Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 9001 » 16.5.2010 10:35

Nikdo si tu frustraci nevylévá.

Ta prvé. Když si tady tak vášnivě popisoval, tak si byl naprosto přesvědčen, že na nadráží šli.
Za druhé. Tohle hlášení by právě lidé ocenili, třeba by i poděkovali, ale bohužel jsme ve fázi, kdy si bez směrnice a předpisu nedojdeme na záchod. :roll:
Za třetí nepopírám zpackání výluky, ale proč dávat hřebíček do rakve, když je tak jednoduché pomoct.

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Štěpán » 16.5.2010 10:01

D1/2: U vlaku vybaveným samoobslužným ovládáním dveří cestujícími řidič používá vždy tento způsob ovládání.

Znám dokonce jednoho technika jízdy, který to kontroluje.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od chemik » 16.5.2010 9:00

Štěpán píše:dle D1/2 nesmím sám otevřít dveře

Cožeto???

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Štěpán » 16.5.2010 1:58

Willyjeff: Když to vezmu přesně jak to mělo oficiálně probíhat, tak dle vlepky se zastávka Dlážděná neměla vyhlašovat. Tudíž, ani ústně. :) Takže se nenech nutit k porušení předpisů.
A jinak to byl teda fakt bruntál. Kdybych se zachoval přesně podle předpisů, tak to znamenalo odhlásit Masaryčku, příští Jindřišská, přijet do Dlážděné, zastavit - dát navolení dveří pro cestující (dle D1/2 nesmím sám otevřít dveře), nic nehlásit, tudíž pro lidi žádná informace o nějaké zastávce navíc. Nerad na veřejnosti kritizuju, ale tohle se opravdu nepovedlo. Zajímalo by mne, co na to Ropid.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od OMH » 15.5.2010 23:52

A co se týče výluky na Petřiny: Na trase provoz vyhovuje, ale když přijede plnější tram 18 na vozovnu a teď se to má vecpat do X1, tak to taky není nic moc. V ostatních relacích však X1 dostačuje. Toť můj postřeh.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Jabberwocky » 15.5.2010 23:41

Willyjeff: Klíd, za zlýho jsem tu už dneska já. A taky nikam neběhám :devilsmokin

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Absolut » 15.5.2010 23:40

Mimochodem měl jsem dnes odpoledne osobní zkušenost s tou výlukou. Linka a-X9 na Hlavním nádraží z.c. nepobírala. Zmatení cestující na Nákladovém nádraží d.c. netušili, kam mají jít na autobus. Informačně a organizačně naprosto nezvládnutá výluka.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Absolut » 15.5.2010 23:37

Willyjeff: Nono. Klidni hormon. Fórum je odrazem reality. Odchodem realitu nezměníš. Lepší je si obsah reality filtrovat :)

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od milbi » 15.5.2010 22:15

willyjeff píše:A jak jsem měl vědět, že mi ty lidi vystoupěj a budou zmatený? První kolečko jsem měl v 6 ráno (nikdo nenastoupil / nevystoupil) a druhý v 9 a to už bylo pozdě. Takže jste si očividně našli viníka zmatenosti lidí :) Díky. Že já ***** se na T-F vracel. Řešej se tu stejně jen píčoviny a lidi se tu navzájem obviňujou, hádaj a vylejvaj si frustrace ze života na ostatních. Definitivně tady končim. howgh.
To byl jen návrh, o výluce jsem věděl, takže mě to nepřekvapilo (až na překlápění čísla linky a konečné, jak jsem psal dříve). Viníkem zmatenosti lidí je DPP jako takový, který nedokáže aktualizovat hlásiče v tramvajích tak, aby neposkytovaly cestujícím nesmyslné informace. Řidiči to potom bohužel jako první vlna ve směru od cestujících vždy schytají nejvíc.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od willyjeff » 15.5.2010 22:02

milbi píše:Co třeba po vyhlášení "Jindřišská, příští stanice Masarykovo nádraží" vyhlásit mikrofonem něco jako "Z důvodu výluky mimořádně příští stanice Dlážděná". A před příjezdem do Dlážděné ještě vyhlásit "Dlážděná, příští stanice Masarykovo nádraží".
A jak jsem měl vědět, že mi ty lidi vystoupěj a budou zmatený? První kolečko jsem měl v 6 ráno (nikdo nenastoupil / nevystoupil) a druhý v 9 a to už bylo pozdě. Takže jste si očividně našli viníka zmatenosti lidí :) Díky. Že já ***** se na T-F vracel. Řešej se tu stejně jen píčoviny a lidi se tu navzájem obviňujou, hádaj a vylejvaj si frustrace ze života na ostatních. Definitivně tady končim. howgh.

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od milbi » 15.5.2010 21:50

willyjeff píše:Mikrofon by byl samozřejmě na nic, protože ty lidi byli už venku. Je to jen můj subjektivni názor, že šli na nádraží. Třeba tam fakt vystoupit chtěli. A to mám jako obíhávat všechny lidi,co mi vylezli z tramvaje, že se možná spletli? Navrhni jiné řešení.
Co třeba po vyhlášení "Jindřišská, příští stanice Masarykovo nádraží" vyhlásit mikrofonem něco jako "Z důvodu výluky mimořádně příští stanice Dlážděná". A před příjezdem do Dlážděné ještě vyhlásit "Dlážděná, příští stanice Masarykovo nádraží".

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od willyjeff » 15.5.2010 21:43

9001 píše:willy: Ted asi dostanu pěkne na budku, ale

To opravdu je takový problém vzít mikrofon a otevřít pusu, že zde není zastávka Masarykovo nádraží, ale výluková Dlážděná a že masaryčka je příští. Ano výluka je blbě připravená, ale když tomu ještě někdo přidává, tak to opravdu nepochopím.
Mikrofon by byl samozřejmě na nic, protože ty lidi byli už venku. Je to jen můj subjektivni názor, že šli na nádraží. Třeba tam fakt vystoupit chtěli. A to mám jako obíhávat všechny lidi,co mi vylezli z tramvaje, že se možná spletli? Navrhni jiné řešení.

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 4021 » 15.5.2010 21:32

MOp píše:- usek Flora - Olsanske namesti bez obsluhy - da se to prezit, ale musi se o tom informovat.
A pravidelné buslinky jsou vzduch ?? Nebo tam platí snad jiný tarif než v tramvajích a NAD ?? Tohle tramvajácké opomíjení autobusových linek nedokážu nikdy pochopit...

Jake
Uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 27.4.2009 20:14

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Jake » 15.5.2010 21:32

MOp píše: - usek Flora - Olsanske namesti bez obsluhy - da se to prezit, ale musi se o tom informovat.
Linka 136 a 175 se jako nepočítá nebo co?

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od milbi » 15.5.2010 21:00

Z pohledu cestujícího:
Změna orientačních tabulí tramvaje, např. "5 Masarykovo nádraží" se standardně mění na "9 Sídliště Řepy" až s odjezdem od Masaryčky, a ne cestou od Bílé labutě? U tramvaje, kterou jsem jel, to tak proběhlo, takže cizinci v tramvaji po i přes české hlášení o výluce na Masarykově nádraží vystoupili, protože dojeli do konečné stanice, cestující čekající na Masaryčce až na pár výjimek nenastoupili, protože přece tramvaj v zastávce končila a ti co nastoupili, zase vylezli na Dlážděné, protože chtěli na Žižkov a ne do Řep (třeba paní s malou holčičkou: "jé, pojď, musíme vystoupit, já myslela, že to je pětka a tohle je devítka").

Odpovědět