Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 2217 » 16.4.2007 23:30

Ad nejrůznější výluky: Je toho čím dál víc a čím dál víc mě to štve. Je rozebraný a zavřený ten Karlák, nebo ne? (ve středu musím na Dvorce) .
Ad sloupy: Proč tolik? No přece abych se měla o co zabít!!!! Nač to dělat zrakově postiženým a imobilním jendoduché, dkyž to jde složitě! :twisted: V Budějovicích jsou taky světla a vedle trakční sloupy. A že to jsou pořádné sloupy, široké jak chlap. (jeslti je to tím, že drží 4 troleje?)

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Výluky

Příspěvek od DPmPET » 16.4.2007 20:57

adam_r píše:Nelze nez souhlasit. V tomto smeru by se dalo ledacos zlepsit a ani by nic navic nestalo.
Já nevím,ale výluky které prakticky se provádějí ovlivnˇuje hodně Magistrát a Policie ČR(Dopravní opatření).Tak bych moc na DP nenádával.Ten dělá co mu povolí Magistrát.Já sem byl světkem několikrát když se měnil při různých výlukách magstrátem schválený zábor .Jak při opravě tramvajové křižovatky na Klárově a Octárně.Samozřejmě to občas zakřípe na straně DP.Má taky co dohánět,ale to musí být společnost která bude pečovat o své cestujicí a ne přehlížet některé problémy a otáčet se cestujícím(Klientům) zády.DPmPET 8-)

Uživatelský avatar
adam_r
Uživatel
Příspěvky: 451
Registrován: 17.6.2004 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adam_r » 16.4.2007 18:47

pawel píše:ad termíny výluk: DP neschopný JE - budˇ ať si vydupe normální termíny nebo ať to tedy náležitě vysvětlí kaštanům. mně osobně informace "z důvodu opravy TT bude uzavřena trať xyz" připadají naprosto nedostačující. proč tedy DP nechá házet špínu na sebe, pokud za to jak tvrdí jeho apologeti nemůže? absolutně chybí PR a schopnost komunikace se zákazníky. v jejich očích je pak DP viníkem a společným jmenovatelem všech potíží - výlukami a zpožděními počínaje přes přecpané spoje až po vandalismus a bezdomovce.
Nelze nez souhlasit. V tomto smeru by se dalo ledacos zlepsit a ani by nic navic nestalo.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Příspěvek od pawel » 16.4.2007 18:14

řek bych že problém není v DP, ale v eltodu. třeba na bělohorské jsou kandelábry v tak havarijím stavu, že troleje prostě na lampách už nemusely vydržet...
když pak eltodo dělá nová světla a kandelábry jsou zralé na spadnutí, hodí to na sloupy DP - viz třeba karlín, olšany a nevím kde ještě (snad i evropská, ne?).

ad termíny výluk: DP neschopný JE - budˇ ať si vydupe normální termíny nebo ať to tedy náležitě vysvětlí kaštanům. mně osobně informace "z důvodu opravy TT bude uzavřena trať xyz" připadají naprosto nedostačující. proč tedy DP nechá házet špínu na sebe, pokud za to jak tvrdí jeho apologeti nemůže? absolutně chybí PR a schopnost komunikace se zákazníky. v jejich očích je pak DP viníkem a společným jmenovatelem všech potíží - výlukami a zpožděními počínaje přes přecpané spoje až po vandalismus a bezdomovce.

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 16.4.2007 13:34

Absolut píše: Někdy ale vím víc, než Ty, a to Tě žere.
Geniální asertivní formulace, se kterou nelze než souhlasit 8-)

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 16.4.2007 13:20

Ano, to samozřejmě. Jeden sloup je lepší.

Uživatelský avatar
adam_r
Uživatel
Příspěvky: 451
Registrován: 17.6.2004 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adam_r » 16.4.2007 13:17

Absolut píše:Sloup VO s TV samozřejmě stále možný je. Specielně za tím účelem se nové osmihranné sloupy vyrábí i v pevnější variantě.
V Brne se to pouzivaji spolecne sloupy pri (skoro) vsech rekonstrukcich ulic. Preci jen jeden sloup je levnejsi varianta nez zvlast sloup pro vedeni a zvlast pro lampu. Navic mensi mnozstvi sloupu na ulici je i lepsi z estetickeho hlediska.
Petr píše:Trolej byla opravdu místy ve velmi špatném stavu.
OK. Beru.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 16.4.2007 12:40

Dohody s Eltodem jsou možné někde. Někde ne. Tady by si mělo jedině dupnout město.

Sloup VO s TV samozřejmě stále možný je. Specielně za tím účelem se nové osmihranné sloupy vyrábí i v pevnější variantě.

Káem, odkazuji Tě pouze a jedině na město. Nikdy jsem neřekl, že jsem objektivní. Někdy ale vím víc, než Ty, a to Tě žere.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Příspěvek od MF » 16.4.2007 12:23

NA Evropské fakt nevím, jsem již půl roku mimopražský a tak do Prahy jezdím jen dělat. A taky jsem již delší dobu nebyl v ulicích šotoušit...

Jestli jsou sloupy města - je to možné, nevím. Ale vidím-li vztahy městských organizací mezi sebou, tak bych se skutečně nedivil tomu, že by jedna platila za služby druhé....

Příklad: DP, který je města nemůže dát do svých vozů jednoho průvodčího (je drahý), ale dát tam dva strážníky MP bez jakých koliv tarifních oprávnění se vyplatí... Přitom je MP stejně jako DP města.

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 16.4.2007 12:11

Nejsem si tím úplně jist. Eltodo sloupy provozuje/spravuje ale obávám se, že VO vlastní město. Tedy stejný subjekt, jako DP. Nebo ne? A na Evropské je to jak?

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Příspěvek od MF » 16.4.2007 12:04

Řekl bych, že si DP opatřuje vlastní sloupy proto, aby nemusel platit nájem eltodu za to, že má na lampách trolej. Příklad je Nádražní ulice u Knížecí - sloup VO, sloup DP, bedna na EOV...

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4741
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MOp » 16.4.2007 12:04

Petr píše:Proč, to netuším...
Každé sloupy vlastní někdo jiný. To je přeci logické. Ty nemáš doma akvárko? :-)

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 16.4.2007 11:53

adam_r píše:Dovedu. bude to ___jedno omezeni IGK___ po dobu 14 dni. Takhle se bude ___omezeni IGK__ na dobu jednoho mesic.

Jinak co se tyce vymeny TV v teto oblasti. Nejsou to zbytecne vyhozene penize s ohledem na pripravovanou stavbu tunelu Brevnov - Holesovice a s tim spojena omezeni a vyluky prave v teto oblasti?

Dalsi vec. Sloupy a prevesy lze vymenit uplne bez vyluky (videl jsem na vlastni oci). Ani to netrva dele, ani na to neni potreba vic lidi. Je to jen pohodlnost. Samozrejme vymena troleje nelze bez vyluky provest.

Jsou ty sloupy a trolej opravdu v tak spatnem stavu aby nevydrzeli jeste dalsich 10 - 20 let bezproblemoveho provozu? Mam pocit, ze by se ty prachy dali utratit daleko lepe. Asi nam je zere cervotoc. :wink:
No, sloupy i převěsy byly měněny za provozu, dokonce kompletní nové převěsy visely již nad starou trolejí. Trolej byla opravdu místy ve velmi špatném stavu a pokud jde o sloupy - tady je problém, že troleje visely na pouličním osvětlení a to se v Praze už nenosí, aby na jednom sloupu bylo oboje. Nyní musí být každé extra. Proč, to netuším...

Uživatelský avatar
adam_r
Uživatel
Příspěvky: 451
Registrován: 17.6.2004 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adam_r » 16.4.2007 11:48

MOp píše:Má pravdu předsedo. Na politiky a policii je DP krátký! Dovedeš si představit kompletně zavřít na 3 týdny křižovatku Octárna? Já ano, ale vysvětluj to pak jako politik svým rozzuřeným voličům... Sice jsou volby relativně daleko (i když kdo dnes vlastně ví..).
Dovedu. bude to ___jedno omezeni IGK___ po dobu 14 dni. Takhle se bude ___omezeni IGK__ na dobu jednoho mesic.

Jinak co se tyce vymeny TV v teto oblasti. Nejsou to zbytecne vyhozene penize s ohledem na pripravovanou stavbu tunelu Brevnov - Holesovice a s tim spojena omezeni a vyluky prave v teto oblasti?

Dalsi vec. Sloupy a prevesy lze vymenit uplne bez vyluky (videl jsem na vlastni oci). Ani to netrva dele, ani na to neni potreba vic lidi. Je to jen pohodlnost. Samozrejme vymena troleje nelze bez vyluky provest.

Jsou ty sloupy a trolej opravdu v tak spatnem stavu aby nevydrzeli jeste dalsich 10 - 20 let bezproblemoveho provozu? Mam pocit, ze by se ty prachy dali utratit daleko lepe. Asi nam je zere cervotoc. :wink:

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4741
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MOp » 16.4.2007 9:43

Káem píše:Neschopnost jednoho z největších zaměstnavatelů v Praze a třetinového žrouta městského rozpočtu prosadit co nejefektivnější provedení výluky nesmrdí od něj? Ale ale, Absolutíčku, ty tu objektivitu už ani nepředstíráš.
Má pravdu předsedo. Na politiky a policii je DP krátký! Dovedeš si představit kompletně zavřít na 3 týdny křižovatku Octárna? Já ano, ale vysvětluj to pak jako politik svým rozzuřeným voličům... Sice jsou volby relativně daleko (i když kdo dnes vlastně ví..).

Odpovědět