Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odeslatod Akribius v 10.6.2005 14:23

Ale jo v pohodě možná je.Ale měl jasnou otázku proč při náhlé výluce ve Vodičkově v lednu toto nepoužívali a kdyby jako chlap řekl,že systém není příliš dobrý a že se to do konce roku napraví přechodem na digi provoz tak nic neřeknu,ale vymlouvat se na nějaké nakládání s informacemi.......
Akribius
Uživatel

Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben

Odeslatod Kočí v 10.6.2005 8:52

KM napsal:
Akribius napsal:KM-ještě je jeden důvod proč se to nepoužívá: "nakládání s informacemi je velmi složitá věc" slova p.Stůje šéfa dispečinku.

Je velmi hořká ironie, že člověk, který se má starat o to, aby tramvaje jezdily se jmenuje STŮJ :twisted: :twisted: :twisted:

Náhodou je docela v pohodě :!: A jméno si člověk moc nevybere... Mě by se třeba STŮJ taky líbilo... Furd je to lepší než Novák :lol:
Kočí
Uživatel

Odeslatod KM v 10.6.2005 8:50

Akribius napsal:KM-ještě je jeden důvod proč se to nepoužívá: "nakládání s informacemi je velmi složitá věc" slova p.Stůje šéfa dispečinku.

Je velmi hořká ironie, že člověk, který se má starat o to, aby tramvaje jezdily se jmenuje STŮJ :twisted: :twisted: :twisted:
KM

Odeslatod Kočí v 10.6.2005 8:45

Bald napsal:Zastávková služba už Mazdu několik let nemá. Používá červenou Felicii a vídám je poměrně často. U nehod většinou nestihnou dorazit, ale třeba když je stržené TV a nejezdí se přes hodinu, tak nějak objížděj pár ostrůvků...

Jestli mě paměť neklame, tak ta Mazda jezdívala od uzlů dál do dočasně vyloučených úseků... A tahle Felicie, o které píšete, by mohla Mazdu nahradit... A že nestíhá dojet :?: To by mě pak zajímalo, jak to dělají pohřební služby, když se jich vždycky sjede hafo a někdy i dřív než složky IZS :wink:
Nevím proč, Dušane, ti to řekli, to skutečně nechápu...
Kočí
Uživatel

Odeslatod Akribius v 10.6.2005 7:52

KM-ještě je jeden důvod proč se to nepoužívá: "nakládání s informacemi je velmi složitá věc" slova p.Stůje šéfa dispečinku.
Akribius
Uživatel

Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben

Odeslatod Bald v 09.6.2005 14:24

dušan napsal:
Proxy napsal:
dušan napsal:to auto mi taky chybí, jeho osud neznám
Když byla loni v létě stržená trolej na Brrndově, tak tam jezdilo červené auto zastávkové služky s tlampačem.
Asi se to moc často nepoužívá, nebo si někdo od něj bere klíčky domů. :wink:

loni při stržené troleji na Výstavišti ho hradili dispečeři a taky já, když jsem lidem říkal, že 12 nejezdí a že 5 je jediná linka, která tam jezdí (já ji řídil a kolegové mi řekli, že jsem b.l.b.e.c)

Zastávková služba už Mazdu několik let nemá. Používá červenou Felicii a vídám je poměrně často. U nehod většinou nestihnou dorazit, ale třeba když je stržené TV a nejezdí se přes hodinu, tak nějak objížděj pár ostrůvků...
Bald
Uživatel

Re: Sobotní výluka

Odeslatod tramvajak v 09.6.2005 13:45

Petr napsal:...alespoň to výrobce nyní garantuje
díky za vysvětlení, docela mě to tehdy fakt překvapilo, ikdyž jsem od nich čekal cokoli. garantuje... tak to mě velmi uklidnilo.
tramvajak
Uživatel

Odeslatod dušan v 09.6.2005 11:15

Proxy napsal:
Když byla loni v létě stržená trolej na Brrndově, tak tam jezdilo červené auto zastávkové služky s tlampačem.

loni při stržené troleji na Výstavišti ho hradili dispečeři a taky já, když jsem lidem říkal, že 12 nejezdí a že 5 je jediná linka, která tam jezdí (já ji řídil a kolegové mi řekli, že jsem b.l.b.e.c)
dušan
Uživatel

Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Odeslatod Proxy v 09.6.2005 11:08

Proxy
Moderátor

Odeslatod dušan v 09.6.2005 10:52

Kočí napsal:
KM napsal:Jojo, Kočí, budeme si muset odpovědět sami. 24 hodin se nikdo neozval a to se tu na daleko větší pitomosti reaguje podstatně rychleji. Že by to taková pitomost nebyla, až by vyrazila dech?
No tak to zkusme, odpovědí je přeci několik:
1) Nikdy se to tak nedělalo. (tradiční)
2) Dispečer není povinen komunikovat s cestujícími. (oblíbený omyl)
3) Služební pokyny jsou pro cestující těžko srozumitelné. (mluvíme slangem)
4) Nebude nám žádnej kaštan radit co máme dělat. (nikdo zvenčí tramvajkám nerozumí)
5) Stěžuj si na DP, tady jsou jen šotouši a ne zaměstnanci ( my si budeme dál zapisovat čísla vozů. Doby podávání zlepšováků padly s rokem 89).

Nebo tak... :D
Zkusím někdy časem bod číslo 5...
Někdy se s dispečery-Nehoďákama hodně težko komunikuje, zvláště když jsou to ti namyšlení mladí kluci, místo toho, aby pomáhali bezradným, jak se z toho dopravně dostat. Dá se to chápat jedině v případě, že oni mají sami nedostatek informací. Ale to je podle mě málokdy, vzhledem k tomu, že na rozdíl od nás cestujících slyší přímo aktuální zdroj. Jen to pak nesmí tak tajit jako informaci o obraně státu...
A vůbec kam zmizela ta mazda s tím rozhlasem :?: :!: :twisted: Taková ta, jak vždycky přijela a hlásila, že nic v tom a tom úseku nepojede z důvodu DN, poruchy vlaku, atd. Tuhle jsem si na to vzpomněl, když jsem jako "tuplovanej polodebil" čekal na Letenském náměstí přes dvacet minut (jak bylo tenkrát na Hradčanské to vyšťouchnutí 15 a 25) spolu s dalšími už tak cca 150 - 200 lidmi a pak díky tomu, že projelo několikero Nehod a taky tatrovácký DP jeřáb, jsem se dovtípil, že asi nic nepojede :!: :twisted:

to auto mi taky chybí, jeho osud neznám
dušan
Uživatel

Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Odeslatod Kočí v 09.6.2005 10:45

KM napsal:Jojo, Kočí, budeme si muset odpovědět sami. 24 hodin se nikdo neozval a to se tu na daleko větší pitomosti reaguje podstatně rychleji. Že by to taková pitomost nebyla, až by vyrazila dech?
No tak to zkusme, odpovědí je přeci několik:
1) Nikdy se to tak nedělalo. (tradiční)
2) Dispečer není povinen komunikovat s cestujícími. (oblíbený omyl)
3) Služební pokyny jsou pro cestující těžko srozumitelné. (mluvíme slangem)
4) Nebude nám žádnej kaštan radit co máme dělat. (nikdo zvenčí tramvajkám nerozumí)
5) Stěžuj si na DP, tady jsou jen šotouši a ne zaměstnanci ( my si budeme dál zapisovat čísla vozů. Doby podávání zlepšováků padly s rokem 89).

Nebo tak... :D
Zkusím někdy časem bod číslo 5...
Někdy se s dispečery-Nehoďákama hodně težko komunikuje, zvláště když jsou to ti namyšlení mladí kluci, místo toho, aby pomáhali bezradným, jak se z toho dopravně dostat. Dá se to chápat jedině v případě, že oni mají sami nedostatek informací. Ale to je podle mě málokdy, vzhledem k tomu, že na rozdíl od nás cestujících slyší přímo aktuální zdroj. Jen to pak nesmí tak tajit jako informaci o obraně státu...
A vůbec kam zmizela ta mazda s tím rozhlasem :?: :!: :twisted: Taková ta, jak vždycky přijela a hlásila, že nic v tom a tom úseku nepojede z důvodu DN, poruchy vlaku, atd. Tuhle jsem si na to vzpomněl, když jsem jako "tuplovanej polodebil" čekal na Letenském náměstí přes dvacet minut (jak bylo tenkrát na Hradčanské to vyšťouchnutí 15 a 25) spolu s dalšími už tak cca 150 - 200 lidmi a pak díky tomu, že projelo několikero Nehod a taky tatrovácký DP jeřáb, jsem se dovtípil, že asi nic nepojede :!: :twisted:
Kočí
Uživatel

Odeslatod Fořtík v 08.6.2005 16:28

radek31 napsal:popravdě ani nevím jestli to funguje - vím, že se s tím počítá po přechodu na nový systém digitálních vysílaček
občas se mi na mypolu objevilo hlášení do salónu, ale nikdy to tam nebylo slyšet - Apex nemáme, tak to nemůžu posoudit
Plán byl do III. čtvrtletí 2005. Je to reálné?
Fořtík
Uživatel

Odeslatod Petr v 08.6.2005 14:23

tramvajak napsal:Přesně tak. A taky se mi jednou stalo, že mi za mnou jedoucí vůz přestavěl veksli mnou již zablokovanou... docela jsem to nepochopil!
To bývala chyba systému - ty sis toho ani nemusel všimnout, ale během jednoho probliknutí ti výhybka stačila na chvíli odblokovat. K téhle zásadní chybě by snad již nemělo docházet (alespoň to výrobce nyní garantuje).
Petr
Provozovatel

Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat značky a při tý příležitosti ho tam natáhnem....

Odeslatod Petr v 08.6.2005 14:21

KM napsal:
Petr napsal:[]Nepoužívá se protože opravdu dost často systém padá
A slovo "oprava" znáte?
Představ si že známe, jenže ta "oprava" je vázána na přechod z analogového na digitální radioprovoz. Což něco stojí a nezmění se to mávnutím kouzelného proutku... Problémem někdejších elektrických drah bylo to, že obecně byly ve vybavování výpočetní a jinou technikou nejdál ze všech závodů Dopravního podniku. Což se nyní projevuje v tom, že mají svá specifika, kterým se jiné závody vyhly tím, že nakoupily o pár let později modernější vybavení...
Petr
Provozovatel

Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat značky a při tý příležitosti ho tam natáhnem....

Odeslatod tramvajak v 08.6.2005 12:54

Petr napsal:Nepoužívá se protože opravdu dost často systém padá

Přesně tak. A taky se mi jednou stalo, že mi za mnou jedoucí vůz přestavěl veksli mnou již zablokovanou... docela jsem to nepochopil!
tramvajak
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Provoz