Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
stteep
Uživatel
Příspěvky: 199
Registrován: 02.1.2007 17:39
Bydliště: Praha poblíž smyčky Hostivař=)

Příspěvek od stteep » 11.3.2007 14:56

arny píše:Jen lepší informace pro mě jako cestujícího. Pochybuji, že nějaká starší babka umí s internetem, aby si dokázala najít, že jí místo 22 jede 19. Ta přijde na zastávku podívá se na jízdní řád a tady by měla zjistit, co jí zde jede a nejede. A já při své pěší cestě z Průběžné až Na Padesátém, nenašel žádné relevantní informace, které by mě informovali z pohledu kaštane. :twisted:
Já jako internetu trochu znalý, samozřejmě o výluce věděl, díky tvým stránkám Petře. :D
No tak to mmnt. Informaci o výluce máš na zastávkách od průběžné až do hostivaře nahoře nad jízdními řády (sice neprakticky vysoko, ale je to tam) a na tom létáku má informaci o tom že se koná výluka, kde, od kdy do kdy a změny tras linek z kterej i méně znalej kaštan Prahy zjistí že na 22 bude v Hostivaři čekat marně. A když včera (sobotu) byl přerušen od 21h provoz tram do Nádraží Hostivař úplně, tak o tom že zastávka je mimo provoz informovala velká cetule daná před jízdní řády, kterou pracovníci DP tam dali cca kolem 20:30. Takže pokud se někdo nepodívá na JŘ tak už je to jeho problém. Takže kde máš neinformovanost.

Uživatelský avatar
arny
Uživatel
Příspěvky: 370
Registrován: 20.11.2006 18:57
Bydliště: Praha je mi velká

Příspěvek od arny » 11.3.2007 14:12

stteep píše:Co bys k tomu chtěl víc? :roll:
Jen lepší informace pro mě jako cestujícího. Pochybuji, že nějaká starší babka umí s internetem, aby si dokázala najít, že jí místo 22 jede 19. Ta přijde na zastávku podívá se na jízdní řád a tady by měla zjistit, co jí zde jede a nejede. A já při své pěší cestě z Průběžné až Na Padesátém, nenašel žádné relevantní informace, které by mě informovali z pohledu kaštane. :twisted:
Já jako internetu trochu znalý, samozřejmě o výluce věděl, díky tvým stránkám Petře. :D

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 11.3.2007 11:17

Ono taky jde o to, že běžný káštan na stránky nechodí a pokud, tak spíše omylem. :wink:

stteep
Uživatel
Příspěvky: 199
Registrován: 02.1.2007 17:39
Bydliště: Praha poblíž smyčky Hostivař=)

Příspěvek od stteep » 11.3.2007 11:11

Káem píše:To ovšem běžnému kaštanovi nepomůže.
Co bys k tomu chtěl víc? :roll: Interaktivní 3D mapu s návodem a elektronickym hlasem kterej ti poradí? :lol: a nechtěl bys dát něco takovýho rovnou na všechny zastávky :lol:

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 11.3.2007 9:02

Káem píše:To ovšem běžnému kaštanovi nepomůže.
Samozřejmě, v tom nemáme sporu. Ovšem odpověď byla využita pro člověka, který na tyto stránky chodí....

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 11.3.2007 7:06

Petr píše:Ono občas stačí koukat na http://www.prazsketramvaje.cz :-) V Sekci provoz, respektive v odkazu na krátkodobé výluky je to popsáno dosti detailně.... :lol:
To ovšem běžnému kaštanovi nepomůže.

Uživatelský avatar
Pavel PS
Uživatel
Příspěvky: 91
Registrován: 31.1.2007 21:29
Bydliště: tak už nejbližší vozovnou nejsou Střašidelnice, ani Pankrác, ale Kobylisy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel PS » 10.3.2007 21:05

Petr píše:Ono občas stačí koukat na http://www.prazsketramvaje.cz :-) V Sekci provoz, respektive v odkazu na krátkodobé výluky je to popsáno dosti detailně.... :lol:
No jo, jak jsem jen mohl zapomenout :lol:

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 10.3.2007 20:39

Pavel PS píše:Výluka na Průběžné je právě teď (tuším, že od 9. - 12. 3.). Co jsem koukal, mění se asi oblouk nebo srdcovky V Olšinách - Průběžná ve směru od Vršovic na Nádr. Hostivař. Tam jezdí 26 a 19 a ať jsem ty cedule o výluce studoval a studoval, moc jsem je taky nepochopil, tak jsem se musel podivat na vlastni oci, co sje to vlastne deje. Nikdy treba neni psano, jak ta 19 jezdi
Ono občas stačí koukat na http://www.prazsketramvaje.cz :-) V Sekci provoz, respektive v odkazu na krátkodobé výluky je to popsáno dosti detailně.... :lol:

Uživatelský avatar
Pavel PS
Uživatel
Příspěvky: 91
Registrován: 31.1.2007 21:29
Bydliště: tak už nejbližší vozovnou nejsou Střašidelnice, ani Pankrác, ale Kobylisy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel PS » 10.3.2007 20:35

Výluka na Průběžné je právě teď (tuším, že od 9. - 12. 3.). Co jsem koukal, mění se asi oblouk nebo srdcovky V Olšinách - Průběžná ve směru od Vršovic na Nádr. Hostivař. Tam jezdí 26 a 19 a ať jsem ty cedule o výluce studoval a studoval, moc jsem je taky nepochopil, tak jsem se musel podivat na vlastni oci, co sje to vlastne deje. Nikdy treba neni psano, jak ta 19 jezdi

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 10.3.2007 17:14

Mě celkem dostává, že DP zveřejňuje podrobnosti o jednotlivých výlukách relativně pozdě. :wink:
Např. za dva týdny se v Praze koná půlmaraton a obávám se, že DP zveřejní podrobnosti na poslední chvíli... :wink:

Mmch. kdy se koná výluka v Průběžné? :)

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 10.3.2007 17:07

9001 píše:Může se zeptat proč při výluce na Průběžné bude mít 19 a 26 výstupní zastávku Nádraží Vršovice, když v zámecké je plnohodnotná stanice
Protože u DP pracují ne zrovna bystří lidé... Já na tohle čuměl taky, jak vrána. :shock: :shock: Přitom, více, jak dvě soupravy se tam nevejdou, jedině když je jedna už najetá do oblouku, a bylo to vždycky, jo to jsou holt ty "inovace". Devítka když byla odkláněna na Palmovku, tak také měla z nepochopitelných důvodů výstupní zastávku Krejcárek... Inu, některé kroky mě už ani nepřekvapují.

Uživatelský avatar
arny
Uživatel
Příspěvky: 370
Registrován: 20.11.2006 18:57
Bydliště: Praha je mi velká

Příspěvek od arny » 10.3.2007 16:51

Musím dnes kritizovat.DPP o naprostém nezvládnutí informovanosti cestujících při výluce Průběžná. Již týden před výlukou jsem hledal na zastávkách nějaké informace a...

Nikde jsem nenašel informační leták na zastávkovém přístřešku o této výluce, pouze na sloupku strohá cedule. Nenašel jsem nikde zmínku, že noční linka 51 je prodloužena na Hostivař (možná jsem se špatně díval). Některé zastávky NAD jsou v mnohým místech daleko od Tram. Mnoho lidí čekalo na tramvaj a kolem nich projel bus X-57. Zajímalo by mě proč nejezdí NAD po kolejích, myslím si, že pro cestující by to bylo lepší. Místo do tram by nastoupili do busu. Naštěstí je to kraťounká výluka, takže v pondělí se to vrátí k normálu.

ad. 2 Škoda, že se neuskutečnila ta plánovaná výluka Průběžná-Nádraží Strašnice a výměna panelů BKV. Mohla byt třeba zavedena linka 32 z Nádraží Hostivař na Radošovickou v sólo vozech jako před lety. Alespoň by se využily ty druhé oblouky obratiště na Radošovický.

martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martyn » 08.3.2007 22:08

Odhaduju, že kvůli ukončení dvou linek panuje na Oddělení přípravy provozu obava, zabezpečila-li by se 100% předpisově manipulace s kaštany. Samozřejmě je to jen takový pseudodůvod, při přípravě tabulek mě to zarazilo také.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 08.3.2007 18:32

Může se zeptat proč při výluce na Průběžné bude mít 19 a 26 výstupní zastávku Nádraží Vršovice, když v zámecké je plnohodnotná stanice

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 01.3.2007 15:22

Káem píše:No ale ty si prostě jako popel přejdeš to že to hovoří proti tvé teorii a přesedání do IAD. :roll:
Asi budu natvrdlej...
Nekoná se tebou předpovídané a "potřebné" zhoršování nabídky MHD, neni žádnej důvod aby se konal masovej odliv cestujících.
To hovoří pro...
V případě výluk v menší míře odliv probíhá, to ostatně přiznáváš i ty, viz:
Káem píše:Tak například do Ďáblic nahradil 3x2T po 15 min., tedy 2,5 minuty/vůz jeden standardní autobus po 10 minutách....
Ale relevantní důkazy přinese nejspíš až výměna Dvořák @3632 Káem... :wink:

Odpovědět