Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 2217 » 17.5.2008 15:15

Mě tato výluka velice zaskočila (jako správná místní o tom pochopitelně nic nevím) a tak jsem jen na Karláku slyšela šestku, jak povídá, že z důvodů výluky jede na Moráň. Tak rychle jsem z tramvaje vylítla jen když pršelo a já na IPP sjela schody po pr... Procházka hezká, ve dvě hodiny se na obloučku ještě intenzivně pracovalo. =D>

martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od martyn » 17.5.2008 15:04

Simpanz píše: Ale je zajímavé, jak DP o výluce informoval na zastávce Hellichova a dalších postižených zastávkách. Kromě informací na zastávce v češtině je tu také něco pro turisty, jízdní řády linek 22 a 23 jsou našikmo přelepeny cedulkou s ručně psaným nápisem: TRAM 22 (23) IS NOT OPERATED IN THIS STOP UNTIL 4 P.M. Get here tram 12 or 20 and on Malostranská (it is second stop) change to tram 22 or 23.
Takhle ovšem neinformuje DP, ale MŠ (nikoliv mateřská škola) :lol:

Uživatelský avatar
Simpanz
problémový jedinec
Příspěvky: 68
Registrován: 08.7.2007 20:46
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Simpanz » 17.5.2008 14:47

Damir Holas píše:Dnešní krátkodobá jednosměrná výluka na Národní přinesla už klasický obrázek - sloupek opatřen informacemi, nechybí výrazné upozornění, že zastávka je zrušena. Z dálky je vidět kolona nákladních vozů DP, traťováci, z kolejí létají jiskry. Pražský kaštan přijde, všechno to obhlédne a... čeká na tramvaj #-o
Ale je zajímavé, jak DP o výluce informoval na zastávce Hellichova a dalších postižených zastávkách. Kromě informací na zastávce v češtině je tu také něco pro turisty, jízdní řády linek 22 a 23 jsou našikmo přelepeny cedulkou s ručně psaným nápisem: TRAM 22 (23) IS NOT OPERATED IN THIS STOP UNTIL 4 P.M. Get here tram 12 or 20 and on Malostranská (it is second stop) change to tram 22 or 23.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od MF » 17.5.2008 14:20

Damir Holas píše:Dnešní krátkodobá jednosměrná výluka na Národní přinesla už klasický obrázek - sloupek opatřen informacemi, nechybí výrazné upozornění, že zastávka je zrušena. Z dálky je vidět kolona nákladních vozů DP, traťováci, z kolejí létají jiskry. Pražský kaštan přijde, všechno to obhlédne a... čeká na tramvaj #-o
Připomíná mi to situaci, kdy jsme s kolegou kdysi informovali na Štrosu, že něco od někud nejede, protože nejde proud. No a paní mi povídá, že ale aspoň osmička by přijet mohla :lol: , Tak jsem jí ujistil, že opravdu i osmička není šlapací, ale jezdí na elektriku :D
Dlužno dodat, že to pobavilo i jinak naštvané kaštanstvo.

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Damir Holas » 17.5.2008 13:56

Dnešní krátkodobá jednosměrná výluka na Národní přinesla už klasický obrázek - sloupek opatřen informacemi, nechybí výrazné upozornění, že zastávka je zrušena. Z dálky je vidět kolona nákladních vozů DP, traťováci, z kolejí létají jiskry. Pražský kaštan přijde, všechno to obhlédne a... čeká na tramvaj #-o

Uživatelský avatar
slimman
Uživatel
Příspěvky: 501
Registrován: 21.1.2005 20:28
Bydliště: Praha 10

Soupravy na 2

Příspěvek od slimman » 16.5.2008 22:46

Ne že by to nebylo zajímavé :) , ale jsou na lince 2 nutné soupravy ? Dnes mi přišlo, že ne.

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Marek B. » 16.5.2008 21:54

Klid, na Palachově náměstí už dochází 15 let k asi největšímu blokování tramvají auty najíždějícími do křižovatky v Praze (alespoň co znám a nikdo se to řešit nenamáhá. Kdyby tam stál poliš, tak je to bez problémů. Ale tramvaje asi v tomto místě nejsou priorita.

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Damir Holas » 16.5.2008 19:31

Karosák píše:Vcera uz nejak opet v tom blazinici na Klarove chybel zminovany "regulovcik". A pritom mu to slo tak pekne od ruky #-o Hlavne ze ve Valdstejnske vybirala ctverice policistu pokuty za parkovani v modre zone :? Neni nad to stanovti priority :smt075
To víte, pane kolego... Prachy až na prvním místě :?

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Karosák » 16.5.2008 18:55

Vcera uz nejak opet v tom blazinici na Klarove chybel zminovany "regulovcik". A pritom mu to slo tak pekne od ruky #-o Hlavne ze ve Valdstejnske vybirala ctverice policistu pokuty za parkovani v modre zone :? Neni nad to stanovti priority :smt075

Uživatelský avatar
8750
Uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: 17.12.2005 14:54
Bydliště: 2, 3, 17, 21, 92

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 8750 » 15.5.2008 20:23

Člověk je pár dní mimo Česko a cestou z letiště se nestačí divit. Věděl jsem, že je výluka, a tak jsem se těšil, až uvidím na 8 a 36 na Evropské, ale co jsem spatřil: 2 v soupravách, wana na 36 a na 2 wana v soupravě. Takové pěkné šotopřekvapení...

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Absolut » 15.5.2008 10:28

Díky za info.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Karosák » 15.5.2008 10:03

Ano ano, jezdí se wanoidně ve dvojicích, včera kolem poledne 8254+8175 ve Svatovítské na lince 2. Dopoledne prý jezdila jiná wanoidní dvojice, ale zdechla.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Absolut » 15.5.2008 9:12

Linka 2 je samozřejmě ve dvojicích jen na dobu výluky. Byl jste tam někdo? Jezdí tam soupravy s wanami?

Uživatelský avatar
Simpanz
problémový jedinec
Příspěvky: 68
Registrován: 08.7.2007 20:46
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Simpanz » 14.5.2008 21:54

Absolut píše:..........nicméně by snad měla být ode dneška zrušena zast. Malostranská na Nábřeží E. Beneše d.c., protože kolona tramvají přeci zdržuje IAD a to zase i tramvaje (no něco na tom snad je, ale už vidím ty naštvané lidi............
Dnes se na Hradčanské opravdu ráno netvořily kolony a protože dvacítka mi ujela, chtěl jsem na Malostranskou popojet osmičkou (že já vůl vlez do toho). Dost mě překvapilo, že tam nestavěla a tak jsem se musel z Čechova mostu vracet.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od gabuliatko » 14.5.2008 20:08

po sledovani cvrkotu na hornim Klarove mam ideu omezit IAD podel zastavky Malostranska smer Chotkovy sady a nabrezi na 1 pruh, dale umistit oddelovace na ten kousek mezi Klarov a nez se odbocuje do Valdstejnske aby si auta nestoupala na koleje. Na nabrezi E. Benese dat ceduli at se auta drzi vpravo a nevjizdeji na protijedouci koleje.
Neuveritelne nesikovne je umisten trolejovy kontakt na vexli od Chotkovych sadu, proc tam nejde radio ? Hodne ridicu hazelo rucne, coz tez zdrzuje. Zajimave bylo pozorovat jak nekteri sevci se snazili co nejdrive a jini v klidu, vsak si ostatni pockaj nez prehodim a odjedu.

Sluzbu konajici regulovcik ma muj hluboky obdiv.

Zde pritomne sevcovstvo bych pozadal kdyz regulovcik cisti krizovatku Klarov tim ze umoznuje autum odbocit do Valdstejnske, aby si nevynucovali smerem od Chotkovych sadu prednost. Nekteri meli problem zastavit kdyz jej spatrili.

Jeden neskutecny tydyt se postavil na koleje chteje odbocit do Valdstejnske zablokoval 20 jedouci vzhuru a ta zas blokovala 8 odbocujici vpravo. 8 blokovala zadnim vozem vyse zmineneho tydyta. Svec 20 mne prekvapil, ze misto horecneho zvoneni vystoupil a sel pana v aute poprosit aby popojel. Ten nereagoval. Az regulovcik problem vyresil. Cisla linek jsou ilustracni, nebijte me.

Jinak provoz vcelku plynuly, zacatek odpoledni spicky.

Arogance nekterych ridicu IAD je neuveritelna, bohuzel nektera gesta sevcu tez stoji za to. To druhe je mi docela lito. Obcas si TRAM znoncem vynucovala neco co opravdu neslo.


Z trasy NAD X1 mne zaujalo sverazne razeni busu pred tunelem od Letne, mam pocit, ze pravy pruh je jen pro odbocovani, ale nekterym to nevadilo.

JR tramvaji Stross Hradcanska se fakt povedly, snad to nebyl umysl.

Malostranska v E.Benese
sedlo 04 (25), 06 (1), 07 (8,12)
o. spicka 04 (1), 05 (12,25), 07 (8)

jak jiz bylo napsano 1 a 25 takhle jednou Palmovka - voz. Stresovice, sedlo 2/8 spicka 1/7

oznaceni svec nemyslim hanlive, ale pro vystiznost

Odpovědět