Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Petr » 06.5.2019 9:15

Karosák píše:Rozsah provozu chápu, i tak je 4 v sedle trochu nadstandardní, ale to asi aby bylo přímé spojení Vršovice - Smíchov. Jen ten střídavý provoz dvou čísel přes Vršovice mi prostě přijde trochu :smt119
Jak píšu broskvovina

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Karosák » 04.5.2019 5:54

Rozsah provozu chápu, i tak je 4 v sedle trochu nadstandardní, ale to asi aby bylo přímé spojení Vršovice - Smíchov. Jen ten střídavý provoz dvou čísel přes Vršovice mi prostě přijde trochu :smt119

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Petr » 03.5.2019 21:24

Karosák píše:Hmm, to bude kombo :? Ale tu 4+37 teda moc nepobírám. Tak buď 37 Čks-ČN-SN(-SBa), nebo lépe 4 Čks-ČN(-SBa), nebo 37 Čks-ČN anve špičce převlékání na 4 a dále SBa, ale jako 37 jen večer a SoNe, to je fakt originál #-o
A 23 mi konečně jede "k baráku", ale už na ten 15' interval 7 pořadí nestačí a víc vozů není. Tak co? Prodlouží se interval, nebo se to zahustí neretro vozy?
Svým stylem broskvovina, ale jinak jde v kombinaci 4+37 o to, že 4 bude jezdit jen PD do cca 20 h (sedla bude končit Smíchovské nádraží) a ve zbývajícím časovém období ji nahradí, respektive 7 v úseku Koh-i-noor - Černokostelecká nahradí linka 37. Vcelku logické zejména o víkendu, protože vozit nadstandardně dvojici přes celou Prahu od Koh-i-nooru na Anděl, na to asi nebudou penízky.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Karosák » 03.5.2019 21:18

Hmm, to bude kombo :? Ale tu 4+37 teda moc nepobírám. Tak buď 37 Čks-ČN-SN(-SBa), nebo lépe 4 Čks-ČN(-SBa), nebo 37 Čks-ČN anve špičce převlékání na 4 a dále SBa, ale jako 37 jen večer a SoNe, to je fakt originál #-o
A 23 mi konečně jede "k baráku", ale už na ten 15' interval 7 pořadí nestačí a víc vozů není. Tak co? Prodlouží se interval, nebo se to zahustí neretro vozy?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 9001 » 03.5.2019 21:14

193 bude stát kde? V zastávkách nebo chodníku? :devilsmokin

lupinek
Uživatel
Příspěvky: 51
Registrován: 15.11.2015 20:36
Bydliště: na lince 156

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od lupinek » 03.5.2019 12:43

Výluka tramvají Otakarova-Koh-i-noor
od soboty 11. května 2019 (přibližně od 4.30 hodin) do pátku 31. května 2019 (přibližně do 0.30 hodin)
Důvod: oprava železničního mostu

4 Sídl.Barrandov-Smíchovské nádraží-...-Čechovo náměstí-po lince 7-Černokostelecká(zavádí se provoz i PD sedle mezi Smícho.nádr.-Černokostelecká)

6 Do 17.5. Palmovka-...-Nuselské schody-Otakarova-Náměstí b.S.-Nuselské schody-Palmovka
Od 17.5. Vysočanská-...-Nuselské schody-Otakarova-Náměstí b.S.-Nuselské schody

7 Radlická-...-Divadlo na Fidlovačce-Otakarova-Náměstí b.S.-Divadlo a Fidlovačce-...-Radlická

23 Královka-...-Čechovo náměstí-Koh-i-noor-Slavia-Kubánské náměstí

24 Březiněveská-...-Divadlo na Fidlovačce-Otakarova-Náměstí b.S.-Divadlo na Fidlovačce-...-Kobylisy

37 Čechovo náměstí-po lince 7-Černokostelecká
v provozu v PD od cca 20.30 v SN celodenně

90 Čechovo náměstí-po lince 95-ÚDDP

95 ukončena na Otakorově

93 a 96 vedeny přes Náměstí b.S.
X7 a X95 Koh-i-noor-Otakarova-Náměstí b.S.-Koh-i-noor

193 zřizuje se Otakarova(obousměrně) a Nádraží Vršovice(jen ve směru Šeberák)

Adam108
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: 01.1.2014 18:29

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Adam108 » 16.4.2019 10:45

Pokud člověk používá nějakou relativně ucházející mapu (v žádném případě ne ten hnus od googlu), tak by neměl mít problém stanici hned najít, když ví, v jaké čtvrti se nachází. Takže taky jsem pro pojmenování podle čtvrtí.

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od mart337 » 15.4.2019 22:20

honza z Mo píše:Ve vyhledávači "Havana" ti dnes asi může zřejmě ukázat cokoliv, protože ta hloubětínská tam už léta není! Jestli jste mě nepochopil. Pokud by fungovala, asi by se vám tam ukázala. Podle mě nejlepší by bylo pojmenovat tu stanici "U doutníku". Fidélovi bysme se taktně vyhnuli a my Prahy znalí bysme hned věděli, kde to je :D a tak jako byla Družba, fučíkova apod. zvykli bysme si taky :D
No, abych pravdu řekl, tak já jakožto rodilý Pražák, taky v zásadě znal pod pojmem Havana jenom ten Hloubětín. Ale na druhou stranu, tak holt tam z bývalého centra Hloubětína moc nezbylo, z bývalého objektu je směs obchůdků a nevím čeho všeho možného. Byli tam doktoři, lekárna, cukrárna, vietnamci a pod.
Ale o tom to je, že tento objekt přestal být centrem oblasti a tudíž ztratil na významu. Dneska je důležitější obchodní centrum naproti.
A z toho vyplývá, že pojmenování takto by bylo značně zavádějící, protože, když si lidi zadávají heslo Havana Praha, tak se častěji ptají na ty ostatní objekty a ne na ten Hloubětínský.
Jinak bych to třeba přirovnal tomu, že bych Budějovickou přejmenoval na DBK. Budějovická se táhne od Pankráce až na Kačerov a nevystihuje to tak dobře polohu a můžu tvrdit, že většina obyvatel by tak hned věděla, kde je DBK.
Omlouvám se, asi trochu přeháním, ale nejsem daleko od věci.

honza z Mo
Uživatel
Příspěvky: 71
Registrován: 01.11.2012 20:18

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od honza z Mo » 15.4.2019 18:59

Ve vyhledávači "Havana" ti dnes asi může zřejmě ukázat cokoliv, protože ta hloubětínská tam už léta není! Jestli jste mě nepochopil. Pokud by fungovala, asi by se vám tam ukázala. Podle mě nejlepší by bylo pojmenovat tu stanici "U doutníku". Fidélovi bysme se taktně vyhnuli a my Prahy znalí bysme hned věděli, kde to je :D a tak jako byla Družba, fučíkova apod. zvykli bysme si taky :D

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od mart337 » 15.4.2019 0:22

honza z Mo píše:No Havana by byla přesnější , ale to by nevyhovovalo kvůli Fidééélovi, že :D .Nechci se ze 16 moc rozhlížet, ale mám dojem, že ta tam furt eště hnije a rozpadá se...
No schválně jsem dal do vyhledavače Havana Praha a vyjelo na mne Havana na Rašínově nábřeží, na Novém Městě, ve Vršovicích, na Vinohradech a v Hloubětíně.
Jo a teď se podle Havany orientuj.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 9001 » 14.4.2019 21:37

Honza: U metra jsou čtvrti ok... Zkus se zeptat 10 lidí, kde je Havana vs. Hloubětín...

Ale k samotným názvům. Je potřeba vzít v potaz i spádovost metra.. Přece jenom není problém chodit i 10 minut na metro, takže tady radši zachovat "obecnější" název než nějaký extra popisný... A ještě když ta stanice je prakticky uprosted té čtvrti, tak už není co řešit.

Pak jsou případy typu Depo Hostivař a Nemocnice Motol, kde se to upřesnění hodí, protože Depo Hostivař a reálná Hostivař pro lidi jsou nebe a dudy.

honza z Mo
Uživatel
Příspěvky: 71
Registrován: 01.11.2012 20:18

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od honza z Mo » 14.4.2019 10:48

No Havana by byla přesnější , ale to by nevyhovovalo kvůli Fidééélovi, že :D .Nechci se ze 16 moc rozhlížet, ale mám dojem, že ta tam furt eště hnije a rozpadá se...

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od P_V » 14.4.2019 10:18

Z hlediska celoměstské orientace. Víš že stanice je v Hloubětíně. Kdyby se to jmenovalo Havana, což byl mj. jeden z návrhů, asi bys do toho Hloubětína netrefil, nebo by ses to musel našprtat. Podobně jako dřív podle různých těch fučíků, mládežníků a jiných budovatelů :)
Taky podle spádovosti.

honza z Mo
Uživatel
Příspěvky: 71
Registrován: 01.11.2012 20:18

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od honza z Mo » 14.4.2019 9:21

Mě zase přijde blbý pojmenovávat stanice metra podle názvu čtvrti . Ládví je jasný o jakou oblast se jedná, ale Kobylisy- nebudu-li Pražák tak se budu ptát kdeže v těch Kobylisích je ta stanice - no přece tam co je to metro- ty woe, no a to je kde ? A tak by to mohlo bejt furt dokola. Hloubětín - to samý... No a jak je tady dobrým zvykem - teď do mě.Dostane se mi vysvětlení, kterak právě název Kobylisy a Hloubětín ( případně jiné) je místopisně přesně výstižný.... No a já si to nemyslím :-(

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od P_V » 09.4.2019 20:20

V Praze se tehdy přejmenovávala spousta ulic, i srovnatelně dlouhých a se srovnatelným počtem domů. Leninova, Rudé armády, Obránců míru... Sokolovská nevadila, stejně jako nevadil kapitán Jaroš ze stejné bitvy nebo dukelští hrdinové. Zato když v roce 2004 někdo přišel na to, že Kolarov byl komunista, tak na tu velmi dlouhou ulici briskně šupli generála Šišku, který zrovna umřel, tak byl na řadě.
Takže kvůli rudým konotacím se to metro na Sokolovské nepřejmenovávalo. Ale kvůli tomu, že je blbé pojmenovat stanici podle ulice, vedle které je ještě 5 dalších stanic.
Bobik píše:(naštěstí dneska už je to jenom "jméno" a málokdo vlastně ví, kdo to vůbec byl)
Já to náhodou vím, protože na sklonku socíku nám před ZŠ postavili jeho sochu. Chtěli taky vykácet kus aleje, aby měl lepší výhled do kraje, ale po opakovaném vyhrožování kolemjdoucími i školníkem záměru zanechali. Rok na to šel do šmelcu... :)

Odpovědět