Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Yvona

Příspěvek od Yvona » 28.2.2007 19:45

Koukám na vaši debatu o Dorisu a podobně.
Přiznám se veřejně, co se týče předjetí:
Zastávka, kde jezdí má vozovna: s linkou 1 Spojovací - výjezd, a Kubáň s 19tkou, tam mám předjetí do 10ti sekund. Z jednoho důvodu, nechápu, proč bych měla čekat další minutu a něco na další SSZ a čelit předjetí ostatních linek (19tka = 26 na Průběžné=zdržení na Želvě, 1ka = zdržení na Krejcárku a na SSZ Horní Palma, přejdetí od linek jedoucích z ostatních směrů na Palmě=Petřiny 5-6minut zpoždění), když mohu vyjet o něco dříve, byť je to pár sekund a cestující dovézt včas tam, kam potřebují.
Já to beru, jako vstřícnost zákazníkům, a kdyby oni věděli, že riskuji tím finanční postih. Ale bylo by dobré, kdyby DP už konečně pochopil, že "zákazník náš pán" a "Doris je jen tramvajákův kamarád" (byť někdy věrnější více, nežli sami chceme).

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 28.2.2007 19:19

DJ LA DÉFENSE píše:To je lež!!! Na čas jezdí z kontrolních bodů (možná), ale ne po celé trase... :lol: :lol: nenech se vysmát člověče. Tramvaje jezdí do těch vašich pěti minut skoro furt.
Není to lež. To si vyprošuji. Je to uvedení výstupů ze systému Doris, ano, týkající se kontrolních bodů. Jenže zase ale argumentuješ špatně. Fakt by sis to dneska měl pořádně rozmyslet než něco napíšeš. Co se týče předjetí mimo kontrolní body, ano v toleranci jezdí 65% vozů. A předjetých je něco okolo 20%, leč do jedné minuty. Ovšem to naopak nahrává tomu, že bys na té Vychovatelně byl onou 24 ještě dřív. Smůla no, holt jsou dny, kdy se nedaří a nedaří.

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 28.2.2007 18:03

demon píše:Naštěstí nejel, mam představivost... :wink:
Ale bez urážky, vůbec si tu situaci neumíš představit !
No tak máš dost mirzernou představivost. Ne já to nadnáším, tu siutaci si nemumí představit nikdo to by byl průser, ale průpravu už jsme si zkusili o povodních. Tramvaje nestíhaly, a někam se dostat bylo těžké i autem...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 28.2.2007 18:00

DJ LA DÉFENSE píše:Jel si se mnou autem?? Tak nedržkuj na moje umění... :wink:
Naštěstí nejel, mam představivost... :wink:
Ale bez urážky, vůbec si tu situaci neumíš představit !

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 28.2.2007 17:51

demon píše:Tak kdyby to nedej bože mělo nastat, tak tě zachrání jen ta chata.
Znalost Prahy a tvé "umění" by ti v případě totálního kolapsu MHD vyjma autobusů byla úplně nanic, to svý autíčko by jsi totiž pravděpodobně nedostal ani na ulici....
A že by to nemohlo nastat si nemyslim, rozhodně je to několikanásobně reálnější než to tvý tsunami.
Jel si se mnou autem?? Tak nedržkuj na moje umění... :wink:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 28.2.2007 17:49

DJ LA DÉFENSE píše:... já umim jezdit i bez semaforů a umim jezdit i jinudy než jsou velké tahy. No a nakonec bych odjel na chatu a tam bych měl klid. :lol:
Tak kdyby to nedej bože mělo nastat, tak tě zachrání jen ta chata.
Znalost Prahy a tvé "umění" by ti v případě totálního kolapsu MHD vyjma autobusů byla úplně nanic, to svý autíčko by jsi totiž pravděpodobně nedostal ani na ulici....
A že by to nemohlo nastat si nemyslim, rozhodně je to několikanásobně reálnější než to tvý tsunami.

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 28.2.2007 17:40

7080 píše:To bych tak netvrdil, že to nenastane. Je to tak pět let co hořelo v rozvodně střed na žižkově. Na čtyři hodiny byla přerušena dodávka proudu v celém centru města. Takových jako ty co jezdí i jinudy než jsou hlavní tahy je spousta, takže je potom úplně jedno kudy jedeš, všude je to stejně hrozné.
Já nikdy nezažil v mejch skratčkách zácpy i když teda někde nebylo povolené odbočení :lol: :lol:

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Příspěvek od DPmPET » 28.2.2007 17:33

Na individuální dopravu stačí když si rozbalí Vrchní stavba své nádobíčko ,jako např. při opravě tramvajové křižovatky Octárna a to se nedělala prakticky celá a z toho už nebrunátněly motoristi ale i politici ,kteří cestovaly na ošetření do ÚVN Střešovice. :lol:

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Příspěvek od 7080 » 28.2.2007 17:29

DJ LA DÉFENSE píše:Hahaha, smai víte, že tohle hned tak nenastane, ale neříkám, že se stát nemůže, já umim jezdit i bez semaforů a umim jezdit i jinudy než jsou velké tahy. No a nakonec bych odjel na chatu a tam bych měl klid. :lol:
To bych tak netvrdil, že to nenastane. Je to tak pět let co hořelo v rozvodně střed na žižkově. Na čtyři hodiny byla přerušena dodávka proudu v celém centru města. Takových jako ty co jezdí i jinudy než jsou hlavní tahy je spousta, takže je potom úplně jedno kudy jedeš, všude je to stejně hrozné.

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Příspěvek od DPmPET » 28.2.2007 17:27

adam_r píše:Stavka u nas taky neni na poradu dne, ale v New Yorky si taky mysleli, ze elektrina nemuze vypadnou. A vypadla ...

Pokud by vypadla eletrika, tak se ucpe uplne vsechno, protoze (1) daleko vic lidi vytahne auto, (2) na frekventovanych krizovatkach se bude muset vykaslat na znacky a navzajem se poustet (takove cykly bez semaforu). Efektivita bude ale vetsinou nizsi nez se semafory (3) nebudou fungovat benzinove pumpy, ...
Kráeně a pravdivě napsáno.Když vypnou proud máme po srandě........... :lol:

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 28.2.2007 17:26

adam_r píše:Stavka u nas taky neni na poradu dne, ale v New Yorky si taky mysleli, ze elektrina nemuze vypadnou. A vypadla ...

Pokud by vypadla eletrika, tak se ucpe uplne vsechno, protoze (1) daleko vic lidi vytahne auto, (2) na frekventovanych krizovatkach se bude muset vykaslat na znacky a navzajem se poustet (takove cykly bez semaforu). Efektivita bude ale vetsinou nizsi nez se semafory (3) nebudou fungovat benzinove pumpy, ...
Jo a pak přiletěj mimozemšťani, Polsko spláchne tsunami, atd.... :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
adam_r
Uživatel
Příspěvky: 451
Registrován: 17.6.2004 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adam_r » 28.2.2007 17:25

DJ LA DÉFENSE píše:Hahaha, smai víte, že tohle hned tak nenastane, ale neříkám, že se stát nemůže, já umim jezdit i bez semaforů a umim jezdit i jinudy než jsou velké tahy. No a nakonec bych odjel na chatu a tam bych měl klid. :lol:
Stavka u nas taky neni na poradu dne, ale v New Yorky si taky mysleli, ze elektrina nemuze vypadnou. A vypadla ...

Pokud by vypadla eletrika, tak se ucpe uplne vsechno, protoze (1) daleko vic lidi vytahne auto, (2) na frekventovanych krizovatkach se bude muset vykaslat na znacky a navzajem se poustet (takove cykly bez semaforu). Efektivita bude ale vetsinou nizsi nez se semafory (3) nebudou fungovat benzinove pumpy, ...

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Příspěvek od DPmPET » 28.2.2007 17:23

A to samé se mi stalo v létě od vozovny Strašnice na Hradčanskou.Jsem byl stejně rychle linkou č.26 než metrem. 8-)

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Příspěvek od DPmPET » 28.2.2007 17:17

To jsem trošku odbočil od tématu.Nevím převážně cestuji povrchovou dopravou.Metro opravdu minimálně.Jednou sem jel s Petřin do Nuslí,přestup na Hradčanské-A na Muzeu sem vylezl a přelez na linku č.11 a z ní sem koukal na křižovatce Otakarova na linku č.18 s které sem vystupoval na HR.Tak nevím co je rychlejší ,jestli se rovnou svézt bez přestupu nebo s přestupem a cestou metrem.DPmPET 8-)

Uživatelský avatar
8750
Uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: 17.12.2005 14:54
Bydliště: 2, 3, 17, 21, 92

Příspěvek od 8750 » 28.2.2007 17:16

Absolut píše:Kámoška jezdí z práce Anděl - Palmovka a nikdy by nejela metrem, i když jsem jí to dokonce i já nvrhoval, protože je to fakt rychlejší než d-10. Ona tvrdí, že tramvaj jí zastaví hned před barákem (office Zlatý Anděl) a ze zastávky na Palmě je to domů blíž. Při cestě do práce má jako argument zastávku Divadlo pod Palmovkou.
Tak bohužel díky takovýmto lidem se KM a DJ nedivím. Tuto trasu je skutečně zrůdnost jezdit tramvají, pokud nejste tělesně indispováni. Tito lidé pak zbytečně přeplňují Ječnou a znepříjemňují cestování ostatním cestujícím, kteří tramvají cestovat potřebují.
Absolut píše:Ségra naopak bez metra nedá ani ránu a dokonce od sebe (Sídliště Petrovice) ke mně (Nádraží Strašnice) jezdí 271 + A + 26 namísto 271 + 22/26
Tohle je zas druhý extrém. Správná cesta je někde mezi. Já preferuji rychlost i za cenu přestupů, a to i když jsem v cíli třeba jen o několik minut dříve - třeba v DJově příspěvku zmiňovaná trasa Albertov - Vychovatelna.

Odpovědět