Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Láďa
Uživatel

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Láďa » 22.5.2012 22:13

gabuliatko píše:
Láďa píše:... ale zase takové opravy u DPP nejsou zvláštní, viz. rozjezd ČO na B741, ale když není s čím jezdit...
Nevím zda je levnější opravovat tyto vraky nebo kupovat nové SORky, ale asi to jde z jiných peněz. Nebo musí mít pan primátor za každou cenu pravdu. U 22 bych to viděl i jako úsporu provozních prostředků, přeci jen ta nádradka vyjde levněji než 22.
Peníze na to jdou jiné. Investice vs. něco jako provozní náklady. ČO vyjde řádově na stovky tisíc. Takže když budeme počítat životnost SORky 12 let a dobu, jakou tu s námi budou B741, dostaneme se na +- podobné peníze. Ovšem vysokopodlažní vůz vs. nízkopodlažní vůz, který má navíc mnohem menší emise a co vím, tak i o pár litrů menší spotřebu...

Karosák
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karosák » 22.5.2012 20:57

Aha, takže pro urážku starostenský nohy, do prázdnin "dočasně" zavřeno. No proč ne, já se tam pohoupal do sytosti, takže kvůli mě to znovu na těch pár týdnů otevírat nemusí :D . Ale co se informovanosti týče, já byl naopak mile překvapen. JŘ, žvanění v tram, označení NAD, její zastávky, velké žluté tabule i doplňující texty na označnících (typu "Pro cestu na Strašnickou využijte X-22", nebo na Kubáni polopatické "Linka 7 odjíždí ze smyčky!"). Když jsem lidem radil, netápal jsem, ale z cedulek celkem intuitivně vše vyčetl a hnedle mohl poradit. Že se nadává, je normálka. Jistě je vždy co zlepšovat, ale na trošku narychlo spíchlou výluku jsem byl mile překvapen. Pardón, že furt votravuju s GOPem, ale při cestě z Katowic do Sosnowce loni na podzim, se přihnal vůz a za čelním sklem měl zapadlou plechovou ceduli "zmiana trasy". Odkud? Kam? Kdy? To je aktuální, nebo jí tam má, aby mu nesvítilo do xichtu? Pak nás vyhodil na hrázi kousek za Szopienicemi a opodál u křoví pokuřoval zasloužilý řidič v montérkách vedle ještě více pokuřujícího autobusu Jelcz a za oknem měl na víku od krabice od bot napsáno "za tramwaj". Kam jede? Hlášení? Co nahrazuje? Ani normál, natož při výluce. Dále zasloužilý mistr volantu naprosto netušil, kudy ze Sosnowce do Bedzinu a tak mu radil místní opilec, kterého vyzvedl u stánku u nádraží. Cestou jsme jednou zabloudili a otáčeli se "tu za kosciolom, tu za kosciolom", kde bylo sakra málo místa a rejd busu asi tak 10°. Opilec radil "tu na Bedzin, tu na Bedzin...", ale cestující křiceli "wpravo, wpravo" a tak jsme to narvali pod most a lehce štrejchli střechou. Na Bedzin jsme dorazili, já řval smíchy a lidi si v klidu přelezli do Konstalu =P~ Kdo bude jen nadávat, zírat do nebes a čekat, až mu "to" přijede, toho nespasí ani teleport, ale po těch dopravně-informačních apokalypsách z let minulých, o kterých MŠ psal, mi přijde, že se to kapánek zvedlo. Po ramenech nikoho plácat nebudu, protože to už mělo být dávno, ale jsem rád, že se někdo trochu probral. Kdo udělá jen pár kroků ke sloupku se potřebné dozví, ale kde nic neni ani smrt nebere. Možná bych trochu podpořil informovanost zaměstnanců, protože kdo není šotouš, nebo nešmejdí na TF a přijde po víkendu do práce, musí bejt z vlepky ve 4. ráno děsně moudrej a nedejbože, aby se ho nějaký cestující zeptal Z:idea:

petr91
Uživatel

Příspěvek od petr91 » 22.5.2012 18:20

pepe píše:četl jsem,ale zajímaloby mě jestli se bude reko i ůsek Průběžná - Radošovická pokud se nepletu tam měla být travá na tram.tělesa
Dle mě by se úsek Průběžná - Radošovická uzavřela až v létě, aby byl úsek co nejdéle v provozu. Trávník bych odhadoval až na mezistaničním úseku Radošovická - Dubečská.

pepe
Uživatel

Příspěvek od pepe » 22.5.2012 16:38

četl jsem,ale zajímaloby mě jestli se bude reko i ůsek Průběžná - Radošovická pokud se nepletu tam měla být travá na tram.tělesa

opocenskylukas
problémový jedinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od opocenskylukas » 22.5.2012 16:36

Na webu DPP se objevily nové informace:
http://www.dpp.cz/omezeni-dopravy/rados ... o-provozu/

gabuliatko
Uživatel

Příspěvek od gabuliatko » 22.5.2012 15:41

Láďa píše:... ale zase takové opravy u DPP nejsou zvláštní, viz. rozjezd ČO na B741, ale když není s čím jezdit...
Nevím zda je levnější opravovat tyto vraky nebo kupovat nové SORky, ale asi to jde z jiných peněz. Nebo musí mít pan primátor za každou cenu pravdu. U 22 bych to viděl i jako úsporu provozních prostředků, přeci jen ta nádradka vyjde levněji než 22.

MOp
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MOp » 22.5.2012 14:26

Martin Šubrt píše:thriller: No tak ono se to dá trošku pochopit, když to je vlastně havarijní stav. Busy se sehnaly asi na poslední chvíli a jízdní řády a vše pro pokračování Hostivaře do odvolání se od soboty teprve horečně připravují. A informátory o pomoc nikdo nepožádal, asi bychom byli schopni, kdyby nám DP řekl, nejméně dva lidi na Strašnickou a Nádraží Strašnice poslat.
muzes me pripocitat, rad vypomuzu.. :-)

Láďa
Uživatel

Příspěvek od Láďa » 22.5.2012 13:57

Také se vyjádřím.

Jednodušší by bylo prostě udělat X26 Voz. Strašnice - Nádr. Hostivař. Momentálně přijede X22 od Hostíku, na Strašnické má 2-3 minuty, které vyčkává s cestujícími a pak pokračuje jako X26. Naopak to samé. Staví se na 2 zastávkách, jř je jen na 1 a to ke všemu jen X26 - ale za sklem, což mne překvapilo. Dopoledne byla kapacita bez problémů dostatečná.

Trasování by mohlo být také lépe vyřešeno. Otáčení ve Strašnicích na Solidaritě je inteligentně vyřešeno, tankodrom a malá jízda zručnosti. Nejlepší je otáčet se na přejezdu přes tram těleso.

Řidiči mají v deskách i informaci o možnostech využití wc. A to buď na nádr. Hostivař, nebo na Strašnické, kde by ovšem museli opustit vůz s cestujícími. #-o

BKV u zastávky Na Padesátém ležely osamocené a nikdo se kolem nich nemotal, na Strašnické panoval stavební ruch. Tomu, že bude havarijní oprava "probíhat" až do začátku velké rekonstrukce věřím. Opravovat to by bylo finančně nerentabilní (ale zase takové opravy u DPP nejsou zvláštní, viz. rozjezd ČO na B741, ale když není s čím jezdit...).

9001
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 22.5.2012 13:18

Na idnesu mluvčí říká, že to naváže ta veká reko do konce srpna.

gabuliatko
Uživatel

Příspěvek od gabuliatko » 22.5.2012 13:05

Zas tak bych je neomlouval, že se v úterý nepojede se vědělo už v pátek. Zatím se všude jakoby hlásí (krom letáku na zastávkách), že se to do pátku opraví a zas se bude do Hostíku jezdit.

Martin Šubrt
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Šubrt » 22.5.2012 12:25

thriller: No tak ono se to dá trošku pochopit, když to je vlastně havarijní stav. Busy se sehnaly asi na poslední chvíli a jízdní řády a vše pro pokračování Hostivaře do odvolání se od soboty teprve horečně připravují. A informátory o pomoc nikdo nepožádal, asi bychom byli schopni, kdyby nám DP řekl, nejméně dva lidi na Strašnickou a Nádraží Strašnice poslat.

thriller2
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od thriller2 » 22.5.2012 11:26

Tak současná výluka ve Strašnicích a Hostivaři je jedna z nejhorších výluk, co jsem v poslední době zažil.
Je vidět, jak se DPP kouká na jednotlivé své tramvajové tratě. Zatímco do Modřan jezdívají místo tramvají téměř komplet nízké sorky, zde z valné většiny vysoké karosy. Že do Hostíku nemůžou jezdot klouby, když mají pak pokračovat jako X26, ještě chápu, ale doufám, že s opravou starostrašnické se to změní, protože narvané SD busy poskakující v zácpách opravdu nejsou to optimální. Dále převlékání busů je taky téma samo o sobě. Řidiči na to nadávají, cestující tomu nerozumí.
Pro pořádné informace aby normální člověk vyhledal nejbližšího šotouše:) Zastávky NAD nejsou vůbec označené, jediné co dává tušit, že tam X22 staví, je mini-lísteček s řádem, mnohdy přidělaným z boku. U metra na Strašnické dokonce není ani vyvěšený jízdní řád X22 do Hostíku! Aspoň, že tramvajové sloupky na trati do Hostivaře jsou čísel linek zbavené. Ale na Průběžné např. stále zůstává vyznačena linka 7. Na to jak výluky v poslední době vypadaly, je tato jak z doby o 10 let zpátky.

Jo a informátoři... cha cha cha, co to je, že.

Karosák
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karosák » 18.5.2012 17:22

Tak že velké reko nezačne celkem chápu kvůli již nasmoluvaným termínům stavebních povolení, firem, techniky...
Spíš jsem s údivem, že i přes několik krátkodobých (nočních/víkendových) výluk se to nezaflikovalo a stále se věřilo, že to vydrží až do prázdnin. Ale myslím, že tomu nevěřil nikdo, kdo tamtudy jezdí :D

9001
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 18.5.2012 16:15

A já si najivně myslel, že se pustí takhle s předstihem do té velké reko a ono to jenom zaflikují, aby se dojezdilo do prázdnin.

Jinak ta X-26 bude libová. Kopec kolem krematoria, pak cesta zpět tou úzkou ulici podél zdi a libový výjezd u knihovny, kde se všem dává přednost. =D> To rovnou mohli nechat obousměrně stavět Pod Rapidem.

opocenskylukas
problémový jedinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od opocenskylukas » 18.5.2012 15:51

Na DPP jsou již informace k té Hostivaři a Starostrašnické:
výluka potrvá od úterý 22.5.2012 do pátku 25.5.2012 s následujícím linkovým vedením:
7 - ukončena na Kubánské náměstí
16 - odkloněna ze zastávky Biskupcova na Lehovec
19 - zrušena
22 - ukončena na Nádraží Strašnice
26 a 51 - odkloněna z Vozovny Strašnice do Ústředních dílen DP
55 - odkloněna ze zastávky Průběžná do obratiště Nádraží Strašnice
57 a 59 - ukončeny v obratišti Nádraží Strašnice
Zavedeny náhradní dopravy :
v trase Nádraží Hostivař – Strašnická bude zavedena náhradní autobusová doprava X-22,
v trase Strašnická – Průběžná – Vozovna Strašnice bude zavedena náhradní autobusová doprava X-26.

Další krátkodobé výluky zde : http://www.dpp.cz/omezeni-dopravy/kratk ... -1-6-2012/

Odpovědět