Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od milbi » 22.7.2009 9:01

Josef píše:A co by jste chtěly? Provoz je přerušen jen na šest hodin, tak se tam snad vyvěsí obrovská plechová cedule a vymění jízdní řády? a kdopak to zacáluje? To snad ne,,,informace na zastávce byla, a že je nikdo nečte je věc kaštanstva nikoliv DPP(jsou přece prázdniny a v tomto období je v Paze zvýšený počrt výluk a když po deseti a když už nečtu JŘ po příchodu na zastávku, tak po deseti minutách /int mezi spoji/se jdu podívat co se děje). DPP je jen firma vy jste její zákazníci. Pokud, že nejste s jejímy službami spokojeni, tak můžete cestovat s nějakým jiným dopravcem. Já vím,,,tedko mi řeknete, že dpp musí si přitahovat zákazníky, aby nejezdily autem,,,ale vemte to rozumě,,,kolik z Vás si poběží koupit auto jen kvůli tomu, protože na zastávkách jsou špatné cedule, nebo, že jsou v tramvajích nepohodlné sedačky,,,asi 99% ne, ponevadč na to auto nemá,,,kdbyby na to auto měl, nebude jezdit sockou, to dá hlavu ne? Ono každej měsíc utratit zhruba bůra za auto, nebo pětikilo za MHD si pak každá socka rozmyslí,,, A jelikož je tu dpp v podstatě největší dopravce, tak prakticky žádou konkurekci nemá, nikdy neměl a nikdy mít nebude. (promiňte, že používím slovo socka, ale 2/3 obyvatelstva nedosahují průměrné mzdy, a podle mě češi jsou prostě socky na 1. místě.).
Nezlobte se na mě, ale mnoho lidí jezdí MHD i proto, že nechtějí stát v kolonách, pracují v centru, kde se nedá zaparkovat atd., atd. A prozraďte nám, jakým jiným dopravcem máme po centru cestovat? DPP je v metru, DPP je v tramvajích a DPP je na většině linek 1xx.
Je mi jasné, že kritikou, zejména na těchto stránkách, se nic nezmění. Přesto si myslím, že DPP by mohl informovat cestující lépe. Žlutá cedule nad jízdními řády je sice pěkná věc, ale stejnou barvu má i samolepka na stejném místě, která hlásá nevylepujte plakáty. Cestující poté něco nového na zastávkovém sloupku prostě nezaregistrují. Navíc při oné výluce jsou na sloupku vylepené neplatné jízdní řády (platnost od je v minulosti), což zejména pro místní a turisty (i ty české) je matoucí. Navíc, jak psal autor odkazovaného článku, žluté výlukové cedule jsou až tak univerzální, že člověk neznalý okolí vůbec neví, na jakou stranu se vydat, aby alespoň nějakou tramvaj našel.
Objet několik stanic, přeškrtnout seznam linek před, a po výluce oranžovou samolepku zase strhnout přece nezabere takovou dobu, aby to výrazně prodražilo samotnou opravu. Ale chápu z vašeho názoru, že cestující DPP nezajímají.

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od PvvS » 22.7.2009 8:52

V pripade josefa je ta poznamka o vzdelanosti nejspis na miste.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od MF » 22.7.2009 8:38

OMH píše:Tvá vzdělanost je asi na nižším bodě.
Josef Švejk: Každej nemůže bejt chytrej, to by bylo za chvíli na světě tolik chytrosti, že by z toho musel bejt každej druhej úplně blbej :!: :)

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od OMH » 22.7.2009 8:01

Josef, ty asi socka jsi, pořádku, neberu ti to. Ale laskavě nenazývej a neuráčej tím ostatní. Tvá vzdělanost je asi na nižším bodě. Říkat o někom, kdo jezdí MHD, že je socka o tobě hodně vypovídá.
Osobně jezdím autem i MHD a priorita je rychlost pro mě, často tak auto vyhrává. Ale cestování metrem či tramvají není v Praze ničím podřadným. Jsou města v Evropě, kde to je jinak, ale Praha to není!

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od mart337 » 22.7.2009 1:08

No myslím, že nějaká střední cesta by se mohla najít. Co se týče aktuálnosti stránek DPP, je s tím občas na štíru. Někdy jsou oznámení opravdu zveřejňována pozdě. Otazník je, čí je to vinou. Zda správce stránek, či váznoucí komunikace při dodávání zpráv. Proč nešlo udělat celé broušení - několik etap - na stránkách na sebe navazujícími odkazy?!
Co se týká označování stanic při krátkodobých výlukách, je to asi trochu složitější problém. Nějakým způsobem zakrýt, či otočit jízdní řády, to by nebylo ono. Cestující by se neměl jak dozvědět, jak mu jede spoj v pozdějších hodinách, nebo další den. Označit nějak jinak (výrazněji) sloupek - zatím mne nic nenapadlo. Jakákoliv manipulace s nějakými info cedulemi, ať už extra, či na sloupku budou stát finance. A případná info osoba zrovna tak. A v dnešní době, kdy se všude šetří, je otazník kde na to brát. Zaplatit to zdražením jízdného? Magistrát na to nic nepřidá.
V budoucnu by měly tento problém vlastně vyřešit nové digi sloupky s časem příjezdu dalšího spoje. Když bude nějaký problém - a to i při MU - pak by vlastně měly (mohly?) ukázat, že spoj přijede až za delší dobu, než je interval.

Josef
problémový jedinec
Příspěvky: 492
Registrován: 24.3.2008 18:10

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Josef » 21.7.2009 23:37

Martin Šubrt píše:Vzhledem k tomu, že jsem psal na blog další článek o tom, jak DP informuje, tak jsem na závěr informoval též a cestujícím tam napsal o tom broušení 20.7. http://subrt.blog.idnes.cz/c/92080/Kdyz ... dulek.html Takže jsem byl dnes celkem překvapen, že se na stejném místě konalo broušení znovu, když mi u Krematoria zase řádily kolony M22 :-). Ale na stránkách DP jsem dnešní výluku fakt nenašel a pokud jde o zítřek, je tam jízdní řád linky 32, ale víc fakt nevím... Asi mají stránky DP prázdniny, nebo jsem fakt blbej, ale přece vím dokonce, co hledám, a stejně to nenajdu... Jdu se na 5 dní raději vzdálit z Prahy i od počítače, přece jen ještě v neděli jsem byl v Zurichu a od informátorů se stánkem a v oranžových vestách :-) dostal pytlík bonbónů s infem o výluce a čísly změněných linek, takže bych Prahu přece jen nemusel rozdýchat :-).
A co by jste chtěly? Provoz je přerušen jen na šest hodin, tak se tam snad vyvěsí obrovská plechová cedule a vymění jízdní řády? a kdopak to zacáluje? To snad ne,,,informace na zastávce byla, a že je nikdo nečte je věc kaštanstva nikoliv DPP(jsou přece prázdniny a v tomto období je v Paze zvýšený počrt výluk a když po deseti a když už nečtu JŘ po příchodu na zastávku, tak po deseti minutách /int mezi spoji/se jdu podívat co se děje). DPP je jen firma vy jste její zákazníci. Pokud, že nejste s jejímy službami spokojeni, tak můžete cestovat s nějakým jiným dopravcem. Já vím,,,tedko mi řeknete, že dpp musí si přitahovat zákazníky, aby nejezdily autem,,,ale vemte to rozumě,,,kolik z Vás si poběží koupit auto jen kvůli tomu, protože na zastávkách jsou špatné cedule, nebo, že jsou v tramvajích nepohodlné sedačky,,,asi 99% ne, ponevadč na to auto nemá,,,kdbyby na to auto měl, nebude jezdit sockou, to dá hlavu ne? Ono každej měsíc utratit zhruba bůra za auto, nebo pětikilo za MHD si pak každá socka rozmyslí,,, A jelikož je tu dpp v podstatě největší dopravce, tak prakticky žádou konkurekci nemá, nikdy neměl a nikdy mít nebude. (promiňte, že používím slovo socka, ale 2/3 obyvatelstva nedosahují průměrné mzdy, a podle mě češi jsou prostě socky na 1. místě.).

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 4021 » 21.7.2009 23:28

Samozřejmě, všude jsou světlá místa, ale ty pražský poměry na DP a magistrátě jsou prostě strašný... a vliv to má na všechno... a pár jedinců bohužel nic nezmůže...

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od milbi » 21.7.2009 22:58

4021 píše:K tomu, k čemu tam je ostatních 13 000 zaměstnanců... tady je vidět jak je DP úžasný. Asi ty aktualizace nedopravních věcí dělá někdo jiný... hurá propagace různých nepodstatných blbostí... asi je to důležitější než změny v provozu... když jde člověk na stránky DP tak ho přece nezajímá co jak jezdí, ale to jaké zajímavé knížečky prodávají ve střediscích...
Nebyl bych až tak kritický - mnozí dělají to, co mají, jinak by byla kvalita dopravy zcela někde jinde, mnozí z oněch 13000, o kterých píšete, se dokonce snaží i (marně) něco změnit. A opravdu si o kvalitě dopravy stále dovolím psát, ač podstatné drobnosti komfort poněkud snižují.

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 4021 » 21.7.2009 22:44

milbi píše:
4021 píše:To nevíte že takový moloch jako je DPP má na dělání internetových stránek jen jednoho zaměstnance? No i ten má přeci nárok na dovolenou... přece nebude ty stránky po jeho nepřítomnost udržovat někdo jiný...
Dovolenou i jednoho zaměstnance bych byl ochoten zkousnout, ale uvedená informace je značně v kontrastu s dnes zveřejněným PR na téma kniha aka 110 výletů. Je vidět, nač DPP myslí a pravidelní cestující to asi nejsou... Prováděné aktualizace (sem tam něco napsat) bych stíhal tzv. s prstem v nose i při současném zaměstnání, takže k čemu ten jeden člověk tam vlastně i je.
K tomu, k čemu tam je ostatních 13 000 zaměstnanců... tady je vidět jak je DP úžasný. Asi ty aktualizace nedopravních věcí dělá někdo jiný... hurá propagace různých nepodstatných blbostí... asi je to důležitější než změny v provozu... když jde člověk na stránky DP tak ho přece nezajímá co jak jezdí, ale to jaké zajímavé knížečky prodávají ve střediscích...

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od milbi » 21.7.2009 22:27

4021 píše:To nevíte že takový moloch jako je DPP má na dělání internetových stránek jen jednoho zaměstnance? No i ten má přeci nárok na dovolenou... přece nebude ty stránky po jeho nepřítomnost udržovat někdo jiný...
Dovolenou i jednoho zaměstnance bych byl ochoten zkousnout, ale uvedená informace je značně v kontrastu s dnes zveřejněným PR na téma kniha aka 110 výletů. Je vidět, nač DPP myslí a pravidelní cestující to asi nejsou... Prováděné aktualizace (sem tam něco napsat) bych stíhal tzv. s prstem v nose i při současném zaměstnání, takže k čemu ten jeden člověk tam vlastně i je.

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 4021 » 21.7.2009 22:04

To nevíte že takový moloch jako je DPP má na dělání internetových stránek jen jednoho zaměstnance? No i ten má přeci nárok na dovolenou... přece nebude ty stránky po jeho nepřítomnost udržovat někdo jiný...

opocenskylukas
problémový jedinec
Příspěvky: 436
Registrován: 27.3.2009 19:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od opocenskylukas » 21.7.2009 19:02

milbi píše:
Martin Šubrt píše:Vzhledem k tomu, že jsem psal na blog další článek o tom, jak DP informuje, tak jsem na závěr informoval též a cestujícím tam napsal o tom broušení 20.7. http://subrt.blog.idnes.cz/c/92080/Kdyz ... dulek.html Takže jsem byl dnes celkem překvapen, že se na stejném místě konalo broušení znovu, když mi u Krematoria zase řádily kolony M22 :-). Ale na stránkách DP jsem dnešní výluku fakt nenašel a pokud jde o zítřek, je tam jízdní řád linky 32, ale víc fakt nevím... Asi mají stránky DP prázdniny, nebo jsem fakt blbej, ale přece vím dokonce, co hledám, a stejně to nenajdu... Jdu se na 5 dní raději vzdálit z Prahy i od počítače, přece jen ještě v neděli jsem byl v Zurichu a od informátorů se stánkem a v oranžových vestách :-) dostal pytlík bonbónů s infem o výluce a čísly změněných linek, takže bych Prahu přece jen nemusel rozdýchat :-).
Moc pěkný článek a klidně bych se pod něj podepsal. Bohužel je to krutá realita a když se ozvete na DPP, tak sdělí, že z jejich pohledu je vše v pořádku nebo že ze zastávky kdosi informaci o výluce zcizil.
Taky hlásím pěkný článek.Jsem další kdo by jse pod to podepsal.

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od milbi » 21.7.2009 18:59

Martin Šubrt píše:Vzhledem k tomu, že jsem psal na blog další článek o tom, jak DP informuje, tak jsem na závěr informoval též a cestujícím tam napsal o tom broušení 20.7. http://subrt.blog.idnes.cz/c/92080/Kdyz ... dulek.html Takže jsem byl dnes celkem překvapen, že se na stejném místě konalo broušení znovu, když mi u Krematoria zase řádily kolony M22 :-). Ale na stránkách DP jsem dnešní výluku fakt nenašel a pokud jde o zítřek, je tam jízdní řád linky 32, ale víc fakt nevím... Asi mají stránky DP prázdniny, nebo jsem fakt blbej, ale přece vím dokonce, co hledám, a stejně to nenajdu... Jdu se na 5 dní raději vzdálit z Prahy i od počítače, přece jen ještě v neděli jsem byl v Zurichu a od informátorů se stánkem a v oranžových vestách :-) dostal pytlík bonbónů s infem o výluce a čísly změněných linek, takže bych Prahu přece jen nemusel rozdýchat :-).
Moc pěkný článek a klidně bych se pod něj podepsal. Bohužel je to krutá realita a když se ozvete na DPP, tak sdělí, že z jejich pohledu je vše v pořádku nebo že ze zastávky kdosi informaci o výluce zcizil.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Martin Šubrt » 21.7.2009 18:46

Vzhledem k tomu, že jsem psal na blog další článek o tom, jak DP informuje, tak jsem na závěr informoval též a cestujícím tam napsal o tom broušení 20.7. http://subrt.blog.idnes.cz/c/92080/Kdyz ... dulek.html Takže jsem byl dnes celkem překvapen, že se na stejném místě konalo broušení znovu, když mi u Krematoria zase řádily kolony M22 :-). Ale na stránkách DP jsem dnešní výluku fakt nenašel a pokud jde o zítřek, je tam jízdní řád linky 32, ale víc fakt nevím... Asi mají stránky DP prázdniny, nebo jsem fakt blbej, ale přece vím dokonce, co hledám, a stejně to nenajdu... Jdu se na 5 dní raději vzdálit z Prahy i od počítače, přece jen ještě v neděli jsem byl v Zurichu a od informátorů se stánkem a v oranžových vestách :-) dostal pytlík bonbónů s infem o výluce a čísly změněných linek, takže bych Prahu přece jen nemusel rozdýchat :-).

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od willyjeff » 21.7.2009 11:50

A proto se nedivim zmateným cestujícím, když najednou jedou jinam než chtěli :-) Udělal z lidí blbce umí DP ukázkově.

Mimochodem pro MOpa takový offtopic : jak jsem tě onehdá svezl z Letohrádku na Křižíkovu a ptal ses, kdopak asi bude vyvážet ty nové koše, co jsou rozmístěné po centru, tak včera jsem je viděl vyprazdňovat Pražskými Službami.

Odpovědět