Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od willyjeff » 16.8.2012 10:45

Vytiskl jsem si plánek tramvajových linek, ať si to nacpu do hlavy a zjišťuju, že linka 25 je stále vedena přes Pohořelec a Brusnici. Takže už se nepočítá s obnovou trati mezi Voz. Střešovice přes Hládkov na Malovanku?

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Martin Šubrt » 15.8.2012 22:46

Orky: To jsem na DP říkal už v roce 2007, že se má dublování kreslení map zrušit a být to na jednom místě. Já ale nemám vliv na to, jestli to někdo rozhodne, já jsem manuální síla ;-).

orky
Uživatel
Příspěvky: 58
Registrován: 21.2.2008 7:27

Re: Linkové vedení

Příspěvek od orky » 15.8.2012 22:42

Martin Šubrt píše:Copak ty změny sami mohou v Ropidu zvládat? V seznamu změn názvů zastávek mají u Multikuti arény trojku, v mapě zase nemají linku 100 fialově jako metrobus. Já z toho mám v hlavě při dělání mapa takovej guláš, že už ani nevím, jak se jmenuju, takže chyby jsou logické. Ovšem ta s 19 na kubáň je úsměvná. I Ropid stále ví, kam 19 patřila .-).
A proč vůbec ty mapy kreslíš znova, když už je někdo na ROPIDu nakreslil? Není to trošku dublování činnosti? Právě dublování činností je jedna z věcí, které zbytečně zvyšuje náklady.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Martin Šubrt » 15.8.2012 21:18

Copak ty změny sami mohou v Ropidu zvládat? V seznamu změn názvů zastávek mají u Multikuti arény trojku, v mapě zase nemají linku 100 fialově jako metrobus. Já z toho mám v hlavě při dělání mapa takovej guláš, že už ani nevím, jak se jmenuju, takže chyby jsou logické. Ovšem ta s 19 na kubáň je úsměvná. I Ropid stále ví, kam 19 patřila .-).

Jenda1989
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 22.6.2012 22:06

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Jenda1989 » 15.8.2012 21:12

Tak nevím, jestli jsem hňup já nebo někdo jiný.
Když jsem si dnes přečetl na stránkách ROPIDU oficiální informaci o změnách TRAM k 1.9.2012 tak u l.č. 19 je napsáno: ZRUŠENA (KUBÁNSKÉ NÁM. - LEHOVEC) nahrazena l.č. 16 a 26. Jestli se však nemýlím tak v této trase jezdila do 1.9.2008 a poté její trasa byla změněna na (RADOŠOVICKÁ - LEHOVEC). Jestli se mýlím tak mně opravte.

Pepa z Nuslí
Uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 03.3.2005 20:01
Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Pepa z Nuslí » 15.8.2012 15:19

Proxy píše:
Pepa z Nuslí píše:Tak nám odklepli nové linkové vedení. Pojďme do ulic.
Wono nám asi nezbude nic jiného než jít pěšky :(
Jo proxy bohužel je to tak.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Proxy » 15.8.2012 14:17

Pepa z Nuslí píše:Tak nám odklepli nové linkové vedení. Pojďme do ulic.
Wono nám asi nezbude nic jiného než jít pěšky :(

Pepa z Nuslí
Uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 03.3.2005 20:01
Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Pepa z Nuslí » 15.8.2012 9:31

Tak nám odklepli nové linkové vedení. Pojďme do ulic.

uzivatel35

Re: Linkové vedení

Příspěvek od uzivatel35 » 08.8.2012 10:42

Fénix píše:Stejně tak mi nesedí zrušení 19. Osobně si nemyslím, že by ta linka neměla užitek, jen si myslím, že její trasování se mělo poupravit (prodloužit přes Kubánské nám k uzlu s autobusy na Koh-i-noor....Ještě mě napadla varianta, že 11 by ve špičkách PD byla prodloužena až na Vápenku nebo Spojovací jako náhrada za 16.
Proto se mi celkem zamlouvá současné vedení linky 4. Mohlo by to tak zůstat a 10 vést na Lehovec. Její rušení je rozhodně chyba. Vím, že někdo bude oponovat, že takováto linka je moc dlouhá, ale problémy, které možná vedly k jejímu zrušení, to řeší.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 07.8.2012 21:05

Fořtík píše:.... Takže nová zastávka, má-li být u Kabešovy ulice je zcela na místě. 8-)
Ano, já si to ze školení pamatuji také takto.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Fořtík » 07.8.2012 20:12

Z Nové Harfy se na Kolbenku projít nedá, ani z těch novostaveb, co jsou pod Elektrou, ačkoliv je to tam na metro coby kamenem dohodil. Navíc na Nové Harfě se co nevidět bude realizovat další etapa výstavby, od které to bude na tramvaj pěkně daleko. Takže nová zastávka, má-li být u Kabešovy ulice je zcela na místě. 8-)

Fénix
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 07.8.2012 18:08

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Fénix » 07.8.2012 20:02

willyjeff píše:
Fénix píše:...Větší zahuštěnost obyvatel je ve spádovosti zastávek od nádr. Vysočany - Poliklinika Vysočany a Divadlo Gong.
A FINEPácký projekt Harfa ti nic neříká? Je tam nějakých 1400 bytových jednotek. To už je sakra nálož potencionálních cestujících. Plus vlakové nádraží a absence metra. Koukám, že je tu taky celkem dost expertů, které baví čmárat na papíře, ale o místní situaci toho moc neví :)
Bydlím ve Vysočanech, proto to posuzuji objektivně. Připadá mi, že 8 není tak využitá, jak asi měla být, když se tam dala ze Sokolovské. Ale já nikde netvrdím, že by tam 2 linky neměly být. Spíše se obávám, že po prázdninách bude na Sokolovské ta jedna linka chybět...přeci jenom sídliště Podvinní je dost velké a na metro je to daleko. Když mluvím s kamarádem, co bydlí na Nové Harfě, tak mi říká, že než jet tramvají, tak se sveze busem na Vysočanskou, popř. na "C" na Prosek. A přiznám se, že já např. využívám vlak na Masaryčku, těch 9 min je bezkonkurenčních :-)

Myslím, že 12 je vhodný adept na Vysočanskou.

Nehraju si na experta, jen vycházím z reakcí svého okolí a z toho, co chodí za připomínky na úřad.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Linkové vedení

Příspěvek od P_V » 07.8.2012 19:30

willyjeff píše:A FINEPácký projekt Harfa ti nic neříká? Je tam nějakých 1400 bytových jednotek. To už je sakra nálož potencionálních cestujících. Plus vlakové nádraží a absence metra. Koukám, že je tu taky celkem dost expertů, které baví čmárat na papíře, ale o místní situaci toho moc neví :)
Dá se odtamtud nějak projít k metru Kolbenova? Na mapách jsem našel toto, ale není vidět, jestli je to průchozí.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od willyjeff » 07.8.2012 18:40

Fénix píše:...Větší zahuštěnost obyvatel je ve spádovosti zastávek od nádr. Vysočany - Poliklinika Vysočany a Divadlo Gong.
A FINEPácký projekt Harfa ti nic neříká? Je tam nějakých 1400 bytových jednotek. To už je sakra nálož potencionálních cestujících. Plus vlakové nádraží a absence metra. Koukám, že je tu taky celkem dost expertů, které baví čmárat na papíře, ale o místní situaci toho moc neví :)

Fénix
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 07.8.2012 18:08

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Fénix » 07.8.2012 18:35

Pokud se nemýlím, tak v původním materiálu vůbec nebyla 14/24 s konečnou/výchozí na Orteňáku, ale 14 měla jet na Libeňský most - Palmovku - Vysočanskou, kde měla být ukončena (místo 15) a 24 měla končit na Výstavišti (od Masaryčky po současné 5)...to co se z toho vyklubalo v konečné verzi se mně nelíbí, je to matoucí a taková linka nelinka, hlavně bych nechtěl jezdit tuhle linku.
I to řešení v oblasti Vysočan se mi nelíbí, po Sokolovské vždy jezdily 2 linky (nekamenujte mě, že žiju nostalgií :-), teď by tam měla zůstat jen 16, zato po Českomoravské budou dvě linky 8 a 25, což mi připadá na té straně trošku nadimenzované. Větší zahuštěnost obyvatel je ve spádovosti zastávek od nádr. Vysočany - Poliklinika Vysočany a Divadlo Gong. Takže doufám, že dojde k prodloužení 12 na Vysočanskou nebo 8 zpět na Vysočanskou a 12 na nádraží Libeň (či Starý Hloubětín).

Stejně tak mi nesedí zrušení 19. Osobně si nemyslím, že by ta linka neměla užitek, jen si myslím, že její trasování se mělo poupravit (prodloužit přes Kubánské nám k uzlu s autobusy na Koh-i-noor....Ještě mě napadla varianta, že 11 by ve špičkách PD byla prodloužena až na Vápenku nebo Spojovací jako náhrada za 16.

Odpovědět