal jsem to na dispečink už třikrát, že na tramvaj nepočkají, když se tam plazí 10, tak prostě utečou a musíš na kličku. To se nestalo jen mě, ale spoustě dalším kolegům. Stejně s tím nikdo nic neudělá. Nechápu jako proč to nejde. :evil:

von Špilberk
Uživatel

Příspěvek od von Špilberk » 18.8.2020 7:18

Karosák píše:
17.8.2020 17:35
Už to prý běží... nějaké postřehy, úrazy, magnety?? :prase
Viditelnost od Pavláku se zlepšila, větve byly ořezány. Semafor svítí, stromečky nesvítí. Vždycky jsem projel, ale nikdy jsem (ani z dálky) neviděl červenou, ani jsem neviděl nikoho přechod použít, takže netuším, co by to udělalo, kdyby někdo přišel a zmáčkl čudl.
Na FB se pan radní chlubí, že bude koordinace všech semaforů mezi Karlákem a Pavlákem, tak se těším. :wink:

Švehlova: nefunguje přihlášení u přechodu u zastávky Sídl. Zahradní město DC (od OC Hostivař). Výzva nesvítí, čočky na stůj.

Karosák
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karosák » 17.8.2020 17:35

Už to prý běží... nějaké postřehy, úrazy, magnety?? :prase

von Špilberk
Uživatel

Příspěvek od von Špilberk » 17.8.2020 9:28

https://www.facebook.com/adam.praha.sob ... =3&theater
Okolí křižovatky ulic Ječná a Melounová už nebude místem tragických nehod chodců s auty a tramvajemi.
Měl jsem za to, že většina tragédií mezi chodci a tramvajemi se v okolí stala právě na přechodu se SSZ, ale někdo to asi ví lépe. :wink:

Petrpes
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petrpes » 10.8.2020 14:29

To víš, nesmíš tam jezdit 40 🤪⁉️

ZXS91
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ZXS91 » 10.8.2020 9:58

Včera mě zas vypeklo OCH při jízdě zc, 2x na stůj akorát před nosem, pustilo to dvě auta do/z Práčský a pak hned zas volno pro mě. Tak já nevím, není to xichtem? :D

demon
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 10.8.2020 6:34

V sobotu taky naprosto ready.
Ale hezkej špek číhá na Podkovářský ZC, byť jen vždy jednou ráno (opakovaně pozorováno před osmou ranní o víkendu). Nerozsvítí se navolení, souběžná auta stojí, ale volno stejně padne, aby se po nějakých 5 vteřinách (to seš tak 20 metrů od křižovatky) zase odporoučelo....
A zábavná je i Želva ZC - svítí volno rovně, hneš se ze zastávky (v mém případě s 10), padne na stůj, přijedeš ke světlům, navolíš se doleva a opět jde volno rovně, zastavuješ a jde na stůj, tak očekáváš volno vlevo, ježe ouha, voilá opět volno rovně a to celé v rámci části jednoho cyklu a délce asi 20 vteřin... :lol:

Karosák
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karosák » 08.8.2020 9:52

Vltavskou dnes prověřím...

Edit: Prověřil jsem 5 koly na lince 12 a naprostá paráda. Šlape to přesně jak bylo řečeno, na blízké přihlášení reaguje pružněji, dokonce se mi povedlo chytit i jedno bonusové - dodatkové volno, neboť jsem se přihlásil neprodleně po ukončení volna předchozího. Trik funguje do 6 vteřin.
Problémy s chozením s kličkou jsou zvláštní (ale věřím tomu), neboť SSZ je pro záložní detekci vybaveno radarovými detektory (ty černé obdélníky nad čočkami, stejný je i pro BUS na Palackého náměstí od Moráně). Předpokládám, že tam jsou pro potřeby NAD XC a zbavení nutnosti vybavovat busmany kličkami, které navíc při navolování zdržují.
Funkčnost radarů snad potvrzuje fakt, že při večerním přiblížení k nim se mi na nich rozsvítila červená LEDka.

Dále pak jsem měl pocit (ale je to opravdu jen nepodložený dojem), že se zlepšila akceschopnost SSZ u Tržnice, přičemž od Vltavské na mně 4x čekala "od obzoru", jednou jsem vlažně brzdil.
Takže závadu jsem neobjevil, zlepšení pocítil Z:idea:
Aneb jak říkával jeden můj příbuzný: Mohu být okraden, ale s pocitem, že jsem byl prvotřídně obsloužen :D

Odpovědět