Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od kruťák » 24.8.2013 11:29

Jj, to já vím, co tam má být nasazeno, jde mi o ev. č. skutečně nasazená :)
HL - 2x KTN
KO - 3x RP
MO - 2x T6
PA - 3x 15T
SA - 2x RP
ŽI - 3x T6

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 9001 » 24.8.2013 10:53

Minimálně za Pankrác jsem včera potkal 2x15T, ale ev.č. jsem si nenapsal :cry:

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od kruťák » 24.8.2013 10:15

MM, spíš mi jde o skutečně nasazené vozy. Dnešní ranní mám, za zítřejší ranní předem děkuji ZXS91 ;-) Zbývá tedy už jen dnešní večer a dotaz, zda někdo neví zpětně včerejší vozy.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 24.8.2013 9:25

O XB já vím jen, z důvěryhodných zdrojů, že tam má být cca 15 vlaků (z každé vozovny 2 až 3) + ráno některé směny delší než 4 hodiny v kombinaci s mizivou deponovací kapacitou příslušných obratišť = na Palmě BP stylem oddělení od vozu.

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od ZXS91 » 24.8.2013 9:11

kruťák píše:Sleduje někdo nasazení na XB? Či bude sledovat dnes nebo zítra? Vypravení vítám, ručně jsem přepisoval JŘ XB pro tram.mobilnitabla.cz, tak ať se to zúročí. Díky za pomoc :-)
Zítra ráno se tam vyskytovat budu :wink:

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od kruťák » 24.8.2013 0:48

Sleduje někdo nasazení na XB? Či bude sledovat dnes nebo zítra? Vypravení vítám, ručně jsem přepisoval JŘ XB pro tram.mobilnitabla.cz, tak ať se to zúročí. Díky za pomoc :-)

vávra
Uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: 06.11.2008 20:12

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od vávra » 12.8.2013 9:53

HOnzula píše:Zdravim. Koukal jsem, že v obratišti Nádraží Hostivař stály dneska 22 na vnitřní koleji. ..místo na vnější a na zastávce byla nějaka žlutá cedule. To už se sype i obratiště? Má někdo nějaké info?
Plánované vyvařování oblouku na vnější koleji probíhající o obou dnech uplynulého víkendu.

HOnzula
Uživatel
Příspěvky: 194
Registrován: 23.9.2010 16:53

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od HOnzula » 11.8.2013 11:03

Zdravim. Koukal jsem, že v obratišti Nádraží Hostivař stály dneska 22 na vnitřní koleji. ..místo na vnější a na zastávce byla nějaka žlutá cedule. To už se sype i obratiště? Má někdo nějaké info?

vávra
Uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: 06.11.2008 20:12

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od vávra » 25.7.2013 13:43

MM-Mikulovsky píše:Jó, a kolik souprav TRAM bude při NTD Smícháč - Florenc (- obrat Palmovka) přistavováno na 1 spoj metra? Doufám, že nejlépe 3 + 2 vložené za půlku intervalu metra (tyto pro odvoz cestujcícíh čekajících na zastávkách s vyloučeným nástupem do =M=) - :lol: no já vím, budem rádi za 2 +1 = to bude pěkná mačkanice [-o< , kde je nějaká kultura přepravy #-o
Předpoklad je provoz TRAM v polovičních intervalech oproti metru se standardním provozem ( = bez manip. jízd) v celé trase Smíchovské nádraží - Florenc - Palmovka.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od kruťák » 25.7.2013 10:58

Honza píše:vím, jak to funguje a jak nakonec všechno odsýpalo. ;)
A víš i, jak dokonale pak byli spokojeni s natočeným materiálem? Ano, nějaká nízkonákladová produkce se možná spokojí s kompromisem, že sice má třeba herec pod nosem trochu stín, ale prostě nejsou prachy, aby se to stihlo vyladit - ono rychle vždycky neznamená dobře... A myslím ale, že zrovna produkce, která dělá s Ridley Scottem, si na nějakou to hodinku navíc s klidem najde pár drobných v rozpočtu :wink: Jo a i když všechno pracuje tak, jak má, tak se stejně nic nenatočí za pár hodin. Každý záběr se točí milionkrát, aby pak bylo z čeho vybírat. Ano, zde se opět nízkonákladová produkce spokojí s pěti záznamy, zatímco Ridley Scott nepůjde třeba pod 30....

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 25.7.2013 9:21

Jó, a kolik souprav TRAM bude při NTD Smícháč - Florenc (- obrat Palmovka) přistavováno na 1 spoj metra? Doufám, že nejlépe 3 + 2 vložené za půlku intervalu metra (tyto pro odvoz cestujcícíh čekajících na zastávkách s vyloučeným nástupem do =M=) - :lol: no já vím, budem rádi za 2 +1 = to bude pěkná mačkanice [-o< , kde je nějaká kultura přepravy #-o

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 9001 » 25.7.2013 8:33

Přesně. Herci vstávají klidně ve tři ráno. Stačí se podívat na rozhovory těch co točili Pána Prstenů. Sice nejsou na place od 3, ale v maskérně ano a pak ten výkon stejně musí odehrát.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 25.7.2013 8:25

gabuliatko píše: ...Taky je otázkou zda by zívající herec ve 3 ráno odvedl výkon oceněný Oskarem.
pokud je skutečný profík, tak "levou zadní" - tady spíše půjde o problematiku časové náročnosti přispůsobit/upravit prostředí pro účely děje filmu, ale furt menší = levnější než si postavit scénu např. v některé hale/areálu depa.

PS: No a zrovna nedávno jsem někde viděl nějaký pořad, kde nějaký český (jak známo mohla to být i zdejší "akce" nezčetných zahraničních štábů) herec vzpomínal, jak natáčel něco v noci na perónu pražského metra. Počítám, že to bylo páč právě nic nepotřebovali upravovat - ději vyhovoval běžný stav stanice.

Velmi prosím, neopomeňtě mi někdo odpovědět na mé otázky ohledně organizace NTD:
9001 píše:A nebude to náhodou tak, že se bude jezdit manipulačně na Palmovku?
No to je právě to, co mne zajímá - pojedou TRAM NTD úsek Florenc - Palmovka obousměrně manipulačně = do =M= z nich ZC vyženem na Florenci i lidi, kteří z =M= stejně hned polezou ven na další(ch) 1 až 3 souběžných stanicích (Křižíkova, Invalidovna, Palmovka), protože tam mají svůj cíl?
Či alespoň ZC NTD pojede s lidmi až na Palmovku, aby nevznikla nesmyslná "buzerace" cestujících jedoucích ZC do Karlína a na Palmovku, ale DC z Palmovky - na Florenc pojedou TRAM manipulačně, aby na Florenci lidi z =M= nastupovali do prázdné NTD?

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od gabuliatko » 25.7.2013 2:12

Honza píše:
kruťák píše:Takže návrhu na natáčení po nocích se jako člověk tak trochu od fochu musim fakt smát, protože za noční výluku se sotva stihne připravit scéna.
Ve všem hledej prachy… Když se stanoví velký hodinový pronájem, filmaři jsou hned rychlejší a hned všechno pracuje, jak má. Když je pronájem za pár korun, všichni jsou v pohodičce a nikdo nikam nepospíchá. A ano, zažil jsem natáčení na objektu, který byl v naší správě a vím, jak to funguje a jak nakonec všechno odsýpalo. ;)
Taky je otázkou zda by zívající herec ve 3 ráno odvedl výkon oceněný Oskarem.

Uživatelský avatar
Honza
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: 02.10.2010 13:48

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Honza » 25.7.2013 0:48

kruťák píše:Takže návrhu na natáčení po nocích se jako člověk tak trochu od fochu musim fakt smát, protože za noční výluku se sotva stihne připravit scéna.
Ve všem hledej prachy… Když se stanoví velký hodinový pronájem, filmaři jsou hned rychlejší a hned všechno pracuje, jak má. Když je pronájem za pár korun, všichni jsou v pohodičce a nikdo nikam nepospíchá. A ano, zažil jsem natáčení na objektu, který byl v naší správě a vím, jak to funguje a jak nakonec všechno odsýpalo. ;)

Odpovědět