Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 13.8.2005 16:25

KM píše:...(Fakt je že na displeji se pak objevilo Kamenická, to jo) ...
Taky jsem jel 12 v době demonstrace přes Letnou. Zaujalo mě že na displeji ve voze byla přesná odklonová trasa. A hlásilo to taky přesně (i Chotovy sady příští zast. Sparta, kde jiná linka nejezdí a řidič si nemůže "vzít" trasu jiný linky)! To měli předem připravený?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 11.8.2005 14:33

Pajda píše:
9001 píše:....... Chtít fungující mikrofon v druhém voze je docelu luxus.........
Já měl za to, že je to připojené na první vůz. Za dob mého mládí se hlásilo z prvního vozu do obou vozů a fungovalo to.
Párkrát sem zažil i v R.P,že řidič si mluvil "jen pro sebe" Ýe to zkrátka nehlásilo ani v předním voze.

Je to připojené,ale třeba ve starých T3 ...

KM

Příspěvek od KM » 11.8.2005 14:32

Pajda píše:
9001 píše:....... Chtít fungující mikrofon v druhém voze je docelu luxus.........
Já měl za to, že je to připojené na první vůz. Za dob mého mládí se hlásilo z prvního vozu do obou vozů a fungovalo to.
Proboha. Napadlo snad někdy někoho něco jiného, než že druhý vůz dělá přesně to co první?

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 11.8.2005 13:55

9001 píše:....... Chtít fungující mikrofon v druhém voze je docelu luxus.........
Já měl za to, že je to připojené na první vůz. Za dob mého mládí se hlásilo z prvního vozu do obou vozů a fungovalo to.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 11.8.2005 13:35

Pajda píše:
KM píše:.......................... Ale dnes, kdy prý DP má nejmodernější techniku, která prý umí komunikační zázraky? Ovšem v šedesátých letech k tomu navíc neseděl dispečerův kolega v autě na chodníku. Tak to je přesně místo, kde bych začal šetřit. Buď technika, nebo lidi.
Proč? Technikou se rádo pochlubí vedení DP nebo MHMP a lidi jsou tam proto, že tu techniku asi neuměj využít.
No ono kvalita této technika není zrovna závratná. Chtít fungující mikrofon v druhém voze je docelu luxus.

Panely jsou taky někdy hodně zajímavé

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 11.8.2005 13:23

KM píše:.......................... Ale dnes, kdy prý DP má nejmodernější techniku, která prý umí komunikační zázraky? Ovšem v šedesátých letech k tomu navíc neseděl dispečerův kolega v autě na chodníku. Tak to je přesně místo, kde bych začal šetřit. Buď technika, nebo lidi.
Proč? Technikou se rádo pochlubí vedení DP nebo MHMP a lidi jsou tam proto, že tu techniku asi neuměj využít.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 11.8.2005 10:49

KM píše:Včera v podvečer opět 12 přes Letnou qůli demonstraci. Co mě ale zaujalo, byl ( jinak ochotný, milý, mladý) dispečer na Strossu, který to jako novinku sděloval přijíždějícím řidičům 12 a ti to jako novinku hlásili kaštanům. Jeden řidič (mladý , upravený, evidentně vzorňák, pankrácký) dokonce vstal a křičel to do vozu, dispečer šel křičet do druhého. (Fakt je že na displeji se pak objevilo Kamenická, to jo) ANO!!! Takhle se to dělalo v šedesátých letech. Ale dnes, kdy prý DP má nejmodernější techniku, která prý umí komunikační zázraky? Ovšem v šedesátých letech k tomu navíc neseděl dispečerův kolega v autě na chodníku. Tak to je přesně místo, kde bych začal šetřit. Buď technika, nebo lidi.
Tam ale poslední dobou stojí vždy jeden nebo dva dispečeři. Ale vždy ho tedy vidím spíš stát na zastávce směrem od letné kde je prd platnej

KM

Příspěvek od KM » 11.8.2005 10:39

Včera v podvečer opět 12 přes Letnou qůli demonstraci. Co mě ale zaujalo, byl ( jinak ochotný, milý, mladý) dispečer na Strossu, který to jako novinku sděloval přijíždějícím řidičům 12 a ti to jako novinku hlásili kaštanům. Jeden řidič (mladý , upravený, evidentně vzorňák, pankrácký) dokonce vstal a křičel to do vozu, dispečer šel křičet do druhého. (Fakt je že na displeji se pak objevilo Kamenická, to jo) ANO!!! Takhle se to dělalo v šedesátých letech. Ale dnes, kdy prý DP má nejmodernější techniku, která prý umí komunikační zázraky? Ovšem v šedesátých letech k tomu navíc neseděl dispečerův kolega v autě na chodníku. Tak to je přesně místo, kde bych začal šetřit. Buď technika, nebo lidi.

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Příspěvek od Pepa » 11.8.2005 9:28

Martin píše:Karlos: Opravil jsem, díky za upozornění. Z toho kouká bonbónek pro fotografy :wink:
To se zase nevyspim :roll: :lol:

MOp

Příspěvek od MOp » 11.8.2005 8:01

9001 píše:No to bude naštvaných kaštanů. Linka 5 je vysype na Špejcharu a na Hradčanskou se budou muset projít :lol:
at si zvykaj. tri roky to tak cca obdobne bude.. (vystavba blanka)

Martin

Příspěvek od Martin » 11.8.2005 0:24

Karlos: Opravil jsem, díky za upozornění. Z toho kouká bonbónek pro fotografy :wink:

Karlos

Příspěvek od Karlos » 11.8.2005 0:17

Martin píše:Nuže, výluka v úseku Anděl-Sídliště Řepy se bude konat příští víkend v rozmezí sobota 13.8. (cca 4.00) nepřetržitě do neděle 14.8. (cca 14.00 hodin). Linky 4, 7, 9 a 10 budou (jak už bylo napsáno) odkloněny na vnitřní kolej smyčky Smíchovské nádraží s minimální obratovu dobou, výstupní i nástupní zastávka bude na Plzeňce, linky 58 a 59 na její vnější kolej, výstup a nástup bue tudíž až ve smyčce. V nepřetržitém provozu bude zavedena v úseku Na Knížecí-Sídliště Řepy NAD X-9, zajištěna v denním provozu kloubovými vozy zejména z garáže Hostivař, a to v intervalu 5 (den)- +/-30 minut (noc). Vozovna Motol bude své vlaky vypravovat z vozovny Pankrác, ovšem nasazeny na ně budou pankrácké vozy.
Nechci Vám do toho kecat, ale linka 58 bude od Spojovací ukončena na Laurové !!!

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Příspěvek od Pepa » 11.8.2005 0:00

9001 píše:No to bude naštvaných kaštanů. Linka 5 je vysype na Špejcharu a na Hradčanskou se budou muset projít :lol:
Pokud kaštani nebudou blbý a podívaj se na výlukovou ceduli tak to pochopí a vystoupí v zastávce Sparta. Ale to bych chtěl asi po nich moc co? :lol: Je to jejich problém když neuměj číst :roll:

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom » 10.8.2005 23:54

9001 píše:No to bude naštvaných kaštanů. Linka 5 je vysype na Špejcharu a na Hradčanskou se budou muset projít :lol:

Škoda,že jí nedali na smyčku k Vozovna Střešovice :cry:
to by bylo celkem nebezečný... poslední dobou tu mám kliku v autě na 91... a někdy je celkem problém si tam vytvořit správný průjezdní profil :) často jim tam někdo vjede... tudíž běžně to vypadá tak že jeden nebo dva mávaj na auta že nesměj jet.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 10.8.2005 23:44

No to bude naštvaných kaštanů. Linka 5 je vysype na Špejcharu a na Hradčanskou se budou muset projít :lol:

Škoda,že jí nedali na smyčku k Vozovna Střešovice :cry:

Odpovědět