Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od MOp » 15.5.2010 20:49

Souhlasím, výluka NNZ/Flora - Senovazne namesti je informacne tezce nezvladnuta.
- chudak ten jeden dispecer na Senovaznem namesti, musel dostat od lidi peknou drzkovou.
- toceni busu na senovaznem namesti bylo OK
- toceni busu na druhem konci na Zizkove, to byl pruser jak mraky. Nekteri ridici staveli ve vystupni na Olsanske, jini z duvodu nedostatecneho casu na obrat jiz rovnou najizdeli do nastupni zastavky. Dochazkova vzdalenost do zastavek nahradni dopravy znacna.
- 4 kloubove autobusy totalne nezvladaly a jezdily na stupni c.5+ (jezdily 3, 4 mel pauzu), interval 8 minut opravdu nenahradi metrolinku a dve dalsi linky.
- usek Flora - Olsanske namesti bez obsluhy - da se to prezit, ale musi se o tom informovat. Cestujici na hlavaku cekali stale na bus linku x-5 ci na tramvaje.
Cizinci totalne zmateni.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 9001 » 15.5.2010 20:34

willy: Ted asi dostanu pěkne na budku, ale

To opravdu je takový problém vzít mikrofon a otevřít pusu, že zde není zastávka Masarykovo nádraží, ale výluková Dlážděná a že masaryčka je příští. Ano výluka je blbě připravená, ale když tomu ještě někdo přidává, tak to opravdu nepochopím.

fibou
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: 12.10.2006 14:55
Bydliště: Praha Hloubětín

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od fibou » 15.5.2010 18:20

Výluka na Petřiny: Všechny ceduláky na linkách 1 a 18 (co jsem potkal a měl čas se podívat) mají na bočních orientacích PETŘINY (na čelní kupodivu v originále z výroby depa MALOVANKA). Dále navím, který umělec programoval výlukový lásič, nicméně, jak radiová výhybka od Malovanky do smč Královka, tak i výhybka od Malovanky směrem na Pohořelec nebo dolů směrem na Hládkov... ani jedna nebyla nastavená, aby se hodila doleva...vždy na mě koukal symbol "X" (tzn. jakoby tak žádné rádio nebylo)...
Což naopak musím pochválit je zajištění přestupů z TRAM na BUS X-1, kdy byl směr, kde je nsátupní zastávka X-1, velmi dobře označen.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od MOp » 15.5.2010 16:27

doufam, ze dodate fotografie pane kolego.. pan mopowy po vcerejsku stůně..

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od trainzjohny » 15.5.2010 14:02

O přípravě se nebavím, ovšem z toho co tu slyším to musí být maso... ale já to hodnotím čistě šotoušsky z mého okna a z něj se mi výluka líbí :)

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od willyjeff » 15.5.2010 13:29

trainzjohny píše:Ale mě se líbí .. už zase v Řepích na 9 máme wany (z toho se začíná stávat zajímvá víkendová tradice :lol: ) a navíc třeba kobyliský R.Péčka se tu na 9 také neprohání každý den.
Prostě neodkážu překousnout, když se z cestujících dělají blbci. Asi mi nikdo nedokáže vysvětlit, proč NAD neumí zajet na Masarykovo nádraží a přes ulice Na Florenci a Na Poříčí se otočit a na Masně zase lidi nabrat a pak by se tedy nemuselo tvořit hlášení pro linky (3, 14, 24) který se stejně nevytvořilo, ale aspoň by to nemátlo lidi.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 15.5.2010 13:18

Šílenost přípravy výluky Hl.n.-NNŽ/Flora se projevila i v nájezdu KO soupravy RP na 9 směr Řepy v době posledního rozjezdu nočních linek z Lazarské. Donutilo mě to (po mém informování dispečinku o nastalé situaci) stanicovat s 54 na Barrandov o délku jejího druhého vozu před začátkem zastávky, protože mě podjela od Bílé labutě díky mému bezmála tříminutovému zdržení na Náměstí republiky způsobené čekáním na zpožděnou 511. Jinak samozřejmě jsem ji poté viděl v závěsu 59 do Řep na Andělu (počítám, že tak jely až do konečné.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od trainzjohny » 15.5.2010 13:17

Ale mě se líbí .. už zase v Řepích na 9 máme wany (z toho se začíná stávat zajímvá víkendová tradice :lol: ) a navíc třeba kobyliský R.Péčka se tu na 9 také neprohání každý den.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od willyjeff » 15.5.2010 12:47

Co je to za zmatek s tou výlukou Hlavní nádraží - NNŽ? Ty vlepky jsou 1. úplně nesmyslný a 2. není tam napsáno, pro jaké linky platí. Takže v l. 3 jsme je vůbec neměli a není tam ani zmínka, že zastávka Dlážděná platí pro všechny vlaky tudy projíždějící a ne jen pro výlukou dotčené. Proto jsem ji poprvé projel a zastavili mě až na Senovážném nám., samozřejmě vůbec nikdo nechtěl vystoupit - proč taky?

Jelikož není zpracováno hlášení pro cestující, tak vůz zastaví v zastávce Jindřišská, odhlásí že je příští zastávka Masarykovo nádraží a pak zastaví úplně nesmyslně v Dlážděný. Lidi co nejsou odsud (což se cestujícím na nádraží stává celkem často), tak předpokládají, že to je Masaryčka a vystupují. Měl jsem jen 2 kolečka, ale vystoupilo přesně 15 lidí s kuframa (subjektivně posuzováno) naprosto zbytečně, protože chtěli na vlak, ne na nesmyslně umístěnou zastávku.

Podobně je zpracovaná výluka na Petřiny. Jen jsem neviděl vlepku. Jestli chce DP takhle provozovat výluky v létě, nedivím se, že mu to ROPID strhal. Dokáždou zmást i sami sebe, natož cestující.

opocenskylukas
problémový jedinec
Příspěvky: 436
Registrován: 27.3.2009 19:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od opocenskylukas » 13.5.2010 10:36

Od 21.5. ranních výjezdů je obnoven provoz přes Trojskou.

fibou
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: 12.10.2006 14:55
Bydliště: Praha Hloubětín

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od fibou » 11.5.2010 22:02

gabuliatko píše:No, ceduláky maj už pouze SA a VO, něco málo HL, nemyslím si, že to je hlavní problém.
A na Žižkově mají co, když pominu T6? Že by dnes v noci na Žižkovské SUčka nainstalovali transparenty? :P

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od MOp » 11.5.2010 20:53

Při té víkendové výluce Senovážné náměstí - Olšanské náměstí - NNŽ / Flora proběhne zřejmě záruční oprava tramvajových oblouků Opletalova.

opocenskylukas
problémový jedinec
Příspěvky: 436
Registrován: 27.3.2009 19:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od opocenskylukas » 11.5.2010 18:55

Tuto sobotu bude ještě jedna výluka:

Staroměstská – Malostranská: přerušení provozu linky 18
V sobotu 15. května 2010 bude od 20:00 do 23:00 hodin z důvodu konání Svatojánských barokních slavností Navalis 2010 přerušen provoz tramvají v úseku Staroměstská – Malostranská:

linka 18 bude odkloněna ze zastávky Národní divadlo přes Újezd a Malostranské náměstí do zastávky Malostranská. Náhradní doprava nebude zavedena.

opocenskylukas
problémový jedinec
Příspěvky: 436
Registrován: 27.3.2009 19:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od opocenskylukas » 11.5.2010 14:51

gabuliatko píše:
MOp píše:A zrovna to prevlikani 8/20 bylo to nejlogictejsi.. :-) Ale chapu, jeste je hodne cedulaku.
No, ceduláky maj už pouze SA a VO, něco málo HL, nemyslím si, že to je hlavní problém.
O problému ceduláků jsem se tu někde již zmiňoval.Dá se to řešit přesunutím KO či PA R.P. do HL,SA,VO.Plus samozřejmě za předpokladu žena nevýlukovou zasažené linky se vypraví ceduláky.

martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od martyn » 11.5.2010 14:48

jaluh píše:Takže obnovení 13 a vrácení 4/16 směr Kotlářka/Braník taky zůstaly?
4/16 zůstává, 13 se ale neobnoví (řeší se ranními posilami linky 37 v úseku Barrandov-Smícháč).

Odpovědět