Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Bobik » 12.8.2011 8:36

No je možný, že tam nějaká "systémová chyba" možná bude, neboť při jakési výluce v minulosti (už nevím a je to nepodstatné) ve VJŘ tram garantovaný přestup byl, nicméně bus tam nic takového neměl. #-o Každopádně furt je to o lidech a i když tam nic nemá a jezdí náhradku, předpokládám že normálnímu člověku dojde, že by asi počkat mohl a měl.

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Štěpán » 12.8.2011 8:22

Dneska byla na Výtoni sranda. Musím pochválit DPP, že na místě celou noc hlídkovali dispečeři a rozhodně se nenudili. Se svojí 52 jsem měl mít dva přestupy ve směru z centra. Ani jeden se nepovedl. První proběhl tak, že jsem si autobus blikáním a zvoněním zastavil až uprostřed křižovatky, když už začal odbočovat pod most. Když jsem tohle popisoval Bobíkovi na Lazarské, tak jsem netušil, že za pár minut mne čeká v podstatě to stejné. Zase, přijíždím lehce zpožděnej od Lazarské na Výtoň a autobus už čeká na světlech. Zase jsem musel blikat a zvonit, zase za ním musel přiběhnout dispečer a zastavit ho. Začínám tušit, že tam bude i nějaká systémová chyba.

Něco, jako když jsme měli při výluce Balabenky ve vozácích psanej přestup na NAD, která odjela několik minut před naším příjezdem... :?

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Fořtík » 10.8.2011 23:56

To je jak minulý rok na Andělu - linky 58 a 59 měly na Andělu čekačku. Protože tam byly většinou včas, tak odjížděly z Anděla na chlup přesně. Jenže - z Anděla na Na Knížecí (kde byl přestup na NAD) měly přesně 1 minutu. To se nedá stihnout ani kdyby ses pos.... A tak se ve většině případů stávalo, že ačkoliv tam byl garantovaný přestup, tak odjížděl z Knížecí prázdný autobus, ačkoliv přijíždějící noční tramvaj musel na 1000000% vidět. Tehdy jsem to hlásil na dispečink a instruoval i nasrané cestující, jak mají napsat stížnost - číslo busu jsem viděl a ochotně předal. 8-) Tohle se prostě nedělá...

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Štěpán » 10.8.2011 23:47

Mně přišlo sympatické, že se DPP takhle co nejvíc pokusil zpříjemnit lidem přestup. A kdyby to řidiči nekazili, tak to byla dobrá věc. Takhle se lidé bohužel ještě naučili vystupovat už před křižovatkou a hlavně dobíhat po silnici, aby jim autobusy nemohly ujet.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od demon » 10.8.2011 21:46

No hlavně bych jednu z Výtoní zrušil, protože to akorát zbytečně zdržuje.
Ze 17 se stejně všichni vyvalí už na stálé a na občasný už se zastavuje jen pro formu, nehledě na to, že jí IAD striktně ignoruje a suverénně projíždí kolem stanicující tramvaje. Linka 3 má sice stálou frekventovanější, ale pořád míň než občasnou, takže by imho vůbec nikomu nechyběly...

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Štěpán » 10.8.2011 17:33

Hezké. Dává mi to naději, že taky ještě někdo vysvětlí autobusákům, že noční přestup s 52 probíhá v občasných zastávkách a né, jako teď, že minimálně polovina z nich čeká jen na lidi dobíhající z první Výtoně. Já pak pravidelně prijíždím na druhou Výtoň a zahlásím přestup na autobus, kterej mezitím odjel.
Bohužel, stížnost nepomohla. :-(

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Absolut » 10.8.2011 16:32

Vítězství rozumu :)

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od demon » 10.8.2011 16:16

Dočasné zřízení zastávky "Výtoň" pro linky X3 a X21 v ul. Libušině, u sloupu VO č. 202470, cca 90 m za křižovatkou s ul. Rašínovo nábřeží, 7 m před přechodem pro chodce, 8 m vstřícně za vchodem do domu č. 5/48 (878/55), charakter: „občasná - pouze pro výstup“ (zastávkový JŘ nebude vyvěšen), s účinností od zahájení denního provozu dne 15.8.2011 (pondělí).
Podmínky pro použití zastávky: řidiči autobusů dotčených linek umožní cestujícím výstup v této zastávce v případě vzniku kolony vozidel v ul. Libušině před křižovatkou s ul. Vnislavovou (před podjezdem žel. tratě).

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od pawel » 10.8.2011 14:31

bude se letos konat totoc?

Rekonstrukce tramvajové trati Bratří Synků a Otakarova
Na náměstí Bratří Synků, v Bělehradské a Nuselské ulici
v úseku Vladimírova – Otakarova a v prostoru zastávek
Otakarova proběhne v období od začátku prázdnin do přelomu
října a listopadu rekonstrukce tramvajové trati, kdy
stávající konstrukce trati na velkoplošných panelech budou
nahrazeny konstrukcí na pražcích s živičným krytem
s použitím žlábkové kolejnice NT1. Na nově rekonstruovanou
trať budou z důvodu předpokládané výstavby metra D
použity stávající pražce, nikoli nové, aby v případě potřeby
bylo možno celou konstrukci demontovat a s minimálními
náklady opět použít.
(DPK 7/11)

vlakoň
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 01.12.2007 22:57

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od vlakoň » 07.8.2011 16:54

Na křižovatce Vršovická x Bělocerkevská se už uklízí. Projela tam už za účasti dráteníků T6.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od martyn » 06.8.2011 18:13

Od 15.8. do konce prázdnin výluka úseku Na Knížecí-Radlická (oprava té kaverny u radlické školy), 7 ukončena objezdem kolem Ženských domovů (Za Ženskými domovy-Radlická-Plzeňská). NAD Anděl-Radlická.

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od DavidD » 01.8.2011 13:39

Dnes byla linka X18 posílená Citybusem 3320 :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 7080 » 25.7.2011 19:37

Bobik píše:Když to máš těžký - vim já jestli to nemá hozeno rovně úmyslně bo příkaz PD, či co? Max, pokud si toho všimnu taky, raději čekám v bezp. vzdálenosti, kdyby se šlo couvat.
Jinak že se dneska bere každý játro, to s tebou souhlasím, nicméně mi přijde že to je obecný jev, páčto se mi zdá že společnost taknějak degeneruje čím dál tím víc. Takže v důsledku tohoto to % pitomců roste ve všech oblastech.
Přesně, pokud nevím co má řidič nahlášeno z PD, tak raději stojím v dostatečné vzdálenosti, aby se dalo eventuelně couvnout. Na druhou stranu, asi bych se snažil podobně stojící kolegyni upozornit, když už vyházela všechny lidi , těžko asi pojede dál.
MM- do bloku zásadně nejezdím, ale zároveň nerad našlapuji těsně před kontaktem. Jak říkal můj učitel v tramvajškole, jsou to tak nášlapy na h...o nebo na vyhnání pavouků ze stykačů. A přeci jen je zrychlovač na tohle citlivější než elektronika, které se to taky moc nelíbí.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Bobik » 25.7.2011 19:01

Když to máš těžký - vim já jestli to nemá hozeno rovně úmyslně bo příkaz PD, či co? Max, pokud si toho všimnu taky, raději čekám v bezp. vzdálenosti, kdyby se šlo couvat.
Jinak že se dneska bere každý játro, to s tebou souhlasím, nicméně mi přijde že to je obecný jev, páčto se mi zdá že společnost taknějak degeneruje čím dál tím víc. Takže v důsledku tohoto to % pitomců roste ve všech oblastech.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 9001 » 25.7.2011 18:43

MM- Sice můžeš znát kde kontakt je, ale tvoji poviností je čumět do výhybky jestli se opravdu hodila, ale to by si možná jako řidič mohl znát.

K tomu Vypichu- Ještě že tramvaj neřídím, tebe potkat musí být občas někdy zážitek. Ač je můj názor všeobecně známý, že se řidiči tram v poslední době podstatně zhoršují, a tohle je akorát důkaz mých tvrzení, tak je takový problém přijít, zaklepat na kabinu a říct pani kolegyně máte to špatně? Ale někdo se holt musí chovat jako dement. :roll:

Omlouvám se ostatním, ale přijde Vám přistup v případě Vypichu normální?

Odpovědět