Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 08.12.2011 18:03

Tak ohledně těch čoček na Hradčanské - zlobí to stále, obvykle zhruba v úrovni 2. sloupu TV od toho přechodu mizí předvolba a následně cca po vteřině, dvou padaj čočky na stůj (tedy změna od posledně). V padesáti se to dá ještě stihnout na volno, ve třiceti se to tipťop umagnetí s čelem tram na přechodu. Potvrzeno kolegou co si toho taky všimnul. Včera večer hlášeno na dispečink, ale v noci se v tom nikdo nehrabal, furt zlobilo. Tak uvidíme.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 01.12.2011 6:30

OK, já v noci, mám 51. :wink:

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od chemik » 01.12.2011 1:58

já to tam odpoledne vozkouším, mam exhibiční jízdy na lince 18 ;)

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 30.11.2011 22:30

Bobik píše:Grossák Z:arrow: :lol: :lol: 8-) . Jo jinak pane kolego, zaznamenal jsem opakovaně nemilý stav ohledně Hradčanské DC na prvních světlech. Ty se správně navolí už z dálky a padnou do jízdy. Jenže mi utekly těsně před nosem. Jako by tam někde pár metrů před nimi byla brnkačka co mi je zhasla. Zhasly čočky (padly na stůj), zhasla výzva. Bylo to v rychlostech cca 30-40 km a byť jsem to projížděl ještě na červeného pajduláka, asi dvakrát jsem si málem vyrobil trenýrky Adidas. Pak už ne, pak už jsem si zvykl. 8-)
Bylo to jen večer/v noci. Jindy tam ovšem nejezdím, ale třeba to taky někdo zaznamenal.
Tohle by nemělo nastávat. Vypadalo by to na kmitání odhlašováku. Pokud se to opakuje, je dobré to nahlásit na dispečink. Popsat, co se stalo.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 28.11.2011 22:46

Grossák Z:arrow: :lol: :lol: 8-) . Jo jinak pane kolego, zaznamenal jsem opakovaně nemilý stav ohledně Hradčanské DC na prvních světlech. Ty se správně navolí už z dálky a padnou do jízdy. Jenže mi utekly těsně před nosem. Jako by tam někde pár metrů před nimi byla brnkačka co mi je zhasla. Zhasly čočky (padly na stůj), zhasla výzva. Bylo to v rychlostech cca 30-40 km a byť jsem to projížděl ještě na červeného pajduláka, asi dvakrát jsem si málem vyrobil trenýrky Adidas. Pak už ne, pak už jsem si zvykl. 8-)
Bylo to jen večer/v noci. Jindy tam ovšem nejezdím, ale třeba to taky někdo zaznamenal.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 28.11.2011 18:41

MM-Mikulovsky píše:Bobik: Já proti OR 35 nic nemám - osobně jsem tu navrhoval dokonce o 5 km/h nižší. Jde o to že z nižší rychlosti samozřejmě zastavíš rychleji a na kratší vzdálenost = buď máš větší šanci srážce zabránit či sražené osobě minimálně nezpůsobíš tak vážná zranění (a ona tedy s největší pravděpodobností přežije)!
Pokud zrovna nekoukáš na ten rychloměr...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 28.11.2011 12:02

Bobik: Já proti OR 35 nic nemám - osobně jsem tu navrhoval dokonce o 5 km/h nižší. Jde o to že z nižší rychlosti samozřejmě zastavíš rychleji a na kratší vzdálenost = buď máš větší šanci srážce zabránit či sražené osobě minimálně nezpůsobíš tak vážná zranění (a ona tedy s největší pravděpodobností přežije)!
No a protože musíš stejně stanicovat, tak dřívější přibrždění tě už tolik nezdrží.
Jinak je to obdoba (mnou nedávno navštívené) Olomouce a zejména TRAM zastávek před jejím hlavním nádražním, kde mají TRAM v obou směrech vyvěšenou OR 20 - narozdíl od naší Hradčanské je tam zadlážděný svršek a chodci mohou chodit přes TT v celé délce zastávek na dvě soupravy!
OVŠEM MNE PŘÍMO SE.OU TY 2 NAPROSTO NESMYSLNÝ SSZ NA HRADČANSKÝ - ŽE TO JDE BEZPEČNĚ I BEZ NICH JE VIDĚT NA TÉ OLOMOUCI I NAŠEM ANDĚLU, IPP ČI PALMOVCE!!!

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 28.11.2011 7:21

Zkus se podívat do toho oběžníku, resp. soupisu všech OR, pokud teda ho ve výpravně máte a je aktualizovanej, na oficiální důvod. Já to tipuju kvůli bezpečnosti. A ten ZC proto, protože je frekventovanější a už na něm došlo ke spoustě povalení a i smrťákům. Takže nejlevnějším řešením je pověsit OR.
P.S. To by mě zajímalo, až tam někdo někoho rozmašíruje ve třiceti co bude pak? Omezení na 10? #-o

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 27.11.2011 22:05

Bobik píše: Ostatně soudím že SSZ Hradčanská by mělo být zničeno.
Hledal jsem pár stran zpět, ale nedočetl jsem se, proč je na Hradčanský z.c. ta OR do 35 km.h-1. Ta je kvůli bezpečnosti? Proč pak není i d.c.?

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 27.11.2011 6:49

Ale jo, přes den ať to běhá, prosím, to považuju oproti předchozímu stavu za zlepšení. Ale proč to běhá i v noci, kdy je minimální až nulovej provoz, to tedy nechápu. Oproti předchozímu stavu (blikačka) totální zhoršení. Zajímavý je, že taková "nová" Kohinorka blikat může. Proč tohle ne?


Ostatně soudím že SSZ Hradčanská by mělo být zničeno.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 26.11.2011 21:22

Strašnickou beru už jako úspěch už jenom díky volnému průjezdu od Průběžné. Cesta 19/26,která si vystála cyklus právě na Průběžné a pak si to dala ještě jednou na Strašnické. Občas se mi povedlo být pěšky rychlejší než tram...

K té SSZ na Nádraží Strašnice. Tam je to bohužel zvorané fest, protože i když je tram přihlášená, tak to pustí auta do koryt i když na cca 10s a pak až tram. Jinak samostatné odbočení beru jako velké plus. Zmizelo další problémové místo, kde mohlo dojít k blbé nehodě a nebo zdržení a následně konfliktním situacím.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 26.11.2011 21:07

Strašnická Z:arrow: Jak říkal Bobik-od Průběžné 100% úspěšnost, od Primasky nikoliv. Dneska s linkou 4 a čekalo tam vždy množství lidí větší, než malé a na stůj mi to padalo u hlavy. Ani není potřeba, aby to volno drželo déle, spíš aby nepadalo tak brzo, a v čase mezi navolením a přidělením volna byl zohledněn čas potřebný pro stanicování na zastávce s daným objemem kaštanstva. U Depa Hostivař by to fungovat mohlo, ale tady je potřeba času o kapku více. S KB problém nemám, protože napřed tam opravdu nebývám :D
Provázanost s křižovatkou Průběžná nepotvrzena.
Brusnice Z:arrow: Žádnej šlágr. Asi lepší, než si třeba :smt116, ale čekal bych pružnější reakce SSZ.
V Korytech DC Z:arrow: Ta šipka pro odbočení vlevo do Koryt je dobrej výsměch, ale už jsem si zvykl, je to taková výzva výzvy :D
Generála Šišky Z:arrow: Nevím, nejezdím tam.
Noční provoz vybraných SSZ Z:arrow: :smt021 A já to sem budu psát tak dlouho, dokud to nežačne chodit d-dobře!

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Marek B. » 25.11.2011 14:22


Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 25.11.2011 12:39

chemik píše:hele soudruhu, ja tam jezdil minulej tejden hned den potom, co sis stezoval tu na TF a z deviti prujezdu vsechny na vybornou, bez nutnosti zastaveni. To chce osobni kouzlo!!! Nebo te proste ta krizovatka nema rada ;)
Vzhledem k tomu, že to potvrdil karosák, tak nebyla chyba u mě. ;-) Dnes ráno tam opět běžel pevnej cyklus.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od chemik » 25.11.2011 11:41

hele soudruhu, ja tam jezdil minulej tejden hned den potom, co sis stezoval tu na TF a z deviti prujezdu vsechny na vybornou, bez nutnosti zastaveni. To chce osobni kouzlo!!! Nebo te proste ta krizovatka nema rada ;)

Odpovědět