Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Quetzalcoatl
Uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 23.6.2006 15:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Metro || Tramvaje

Příspěvek od Quetzalcoatl » 04.10.2006 23:20

Souběh s metrem až tak moc nevadí. Přecijen metro je doprava na dlouhé vzdálenosti, zatímco tramvaj je určena na kratší úseky. Na jeden mezistaniční úsek metra se vejdou dva až tři úseky tramvaje. Kdo chce cestovat na dlouhéí vzdálenosti, pojede metrem, kdo chce jet nakrátko, pojede električkou. Souzi a soužky také pochopili, že paralelní tratě s metrem není třeba rušit.

DJ LA DÉFENSE

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 04.10.2006 22:44

Smichac-Andel-Karlak-Masarycka-Florenc-Krizikova-Invalidova-Palmovka
tak jsem spocital 8 stanic "Becka"
to je pekny soubeh Very Happy lepsi nez 11 mezi Hostivarodepskou a Muzeem(je to asi 5 stanic primo u tramvaje+Nam.Miru
To je fakt to je blbý. Nicméně to je jen o jednu stanici víc než má 24 s B!!! Takže to už tak tragicky nevidim... :lol: Nicméně souhlas, že by t ochtělo rozhodit, ale určitě to je blbej argument proč ne, když 24 ti nevadí.
FL-JP-MU-IP bez provozu?!?!
A co pak si představuješ Filípku pod tečkami??? Spořilov-...-Želivského-Palmovka-Kobylisy
...=(kupodivu) Nám. Bří Synků-I.P.Pavlova-Muzeum-Jiřího z Poděbrad-Flora :wink:

DJ LA DÉFENSE

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 04.10.2006 22:37

Mapl píše:Z vinohrad na Palmovku jezdí lina 10.....

Jinak si trvám na tom, že linka 134 je kravina století. Jezdí jen kvůli tomu málu kaštnaů... :evil:
Jo 10 z Vinohrad na Palmu je zas... výlet na 25 minut a víc... Proto raději jedu autem. Přesně pro tohle se mi nechce táhnout k Vin. vodárně... :roll: Spojení úplně na ho*vno

Uživatelský avatar
Filippl
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 17.9.2005 21:01
Bydliště: Zabrze-POLSKO

Příspěvek od Filippl » 04.10.2006 21:44

DJ LA DÉFENSE píše: 11 - Spořilov-...-Želivského-Biskupcova-Palmovka-Vychovatelna-Kobylisy
FL-JP-MU-IP bez provozu?!?!
DJ LA DÉFENSE píše: 14 - Sídliště Barrandov-...-Masarykovo nádraží-Florenc-Invalidovna-Palmovka-Vychovatelna-Sídliště Ďáblice
Smichac-Andel-Karlak-Masarycka-Florenc-Krizikova-Invalidova-Palmovka
tak jsem spocital 8 stanic "Becka"
to je pekny soubeh :D lepsi nez 11 mezi Hostivarodepskou a Muzeem(je to asi 5 stanic primo u tramvaje+Nam.Miru

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 04.10.2006 18:54

DJ LA DÉFENSE píše:Náhodou mě se hodně líbí. A uvidíš, že časem si zákazníky najde a časem začne jezdit celodenně a celotýdně. Je t opouze otázka času. Jelikož nám jaksi chybí více přímých spojení Vršovice-Prosek. V roce 1998 spoustu lidí nesla dosti nelibě zrušení linky 140 a já byl jedním z nich v tehdejší trase Jiřícho z poděbrad - Palmovka byla velice vhodná, teďka se z Vinohrad směr Palmovka nedá dostat bez přestupu.
Z vinohrad na Palmovku jezdí lina 10.....

Jinak si trvám na tom, že linka 134 je kravina století. Jezdí jen kvůli tomu málu kaštnaů... :evil:

DJ LA DÉFENSE

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 04.10.2006 18:19

Jinak k tramvajovým linkám, neskutečně mě dráždí stejná trasa linek 10 a 16 (pakliže to neni maskované něco jako 22/23 a 15/25) v úseku Palackého náměstí-Biskupcova a sjezd metra A a linky 11 v úseku Muzeum-Depo Hostivař (cca) mě by se například líbilo (nejsou do toho plošně zahrnuty všechny linky, je n ty kterých by se týkaly tyto dva sjezdy a na ně navazující problémy)

6 - Laurová-...-Kubánské náměstí-Průběžná-Radošovická

7 - Sídliště Řepy-...-Kubánské náměstí

9 - Sídliště Řepy-...-Spojovací (interval prac. den 8-10-8-10, sobota a neděle celý den 10)

10 - Sídliště Řepy-...-Želivského-Vinice-Černokostelecká

11 - Spořilov-...-Želivského-Biskupcova-Palmovka-Vychovatelna-Kobylisy

14 - Sídliště Barrandov-...-Masarykovo nádraží-Florenc-Invalidovna-Palmovka-Vychovatelna-Sídliště Ďáblice

24 - ÚDDP-Černoskostelecká-Průběžná-...-Masarykovo nádraží-Nám. Republiky-Strossmayerovo nám.-Výstaviště-Trojská-Voz. Kobylisy

29 - Kotlářka-(po lince 9)-Vápenka (interval prac. den 8-10-8 rozsah provozu jen v prac. dny (6-20:30)

DJ LA DÉFENSE

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 04.10.2006 18:01

K-M píše:No nevim. Kolik "přímých spojení" bys chtěl? Obvykle bývá jedno "přímé spojení". Já tipuji, že do roka a do dne nevydrží.
Tohle je přesně linka, která vydrží a klidně se vsadim... . Ale kdyby měla padnout 134, tak bych to viděl opět na něco jako byla 140. A skutečně naivní představa, lotrů v autobuse... :lol: Ale vtipná

K-M

Příspěvek od K-M » 04.10.2006 17:44

DJ LA DÉFENSE píše:Náhodou mě se hodně líbí. A uvidíš, že časem si zákazníky najde a časem začne jezdit celodenně a celotýdně. Je t opouze otázka času. Jelikož nám jaksi chybí více přímých spojení Vršovice-Prosek. V roce 1998 spoustu lidí nesla dosti nelibě zrušení linky 140 a já byl jedním z nich v tehdejší trase Jiřícho z poděbrad - Palmovka byla velice vhodná, teďka se z Vinohrad směr Palmovka nedá dostat bez přestupu.
No nevim. Kolik "přímých spojení" bys chtěl? Obvykle bývá jedno "přímé spojení". Já tipuji, že do roka a do dne nevydrží.

K-M

Příspěvek od K-M » 04.10.2006 17:41

Mapl píše:Linka 134 je obrovský paskvil. Pokud DP oponuje, že zastávka tam je kvůli Justičnímu paláci, tak mě o přijde jako blbost. Mohli by klidně zlepšit jízdní řády na lince 135, přidali by jedno pořadí a jeden bus.... a bylo by po problému. Vždyť 135 oblsuhuje všechny linky metra a není zapotřebí jí prodlužovat někam na Ládví... :roll:

Paskvil století - ta linka 134.... :cry:
Bohužel je to předvolební dopravní vlezdoprdelismus, aby vrazi, zločinci, lotři a dlužníci z P8 a P9 mohli k svému soudu v P10 dojet bez přesedání. Možná by mohla jezdit jen jednosměrně, protože ze správného justičního paláce se odchází v klepetech a odjíždí antonem. Nebo by mohli zavést linku Na Míčánkách - Bohdalec - Michelská - na Jezerce- Vozovna Pankrác (výst. zastávka Věznice Pankrác) . A dále prodloužit k justičnímu paláci 108 aby byla obsloužena i Věznice Ruzyň. :P

DJ LA DÉFENSE

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 04.10.2006 17:40

Mapl píše:Linka 134 je obrovský paskvil. Pokud DP oponuje, že zastávka tam je kvůli Justičnímu paláci, tak mě o přijde jako blbost. Mohli by klidně zlepšit jízdní řády na lince 135, přidali by jedno pořadí a jeden bus.... a bylo by po problému. Vždyť 135 oblsuhuje všechny linky metra a není zapotřebí jí prodlužovat někam na Ládví... :roll:

Paskvil století - ta linka 134.... :cry:
Náhodou mě se hodně líbí. A uvidíš, že časem si zákazníky najde a časem začne jezdit celodenně a celotýdně. Je t opouze otázka času. Jelikož nám jaksi chybí více přímých spojení Vršovice-Prosek. V roce 1998 spoustu lidí nesla dosti nelibě zrušení linky 140 a já byl jedním z nich v tehdejší trase Jiřícho z poděbrad - Palmovka byla velice vhodná, teďka se z Vinohrad směr Palmovka nedá dostat bez přestupu.

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 04.10.2006 16:09

Linka 134 je obrovský paskvil. Pokud DP oponuje, že zastávka tam je kvůli Justičnímu paláci, tak mě o přijde jako blbost. Mohli by klidně zlepšit jízdní řády na lince 135, přidali by jedno pořadí a jeden bus.... a bylo by po problému. Vždyť 135 oblsuhuje všechny linky metra a není zapotřebí jí prodlužovat někam na Ládví... :roll:

Paskvil století - ta linka 134.... :cry:

mj

134

Příspěvek od mj » 04.10.2006 7:57

Dnes tyz spoj 134 (Beloc.7:16) - Zelivskeho-Ohrada 12 lidi, pak az po Novovysocanskou 2 vystoupili (jeli jsme v zavesu za 136), na Nadrazi Liben cca 8 nastoupilo a na Vysocanske zastavil pan ridic u jine zastavky, cimz veskera statistika ztratila vypovidaci hodnotu.

Na svetlech za Vysocanskou jsme potkali 19, ktera s nami vyjizdela ze Zelivskeho. Holt ta odlehla sklonena Novovysocanska to dost zdrzuje.

Zaroven jsem tedy zjistil, ze relace Belocerkevska-Poliklinika Vysocany je stejne rychla pomoci Cokoli+19 jako 134+pesky (u Polikliniky jsem potkal dalsi spoj 19).

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: linka 134

Příspěvek od Mapl » 03.10.2006 16:25

mj píše:Tak jsem dnes rano vyzkousel 134 na ceste do prace (Belocerkevska 7:16-> Vysocanska). Na Zelivskeho dost lidi miricich na metro nadavalo "kam az to jede?". Pak v useku Zel-Ohrada jsme jeli 3, z Ohrady 4 a dal se to zacalo postupne plnit. Z Vysocanske pak odjizdela dost plna, zrejme kvuli strzene troleji v podjezdu na ZM, ktera zpozdila vsechny 145,177 apod.
Já se na projížďku linkou 134 pravděpodobně chystám příští týden a jsem na to dosti zvědavý. :wink:

mj

linka 134

Příspěvek od mj » 03.10.2006 7:57

Tak jsem dnes rano vyzkousel 134 na ceste do prace (Belocerkevska 7:16-> Vysocanska). Na Zelivskeho dost lidi miricich na metro nadavalo "kam az to jede?". Pak v useku Zel-Ohrada jsme jeli 3, z Ohrady 4 a dal se to zacalo postupne plnit. Z Vysocanske pak odjizdela dost plna, zrejme kvuli strzene troleji v podjezdu na ZM, ktera zpozdila vsechny 145,177 apod.

K-M

Příspěvek od K-M » 02.10.2006 10:28

Zajímavý spekulativní článek o výstavbě metra je v dnešním Profitu - jmenuje se Na okružní linku zapomeňte

Odpovědět