Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Příspěvek od dušan » 10.6.2005 11:47

kocour píše:Nevím, jak tomu bylo a je u tramvají, ale u autobusů vždy platilo nepsané pravidlo, že ranní šejdry najížděly ráno první a přetahovaly až do sedla (tím se získal prostor, aby tůry a cédéčka mohly mít nedělené přestávky). Dosáhlo se tím mimo jiné toho, že i u dlouhých linek typu 136 Hornoměcholupská - Ďáblice udělalo ráno každé pořadí aspoň kolo. Co pamatuji, problém byl jen se současnou 177, prostě jízdní doba přes 70 minut je z hlediska JŘ pro ranní špičku nejhorší možná. Sice tam bylo asi jedno pořadí, co ujelo jen půl kola, ale zkusmo jsem zjistil, že se to dalo sestavit i bez toho. Nechci tu propagovat komunismus, ale v 80. létech ty jízdní řády sestavovat uměli. Co nastoupila počítačová generace, kvalita grafikonů se viditelně snížila.
menší obsloužené území a nižší kvalita ti ale nevadily? i těch linek bylo méně, te se to pak dělalo.

kocour

Příspěvek od kocour » 10.6.2005 11:00

Nevím, jak tomu bylo a je u tramvají, ale u autobusů vždy platilo nepsané pravidlo, že ranní šejdry najížděly ráno první a přetahovaly až do sedla (tím se získal prostor, aby tůry a cédéčka mohly mít nedělené přestávky). Dosáhlo se tím mimo jiné toho, že i u dlouhých linek typu 136 Hornoměcholupská - Ďáblice udělalo ráno každé pořadí aspoň kolo. Co pamatuji, problém byl jen se současnou 177, prostě jízdní doba přes 70 minut je z hlediska JŘ pro ranní špičku nejhorší možná. Sice tam bylo asi jedno pořadí, co ujelo jen půl kola, ale zkusmo jsem zjistil, že se to dalo sestavit i bez toho. Nechci tu propagovat komunismus, ale v 80. létech ty jízdní řády sestavovat uměli. Co nastoupila počítačová generace, kvalita grafikonů se viditelně snížila.

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Re: Asi je to z archívu

Příspěvek od Kočí » 10.6.2005 10:25

Jonáš píše:
Kočí píše:A to jeftě platí? Když je to od 3.2.2003?! :shock:
12 už nekončí na SN! :wink:
Ale může :smt089

Jonáš

Asi je to z archívu

Příspěvek od Jonáš » 10.6.2005 10:23

Kočí píše:A to jeftě platí? Když je to od 3.2.2003?! :shock:
12 už nekončí na SN! :wink:

kocour

Příspěvek od kocour » 10.6.2005 10:22

A není to výlukový JŘ? Tam bych ještě dokázal pochopit, že udělaj přechodně takovouhle prasárnu, protože nechtějí kvůli 14 dnům překopávat celou Prahu.

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 10.6.2005 9:50

Pajda píše:
tramvajak píše:Dovolím si trošičku odbočit - nenašel jsem samostatný téma Jízdní řády a nechce se mi zakládat...
Posuďte sami: šli byste do práce na takovouto směnu? (ranní šejdr, další komentář asi není třeba.)
Tohle je hrůza. Polovinu doby co je tramvaj venku z vozovny jde na a ze
své linky. Vyhozené peníze. :evil:
A to jeftě platí? Když je to od 3.2.2003?! :shock:

Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 10.6.2005 9:27

tramvajak píše:Dovolím si trošičku odbočit - nenašel jsem samostatný téma Jízdní řády a nechce se mi zakládat...
Posuďte sami: šli byste do práce na takovouto směnu? (ranní šejdr, další komentář asi není třeba.)
Tohle je hrůza. Polovinu doby co je tramvaj venku z vozovny jde na a ze
své linky. Vyhozené peníze. :evil:

Akribius
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 16.8.2004 15:57
Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben

Příspěvek od Akribius » 10.6.2005 8:57

Brigádník po takovéhle směně právě neskočí.Ti sio vybírají co a kdy budou jezdit a na takovéhle věci-šejdry více méně nechodí.
Sice by se měly nejprve přidělit služby řidičům stálým a co zbyde nabídnout brigádníkům,ale to je ještě dlouhá cesta.

kocour

Příspěvek od kocour » 09.6.2005 17:14

To je vtip? Copak tam neuměj sestavit JŘ nějak rozumně? To sestavují lidi nebo počítadlo?

Martin

Příspěvek od Martin » 09.6.2005 15:13

Tohle ještě nic není... Když ještě linka 2 jezdila v sedle v intervalu 20 minut, tak ranní část jednoho/dvou šejdrů byla tvořena výkonem: Depo Vokovice-Petřiny-Depo Vokovice s dobou směny cca 1 hodina 20 minut (s přípravou). Řidiči od Kladna nebo Slaného byli "šťastní jak blechy", když tohle dostali :D

Uživatelský avatar
tramvajak
Uživatel
Příspěvky: 339
Registrován: 02.11.2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tramvajak » 09.6.2005 14:52

MOp píše:a proc ne? brigadnik po tom skoci jedna dva..
No to jaksi nevím.... aby vstával v 5 hodin a nejel ani hodinu???

MOp

Příspěvek od MOp » 09.6.2005 14:45

tramvajak píše:Dovolím si trošičku odbočit - nenašel jsem samostatný téma Jízdní řády a nechce se mi zakládat...
Posuďte sami: šli byste do práce na takovouto směnu? (ranní šejdr, další komentář asi není třeba.)
a proc ne? brigadnik po tom skoci jedna dva..

Uživatelský avatar
tramvajak
Uživatel
Příspěvky: 339
Registrován: 02.11.2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tramvajak » 09.6.2005 14:37

Dovolím si trošičku odbočit - nenašel jsem samostatný téma Jízdní řády a nechce se mi zakládat...
Posuďte sami: šli byste do práce na takovouto směnu? (ranní šejdr, další komentář asi není třeba.)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 07.6.2005 16:34

KM píše:1) No ten Stross a Vltavská jsou přeci jen už dál od sebe. Tady mi překvapivě nějak souběh nevadí, na rozdíl od Sokolovské...
Pro mne to je docházková vzdálenost...

... tady jsem v sobotu v noci také byl :mrgreen:

KM

Příspěvek od KM » 07.6.2005 15:28

Proxy píše:[ neměl by si nikdo dělat nárok na duplicitní tramvajovou linku Sídl. Ďáblice - Štross. nám. (Vyhlídkové jízdy nechť jsou za příplatek)

Tramvajak: Předpokládám, žes řidič z Pankráce a linku 13 jsi již párkrát měl, pak doufám víš, že zbytečná není. Naopak by podle mne měla být protažena k Andělu, což by šlo bez navýšení vypravení.

9001: :mrgreen: Co kdybychom také d-24 někam zkrátili, aby se ušetřili KTéčka pro linku 1, která by posílila pětadvacítku :?:
1) No ten Stross a Vltavská jsou přeci jen už dál od sebe. Tady mi překvapivě nějak souběh nevadí, na rozdíl od Sokolovské...
2) Ano, to je přesně ono - tomu kdo vymyslel vypravení 13 z Pankráce (pokud to není nějaký zbytek po noční nebo přejezd z/na 6) bych ty cesty těch vozů z vozovny na trať strhnul z platu.
3) No, nakonec je tam ta 24 asi nejvhodnější, zdá se, že nouze o KT není, tak co.

Odpovědět