Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
9006
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: 25.7.2004 14:34
Bydliště: 1, 9, 10, 16, 19, 26, 55, 58, 133, 136, 509

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od 9006 » 26.8.2010 0:24

Tak nevím, co jsem to tak zběžně zkouknul tu tvojí myšlenku, přijde mi zbytečené tak významně posilovat Modřany (3linky z nichž dokonce jedna metro) a naopak omezovat Barrandov (jedna linka pryč), když zrovna relativně nedávno se to tam posilovalo (12,14,20 celodenně, 4 špička, oproti 12,14 celodenně, 13 ranní, 20 ranní, odpolední - tvůj návrh 12, 16 celodenní, 13 ranní) a na Podbabu náhradou za 8 pofrčí co (a další náhrady - posílení v její trase? (např. NR, Letná))..zkus ještě dopilovat.:-)

johndj
Uživatel
Příspěvky: 185
Registrován: 05.4.2009 21:17
Bydliště: Zličín
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od johndj » 25.8.2010 17:47

Kubix píše:Předpokládám,že 14 přes Myslíkovou bude zralá minimálně večery a víkendy na sólo. To že ted jezdí Myslíkovou relativně plná, je dáno posilováním 9,to mi nikdo nevymluví.A proto házim do pléna malou úpravu: ....
Nedávno jsem se podobnou myšlenkou také zabýval. Napíši jen své návrhy především v oblasti P4 a P5, které se dotýkají tvých.

M3 - Levského - Karlín - (Palmovka /Nádraží Libeň)- Lehovec (o víkendech sóla,)
4 - Levského - Výtoň - Palackého náměstí - Karlovo náměstí - I.P. Pavlova - Náměstí Míru/Bruselská - Kubánské náměstí (CD, CT, sóla)
5 - Olšanské hřbitovy - Masarykovo nádraží - Bílá labuť - Vltavská - Dělnická - Výstaviště - Veletržní - Strossmayerovo náměstí - Sparta - Hradčanská - Podbaba (náhrada za linku 15)
6 - zrušena
7 - Kotlářka - Anděl - Výtoň - ÚD DP
8 - zrušena
13 - Sídliště Barrandov - Sídliště Řepy (jen v ranní špičce, 2xT)
14 - Radlická - Anděl - Myslíkova - Lazarská - Strossmayerovo náměstí - Výstaviště - Kobylisy - Vozovna Kobylisy (o víkendech sóla)
15 - zrušena
16 - Sídliště Barrandov - Anděl - I. P. Pavlova - Šumavská - Želivského - Biskupcova - Palmovka - Kolbenova - Lehovec
17 - Levského - (Nádraží Braník) - (Výstaviště/Kobylisy) - Sídliště Ďáblice (v ranní špičce 2xT, jinak sóla, o víkendech sóla celý den)
20 - Kotlářka - Anděl - Malostranská - Hradčanská - Divoká Šárka
21 - zrušena
24 - Kubánské náměstí - Bruselská - I. P. Pavlova - Lazarská - Bílá labuť - Vltavská - Dělnická - Libeňský most - Palmovka - Kobylisy - Vozovna Kobylisy

Kubix
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 07.1.2007 20:28

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Kubix » 25.8.2010 12:11

Předpokládám,že 14 přes Myslíkovou bude zralá minimálně večery a víkendy na sólo. To že ted jezdí Myslíkovou relativně plná, je dáno posilováním 9,to mi nikdo nevymluví.A proto házim do pléna malou úpravu:
7 - ÚD-Anděl-KOTLÁŘKA (ŘEPY)
14 - Voz.Kobylisy-Myslíkova-Anděl-RADLICKÁ
16 - Spojovací-Anděl-S.BARRANDOV
Čili žádné navýšení, naopak lehké omezení,které by nemuselo bolet. Druhá věc je, že sola minimálně ve vš.den jsou zvěrstvo a toleroval bych je max. na 2 a 6.
Nerazil bych jednotný interval. Naopak bych navrhoval např. pro linky 3 a 17 int. 5 nebo 6 minut ve špičce, z toho 3 Karlínem a pak bych nepotřeboval připrcávku 21, připáteřovací solo 17, 14 v Trojský, jestli vůbec kde, 8 v Poděbradský atd..uvažuju 8 k.o. (alespon ve stávájící podobě), 24 přes Vltavskou.Ono by se do toho dalo hrábnout dost..

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od milbi » 25.8.2010 11:14

Všechny jízdní řády platné od 1.9. jsou již dnes na webu DPP přístupné.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od gabuliatko » 24.8.2010 17:26

přesně tak

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Proxy » 24.8.2010 16:44

MPL píše:To určitě ano, ale to bych nejdřív musel nějak vědět, že se ten JŘ mění. Jak to ale mám zjistit jako normální cestující, který si jde na Web pro informace, podívá se na seznam jizdních řádů, u linek 3 a dál najde nové jízdní řády od 1.9 a u "jedničky" nic - ergo kladívko, platgí pořád ten starý. A ejhle, neplatí!. Přiznejte už, že někdo na jrportal udělal CHYBU!
Buď rád, že se zveřejňuje s předstihem alespoň něco. S tímhle rejpavým přístupem dosáhneš maximálně toho, že se jízdní řády budou zveřejňovat na poslední chvíli - doufám, že pak budeš spokojenej... :roll:

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od milbi » 24.8.2010 14:23

chemik87 píše:Proč já bych měl někde flikovat nabídnutej odkaz, když by odkaz měl bejt funkční? JR portál není 100% spolehlivej...
Flikovat není nic potřeba, stačí si počkat na 29.8., tedy dva dny před začátek platnosti JŘ, kdy musí být podle zákona / vyhlášky vyvěšeny na zastávkách :-)

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od chemik » 24.8.2010 14:21

gabuliatko píše:Kolikátého máme dnes? Je už září? Má toto fórum něco společného s jrportálem? Chybu maj tak maximálně že jim chybí v seznamu nových JR. Stačilo by kdybys použil nabídnutý link a svoji hlavu?
Klíííd, vždyť má pravdu. Proč já bych měl někde flikovat nabídnutej odkaz, když by odkaz měl bejt funkční? JR portál není 100% spolehlivej...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od gabuliatko » 24.8.2010 14:04

MPL píše:Přiznejte už, že někdo na jrportal udělal CHYBU!
Kolikátého máme dnes? Je už září? Má toto fórum něco společného s jrportálem? Chybu maj tak maximálně že jim chybí v seznamu nových JR. Stačilo by kdybys použil nabídnutý link a svoji hlavu?

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od MPL » 24.8.2010 13:59

Proxy píše:
MPL píše:Tak v tom případě jsem asi něco nepochopil, nebo je "něco nějak jinak". Když přejdu z webu DPP na seznam jízdních řádů, dostanu se na jrportál, to ano, je to tato stránka, ale na ní žádný nový jízdní řád pro linku č. 1 od 1.9. NENÍ. Z webu ROPID-u se dostanu opět na seznam linke, kde nic takového není. Co dělám špatně? Jak se lze "proklikat" k hledanému JŘ linky č. 1 od 1.9. z webu DPP nebo ROPID-u?
Ano, v aktualitách zatím není linka 1 uvedena, ale lze se na její jízdní řád dostat přes adresní řádek, kde změníš příslušný parametr linky nebo datumové omezení.
To určitě ano, ale to bych nejdřív musel nějak vědět, že se ten JŘ mění. Jak to ale mám zjistit jako normální cestující, který si jde na Web pro informace, podívá se na seznam jizdních řádů, u linek 3 a dál najde nové jízdní řády od 1.9 a u "jedničky" nic - ergo kladívko, platgí pořád ten starý. A ejhle, neplatí!. Přiznejte už, že někdo na jrportal udělal CHYBU!

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Proxy » 24.8.2010 12:21

MPL píše:Tak v tom případě jsem asi něco nepochopil, nebo je "něco nějak jinak". Když přejdu z webu DPP na seznam jízdních řádů, dostanu se na jrportál, to ano, je to tato stránka, ale na ní žádný nový jízdní řád pro linku č. 1 od 1.9. NENÍ. Z webu ROPID-u se dostanu opět na seznam linke, kde nic takového není. Co dělám špatně? Jak se lze "proklikat" k hledanému JŘ linky č. 1 od 1.9. z webu DPP nebo ROPID-u?
Ano, v aktualitách zatím není linka 1 uvedena, ale lze se na její jízdní řád dostat přes adresní řádek, kde změníš příslušný parametr linky nebo datumové omezení.

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od MPL » 24.8.2010 11:42

Proxy píše:
MPL píše:Děkuji JR-portál je pro mě "velká neznámá" a na DPP i ROPID-u visí u většiny linek nové jízdní řády od 1.9, jen u té 1 jaksi chybí. :?
JR-portálem míním samozřejmě Portál jízdních řádů, ke kterému se dá dostat, buď přes web Ropidu nebo web DPP. Ve skutečnosti se jedná o jeden portál, který se zobrazuje v různé grafice :wink:

Jediný rozdíl ve funkčnosti je v tom, že přes rozhraní Ropidu je možné objednat si zasílání změn jízdního řádu na email...
Tak v tom případě jsem asi něco nepochopil, nebo je "něco nějak jinak". Když přejdu z webu DPP na seznam jízdních řádů, dostanu se na jrportál, to ano, je to tato stránka, ale na ní žádný nový jízdní řád pro linku č. 1 od 1.9. NENÍ. Z webu ROPID-u se dostanu opět na seznam linke, kde nic takového není. Co dělám špatně? Jak se lze "proklikat" k hledanému JŘ linky č. 1 od 1.9. z webu DPP nebo ROPID-u?

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Proxy » 24.8.2010 10:59

MPL píše:Děkuji JR-portál je pro mě "velká neznámá" a na DPP i ROPID-u visí u většiny linek nové jízdní řády od 1.9, jen u té 1 jaksi chybí. :?
JR-portálem míním samozřejmě Portál jízdních řádů, ke kterému se dá dostat, buď přes web Ropidu nebo web DPP. Ve skutečnosti se jedná o jeden portál, který se zobrazuje v různé grafice :wink:

Jediný rozdíl ve funkčnosti je v tom, že přes rozhraní Ropidu je možné objednat si zasílání změn jízdního řádu na email...

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od MPL » 24.8.2010 10:46

Proxy píše:
MPL píše:Buď jsem hloupej, nebo to někdo zase "nezvládl". V mapce linkového vedení 1.9. - 30.9. je v parametrech tramvajových linek uvedeno např. u linky č. 1 v rozmezí 7-9h interval 8 min., ale jízdní řád zůstává platný ten prázdninový s intervalem 10 min. Tak jak to teda je? Platí pro tu 1 prázdninový jízdní řád i nadále, nebo ten nový jen nikdo nevyvěsil?
Obávám se, že platí první možnost :wink: Jízdní řád linky 1, který visí na JR-portálu uvádí ve špičkách interval 8 minut. Na zastávkách zatím samozřejmě do 28. 8. budou viset prázdninové jízdní řády...
http://195.88.164.7/DataFTP/JRPortalDat ... 41_3)T.pdf
Děkuji JR-portál je pro mě "velká neznámá" a na DPP i ROPID-u visí u většiny linek nové jízdní řády od 1.9, jen u té 1 jaksi chybí. :?

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Proxy » 24.8.2010 10:42

MPL píše:Buď jsem hloupej, nebo to někdo zase "nezvládl". V mapce linkového vedení 1.9. - 30.9. je v parametrech tramvajových linek uvedeno např. u linky č. 1 v rozmezí 7-9h interval 8 min., ale jízdní řád zůstává platný ten prázdninový s intervalem 10 min. Tak jak to teda je? Platí pro tu 1 prázdninový jízdní řád i nadále, nebo ten nový jen nikdo nevyvěsil?
Obávám se, že platí první možnost :wink: Jízdní řád linky 1, který visí na JR-portálu uvádí ve špičkách interval 8 minut. Na zastávkách zatím samozřejmě do 28. 8. budou viset prázdninové jízdní řády...
http://195.88.164.7/DataFTP/JRPortalDat ... 41_3)T.pdf

Odpovědět