Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení - X5

Příspěvek od Proxy » 23.9.2008 19:56

Damir Holas píše:Mno, s člověkem, co má výluky na starosti, bych si někdy vážně rád pohovořil... Ono naprosto stejně si totiž v srpnu při "filmovací" výluce v centru na Dlážděnce ujížděly tramvaje a náhradní bus X-3...
Nu, tohle je spíš záležitostí dispečerů :oops: Ikdyž je to spíš sisyfovská práce, neb v Praze stále ještě neumíme hradit spoj za spoj, ale hradíme vyloučený úsek :roll: Což přináší někdy tragikomické situace, jako při současné výluce v Modřanech, neb tramvajová linka 16 a náhradní autobus X16 mají rozdílné provozní parametry :-k

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Výluky a jiná omezení - X5

Příspěvek od Damir Holas » 23.9.2008 19:49

Sirka píše:K výluce na lince 5 dne 20.9. - nevěřil jsem tomu, jak je možné zbabrat tak jednoduchou výluku... Nevím, co by mělo být jednodušší, než když každý jeden vůz tramvaje je nahrazen jedním vozem autobusu, ale DP ukázal, že i tohle umí zkazit. Když pominu fakt, že NAD nemusela vůbec jezdit (nestačilo by 5 ukončit na Kolbence a pak metrem+3? Při srpnovém broušení to šlo...) a že první tři čtvrtě hodiny se prázdné busy honily tam a zpátky za prázdnými tramvajemi, tak budiž... Myslíte, že autobusy v zast. Nový Hloubětín čekaly na tramvaje zc? Myslíte, že autobusy stíhaly přijet od Lehovce na Nový Hloubětín dostatečně včas? Ne, ne, ne, nikoliv a ještě jednou ne! O inteligentním odbočování z kolejí ze zast. Kbelská do ulice Kbelská radši nebudu vůbec mluvit... Na dráze to jde, v Praze ne #-o . Takhle že maj vypadat výluky? Co na to Martin Šubrt? [-o<
Mno, s člověkem, co má výluky na starosti, bych si někdy vážně rád pohovořil... Ono naprosto stejně si totiž v srpnu při "filmovací" výluce v centru na Dlážděnce ujížděly tramvaje a náhradní bus X-3...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Karosák » 23.9.2008 19:31

Ten už toho měl až po krk a skutečně už s tím švihnul, hovořil jsem s ním u strašnické vozovny. Celou dobu se snažil o zlepšení, ale boj s větrnými mlýny lze tušit již z jeho článků jež lze nalézt třeba na PrT. A navíc on neměl na starost organizaci výluk, ale informování při nich.

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Výluky a jiná omezení - X5

Příspěvek od Sirka » 23.9.2008 17:28

K výluce na lince 5 dne 20.9. - nevěřil jsem tomu, jak je možné zbabrat tak jednoduchou výluku... Nevím, co by mělo být jednodušší, než když každý jeden vůz tramvaje je nahrazen jedním vozem autobusu, ale DP ukázal, že i tohle umí zkazit. Když pominu fakt, že NAD nemusela vůbec jezdit (nestačilo by 5 ukončit na Kolbence a pak metrem+3? Při srpnovém broušení to šlo...) a že první tři čtvrtě hodiny se prázdné busy honily tam a zpátky za prázdnými tramvajemi, tak budiž... Myslíte, že autobusy v zast. Nový Hloubětín čekaly na tramvaje zc? Myslíte, že autobusy stíhaly přijet od Lehovce na Nový Hloubětín dostatečně včas? Ne, ne, ne, nikoliv a ještě jednou ne! O inteligentním odbočování z kolejí ze zast. Kbelská do ulice Kbelská radši nebudu vůbec mluvit... Na dráze to jde, v Praze ne #-o . Takhle že maj vypadat výluky? Co na to Martin Šubrt? [-o<

Josef
problémový jedinec
Příspěvky: 492
Registrován: 24.3.2008 18:10

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Josef » 23.9.2008 17:20

Jen směr smíchov - a jakse pojede zpět? Manupulačně?

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Bobek » 23.9.2008 15:10

No, je to trochu, tak, jak je to uvedeno na pěkně barevném letáčku, vyvěšeném na zastávkovém sloupku, řekl bych, kostrbaté. :D

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Proxy » 23.9.2008 15:07

trainzjohny píše:Tohle jsem našel u autobusových kolegů - tedy nějaké to info je Odkaz na obrázek z citybus.cz
Mohl by prosím někdo ten text ještě přeložit do češtiny?
:roll:

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od trainzjohny » 23.9.2008 14:48

Tohle jsem našel u autobusových kolegů - tedy nějaké to info je Odkaz na obrázek z citybus.cz

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Proxy » 23.9.2008 12:33

Damir Holas píše:Mě zase fascinuje, že i když se při výluce posiluje 253, tak na těch krásných oranžových letácích o tom není ani slovo... :?
Já myslel, že to tam někde v té skrumáži drobného textu je uvedené :lol: S prominutím je tenhle výlukový leták tak přehledný, že jsem jej raději ani nečetl :oops:
Asi zase informujeme ve stylu, že lidé v Modřanech jsou již na výluky zvyklí, takže si 253 sami najdou :^o Ostatně každý marketingový odborník potvrdí, že nejlepší a nejlevnější reklama je zákaznická "šuškanda". [-o< tak proč toho nevyužít i u dpp...

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Damir Holas » 23.9.2008 9:19

Mě zase fascinuje, že i když se při výluce posiluje 253, tak na těch krásných oranžových letácích o tom není ani slovo... :?

VIKtor
Uživatel
Příspěvky: 200
Registrován: 08.8.2008 11:58

Re: JŘ při výluce na KOMOKO

Příspěvek od VIKtor » 23.9.2008 1:55

itelv píše:Koukal jsem na ranní jízdní řády z Dvorců při výluce na Modřanské trati. Vůbec nerozumím tomu, proč interval d-17 je až do 7:30 více než 10 minut. Navíc není-li v provozu 21. Jezdívám v té době teď pravidelně a nemám pocit, že by tramvaje jezdily poloprázdné. Ani zkrácení intervalu na 253 nemůže vše vynahradit - tedy podle mě. Co si o tom myslíte ostatní?
Už jsem tu někde psal na začátku měsíce, že v ranních hodinách se začátkem školního roku (oproti prázdninovému stavu) ubylo něco spojů a prodloužily se intevaly a máš pravdu v tom, že s nastávající výlukou (když pominu ty každovýlukově až nesnesiteně přeplněné autobusy) se doprava z modřan ještě zhorší... :cry: :roll:

IAD nám pomáhej...

Uživatelský avatar
itelv
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: 05.1.2006 11:25
Bydliště: Praha 7

JŘ při výluce na KOMOKO

Příspěvek od itelv » 22.9.2008 15:20

Koukal jsem na ranní jízdní řády z Dvorců při výluce na Modřanské trati. Vůbec nerozumím tomu, proč interval d-17 je až do 7:30 více než 10 minut. Navíc není-li v provozu 21. Jezdívám v té době teď pravidelně a nemám pocit, že by tramvaje jezdily poloprázdné. Ani zkrácení intervalu na 253 nemůže vše vynahradit - tedy podle mě. Co si o tom myslíte ostatní?

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Absolut » 22.9.2008 11:47

Já v to druhé už spíš doufám, než věřím.

Myslel jsem to jako 16 zrušit a nechat v Braníku kočit něco jiného. A na lince 10 půlený interval.

Spojení na M-C by zajistila linka na Budějovickou, ale chybí tam trať.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6707
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od demon » 22.9.2008 11:33

Absolut píše:A upřímně řečeno, nedivím se jim, protože změny plánované na konec letošního roku přinesou Ropidu buď zkázu, nebo slávu..
Věřím v to druhé... :roll:
Absolut píše:Myslím si, že by tam jedna linka měla končit, ale směrově to nemusí být 16, takže to nahrává lince M10.
Jedna M do Braníka a druhá do Modřan ? Není to pro tu větev moc ? Souprava po dvou minutách tam myslím potřeba není, resp. pro Braník je to moc, pro Modřany po 4 minutách zase málo.
To co chybí Modřanům je hlavně funkční spojení na M-C.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Absolut » 22.9.2008 8:46

Na Ropidu pracují pořád :-) A upřímně řečeno, nedivím se jim, protože změny plánované na konec letošního roku přinesou Ropidu buď zkázu, nebo slávu.

Škoda, že X16 není v trase Nádraží Braník - Dvorce - BUDĚJOVICKÁ.

Mimochodem, poslední dobou se snažím v Braníku sledovat d-16 a výsledek mého sledování je, že by se klidně sneslo tuhle linku v téhle větvi zrušit. Jediným problémem je vlastní smyčka Nádraží Braník, kde dochází ke slušnému přestupu na tramvaj z vlaku, z a-106 a z a-121. Myslím si, že by tam jedna linka měla končit, ale směrově to nemusí být 16, takže to nahrává lince M10.

Odpovědět