Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 24.7.2013 23:19

9001 píše:A nebude to náhodou tak, že se bude jezdit manipulačně na Palmovku?
No to je právě to, co mne zajímá - pojedou TRAM NTD úsek Florenc - Palmovka obousměrně manipulačně = do =M= z nich ZC vyženem na Florenci i lidi, kteří z =M= stejně hned polezou ven na další(ch) 1 až 3 souběžných stanicích (Křižíkova, Invalidovna, Palmovka), protože tam mají svůj cíl?
Či alespoň ZC NTD pojede s lidmi až na Palmovku, aby nevznikla nesmyslná "buzerace" cestujících jedoucích ZC do Karlína a na Palmovku, ale DC z Palmovky - na Florenc pojedou TRAM manipulačně, aby na Florenci lidi z =M= nastupovali do prázdné NTD?
Naposledy upravil(a) MM-Mikulovsky dne 25.7.2013 8:28, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od kruťák » 24.7.2013 23:17

Přátelé, asi se do mě pustíte, ale vy si to natáčení filmu představujete jako Hurvínek válku. To neni jen tak, že někdo přijde s kamerou a klapkou, herec něco odmumlá a jde se domu. Samotná příprava osvětlení, snímání zvuku, pozice kamer, skript, líčení, scénář, režie, atd. zabere tak 3 hodiny při laxním rejžovi/produkci a třeba i 6 hodin, pokud je rejža/produkce fakt pintlich. Takže návrhu na natáčení po nocích se jako člověk tak trochu od fochu musim fakt smát, protože za noční výluku se sotva stihne připravit scéna.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 9001 » 24.7.2013 22:34

A nebude to náhodou tak, že se bude jezdit manipulačně na Palmovku?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 24.7.2013 22:24

trainzjohny píše:Podle mě bude potřeba na to natáčení nějaké úpravy stanice, proto ty dlouhé "díry" a né natáčení po kouskách o nočních výlukách ...
jó, to vypadá jako smysluplné odůvodnění
spíše mne zaráží, že tu nikdo nevyzvedl provoz náhradky XB Z:arrow: výluka =M=B/NTD má být Smíchovské nádraží - Florenc, ale TRAM budou muset se jezdit obracet až na Palmovku, protože jejich obratiště na Florenci je jen pro směr od Plamovky = nikoliv od centra(Bílé labutě) či Vltavské (Těšnova).

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od trainzjohny » 24.7.2013 21:10

willyjeff píše:Můj návrh byl takovou připomínkou štědrodenního provozu a furt mi nějak nenaskakuje, kde chtějí na sobotu a neděli ráno sehnat mnoho desítek řidičů navíc :) Ale zkusím přednést další možnost, jak vyřešit tento problém: co takhle rozšířit natačení ne na 2 dny, ale třeba na 4, ale natáčelo by se výhradně mezi ukončením provozem a třeba 5 ráno s tím, že navíc vlastně není potřeba nic, noční linky jsou stejně v provozu a denní již také a kopírují metro...
Podle mě bude potřeba na to natáčení nějaké úpravy stanice, proto ty dlouhé "díry" a né natáčení po kouskách o nočních výlukách ...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 9001 » 24.7.2013 20:12

willyjeff píše:
trainzjohny píše:Provoz o víkendu ráno je podle mě docela "malý" a sekat to na ráno a večer je nevýhodné kvůli náhradkám, uzavírání stanice atd, je to zbytečně složitá organizace.
Můj návrh byl takovou připomínkou štědrodenního provozu a furt mi nějak nenaskakuje, kde chtějí na sobotu a neděli ráno sehnat mnoho desítek řidičů navíc :) Ale zkusím přednést další možnost, jak vyřešit tento problém: co takhle rozšířit natačení ne na 2 dny, ale třeba na 4, ale natáčelo by se výhradně mezi ukončením provozem a třeba 5 ráno s tím, že navíc vlastně není potřeba nic, noční linky jsou stejně v provozu a denní již také a kopírují metro...
Řidiče se seženou. V současné době zadluženosti národa dost lidí skočí potom jít pracovat za 80% ke standartnímu platu :devilsmokin

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od willyjeff » 24.7.2013 20:06

trainzjohny píše:Provoz o víkendu ráno je podle mě docela "malý" a sekat to na ráno a večer je nevýhodné kvůli náhradkám, uzavírání stanice atd, je to zbytečně složitá organizace.
Můj návrh byl takovou připomínkou štědrodenního provozu a furt mi nějak nenaskakuje, kde chtějí na sobotu a neděli ráno sehnat mnoho desítek řidičů navíc :) Ale zkusím přednést další možnost, jak vyřešit tento problém: co takhle rozšířit natačení ne na 2 dny, ale třeba na 4, ale natáčelo by se výhradně mezi ukončením provozem a třeba 5 ráno s tím, že navíc vlastně není potřeba nic, noční linky jsou stejně v provozu a denní již také a kopírují metro...

Jebi
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: 18.11.2010 13:24
Bydliště: průnik 214, 225, 264, 568
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Jebi » 24.7.2013 18:51

willyjeff píše:Jen by mě zajímalo, jaký je rozdíl v natáčení ve stanici metra v době od zahájení provozu do 14:00 a nebo třeba 21:00-7:00? To přece na kameře nebude poznat, že se to natáčí v noci...ale holt je potřeba asi naštvat co nejvíc lidí :) Náhradka bude taky hodně zajímavá, počkejte si :D
Kdo říká, že začnou natáčet od zahájení provozu, můžou začít dřív..

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od trainzjohny » 24.7.2013 18:34

willyjeff píše:Jen by mě zajímalo, jaký je rozdíl v natáčení ve stanici metra v době od zahájení provozu do 14:00 a nebo třeba 21:00-7:00? To přece na kameře nebude poznat, že se to natáčí v noci...ale holt je potřeba asi naštvat co nejvíc lidí :) Náhradka bude taky hodně zajímavá, počkejte si :D
Provoz o víkendu ráno je podle mě docela "malý" a sekat to na ráno a večer je nevýhodné kvůli náhradkám, uzavírání stanice atd, je to zbytečně složitá organizace.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od P_V » 24.7.2013 18:29

Podle mě se jim na té stanici líbí jen to pozadí, zbytek polepí zeleným plátnem, přeci jen to nevypadá jako zdobná moskevská stanice z 50. let. A od toho asi to zdržení.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 9001 » 24.7.2013 18:25

willyjeff píše:Jen by mě zajímalo, jaký je rozdíl v natáčení ve stanici metra v době od zahájení provozu do 14:00 a nebo třeba 21:00-7:00? To přece na kameře nebude poznat, že se to natáčí v noci...ale holt je potřeba asi naštvat co nejvíc lidí :) Náhradka bude taky hodně zajímavá, počkejte si :D
Ono tam toho bude víc. Ještě by mě zajímalo kam narvou všechnu techniku resp nákladní auta, catering atd. Na samotném Andělu moc místa není a Na Knížecí to taky není výhra...

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od willyjeff » 24.7.2013 18:06

Jen by mě zajímalo, jaký je rozdíl v natáčení ve stanici metra v době od zahájení provozu do 14:00 a nebo třeba 21:00-7:00? To přece na kameře nebude poznat, že se to natáčí v noci...ale holt je potřeba asi naštvat co nejvíc lidí :) Náhradka bude taky hodně zajímavá, počkejte si :D

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od P_V » 24.7.2013 15:40

9001 píše: Např. v Londýně kvůli natáčení Harryho Pottera taky zavřeli na dva dny stanici metra.
V Londýně mají speciální stanici metra na zrušené odbočce, určenou na natáčení filmů.

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od piskvorrr » 24.7.2013 11:14

9001 píše:Jinak tohle není Bémovo. :wink: . Např. v Londýně kvůli natáčení Harryho Pottera taky zavřeli na dva dny stanici metra.
Nemínil jsem "Pavlík osobně za tohle inkasoval," ale zkratku pro stav "s vhodnými kontakty a dostatečným kapitálem vám v tomto městě projde cokoli, pokud se vyloženě nepokusíte někoho na veřejnosti odkráglovat." Co se Londýna týče - tamní síť je o dost bližší našim tramvajím nebo velké dráze v tom, že lze dělat odklony linkového vedení; navíc uzavřít jednu stanici (kde v docházkové vzdálenosti jsou tři další) na jedné z mnoha linek a uzavřít páteřní linku je trošku rozdíl.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 9001 » 24.7.2013 10:59

Co nejdřív začít fakty a pak plkat...

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/doprava ... atonu.html

Odpovědět