Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 29.7.2005 13:07

Martin Šubrt píše:
Radek píše:Velmi pěkné cedule. Taky by neuškodil aktuální plán celé tramvajové sítě, tak, jako se to některá léta dělalo
Myslíš třeba něco jako tohle? :-) Jen si řekněte, kam to mám dát? :lol:
Normálně do tramvaje na to místo kde to je normálně. Tohle se mi fakt libí. Proč to nejde od DP hnedka. To je strašný prostě DP Praha

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Šubrt » 29.7.2005 13:01

Radek píše:Velmi pěkné cedule. Taky by neuškodil aktuální plán celé tramvajové sítě, tak, jako se to některá léta dělalo
Myslíš třeba něco jako tohle? :-) Jen si řekněte, kam to mám dát? :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Návštěvník

Re: Cedule

Příspěvek od Návštěvník » 29.7.2005 12:25

Martin Šubrt píše:...
No ta mapka se ti opravdu povedla, je nádherná! @3644 Ale u textové cedule "z Palmovky" jsem na rozpacích. Podle mě by tam mělo být o něco méně textu, v dnešní době by si toho sice cestující všimli, ale číst si to nebudou. Qanta písmenek je odradí. Bohužel tak to dnes chodí. Neměl bych je za takové d****y, a vůbec bych jim nepopisoval cestu k bus terminálu, nebo pokud mocí mermo chceš, tak tam hodit nějaký malý plánek. Čím méně textu, tím lépe. A taky by to chtělo slovní spojení "Náhradní autobusová doprava" nějak zvýraznit.

KM

Příspěvek od KM » 29.7.2005 12:15

Víš, MŠ. Je to hezké. Ale ani na okamžik mě nenapadlo, že by X1 odjížděla odjinud, než odkud odjíždí. A to tam necestuji pravidelně, zejména ne z Ohrady. Prostě lidi po proštudování tvých cedulí si řeknou: No jede to z autobusáku, odkud odjinud by to mělo taky jet? Sorry, ale fakt mi přijde, že ty lidi podceńuješ.
Mimochodem, spíš bys jim měl poradit, že mají-li cestu v trase bývalé 19, je skutečně nejrychlejší to zavrhované metro B-A, protože cesta přes Novovysočanskou je příšerná díky zácpám IAD. Tak jestli přílišné navigování na X1 nakonec není medvědí služba MHD, co?

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Cedule

Příspěvek od jara » 29.7.2005 11:29

Martin Šubrt píše:
jara píše:a to si je tam jako opravdu dal??????? Já nevím ale spíš bych nejt tebou to poslal na vedení DP. Nebo na příslušnej odbor ketrý dělá výlukové apod. schémata
Víš, když jsem už v letech 1994 a 1995 dělal brigádu na zastávkové službě, pokusil jsem se něco změnit. S časem, ubíhajícími léty a známostmi jsem zjistil, že boj se zkostnatělými postupy DP, dopravní kontrolou, investorem akce a magistrátními úředníky je marný, marný a marný. pochopitelně jsem stejně jako ty byl na Palmovce v pondělí a všimnul si toho zmatku, jak nikdo neví, kde je bus X-1. ...........
¨NO na to se dá jen říci to že to co ty děláš celou polední pauzu. Oni neudělají ani za jeden pracovní den :lol: A to je velmi smutné

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1542
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek » 29.7.2005 10:48

Velmi pěkné cedule. Taky by neuškodil aktuální plán celé tramvajové sítě, tak, jako se to některá léta dělalo

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Cedule

Příspěvek od Martin Šubrt » 29.7.2005 9:48

jara píše:a to si je tam jako opravdu dal??????? Já nevím ale spíš bych nejt tebou to poslal na vedení DP. Nebo na příslušnej odbor ketrý dělá výlukové apod. schémata
Víš, když jsem už v letech 1994 a 1995 dělal brigádu na zastávkové službě, pokusil jsem se něco změnit. S časem, ubíhajícími léty a známostmi jsem zjistil, že boj se zkostnatělými postupy DP, dopravní kontrolou, investorem akce a magistrátními úředníky je marný, marný a marný. pochopitelně jsem stejně jako ty byl na Palmovce v pondělí a všimnul si toho zmatku, jak nikdo neví, kde je bus X-1. Na Ohradě mě ně to pak upozornil Jonáš, že to tam taky úplně dobře nefunguje :-). Takže úterní polední pauzu jsem věnoval kreslení a odpoledne jsem to tam pověsil. Pokud si pamatuješ z pondělka, na Palmovce směr Ohrada byla cedule naqpsaná fixou, že bus X-1 jede ze zastávky linky 109. Tak i tu jsem předělal a trošku zvěrohodnil. V úterý odpoledne jsem koukal, jak nové cedule působí a zjistil jsem o 30% zlepšení, takže jsem spokojenej. DP hrozně podceňuje něco, co snad ani nezná, a to je analýza dopadu informačních prostředků po jejich rozmístění a jejich dodatečné doladění. Připadá mi, že na zastávkách nikdo z DP většinou není, aby zjistil, která cedule třeba funguje špatně. Dával jsi příklad s tou cedulí orientovanou k severu. jasně, obvykle se to tak dělá, jenže pro lidi je výhodnější, když na každém místě je jiná cedule, respektive je vždy orientovaná tak, aby snadno zjistili, kde jsou a kam mají jít. Je jasný, že polední pauza nestačí na udělání něčeho pořádného, ale jinak to nejde, protože já musím reagovat až na to, jak to DP rozmístil a jak to obvykle nefunguje. Přidávám další dvě cedule, jedna je na Palmovce vedle té mapky, druhá na té Biskupcově. A vážně fungujou, tak mám radost :-).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 28.7.2005 23:52

jara píše:a to si je tam jako opravdu dal??????? Já nevím ale spíš bych nejt tebou to poslal na vedení DP. Nebo na příslušnej odbor ketrý dělá výlukové apod. schémata
potvrzuju, na Biskupcově jsem si toho všimnul a hned mi bylo jasné, že to není standardní cedule DP :-) kdyby to jen někam poslal, tak to samozřejmě nikdo nezveřejní, tohle je jediná šance pokud chce aby to někdo viděl

MOp

Re: Cedule svépomocí :-)

Příspěvek od MOp » 28.7.2005 21:53

Martin Šubrt píše:Taktéž pokračuju v pirátském vyrábění cedulí. Dvě jsou na Palmovce, jedna na Biskupcově, pochopitelně jiná než zobrazená :-) Kdo jde do toho dál, můžeme založit společnost :-).
velmi pekne.. misto toho metro B bych doporucoval si nekam do zalohy vyrobit jen jeho logo.. je to precijen kratsi..

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 28.7.2005 20:44

a to si je tam jako opravdu dal??????? Já nevím ale spíš bych nejt tebou to poslal na vedení DP. Nebo na příslušnej odbor ketrý dělá výlukové apod. schémata

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Cedule svépomocí :-)

Příspěvek od Martin Šubrt » 28.7.2005 20:11

Proxy píše:
M_V píše:...
a to jsem si ještě sám udělal ceduli, kterou jsem měl na dveřích u kabiny, abych si sám ušetřil práci s vysvětlováním, na co kde přestoupit a ti co mi nejvíc nadávali, stáli hned za kabinou a tu ceduli viděli :shock: )
=D> Výborný nápad, ale naštěstí on už to pomalinku začíná chápat i sám DP - některé poznámky už jsou v ZJŘ.
Taktéž pokračuju v pirátském vyrábění cedulí. Dvě jsou na Palmovce, jedna na Biskupcově, pochopitelně jiná než zobrazená :-) Kdo jde do toho dál, můžeme založit společnost :-).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Toronto

Příspěvek od Toronto » 28.7.2005 19:39

M_V píše:a to jsem si ještě sám udělal ceduli, kterou jsem měl na dveřích u kabiny, abych si sám ušetřil práci s vysvětlováním, na co kde přestoupit a ti co mi nejvíc nadávali, stáli hned za kabinou a tu ceduli viděli :shock: )
No až na tu Divkou Šárku skvělé.

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Příspěvek od Pepa » 28.7.2005 10:27

jara píše:
9001 píše:Ale hlášení "Centrální přestupní zastávka" se používá, nebo to je jenom v Apexu pro řidiče?
Nic takového jsem neslyšel. A to že jsem přes lazarskou jel několikrát. A a kdyby tak by to mělo být ve více jazycích.
Jo hlásí to, ale snad jen Motol, Pankrác a Hloubětín, maj ten lepší Apex než jinde.

(jsou i případy kdy se objeví i "Strossmyerovo náměstí, příští zastávka Vltavská, centrální přestupní bod - zastávka na znamení" :lol:

(pro rejpaly nemám diktafon abych z toho měl zvukovou ukázku)

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 28.7.2005 10:16

9001 píše:Ale hlášení "Centrální přestupní zastávka" se používá, nebo to je jenom v Apexu pro řidiče?
Nic takového jsem neslyšel. A to že jsem přes lazarskou jel několikrát. A a kdyby tak by to mělo být ve více jazycích.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 28.7.2005 9:56

Ale hlášení "Centrální přestupní zastávka" se používá, nebo to je jenom v Apexu pro řidiče?

Odpovědět