Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Peter

Příspěvek od Peter » 24.10.2006 15:13

DJ LA DÉFENSE píše:No to je právě ten kreténskej omyl, ono totiž něco ten proud vyrobit musí, sice globálně, ale musí. Slovensku má babička domek 5 kiometrů od tepelné elektrárny a můžu ti říct, že to je větší zlo než autobusy, ne-li bydlet 5 kiláků od dálnice :wink: Tramvaje v Praze si vezmou "tepelnou" elektřinu, takže ve výsledku je to totéž víš. Jo, kdyby jsme měli po celém území pouze atomovou energii, nebo větrnou, nebo vodní, tak to je jiná, ale zatím pálíme ve většině případech uhlíčko... :wink: A to nemluvim o tom, co se asi z tramvají spotřebuje mazadel, elektrolitů z nějakejch baterií, atd. (ale to nebudu pitvat, bo o tomhle moc nevim)
Tohle je fakt moc :lol: Mas pravdu samozrejme, ale spalovani uhli v elektrarne je mnohem mene skodlivejsi nez spalovaní nafty v 20let starym motoru. Nehlede na to, ze pohonne hmoty musis nejdrive vyrobit, coz je opet zdrojem dalsich skodlivin. Nebo si snad myslis, ze do auta lejeme surovou ropu?

Akribius
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 16.8.2004 15:57
Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben

Příspěvek od Akribius » 24.10.2006 15:10

Mimochodem atomová energie čistá rozhodně také není.

Akribius
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 16.8.2004 15:57
Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben

Příspěvek od Akribius » 24.10.2006 15:09

Srovnejme to s tím jak se získává energie pro pohon u busu a tramvaje a jednotku potřebnou na odvezení jednoho člověka.
Bus jezdí na naftu a exhalace při jejím spalování jsou zdraví škodlivé.A vypouštět plyny při spalování motor musí.Sice lze snižovat jejich obsah,ale zcela jen za předpokladu nespalování a tedy nehoření a nejetí:-)
Tramvaj musí jezdit na el. pohon,který se také zrovna nevyrábí čistě.Ovšem pomaličku se využívají i obnovitelné a živ. prostředí neškodné zdroje.
Ale i tak jeden autobus na 100 cestujících spálí a vypustí více plynů než tramvaj,která odveze to samé.Proudu a škodlivin,kterých je k odvozu 100 lidí potřeba je u tramky o dost méně.Je to způsobeno zejména menším součinitelem tření (valivým odporem busu a tramvaje).Bus nemůže využívat tolik jízdu setrvačnosti jako tramvaj a navíc tramvaj při jízdě setrvačností nic neodebírá (max. minima na dobíjení),kdežto busu běží motor i při stání (také méně,ale ne tolik).Navíc určité typy vozů umí energii vracet zpět do sítě při brzdění a tím jsou opět energeticky méně náročné.

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 24.10.2006 15:02

Já řepskou výluku zatím nemohu soudit, ale až se z obhlídky (čtvrtek) vrátím, tak přidám taky svůj skromný příspěvek. :) :)

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 24.10.2006 15:00

demon píše:No zkus trochu přemýšlet, co je pro tvé plíce lepší ? Jestli tramvaj nebo autobus firmy Hotliner. Určitě na to přijdeš !
No to je právě ten kreténskej omyl, ono totiž něco ten proud vyrobit musí, sice globálně, ale musí. Slovensku má babička domek 5 kiometrů od tepelné elektrárny a můžu ti říct, že to je větší zlo než autobusy, ne-li bydlet 5 kiláků od dálnice :wink: Tramvaje v Praze si vezmou "tepelnou" elektřinu, takže ve výsledku je to totéž víš. Jo, kdyby jsme měli po celém území pouze atomovou energii, nebo větrnou, nebo vodní, tak to je jiná, ale zatím pálíme ve většině případech uhlíčko... :wink: A to nemluvim o tom, co se asi z tramvají spotřebuje mazadel, elektrolitů z nějakejch baterií, atd. (ale to nebudu pitvat, bo o tomhle moc nevim)

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 24.10.2006 14:54

DJ LA DÉFENSE píše:Já jen dotaz, v čem je tramvaj, tak moooooc ekologická??
No zkus trochu přemýšlet, co je pro tvé plíce lepší ? Jestli tramvaj nebo autobus firmy Hotliner. Určitě na to přijdeš !

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 24.10.2006 14:45

demon píše:...
2) "Co je tišší, je i ekologičtější". Hmmm, taky zajímavá teorie ! Snížení hlukové zátěže je ovšem jen jednou z mnoha, nikoli jedinou součástí ekologické ideologie a rozhodně ne tou nejproblémovější !!!
Já jen dotaz, v čem je tramvaj, tak moooooc ekologická??

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 24.10.2006 14:31

K-M píše:Tak já z toho mám dva závěry:
1) 9 a 4 tedy zjevně poberou - co jsem říkal?
2) Autobusy jsou tišší a proto ekologičtější.
1) Z informace že "...přijela totálně narvaná l.č.9...několik lidí muselo zůstat a čekat na l.č.4..." jsi vydedukoval že "9 a 4 zjevně poberou" ? No bravóóó !!! =D> To nepotřebuje další komentář. Snad jen, že jde o model moderního cestování 21.století dle Káema, naštěstí nikoliv dle představ vedení DPP. Hochu, hochu, pomalu se dostáváš v mém žebříčku oblíbenosti až za naše vedení... Tedy pokud nešlo z tvé strany jen o nejapný žertík.
2) "Co je tišší, je i ekologičtější". Hmmm, taky zajímavá teorie ! Snížení hlukové zátěže je ovšem jen jednou z mnoha, nikoli jedinou součástí ekologické ideologie a rozhodně ne tou nejproblémovější !!!

Akribius
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 16.8.2004 15:57
Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben

Příspěvek od Akribius » 24.10.2006 13:28

Ano,pobere se to,ale s kulturou cestování to moc společného nemá.Tři řidiči z Řep dnes dorazili raději autem a to máme legitku zdarma,ale sockou jet nehodlají-jde hlavně o cestu domů.
Autobusy jsou tišší,ale nejsou proto ekologičtější.Bohužel nejsou kapacitní,aby na sídliště tohoto typu stačily.Zde by výrazně pomohla reko TT Motol-SŘ.Proč asi na Černokostelecké,Sokolovské apod není zona 40km/h?
Teď je jeden oblouk rozebraný a to co je pod ním vidět-tedy udusaná hlína na kterou se naleje asfalt,prdnou se tam panely a zase jedeme,bych přirovnal ke hradu z písku.Stačí menší deštík a voda se opět pomalu a jistě dostane dospoda a postupně zase udělá výmoly a panely se zase propadnou.A tramka na tom hezky skáče a skáče.

K-M

Příspěvek od K-M » 24.10.2006 13:19

Akribius píše:Výluka v Řepích je super.
Za chvilku přijela totálně narvaná l.č.9,ale načas-řidič čekal do času,tak jako u vozovny.Tam už několik lidí muselo zůstat a čekat na l.č.4.

Jedinou výhodou je klid,protože autobusy jsou-i Hotlinerovské-výrazně tišší a lze spát bez zavřeného okna.
.
Tak já z toho mám dva závěry:
1) 9 a 4 tedy zjevně poberou - co jsem říkal?
2) Autobusy jsou tišší a proto ekologičtější.
Nezapomínej, že každá změna při výluce si "sedne" za týden :-) :-) :-)

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 24.10.2006 12:32

Akribius píše:Výluka v Řepích je super.Včera jsem skončil ve 14:30 službu a hasil jsem si to domů.Nejprve jsem musel nechat ujet 10,která teď končí u VM.Perlička: při výjezdu zastavuje v občasné zastávce,kde ale ostatní linky tudy projíždějící nezastavují:-)
Za chvilku přijela totálně narvaná l.č.9,ale načas-řidič čekal do času,tak jako u vozovny.Tam už několik lidí muselo zůstat a čekat na l.č.4.
Bohužel jsem byl v mundůru a tak jsem se stal terčem takových těch jakoby neslyšitelných nadávek,jací,že to jsme ******* a proč všechno nejezdí k vozovně atd...
Přesně to,co 99%řidičů očekávalo.Pro Káema jsem to chtěl vyfotit,ale vzhledem ke komentářům ve voze jsem od svého záměru upustil.Své zuby mám rád a foťák také není zadarmo.

Dnes ráno jsem jel na zálohu od 3:30.Na netu jsem si našel JŘ,ale Hotlinera standard kvality moc nezajímá.Přijel o 6 minut pozdě a ještě mi vynadal,že chci s ním jet.

Jedinou výhodou je klid,protože autobusy jsou-i Hotlinerovské-výrazně tišší a lze spát bez zavřeného okna.
Zatím se opravuje jen oblouk nad stanicí Slánská,oblouk u Bazovského ulice,který šíleně skřípe asi zůstane netknutý,rovněž odbočení z Plzeňské se zatím nedělá.Ale snad to udělají,když už to zavřeli.
A ty se divíš?? Kdo je spojovací článek DP a cestujícího... Když nějaký tele vymyslí takovouhle výluku, je jasný, že budete terčíky... Nechápu proč bus nejezdí až k vozovně a proč nezrušili normální zastávku dc a neposunuli všechno do občasné, inu u DP dělá nejeden mamlas...

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 24.10.2006 12:28

K-M píše:Hlavně si povšimněte: 14 jezdí oklikou do Vozovny K. a 17 byla zkrácena na Výstaviště a 37 jezdí jen z Březiněveský . Vždycky to bylo naopak. Volby jsou za námi a náhle jsou na Ďáblice 2 linky a nikdo nikam nestěhuje se :-) ... sice jen pokusně... ale...
Vzhledem k výsledkům voleb bude brzy do Ďáblic jedno sólo a jedna souprava.
Do Ďáblic těžko bude solo a souprava. Ledaže a to by byl krok správný směrem, ukončit na Výstavišti jednu ze dvojice 14 a 17 a prodloužit nahoru jedno solo v podobě pětky a až k Ďáblicím.

Akribius
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 16.8.2004 15:57
Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben

Příspěvek od Akribius » 24.10.2006 11:52

Výluka v Řepích je super.Včera jsem skončil ve 14:30 službu a hasil jsem si to domů.Nejprve jsem musel nechat ujet 10,která teď končí u VM.Perlička: při výjezdu zastavuje v občasné zastávce,kde ale ostatní linky tudy projíždějící nezastavují:-)
Za chvilku přijela totálně narvaná l.č.9,ale načas-řidič čekal do času,tak jako u vozovny.Tam už několik lidí muselo zůstat a čekat na l.č.4.
Bohužel jsem byl v mundůru a tak jsem se stal terčem takových těch jakoby neslyšitelných nadávek,jací,že to jsme ******* a proč všechno nejezdí k vozovně atd...
Přesně to,co 99%řidičů očekávalo.Pro Káema jsem to chtěl vyfotit,ale vzhledem ke komentářům ve voze jsem od svého záměru upustil.Své zuby mám rád a foťák také není zadarmo.

Dnes ráno jsem jel na zálohu od 3:30.Na netu jsem si našel JŘ,ale Hotlinera standard kvality moc nezajímá.Přijel o 6 minut pozdě a ještě mi vynadal,že chci s ním jet.

Jedinou výhodou je klid,protože autobusy jsou-i Hotlinerovské-výrazně tišší a lze spát bez zavřeného okna.
Zatím se opravuje jen oblouk nad stanicí Slánská,oblouk u Bazovského ulice,který šíleně skřípe asi zůstane netknutý,rovněž odbočení z Plzeňské se zatím nedělá.Ale snad to udělají,když už to zavřeli.

Uživatelský avatar
adam_r
Uživatel
Příspěvky: 451
Registrován: 17.6.2004 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adam_r » 24.10.2006 11:05

Karotka píše:Škoda, že to nebude souprava např. 9018+9045 (kvůli provozu na pozemní komunikaci a kvůli stavění výhybek)
Aby si sotous mohl vyfotit a subst.. tedy cestujici se nas*** proc jedou 2 voziky po 30 minutach, misto 1 voziku po 15 minutach :roll:

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 24.10.2006 10:50

martyn píše:Čerstvé zprávy: Na linku 37 dnes Hloubětín vypraví minimálně jeden (int. 30 minut), možná i dva vozy (pokud by jeden nepobíral)...
Škoda, že to nebude souprava např. 9018+9045 (kvůli provozu na pozemní komunikaci a kvůli stavění výhybek)

Odpovědět