Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 27.7.2005 11:47

kocour píše:Pravděpodobně ano. Na Okrouhlické to ale mám o půlnoci zjišťovat jak? Šel jsem pěšky.
Když vidím, že mi autobus ujíždí, tak se jej nesnažím dobíhat, ale jedu v tom, čem jsem co nejdál...
To je zlaté pravidlo, na které často zapomínám, a pak si někde čekajíce v tramtárii vzpomenu. :wink:

IGBT
Uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 15.1.2004 14:17
Bydliště: Na konečný TRAM 1 a 2... ...ale Petřiny to nejsou.

Příspěvek od IGBT » 27.7.2005 11:45

radek31 píše:
kocour píše:Tak podívej se. Normálního cestujícího, KAŠTANA, nikoli šotouše, ani ve snu nenapadne, že je tam nějaké omezení. Ten vidí odjíždět poslední autobus. NEZAJÍMÁ HO provozní omezení, zajímá ho jen a jen tohle. Takže se pak nediv, že lidi - oprávněně - nadávají. Oprávněně proto, že jen b l b e c si může myslet, že kaštani si předem nastudují interní předpisy.

P.S.: Jezdíte kvůli sobě, že vás to baví, nebo kvůli cestujícím? Hrajete si, nebo poskytujete službu?
já tě fakt nechápu, rozhodně nenadávají oprávněně, protože řidič musí jezdit podle předpisů!!!
podle tebe by asi nejlepší bylo zrušit všechna rychlostní omezení, aby se jezdilo jak ty si představuješ, že? na Karláku na sjezdové výhybce se těch 32 km/h docela osvědčilo, tak bychom to mohli praktikovat všude, ne? už ze sebe radši nedělej de.bila a nereaguj, protože jinak z toho bude nechutnej flame
řidič jede 1. podle předpisů 2. podle jízdního řádu a rozhodně NE podle toho jak mu poručí cestující
Každej máte kousek pravdy, tak se hádejte... ...schválně, kdo vydrží nejvíc příspěvků.
Když se chce, tak jde všechno. Nedávno jsem měl noční 35 a když jsem přijížděl na Bulovku, nad hlavou mi projela 505. Ale protože je těsně za zastávkou již zmiňovaná 10 (resp. "pomalu"), 505 se pochopitelně dostala před tramvaj. Už zavíral dveře a už už chtěl odjet, ale decentně jsem přidržel zvonek a probliknul dálkovejma... ...a co se nestalo - 505 zastavila, otevřela dveře a pár lidí jí z tramvaje doběhlo.
A co se komu stalo? Nic. Jen byli oba řidiči lidé, že...? Kdyby jeden z nás chtěl, tak tam kaštánci mohli čekat další půlhodinu.

KM

Příspěvek od KM » 27.7.2005 11:34

No nazdar! :twisted: A ještě pokus o přestup na Okrouhlický. To je teda síla. To je ještě horší než ten muj pokus o přestup u Veletržáku. :P
Hele Kocoure, tady se to řeší ze špatného konce: Nebyla zodpovězena otázka, kdo měl být na Okrouhlické dřív podle JŘ.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 27.7.2005 10:53

kocour píše:
radek31 píše:tak to je ostrý, ona jede podle předpisů (což je jednak správné a jednak jí hrozí finanční postih za porušení) a ty napíšeš, že se vymlouvá na jiné :-( neskutečná demence
Tak podívej se. Normálního cestujícího, KAŠTANA, nikoli šotouše, ani ve snu nenapadne, že je tam nějaké omezení. Ten vidí odjíždět poslední autobus. NEZAJÍMÁ HO provozní omezení, zajímá ho jen a jen tohle. Takže se pak nediv, že lidi - oprávněně - nadávají. Oprávněně proto, že jen b l b e c si může myslet, že kaštani si předem nastudují interní předpisy.

P.S.: Jezdíte kvůli sobě, že vás to baví, nebo kvůli cestujícím? Hrajete si, nebo poskytujete službu?
já tě fakt nechápu, rozhodně nenadávají oprávněně, protože řidič musí jezdit podle předpisů!!!
podle tebe by asi nejlepší bylo zrušit všechna rychlostní omezení, aby se jezdilo jak ty si představuješ, že? na Karláku na sjezdové výhybce se těch 32 km/h docela osvědčilo, tak bychom to mohli praktikovat všude, ne? už ze sebe radši nedělej de.bila a nereaguj, protože jinak z toho bude nechutnej flame
řidič jede 1. podle předpisů 2. podle jízdního řádu a rozhodně NE podle toho jak mu poručí cestující

kocour

Příspěvek od kocour » 27.7.2005 10:51

Proxy píše:K té 102: Většina autobusů má dnes návaznosti na poslední metro. Docela by mne zajímalo, zda na 35/36 měly návaznost alespoň autobusy z Kobylis?
Pravděpodobně ano. Na Okrouhlické to ale mám o půlnoci zjišťovat jak? Šel jsem pěšky.

kocour

Příspěvek od kocour » 27.7.2005 10:48

radek31 píše:
kocour píše:a alibistická řidička se vymlouvá na jakési nařízení.
tak to je ostrý, ona jede podle předpisů (což je jednak správné a jednak jí hrozí finanční postih za porušení) a ty napíšeš, že se vymlouvá na jiné :-( neskutečná demence
Tak podívej se. Normálního cestujícího, KAŠTANA, nikoli šotouše, ani ve snu nenapadne, že je tam nějaké omezení. Ten vidí odjíždět poslední autobus. NEZAJÍMÁ HO provozní omezení, zajímá ho jen a jen tohle. Takže se pak nediv, že lidi - oprávněně - nadávají. Oprávněně proto, že jen b l b e c si může myslet, že kaštani si předem nastudují interní předpisy.

P.S.: Jezdíte kvůli sobě, že vás to baví, nebo kvůli cestujícím? Hrajete si, nebo poskytujete službu?

P.P.S: Až všichni budou dodržovat předpisy do puntíku, tak si v tomhle státě neuprdne ani myš.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 27.7.2005 9:39

kocour píše:A že se tak blbě ptám podruhé, to je takový problém pro náhradní linku, s ničím neproloženou, udělat grafikon tak, aby nejela minutu po 102? Přemýšlel u toho někdo?
U výluk a náhradních linek je bohužel smutným pravidlem, že se na to příliš nemyslí.
Pokud se plávačovači snaží, tak se jim omlouvám, ale snaha není vidět.
Např., příští týden bude lahůdkový proklad na linkách d-14 a d-20 v polonoci. :oops:

K té 102: Většina autobusů má dnes návaznosti na poslední metro. Docela by mne zajímalo, zda na 35/36 měly návaznost alespoň autobusy z Kobylis?

KM

Příspěvek od KM » 27.7.2005 9:04

kocour píše:[
A že se tak blbě ptám podruhé, to je takový problém pro náhradní linku, s ničím neproloženou, udělat grafikon tak, aby nejela minutu po 102? Přemýšlel u toho někdo?
No požadovat návaznost 35/36 na 102 by mě nenapadlo ani ve snu. :evil:

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 27.7.2005 0:38

kocour píše:a alibistická řidička se vymlouvá na jakési nařízení.
tak to je ostrý, ona jede podle předpisů (což je jednak správné a jednak jí hrozí finanční postih za porušení) a ty napíšeš, že se vymlouvá na jiné :-( neskutečná demence

kocour

Příspěvek od kocour » 27.7.2005 0:09

MOp píše:
kocour píše:Že se tak sprostě ptám, 35, KT8D5, má na Bulovce omezení na 10 km.h-1?
a ve fotozurnalu je take vyfocen duvod :-D
A že se tak blbě ptám podruhé, to je takový problém pro náhradní linku, s ničím neproloženou, udělat grafikon tak, aby nejela minutu po 102? Přemýšlel u toho někdo?

MOp

Příspěvek od MOp » 26.7.2005 21:15

kocour píše:Že se tak sprostě ptám, 35, KT8D5, má na Bulovce omezení na 10 km.h-1?
a ve fotozurnalu je take vyfocen duvod :-D

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 26.7.2005 18:32

kocour píše:Že se tak sprostě ptám, 35, KT8D5, má na Bulovce omezení na 10 km.h-1?

Je to fakt bezva, když se tramvaj courá, 102 ujíždí ... myslím o půlnoci ... a alibistická řidička se vymlouvá na jakési nařízení.
Ano na Bulovce je trať v havarijním stavu a je tam vyvěšena OR POMALU, tedy do 10 km/h

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 26.7.2005 14:02

kocour píše:Že se tak sprostě ptám, 35, KT8D5, má na Bulovce omezení na 10 km.h-1?
Ta trať tam také není v dobrém stavu (původně se měla letos opravovat), takže možné to je.
Přesně to nevím, snad někdo odpoví...
Zkus se podívat na trolejové dráty v těch místech. Pokud je tam omezení rychlosti - měla by tam žlutá obdélníková návěst s uvedenou rychlostí.

kocour

Příspěvek od kocour » 26.7.2005 13:40

Že se tak sprostě ptám, 35, KT8D5, má na Bulovce omezení na 10 km.h-1?

Je to fakt bezva, když se tramvaj courá, 102 ujíždí ... myslím o půlnoci ... a alibistická řidička se vymlouvá na jakési nařízení.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 26.7.2005 12:31

KM píše:No a teď se tě zeptám, co víš o průměru ty. Při průměru 6 min zpoždění by při zpoždění 1 spoje o 20 min musely další 3 spoje jet VČAS. Statistika je kouzelná, dokážeš s ní cokoliv. :P
1) Petr (pokud se nemýlím) psal o průměrném zpoždění za celý den. Právě proto jsem chtěl data jen za špičku. :lol:
2) Fyziku jsem sice měl naposledy na střední, ale zákon o neprostupnosti hmot si pamatuji. Je-li tramvajový spoj zpožděn o 20 minut - ty následné jej nepředjedou. :mrgreen:

Odpovědět