Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Damir Holas » 25.9.2008 8:56

7080 píše:A to na měsíc vážně není.
U DPP nikdy nevíš... :wink: :devilsmokin

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 7080 » 25.9.2008 8:32

MOp píše:Délka i rozsah stavebních prací odpovídá výluce na Olšanské. Zde je navíc o nějaký ten metr delší..
Tak to potom hej, původní info, co jsme s KGX 63 měli byla pouze o výměně oblouku. A to na měsíc vážně není.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od MOp » 25.9.2008 7:58

Délka i rozsah stavebních prací odpovídá výluce na Olšanské. Zde je navíc o nějaký ten metr delší..

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od KGX 63 » 25.9.2008 0:56

Může tady někdo stručně nastínit rozsah stavebních prací? Neříkejte mi, že ten oblouk u Pobřežní cesty budou vyměnovat déle než měsíc???

VIKtor
Uživatel
Příspěvky: 200
Registrován: 08.8.2008 11:58

Re: Bus pruh Modřany

Příspěvek od VIKtor » 24.9.2008 23:04

itelv píše:Cestou domů (kolem 20:30) jsem viděl nalepovat dočasné značení BUS pruhů od křižovatky U Belárie směrem k Braníku. V inkriminovanou dobu byla dolepována část (pravý jízdní pruh) mezi Belárií a Černým koněm. Zřejmě se vše nakonec vyřešilo - není tedy asi pravda to, se psalo na idnes.cz.
=D>
Osobně bych teda tipoval, že to bylo právě proto, že se psalo na idnes.cz (že by se policie bála veřejného mínění? :shock: )

Uživatelský avatar
itelv
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: 05.1.2006 11:25
Bydliště: Praha 7

Bus pruh Modřany

Příspěvek od itelv » 24.9.2008 22:55

Cestou domů (kolem 20:30) jsem viděl nalepovat dočasné značení BUS pruhů od křižovatky U Belárie směrem k Braníku. V inkriminovanou dobu byla dolepována část (pravý jízdní pruh) mezi Belárií a Černým koněm. Zřejmě se vše nakonec vyřešilo - není tedy asi pravda to, se psalo na idnes.cz.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 9001 » 24.9.2008 21:31

Zdá se mi to nebo každá větší výluka co rozjede udělá totální kolabs v dopravě. Ted jenom nevím kdo je víc neschopný jestli magistrát a nebo DP ,který si není schopný dupnout. Pokud si tento přístup DP zachová tak se opravdu vyplatí smrdět si v autě, když tu stejnou kolonu vystojím v buse nalepený na dveřích.

Opravdu zmínka o autobusovém pruhu stojí za to. Kvůli benzince.... No nevím,ale ze Shellu na Plzenské se taky vjíždí do bus pruhu a nikomu to nevadí + docela velké parkoviště u Bertramky.

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od kasme » 24.9.2008 19:50

další rána pro X-1
po změně dopravce je tu od listopadu další vylepšení :)

Od začátku listopadu stavbaři plánují rozšíření stavby, proto se zcela přesune automobilová doprava na provizorní objízdnou trasu. Ta kopíruje okraj obří jámy z jižního směru, vybudována byla speciálně pro tento účel.

zdroj: archiweb.cz (ale i jinde a potvrzeno!) "Na Letné má vzniknout 800 podzemních parkovacích míst"

tzn. vedení veškeré dopravy provizorně 1+1 včetně MHD po jižní obvodové provizorní komunikaci do cca května 2009 z důvodu zkrácení uzavírky Letné

volně bude následovat tříměsíční kompletní výluka tram na křižovatce Prašný most - aut. provoz bude zachován 2 + 2

mezitím samozřejmě zůstává v platnosti výluka Hradčanské

most Svatovítská přes trať ČD: nejdřív se postaví východní část nového mostu, provizorně se převede provoz (i tram), zbourá se starý a dostaví druhá část... bez výraznějšího dopadu na dopravu...

Je to předpokládaný postup, ale je to ještě daleko a vyšší moc může ještě zasáhnout

Markus
Uživatel
Příspěvky: 122
Registrován: 03.7.2007 19:32
Bydliště: Praha 12 Modřany
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Markus » 24.9.2008 19:12

Výborně, takže půjdu na tramvaj řekněme Poliklinika Modřany, tou pojedu na metro D na Libuš (10 minut). Pak přestup, průměr počítám 5 minut, souprava asi nebude ve stanici zrovna čekat, ale bude řekněme za rohem. Aha, nenastavil jsem cíl, tak řekněme že cílem bude oblíbené Muzeum. To je 5 stanic Dčkem (10 minut) a další 4 stanice Cčkem na Muzeum (8 minut). To celkem dělá 33 minut. Teď alternativa - bus na Kačerov. To je 18 minut busem a 10 minut metrem, celkově 28 minut. V době dopravní špičky by metro bylo zajímavé, ale neumím si představit kdo ho využije při současném trasování mimo špičku a hlavně o víkendech. Tam to bude bus hustě válcovat díky mnohem přímočarejšímu trasování. Samozřejmě nevynechám tramvaj, tam to bude také do půl hodiny. Samozřejmě je tu ještě další mimo špičku rozumná alternativa, bus na Smíchovské nádraží, opět čas kolem půl hodiny. Ještě nějaké povídání o současném trasování metra D? :) Jestli by něco mělo smysl, je to větev Dčka do Modřan. Líbilo by se mi větvení Dčka za Olbrachtovou vedoucí na Novodvorskou (jeden vestibul u NovoPlazza, druhý u křižovatky se Zálesí), další zastávka Kamýk (někde u křižovatky Zálesí/Mariánska/U Kamýku), následují Modřany (Sofijské náměstí) a zakončení Komořany (od Cukrovaru pár set metrů na jih, případně přidat ještě zastávku a končit až na Zbraslavi). Tady je to znázorněno na mapě: http://www.mapy.cz/#x=133041664@y=13570 ... 5088-31744. Toto by umožnilo obyvatelům Lhotky, Kamýku, Modřan a Komořan výrazně zkrátit dobu za jakou se dostanou na metro C i do centra. Cesta na muzeum z Komořan mi vychází na 20 minut. To kam je Dčko navrženo že vede pak raději nebudu moc komentovat, myslím si že nejen mě by zajímalo jen dostat se na trasu C která je mimo pole na severu vedena geniálně.

VIKtor
Uživatel
Příspěvky: 200
Registrován: 08.8.2008 11:58

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od VIKtor » 24.9.2008 17:45

Jarin Jarin píše:Jak to tady tak čtu, tak jsou to všechno jen důvody pro směrování budoucí trasy metra D do oblasti Modřan, nikoliv do oblasti podstatně méně zasídlené Libuše... :D
Myslím, že problém je hlavně v několika prvních zastávkách, kde nastupuje obrovské množství lidí - pokud bude metro do Libuše, tak je pro vyřešení nynějšího výlukového stavu ideální prodloužení tram tratě. :devilsmokin
Ale to je ještě tak na deset let pohádka...

Jarin Jarin
Uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: 25.10.2006 14:06
Bydliště: Praha 1

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Jarin Jarin » 24.9.2008 16:54

Jak to tady tak čtu, tak jsou to všechno jen důvody pro směrování budoucí trasy metra D do oblasti Modřan, nikoliv do oblasti podstatně méně zasídlené Libuše... :D

Uživatelský avatar
Jan
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 03.2.2004 16:01
Bydliště: Hodkovičky
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Jan » 24.9.2008 15:29

Dnes ráno jsem "jel" úsek Černý kůň-Dvorce 40 minut :evil: Jinak zde zpráva na indes http://zpravy.idnes.cz/druhy-den-vyluky ... _praha_ban

VIKtor
Uživatel
Příspěvky: 200
Registrován: 08.8.2008 11:58

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od VIKtor » 24.9.2008 9:51

Damir Holas píše:
4021 píše:Ale vždyť X16 je v jakémkoliv intervalu uplně k ničemu, X3 by to zvládla vždy. Pokud je tam opravdu nějakej bus třeba tak co takhle na Dvorce prodloužit 106 nebo tak něco? Ne prostě pokud je to možné tak přestupovat co nejvíckrát... :?
Asi tak, než samostatnou X16, to ty busy raději hodit na X3.
Ráno jsem jel v 5.15 z Modřan na Dvorce - ta výluka je dost nevychytaná! :roll:
Na Dvorcích jsme stihli odjíždějící 3, ale jelikož jsem potřeboval jet 17, tak jsem jí vynechal. Za 16min, které jsem čekal nepřijela jediná tramka (všechny tři linky přijely a odjely najednou) a co se týká busů, tak to taky nebylo moc vyřešený v tuhle hodinu nahtrazovaly jednu nejedoucí tramvaj linek 3 a 17 dva kloubové autobusy :!: (každý s 20-30 lidmi na palubě) a tramvaj linky 16 nahrazovaly dva standardní busy s max 5 kaštánky...
Manželka jela z Libušského potoka po 7hod a čekala na třetí bus bo byly přeplněné... [-o<

Fakt se nemůžu dočkat až pojedu domů... Z:|

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Damir Holas » 23.9.2008 21:27

4021 píše:Ale vždyť X16 je v jakémkoliv intervalu uplně k ničemu, X3 by to zvládla vždy. Pokud je tam opravdu nějakej bus třeba tak co takhle na Dvorce prodloužit 106 nebo tak něco? Ne prostě pokud je to možné tak přestupovat co nejvíckrát... :?
Asi tak, než samostatnou X16, to ty busy raději hodit na X3.

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 4021 » 23.9.2008 20:45

Ale vždyť X16 je v jakémkoliv intervalu uplně k ničemu, X3 by to zvládla vždy. Pokud je tam opravdu nějakej bus třeba tak co takhle na Dvorce prodloužit 106 nebo tak něco? Ne prostě pokud je to možné tak přestupovat co nejvíckrát... :?

Odpovědět