Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Bobik » 01.5.2013 17:22

Zlatý časy. Z Letný 26 přes Těšnov a 8 přes Republiku, to mi přišlo jako nejlepší kombinace.

Jebi
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: 18.11.2010 13:24
Bydliště: průnik 214, 225, 264, 568
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Jebi » 01.5.2013 15:55

Bobik píše:Zastávky tam jsou, jediné co se změnilo, že se "papírově" ze stálých staly manipulačními. Při výlukách stále využívány.
Jojo, včera jsme tam stavěli s tramvají odvážející lid z Majálesu z Výstaviště. Připomnělo mi to časy, kdy tam jezdívala dvacet šestka a dalo se na Vltavskou dostat přímo z Dejvic a Červeňáku :-)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 01.5.2013 12:52

matyaspilz píše:Lazar a Vodička- dva zasty u sebe-proč furt stavět? Co tak aspon pro 14 na znamení? A to samé Mysl. a Jirás pro 14! Jen to 14ku zdržuje!
Nemožné... Budto pro všechny a nebo pro nikoho...

Uživatelský avatar
matyaspilz
Uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: 30.4.2013 20:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od matyaspilz » 30.4.2013 21:20

Lazar a Vodička- dva zasty u sebe-proč furt stavět? Co tak aspon pro 14 na znamení? A to samé Mysl. a Jirás pro 14! Jen to 14ku zdržuje!

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Bobik » 30.4.2013 21:19

Zastávky tam jsou, jediné co se změnilo, že se "papírově" ze stálých staly manipulačními. Při výlukách stále využívány.

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Damir Holas » 30.4.2013 19:48

Pepa z Nuslí píše:A asi jsem se zase upsal, protože jsem si neuvědomil, že zastávky Vltavská na předmostí Hlávkova mostu jsou již minulostí.
No možná byly zrušeny, ale mám pocit, že sloupky zůstaly. A i kdyby ne, obnovit ji by bylo to nejmenší, vždyť tam tomu fyzicky nic nebrání...

Pepa z Nuslí
Uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 03.3.2005 20:01
Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Pepa z Nuslí » 30.4.2013 10:12

A asi jsem se zase upsal, protože jsem si neuvědomil, že zastávky Vltavská na předmostí Hlávkova mostu jsou již minulostí. Otázkou zůstává zbytečnost prohazování pětky a osmičky. Prostě teď se zase budou dít další změny a pro nás bohužel né k lepšímu. Sice chválím novou třináctku, ale je otázka, jestli se v době škrtů nová linka vyplatí.

A u autobusů se radši nevyjadřuji, jelikož a anžto se mě žádná linka netýká.

Pepa z Nuslí
Uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 03.3.2005 20:01
Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Pepa z Nuslí » 30.4.2013 10:07

Martin Šubrt píše:Pepa z Nuslí: Čechovo nám. - Otakarova - IPP - Karlovo nám. - Lazarská - Václavák - Masaryčka - Nám. Republiky - Malostranská - Hradčanská - Podbaba Tomu se ovšem říká 6 ;-) a v některých souvislostech to není něco, co by nebylo uvažováno poměrně reálně. Pokrývá to 3 doplňkové směry z Vršovic na Pavlák, z Pavláku na Václavák a z centra na Malostranskou...
Martine jsem rád že se zapojuješ do debaty. Právě že l.č. 2 zřejmě v této podobě za rok zařve, tak pro ni hledám smysluplné využití.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Martin Šubrt » 29.4.2013 21:45

Pepa z Nuslí: Čechovo nám. - Otakarova - IPP - Karlovo nám. - Lazarská - Václavák - Masaryčka - Nám. Republiky - Malostranská - Hradčanská - Podbaba Tomu se ovšem říká 6 ;-) a v některých souvislostech to není něco, co by nebylo uvažováno poměrně reálně. Pokrývá to 3 doplňkové směry z Vršovic na Pavlák, z Pavláku na Václavák a z centra na Malostranskou...

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od ZXS91 » 29.4.2013 21:09

Pepa z Nuslí píše: Trasa l.č. 2 Červený Vrch - Vypich je dobrý nápad, ale na Vypich pojede metro, resp. do Motola, to je z Vypichu jen pár zastávek autobusem.
To bych ji spíše vedl v trase PODBABA - Vítězné náměstí - Hradčanská - Sparta - Strossmayerovo náměstí - Vltavská - Těšnov - Masarykovo nádraží - Vodičkova - Lazarská - Karlovo náměstí - Štěpánská - IPP - Bruselská - NÁMĚSTÍ BRATŘÍ SYNKŮ
Důvldem je nabídnout lidem nové spojení Letné s Nuslemi, ač je to jenom moje idea.
Otázka je, jestli na to budou prachy... Mimochodem, co prodloužení z bratra Synka třeba na Kubáň? :wink:

Pepa z Nuslí
Uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 03.3.2005 20:01
Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Pepa z Nuslí » 29.4.2013 20:45

venca98 píše: Podle mě bude zrušena, až se otevře metro A do Motola. Není to špatná linka. Možná, že až bude metro, tak by mohla jezdit jako jezdila 36 - tzn. trasa Červený Vrch - Vypich.
Proto by měla být smysluplně prodloužena, prostě udělat nový směr. Když už linka číslo 20 se dokázala rehabilitovat z napaječové na linku plnohodnotonou, proč by nemohla být i linka 2 nově trasována.

Trasa l.č. 2 Červený Vrch - Vypich je dobrý nápad, ale na Vypich pojede metro, resp. do Motola, to je z Vypichu jen pár zastávek autobusem.
To bych ji spíše vedl v trase PODBABA - Vítězné náměstí - Hradčanská - Sparta - Strossmayerovo náměstí - Vltavská - Těšnov - Masarykovo nádraží - Vodičkova - Lazarská - Karlovo náměstí - Štěpánská - IPP - Bruselská - NÁMĚSTÍ BRATŘÍ SYNKŮ
Důvldem je nabídnout lidem nové spojení Letné s Nuslemi, ač je to jenom moje idea.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 29.4.2013 16:41

lukas1 píše:nevíte co se děje půl hodiny nejely 5+26?
Ono toho dnes nejelo - páč to všechno stálo Dlouhá třída/Bílá labuť/Hlavák - Václavák - Lazarská - Karlák/Myslíkova kvůli odklonění do úseku 5-ti linek #-o (= 2x l.17 + l.18 + 2x l.22) z uzavřené křižovatky ND.
Místo smysluplného "roztrhnutí" alespoň l.22 (= BH - Malostranská občasná Z:arrow: na =M=A - Právnická fakulta - z =M=A Z:arrow: Malostranská ZC - BH a Hostik - Mírák Z:arrow: na =M=A - Karlák DC na =M=B - Moráň - Palačák - Jiráskáč - Myslíkova - Karlák ZC z =M=B - z =M=A Z:arrow: Mírák - Hostik),
ale nejlépe i l.18 (= Petřiny - Malostranská občasná - Čechův most - Dlouhá třída - Nam.Rep. Z:arrow: na =M=B - manipulačně rovně za sjezdovku, "pod" zajištěním dispečerem zpětným pohybem vlevo k Masně před rozjezdovku a vpřed vlevo - z =M=B Z:arrow: Nam.Rep. - Dlouhá třída - Čechův most - Malostranská občasná - Petřiny a Pankrác - Albertov - Výtoň - Palačák nábř. DC Z:arrow: na =M=B - Jiráskáč - Myslíkova - z =M=B Z:arrow: Karlák ZC - Moráň - Botanika - Albertov - Pankrác)
Obousměrné vedení l.6 Spořilov - Karlák - Myslíkova - Jiráskáč - Zborovská - Anděl - Smícháč mělo být zajištěno dopravením jedné (až dvou) zálohy s tágem k uzamykatelné výhybce s pomocným návěstidlem na začátku ul. Spálené od Karláku, aby bylo zajištěno její přestavení před l. 6 vlevo = do Myslíkovy a hned za ní rovně = k zast. Lazarská aniž by byly TRAM nuceny zastavovat!
A l.17 měla být odkloněna Modřany - Jiráskáč - Václavák - Bílá Labuť - Vltavská obč. - Stross - Výstaviště/Voz. KO, aby nepřetežovala Nam.Rep (zatížený už. l.18) + křižovatkou Na Poříčí x Havlíčkova obousměrně projížděla v hlavním směru (obracení l.18 na tomto kolejovém trojúhelníku bez řízení SSZ jsem schválně navrhl, aby její zpětný pohyb byl v "nejhlavnějším" směru = po hlavní zprava a navíc do větve z níž vyjíždí nejméně IAD).

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od trainzjohny » 29.4.2013 16:36

9 svou pravidelností mezi 14:00 a 15:00 si nezadala s P+R, naprostá většina spojů stála na parkovišti mezi Lazarskou a Hlavním nádražím, stejně tak jako většina spojů linek 3 a 22.

lukas1
ovocnář
Příspěvky: 59
Registrován: 26.2.2011 23:26

Re: Linkové vedení

Příspěvek od lukas1 » 29.4.2013 16:05

trainzjohny píše:
lukas1 píše:nevíte co se děje půl hodiny nejely 5+26?
Odklony po uzavření Národního divadla způsobily totální kolaps dopravy v Praze, z tramvají jezdí tak nějak jen 1,10,11,16 a 25 (stav cca v 15:00) ale to se jen tak nezlepší...
ještě 9

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od trainzjohny » 29.4.2013 16:00

lukas1 píše:nevíte co se děje půl hodiny nejely 5+26?
Odklony po uzavření Národního divadla způsobily totální kolaps dopravy v Praze, z tramvají jezdí tak nějak jen 1,10,11,16 a 25 (stav cca v 15:00) ale to se jen tak nezlepší...

Odpovědět