Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Re: Sobotní výluka

Odeslatod tramvajak v 08.6.2005 12:54

Petr napsal:Nepoužívá se protože opravdu dost často systém padá

Přesně tak. A taky se mi jednou stalo, že mi za mnou jedoucí vůz přestavěl veksli mnou již zablokovanou... docela jsem to nepochopil!
tramvajak
Uživatel

Odeslatod radek31 v 08.6.2005 12:36

KM napsal:
Petr napsal:[]Nepoužívá se protože opravdu dost často systém padá
A slovo "oprava" znáte?
radiovýhybky jsou nefunkčí víc než 1/2 roku a ještě se na to nešáhlo, takže tolik k opravám systémových problémů v DPP
radek31
Moderátor

Odeslatod KM v 08.6.2005 12:27

Petr napsal:[]Nepoužívá se protože opravdu dost často systém padá
A slovo "oprava" znáte?
KM

Odeslatod Petr v 08.6.2005 11:32

radek31 napsal:popravdě ani nevím jestli to funguje - vím, že se s tím počítá po přechodu na nový systém digitálních vysílaček
občas se mi na mypolu objevilo hlášení do salónu, ale nikdy to tam nebylo slyšet - Apex nemáme, tak to nemůžu posoudit
Nepoužívá se protože opravdu dost často systém padá
Petr
Provozovatel

Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat značky a při tý příležitosti ho tam natáhnem....

Odeslatod radek31 v 08.6.2005 11:30

popravdě ani nevím jestli to funguje - vím, že se s tím počítá po přechodu na nový systém digitálních vysílaček
občas se mi na mypolu objevilo hlášení do salónu, ale nikdy to tam nebylo slyšet - Apex nemáme, tak to nemůžu posoudit
radek31
Moderátor

Odeslatod KM v 08.6.2005 11:05

Kočí napsal:[Tak to jsem zvědavej, páč na tohle mi tady taky jeftě nikdo nikdy neodpověděl :lol:

Jojo, Kočí, budeme si muset odpovědět sami. 24 hodin se nikdo neozval a to se tu na daleko větší pitomosti reaguje podstatně rychleji. Že by to taková pitomost nebyla, až by vyrazila dech?
No tak to zkusme, odpovědí je přeci několik:
1) Nikdy se to tak nedělalo. (tradiční)
2) Dispečer není povinen komunikovat s cestujícími. (oblíbený omyl)
3) Služební pokyny jsou pro cestující těžko srozumitelné. (mluvíme slangem)
4) Nebude nám žádnej kaštan radit co máme dělat. (nikdo zvenčí tramvajkám nerozumí)
5) Stěžuj si na DP, tady jsou jen šotouši a ne zaměstnanci ( my si budeme dál zapisovat čísla vozů. Doby podávání zlepšováků padly s rokem 89).
KM

Odeslatod Kočí v 07.6.2005 11:17

KM napsal:Teď bez ironie dotaz - dispečeři přeci mohou hlásit centrálně do všech tramvají do rozhlasů pro cestující (promiňte laickou definici). Proč se to běžně a častěji nevyužívá? Proč dispečer při výluce pošeptá něco do ouška řidiči, ten si z toho zapamatuje jen to kam má jet on, cestujícím to ještě víc zestruční a zkomolí a na dotazy co ještě jiného jede jinak je nevrlý, neb neví a ostatně je nervózní ze svého vlastního odklonu (na to má právo). Hlásit centrálně do vozů po celé Praze, že je nenadálá nebo krátkodobá výluka klidně na druhém konci města by mělo význam i v tom, že řada lidí by si zvolila trasu od počátku jinou a ne až v poslední stanici před odklonem přemýšlet, kudy tedy dál...

Tak to jsem zvědavej, páč na tohle mi tady taky jeftě nikdo nikdy neodpověděl :lol: Myslím, že naposledy o povodních se to fakticky hodilo... Akorát bude třeba vyřešit, aby dispečery nepřerušovalo hlášení zastávek a nebude to mít chybu :smt020
Kočí
Uživatel

Odeslatod KM v 07.6.2005 11:01

Proxy napsal:Informovanost cestujících při sobotní výluce byla podle mne opět dost špatná. Sice rozhlas v metru neustále opakoval nejrůznější informace (Pražská muzejní noc, United Inslands, výluka Korunní), přesto jsem v neděli ve dvě ráno při přesunu na diskotéku přes Vinohradskou třídu koukal na linku 51 jako husa do flašky. Kromě toho po Vinohradské třídě jela téměř o 10 minut dříve než jezdí po Korunní - to jsem raději počkal na první ranní metro :mrgreen:
Nějakou informaci na zastávkách tramvajích bych uvítal. Zeptejte se Martina Šubrta jak dlouho mu trvá vyvěsit informace na zastávkách :wink:

Teď bez ironie dotaz - dispečeři přeci mohou hlásit centrálně do všech tramvají do rozhlasů pro cestující (promiňte laickou definici). Proč se to běžně a častěji nevyužívá? Proč dispečer při výluce pošeptá něco do ouška řidiči, ten si z toho zapamatuje jen to kam má jet on, cestujícím to ještě víc zestruční a zkomolí a na dotazy co ještě jiného jede jinak je nevrlý, neb neví a ostatně je nervózní ze svého vlastního odklonu (na to má právo). Hlásit centrálně do vozů po celé Praze, že je nenadálá nebo krátkodobá výluka klidně na druhém konci města by mělo význam i v tom, že řada lidí by si zvolila trasu od počátku jinou a ne až v poslední stanici před odklonem přemýšlet, kudy tedy dál. Ideálně u toho Bulhara by se to přesně hodilo, protože spousta lidí by to objela jinudy (metrem, 207 a pod) a ne že v Jindřišský přemýšleli co teď.
PS: Přesně o tom to totiž je - provozní slepota velí: Vylepte cedule, provozní slepota na druhou říká: Na 48 hodin to nelze.
KM

Odeslatod 9001 v 07.6.2005 10:54

http://tram9001.goo.cz/linka_10.JPG

Asi 3 pořadí měly upravené bočnice

To samé platí i vůluce předtím,kdy byly vybaveny 4 pořadí linky 26
http://tram9001.goo.cz/linka_26_I.JPG

@3653
9001
Uživatel

Odeslatod MOp v 07.6.2005 10:49

Proxy napsal:Zeptejte se Martina Šubrta jak dlouho mu trvá vyvěsit informace na zastávkách :wink:

na to dokazu odpovedet i ja :-D

10 minut sepisuje, 5 minut tiskne, 2 hodiny vylepuje a do 22:00 informuje cestujici primo na zastavkach..
MOp

Sobotní výluka

Odeslatod Proxy v 07.6.2005 10:27

Informovanost cestujících při sobotní výluce byla podle mne opět dost špatná. Sice rozhlas v metru neustále opakoval nejrůznější informace (Pražská muzejní noc, United Inslands, výluka Korunní), přesto jsem v neděli ve dvě ráno při přesunu na diskotéku přes Vinohradskou třídu koukal na linku 51 jako husa do flašky. Kromě toho po Vinohradské třídě jela téměř o 10 minut dříve než jezdí po Korunní - to jsem raději počkal na první ranní metro :mrgreen:
Nějakou informaci na zastávkách tramvajích bych uvítal. Zeptejte se Martina Šubrta jak dlouho mu trvá vyvěsit informace na zastávkách :wink:
Proxy
Moderátor

Odeslatod Petr v 06.6.2005 16:35

4021 napsal:neni tam nástupiště.........když by tam nestáli vedle sebe tramvaje normálně lidi vzít mohl. V normálním provozu samozřejmě ne, když ale vůbec nevyvěší výlukový jízdní řády tak nevim proč by tohle nemohlo bejt taky takový operativní......
Na výluky kratší 48 hodin se výlukové jízdní řády nevyvěšují, ono je totiž dost častý stav, že během takové výluky neexistují ani vozové jízdní řády a vše se řídí operativně, tudíž by nebylo ani z čeho zastávkový jízdní řád stvořit.
Nezřízení zastávky ve smyčce OH je jistě nepříjemné, ale když si vzpomenu, co bylo za problémy se zřízením alespoň výstupní (kdysi linky jedoucí od Flory měly výstup právě na Floře!) docela chápu, že se na jeden den nežádalo o 350 povolení od 888 organizací, které jsou ke zřízení zastávky nutné... Holt tramvaje jsou drážní doprava a tyč na chodníku ke zřízení zastávky nestačí :wink: A pokud si DP zřídí zastávku o své vůli, babička při nástupu upadne, nechci domýšlet, jak to nejen novináři rozmáznou
Petr
Provozovatel

Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat značky a při tý příležitosti ho tam natáhnem....

Odeslatod 4021 v 06.6.2005 14:45

9001 napsal:Ta nástupní ve smyčce Olšanské hřbitovy nejde,protože vniřní kolej nemá nástupiště :wink:

Neni tam nástupiště.........když by tam nestáli vedle sebe tramvaje normálně lidi vzít mohl. V normálním provozu samozřejmě ne, když ale vůbec nevyvěší výlukový jízdní řády tak nevim proč by tohle nemohlo bejt taky takový operativní......
4021
Uživatel

Odeslatod pawel v 04.6.2005 21:15

nejde nejde... to jsou dogmata, založená¨jen a jen na nevoli určitých zodpovědných osob, resp. na jejich neschopnosti se dohodnout. to ovšem nevylučuje,že to tak bude navěky. viz střídané přestávky, zavedení prodeje jízdenek v autobusech, noční pořadí denních linek tram, nahrazení nesmyslného názvu "trasa" linkou, již brzy opět vozy z VO na 20 ap.
pawel
Uživatel

Odeslatod 9001 v 04.6.2005 19:50

Tam by taky dočasná nešla udělat. Díky parkujícím gumokolům,by nezbylo místo na normální provoz
9001
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Provoz