Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Damir Holas » 26.11.2008 15:55


Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od demon » 25.11.2008 20:28


Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Damir Holas » 19.11.2008 16:39

MalatekD píše:Mů j návrh ještě upravím,ale z metrolinky nesouhlasím.
Spíš třeba objasni, pokud nějakou linku měníš, tak taky proč :-)

Uživatelský avatar
arny
Uživatel
Příspěvky: 370
Registrován: 20.11.2006 18:57
Bydliště: Praha je mi velká

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od arny » 18.11.2008 18:34

Osobně bych v mé domácí oblasti linkové vedení moc neměnil. Mě vyhovuje, večer mi jede tram každých 10 minut.
Jen bych prodloužil d-24 sem:
http://wgp.praha-mesto.cz/tms/html/wgp_ ... _zoombar=1
To by pro mě byl úplný luxus :D :D :D

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Proxy » 17.11.2008 21:01

MalatekD píše:Můj návrh linkového vedení
A proč :?: #-o

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Bobik » 07.11.2008 0:23

Předpokládám, že ty červený čáry jsou TT. Jo, hezká představa, taky jsem byl fanda do sci-fi. :lol: A to do Průhonic/Čestlic je TT rychlodrážního typu? Teda, né že by se mi to nelíbilo, jen to je (i v redukovaný podobě) poněkud nereálný. A chtělo by to i novou vozovnu.

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Marek B. » 05.11.2008 15:27

Kdysi jsem si udělal tento obrázek: Pár věcí bych již dnes asi změnil, ale celková koncepce mi přijde pořád dobrá.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Tonda Ježek » 05.11.2008 15:00

K čemu by ale měla tramvaj na JM sloužit? Ke spojení s centrem jako alternativa metru? Alternativa by to sice byla, ovšem těžko říct, jak hojně by byla využívána. Ono přeci jenom centrum je z JM poměrně daleko a kodrcat se tam tramvají by nebylo pro moc cestujících atraktivní. Jedině mě napadá jako náhrada busu 213. Tam by ovšem spíše stačilo udělat několik preferenčních opatření (jak dlouho se o tom již mluví - např. umožnění jízdy busům po kolejích v Chodovské ulici), nasadit kloubové autobusy (to už se dlouho snaží prosadit ROPID, ale DP jich prostě víc nemá). K místní obsluze také moc sloužit nemůže, to by tu ty TT musely být alespoň dvě. Takže z mé strany je to sice zajímavý návrh, ale nepotřebný.

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Marek B. » 05.11.2008 10:31

Já si myslím, že tramvaje mohou dát JM nový impuls a výrazně zlidštit parter sídliště,
takže čím více, tím lépe.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Absolut » 05.11.2008 9:28

Tonda Ježek: Ano, zmíněného předsedu doparvní komise obdivuju, nicméně to neznamená, že zcela souhlasím se všemi plány a vizemi na P11.

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Tonda Ježek » 04.11.2008 22:46

dušan píše:Tak ten by mne jako obyvatele Prahy 11 zajímal taky, protože když jsem se dozvěděl návrhy, musím říci, že se Ropid rozhodl naučit obyvatele blízkého okolí zastávky Chodovská tvrz chodit pěšky.
Dopravní komise by se tím měla zabývat na svém zasedání 5. listopadu. Zápisy z jednání této komise se nacházejí zde. Ale vzhledem k tomu, že členem je právě jeden z autorů plánované změny, se asi nějaký zamítavý postoj nedá očekávat.

Já také z některých změn moc nadšen nejsem. Zvláště sloučení linky č. 260 s linkou č. 135. Dle mého názoru bude u nové 135 docházet v přepravních špičkách k mnohem větším nepravidelnostem a bude jezdit spíše náhodně. Současné proložení linek 213 a 260 sice také příliš nefunguje, ale vzhledem k tomu, že linky mají povětšinu stejnou trasu, tak alespoň i ta zpoždění jsou tak nějak stejnoměrně rozložena u obou linek a když si člověk chvilku počká, obvykle mu něco přijede. To se obávám, že v kombinaci linek 213 a 135 fungovat nebude.
Na druhou stranu se mi ale zase líbí návrh na protažení 170 na Smíchov. Ovšem otázka je, jaká bude reálná jízdní doba a zde se to vůbec vyplatí jezdit autobusem (i když já ji nejspíše využívat budu, protože jako většina metráku jezdím metrem jenom v případech, kdy není jiné vyhnutí).
K tramvajím na JM mám svůj názor - je to megalomanský plán jednoho člověka, kterého většina místních šotoušů nezastřeně obdivuje. A mimochodem, jedná se o předsedu výše zmíněné doprvní komise :wink:
Já si osobně myslím, že tahat sem tramvaj ničemu moc nepomůže.

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Karotka » 04.11.2008 21:29

Na sídlišti se moc nehodí používat pojmy "do centra" a "z centra". Od tvrze k metru bych jel na Opatov (tedy dvě zastávky busem "zc", potom metrem kus po tangentě a až potom "dc" - na spoustě míst je výhodnější jet takhle kus zpátky).
Funkce svážečů k metru dostává na frak z jiného důvodu, a sice kvůli prodlužování = znepravidelňování linek. Připomenu Prašnou - 8 minut pěšky od metra, kde ve špičce údajně jezdí každé 4 minuty něco, ale už za současného stavu se tam občas čeká i čtvrt hodiny. Co s tím asi udělá hexnšůs... totiž páteřní 170?
Na JM rozhodně odlehčení metra nečekám, spíš kvůli nespolehlivosti busů přibude cestujících na krátké vzdálenosti (HA-OP, OP-CH, HA-CH).
Ad starosta: bohužel souhlasím. Zdá se, že vsadili všechno na jedinou kartu "tram na Opatov" a na zbytek kašlou.

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od dušan » 04.11.2008 20:23

Tonda Ježek píše:Ano, v některých bodech s ní souhlasím. Docela by mě zajímal názor Dopravní komise Prahy 11 na plánované změny :D
Tak ten by mne jako obyvatele Prahy 11 zajímal taky, protože když jsem se dozvěděl návrhy, musím říci, že se Ropid rozhodl naučit obyvatele blízkého okolí zastávky Chodovská tvrz chodit pěšky.
V současné době jezdí 3 autobusy směrem metro C (myšleno směr centrum), podle nového jen jeden a to ještě na jinou, samozřejmě dále umístěnou stanici. Takže funkce busů jako svážečů lidí k metru padla. Argument, že metru chtějí ulehčit, je podle nich třeba fajn, ale asi nikdo si nevšiml jak to vypadá, když se bus kousne v koloně v Chodovské ulici. A přestup na tram? Velká docházková vzdálenost! Ale to jsou argumenty, které Ropid vůbec nezajímají, oni chtějí jen změnu.
Bohužel musím konstatovat, že s příchodem nového starosty se zde nic nezměnilo, spíše, i když jsem pravičák, musím říci, že mu nemůžu přijít na jméno. Takže takový rozbor, jako napsala paní Chudomelová, nečekám.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od pawel » 04.11.2008 19:02

martyn píše:Aktualizace plánů ROPIDu...
snad ještě nejlepší možná varianta = tj. počkat na otevření letné a opustit salámovou metodu. doufejme že se to tedy zas nezmění...

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Tonda Ježek » 04.11.2008 9:03

Absolut píše:Tonda Ježek: Tedy koukám, že to Chudomelová Ropidu natřela. A v lecčems á kus pravdy.
Ano, v některých bodech s ní souhlasím. Docela by mě zajímal názor Dopravní komise Prahy 11 na plánované změny :D

Odpovědět