Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Marek B. » 19.2.2012 23:16

Tak to je bomba. D =D> íky moc.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 19.2.2012 12:00

MŠ: Dobře VELKÝ DÍK si zaslouží i tebou jmenovaní, ale furt jsem přesvědčen (i díky tebou uváděné dvouleté době řešení), že bez tvého "jen vymazání z jedné tabulky" by jejich "mise Výtoň" nemohla být úspěšná - nikdo přímo odpovědný by je ji nenechal dokončit s odůvodněním, proč chcou něco měnit, když je to oficiálně/papírově naprosto OK!

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 19.2.2012 7:10

](*,) ...dva roky...zkušební provoz.... ](*,)
No nic, velký dík všem zainteresovaným, doufejme že to vydrží co nejdéle.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 19.2.2012 0:20

MM: Tento dík patří zcela výhradně autorovi zdejších stránek preference, několika dalším lidem na DP a také projektantovi, který má s preferencí v Praze největší zkušenosti ;-). Téměř dva roky úsilí se podařilo, i když nejásejme, je to tuším zkušební provoz... Ono to mělo běžet už loni po výluce, ale byla to delší anabáze. Já jen šel zpovzdálí okolo, duševně podporoval a vymazal pár řádek v jedné tabulce ;-).

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 18.2.2012 23:21

Nechtěl bych to zakřiknout, ale asi si zaslouží Martin Šubrt VELKÝ DÍK - jestli si dobře vzpomínám, někde tu prezentoval, že se mu podařilo prosadit vyřazení Výtoňe ze seznamu preferovaných SSZ.
Onen čin se asi někomu nelíbil a udělal vše pro to, aby mohla být do uvedeného seznamu navrácena - z mého "pozorování" od pondělí této soustavy dvou SSZ těsně kolem podjezdu činím závěr, že nyní běží v totální preferenci TRAM (což jsem na ní dosud rozhodně skoro za 4 roky neviděl ani jednou)!

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 16.2.2012 8:43

Ono se hodně telefonovalo a popravdě pořád nevím, kdo to nakonec vyřešil (mělo to být OK včera už po sedmé ráno), ale hlavně že vyřešil. Stejně je ovšem záhadou, jak se stalo, že se běžící preference v pondělí změnila v úterý na nepoužitelný paskvil. Předpoklad je, že někdo nemající nic společného s tramvajemi usoudil, že na křižovatku dá minimalistický signální program, který ovšem pak samozřejmě nemyslí na oblouky...

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 16.2.2012 1:02

Já mockráte děkuji za vyřešení! Dneska jsem měl 6 kol na lince 25 a opětovné spuštění preference mě potěšilo. Kolega říkal, že to zapli někdy přes den. Děkuji moc za vyřešení :) Takhle zaplá křižovatka mi vůbec nevadí. Ani jednou jsem tam dneska nestál zbytečně v prostoji.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 15.2.2012 13:09

Tam je problém že není jak zjistit zdali to premává alebo nie. Protože stromeček nesvítí, tak nevíš jestli se rozbliká těsně před padnutím nebo máš vzít kličku. Takže čekáš co bude a když se nic dlouho neděje tak jdeš (ostatně Káem na Repu už brečel na toto téma :lol: ). Většinou když je to "napevno", tak stromky svítí furt, tudíž víš na čem jsi.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 15.2.2012 12:34

Bobik píše:Jo, je tam pevný cyklus. Moc vtipný je to hlavně v noci od Vltavské, kdy 54 odbočuje vpravo tím manipulačním obloukem a za ní čeká 56. Řidič nevidí svítit stromeček, tak vyběhne s kličkou, mezitím čočky utečou..... :lol: Ale chtít v noci v Praze světla na blikačku, #-o to už je reálnější křesťanství v Afghánistánu....
Alespoň v oblouku pro 12 by mělo být od rána vyřešeno...na 14 snad též...samozřejmě mělo být dávno vypnuto, a to nejen při této výluce. Strávil jsem tam za pondělí a úterý dohromady cca 10 hodin a musím říct, že nebezpečné situce vznikají výhradně při přebíhání lidí na červenou. Většinu času jsem mohl uprostřed křižovatky hrát fotbal. Ovšem obávám se, že MHMP vypnutí nepovolí, bo jak jsou dlouhé přechody, tak se mu to nepáčí... Byť tam nic nejezdí.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 15.2.2012 6:53

Jo, je tam pevný cyklus. Moc vtipný je to hlavně v noci od Vltavské, kdy 54 odbočuje vpravo tím manipulačním obloukem a za ní čeká 56. Řidič nevidí svítit stromeček, tak vyběhne s kličkou, mezitím čočky utečou..... :lol: Ale chtít v noci v Praze světla na blikačku, #-o to už je reálnější křesťanství v Afghánistánu....

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 14.2.2012 21:30

A stále spuštěná křižovatka na Strossu, ikdyž 99% automobilové dopravy vymizelo je jako vtipný? Mě to teda nepřijde, když narvaná tramvaj stojí až 60sec na světlech (jednou dokonce i 100sec), za kterými si nepohne ani myš. :evil:

http://www.youtube.com/watch?v=5OWAWYul748

Podle mého názoru vypnuli preferenci, protože se stromečky prostě nerozsvítí ani za zlaté prase a cyklus se zdá ošklivě napevno daný.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 10.2.2012 23:34

Pak už nám nezbývá než jezdit s kamenem v kabině a vždycky upravit těmhle světýlkům fazónu. :evil:

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 10.2.2012 21:39

Karosák: Asi bude potřeba detekce jízdy na červenou pro auta a elektrický zvedací ohradník pro chodce. Pak už bude Hradčanská dokonalá :-). Mimochodem, jestli se nestane zázrak, bude v létě druhá Hradčanská vybudována na dolním přechodu u metra Želivského.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 10.2.2012 20:02

No já se světel nezastávám. Ale je to jak říkal Martin. Místo toho, aby se to vyřešilo hlavou a tenhle betlém se snesl, tak se tam postaví měšťák, dají vetší ampule a kasíruje se. V noci se křižovatky nevypnou, místo toho se na ně namontuje detekce průjezdu na červenou. Nenamontuje se tam do léta třeba turniket :?: #-o

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od trainzjohny » 10.2.2012 19:51

Světla na nic ani kdyby měly v průměru 2 metry nebudou respektovaný, protože jsou nanic.

Nejsem zastáncem porušování pravidel, ale tady fakt na ně kašlu.

Odpovědět