Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Bobik » 05.6.2012 6:40

Jo, to je přesně ono! To je jak s informací o té výluce. Znalí vědí že to tam někde je a tedy aplikují styl hledání jehly v kupce sena. Ale KDO z normálních lidí to bude dělat, resp. koho to napadne? Opravdu super.
A co se Ropidích stránek týče - ano, je tam spousta věcí, které třeba na webu DPP nejsou, ale když MHD provozuje DPP, koho napadne se na Ropidí web podívat? Navíc je v povědomí lidí jako někdo, kdo se stará o "třístovky", tak kdo by tam hledal informace o provozu ve vnitřním městě. Rovnou se přiznám že já ne.

P.S. Milane přiznám rovnou, že jsem asi exot, ale jsem různými worldy, exely a podobnými vymoženostmi na této bázi poměrně nezasažen (a taky žiju :D ). Takže ne, hledat neumím.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Fořtík » 04.6.2012 20:45

MM-Mikulovsky píše: Ty neumíš pracovat s PDF soubory zastávkových JŘ na webu DPP?
Vždy mají tolik stránek jako na sloupku - X1 list1 PD, list 2 So + Ne.
O to přece nejde! Tak když nabízíš nějakou funkci (vyhledávání spojení), tak bys měl dbát na to, aby fungovala. A nezapomínej na lidi, kteří si spojení hledejí přes mobil, jako třeba já. Opravdu nemám čas a FUP přelouskávat PDFka... #-o

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 04.6.2012 20:30

BerryML píše:
MM-Mikulovsky píše:Bobik: A co takhle si na webu DPP v tisku JŘ najít "Náhradní doprava"?
Když to uděláš, zjistíš to samý co já v příspěvku níže...
Ty neumíš pracovat s PDF soubory zastávkových JŘ na webu DPP?
Vždy mají tolik stránek jako na sloupku - X1 list1 PD, list 2 So + Ne.

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Brejšín » 04.6.2012 19:55

nemožné se stalo skutečností a čumím na to jak puk. Ale zdá se, že na Čechově náměstí u Minské jsou aplikovány rozjezdové splítky. Pokud budou i kohinorky tak si z toho sednu na *****. @3650

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od BerryML » 04.6.2012 19:55

MM-Mikulovsky píše:
Bobik píše:...Každopádně jř se asi dozvím pouze procházkou na zastávku. :roll:
A co takhle si na webu DPP v tisku JŘ najít "Náhradní doprava"?
Když to uděláš, zjistíš to samý co já v příspěvku níže...

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od BerryML » 04.6.2012 19:53

Taky jsem dnes marně hledal spojení na svou zítřejší ranní exkurzi do kobylis a měl jsem s tím stejný problem. Tak jsem zapátral a přišel na to, že ve vyhledávači jsou pro x1 nahraný jen víkendový jř... Komplet jř jsou na ropidích stránkách...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 04.6.2012 19:47

Bobik píše:...Každopádně jř se asi dozvím pouze procházkou na zastávku. :roll:
A co takhle si na webu DPP v tisku JŘ najít "Náhradní doprava"?

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Bobik » 04.6.2012 18:22

Tak jsem si do vyhledávače idos.dpp.cz zadal požadavek na cestu do práce v trase Letenské nám - Vokovice. A ono mě to bůhvíproč furt posílá výtahem na Štross a kolem kopce. Tak si řikám počkej, očůrám tě a zadal jsem Spartu. Kdepak, nedal se a tvrdil něco o tom že spojení neexistuje. :shock: Tak nevim kde je chyba, ale zjevně si někde nevšimli existence bus X-1, nebo co. #-o Každopádně jř se asi dozvím pouze procházkou na zastávku. :roll:

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Martin Šubrt » 03.6.2012 19:11

Syrda píše:Teď koukám na informace k první etapě výluky Flora - Jičínská ul. Proč tam nejsou zakresleny trasy autobusů (Orionka - Olšan. nám.). Člověk pak v mapě hledá, kde jsou příslušné ulice, kde budou zastávky. To by se do mapy nevešlo?
Protože se pravidelné linky busů do letáků prostě nekreslí - pokud to někdo nenařídí pod trestem smrti.... Požadoval jsem již v roce 2007 a stále se nopodařilo vysvětlit, že jaksi, když pravidelné busy zajišťují NAD (i se okolo motají), zakresleny by být měly. Evidentně by to musela nějaká vysoce postavená hlava přímo nařídit, bohužel dopravnímu úseku to evidentně nepřijde jako vada... Je mi zase smutno...

Uživatelský avatar
Syrda
Uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: 25.6.2005 16:04
Bydliště: Hradec Králové - Praha

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Syrda » 03.6.2012 17:49

Teď koukám na informace k první etapě výluky Flora - Jičínská ul. Proč tam nejsou zakresleny trasy autobusů (Orionka - Olšan. nám.). Člověk pak v mapě hledá, kde jsou příslušné ulice, kde budou zastávky. To by se do mapy nevešlo?

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od mart337 » 03.6.2012 3:57

Myslím, že každému musí být jasné, že všechno od A do Z je v Praze placeno z našich daní. Z EU v poslední době moc šance nemáme, takže to jde z městského rozpočtu, který je složen z peněz přímo od nás - daně z nemov. a pod., a pak to co dostane přerozdělené od státu. Z toho se platí všechno, včetně DP i Blanky.
Škatulkování peněz tu bylo před revolucí, je tu teď a bude tu i nadále. To se nějak děje a od těch škatulek jsou závislé různé akce, protože něco se dá uhradit z té škatulky a něco zase z té a ne z té první. Nevím jaká jsou přesně pravidla, ale myslím si, že to nějak souvisí i s tím, že některé peníze si můžeš třeba převést do příštího roku, některé musíš utratit do konce roku, jinak o ně přijdeš (město - stát a pod. ušetří).
Co se týká škatulky Blanka, v rámci celé akce se dělají i veškeré úpravy i na povrchu, takže DP by byl blbej, kdyby si to platil ve finále sám ze svého rozpočtu. Je to zkrátka součást celé stavby. Samozřejmě by se dala v rámci rozpočtu města udělat akce přerozdělení, kdy by se náklady na úpravu trati převedly pod DP a magistrát by mohl hrdě prohlásit, že ušetřil na Blance, ale nebylo by to systémové a otazník visí i nad tím, jak by to šlo rozdělit na část pro DP, myslím že některé věci souvisí a těžko by se oddělovaly. Navíc by se takhle mohly přerozdělit i vozovky na TSK apod.
Jinak pro pobavení jeden příklad z dob dřívějších.
Jedno povodí kdysi neopravovalo porušenou stěnu břehu, protože jí v ročním rozpočtu na investice nezbývaly peníze na opravu, musely by je vzít z jiné plánované stavby.
Tak to bylo do té doby, než jednou ona stěna spadla. Pak to šlo ráz na ráz. Oprava se povedla jedna dvě, protože to šlo z jiné škatulky, z hromádky na havarijní případy a tam to jde vše einzwei.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 9001 » 03.6.2012 0:11

MMM: Co se pleteš do diskuze o které víš kulové? MŠ a ostatní pochopili co jsem chtěl říct, tedy že to stejně platí město Praha tedy my všichni. MŠ to pak objasnil, že se to mohlo přelít z jedné kapsy do druhé, kde by to mohlo být více potřeba. To beru.

Myslím, že se MŠ ani nikdo jiný neurazil, jenom ty zase rozjíždíš štvavou kampan.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od willyjeff » 02.6.2012 10:58

MM-Mikulovsky píše:Ovšem znáš snad již za ta léta 9001 - držícího se hesla "vše proti TRAM" = přesně tvé odůvodnění musí být tedy špatné!
Vždyť má 9001 pravdu. Tohle pytlíkování je jen hra před lidma...Jde to z 1 rozpočtu, tak proč takový okolkování. Vzhledem k tomu, co se Blanka lidí z Letný už naotravovala, tak to musí být ultraspása, až se spustí :P

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 02.6.2012 10:46

Martin Šubrt píše:
9001 píše:MŠ: Nechci zrovna do tebe rýpat, ale kdo platí Blanku? Kdo dotuje dopravu? Kde ten dotyčný bere peníze. Stejně to skončí u našich peněženek...
Jasně, ale vezmi si situaci, kdy DP obrací z peněz na rekonstrukce každou korunu. Tj. když se dá najít jiný pytlík, určitě to vítá. Tj. nešlo o to, že to my budeme mít zadara :-), ale o to, že pytlík pro TT by zůstal plnější.
Ovšem znáš snad již za ta léta 9001 - držícího se hesla "vše proti TRAM" = přesně tvé odůvodnění musí být tedy špatné!

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Martin Šubrt » 01.6.2012 21:33

9001 píše:MŠ: Nechci zrovna do tebe rýpat, ale kdo platí Blanku? Kdo dotuje dopravu? Kde ten dotyčný bere peníze. Stejně to skončí u našich peněženek...
Jasně, ale vezmi si situaci, kdy DP obrací z peněz na rekonstrukce každou korunu. Tj. když se dá najít jiný pytlík, určitě to vítá. Tj. nešlo o to, že to my budeme mít zadara :-), ale o to, že pytlík pro TT by zůstal plnější.

Odpovědět