Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
thriller2
Uživatel
Příspěvky: 1074
Registrován: 19.2.2009 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od thriller2 » 06.3.2013 12:24

Když už je tu ten dlouhej OT tak se taky přidám.
9001 píše:Proč platíme tolik operátorům? Protože držíme hubu a krok a nádáváme si doma při zadávání příkazu...
Co s tím ale mám dělat? Demonstrovat? Podávat žaloby? Stěžovat si v TV? Nejjednodušší řešení, který všichni dělaj, je zavolat operátorovi, že končím a přecházím k výhodnější konkurenci. Pak mi aspoň nabídnou nějaký "spešl" tarif. Jinak nevím co.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 06.3.2013 8:52

vlakoň píše:
Platova a duchodova uroven populace CR je zalostna, a bohuzel se to v brzke dobe nezmeni. Zavidim duchodcum, ze se "svetlych zitrku" nedoziji.
Sorry za OT, ale s tímhle vůbec nesouhlasím. Porozhlídněte se trochu za hranice a změníte názor. Co mě štve je, že jsme dojná kráva pro nadnárodní společnosti. Češi jsou dost líní přemýšlet o tom kolik platí za telefon, v bance, pojišťovnám, za různé fastfoody a jiné marketingové lákačky. Takže tyhle společnosti mají z ČR zlatý důl a lifrují odsud lidmi těžce vydělané peníze. Telefonica 10 mld dividenda ročně, T-mobile to samý, hospodaření Erste zachraňuje Česká spořitelna atd.... Dtto jsou státní zakázky ve stavebnictví, obchodní řetězce (aneb ojebeme zákazníky, dodavatele a zaměstnance :? )
Na to jediné platí, koupit si akcie. :twisted: a z dividend si něco ukrojit.

Ale vážně. Proč platíme tolik operátorům? Protože držíme hubu a krok a nádáváme si doma při zadávání příkazu...

Jenda1989
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 22.6.2012 22:06

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Jenda1989 » 06.3.2013 8:37

Pánové, né že by tato diskuse byla nezajímavá, ale není náhodou vlákno o "Linkovém vedení" o něčem úplně jiném?

vlakoň
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 01.12.2007 22:57

Re: Linkové vedení

Příspěvek od vlakoň » 06.3.2013 6:34

Platova a duchodova uroven populace CR je zalostna, a bohuzel se to v brzke dobe nezmeni. Zavidim duchodcum, ze se "svetlych zitrku" nedoziji.
Sorry za OT, ale s tímhle vůbec nesouhlasím. Porozhlídněte se trochu za hranice a změníte názor. Co mě štve je, že jsme dojná kráva pro nadnárodní společnosti. Češi jsou dost líní přemýšlet o tom kolik platí za telefon, v bance, pojišťovnám, za různé fastfoody a jiné marketingové lákačky. Takže tyhle společnosti mají z ČR zlatý důl a lifrují odsud lidmi těžce vydělané peníze. Telefonica 10 mld dividenda ročně, T-mobile to samý, hospodaření Erste zachraňuje Česká spořitelna atd.... Dtto jsou státní zakázky ve stavebnictví, obchodní řetězce (aneb ojebeme zákazníky, dodavatele a zaměstnance :? )

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Linkové vedení

Příspěvek od cwapa » 06.3.2013 0:26

9001 píše:cwapa: Ano. To je finanční cyklus... Možná by ses o tom něco měl přečíst...
No a ty jsi měl zase něco prožít abys taky věděl jak to vypadá.
MOp píše: Platova a duchodova uroven populace CR je zalostna, a bohuzel se to v brzke dobe nezmeni. Zavidim duchodcum, ze se "svetlych zitrku" nedoziji.
Tohle je bohužel pravdivé.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Petrpes » 05.3.2013 20:55

Zdá se že by bylo potřeba založit nové vlákno: Důchodci, slevy, akce aneb jak vyjít s nízkým důchodem.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od MOp » 05.3.2013 19:43

Bavime se zde o linkovem vedeni nebo duchodech?

Platova a duchodova uroven populace CR je zalostna, a bohuzel se to v brzke dobe nezmeni. Zavidim duchodcum, ze se "svetlych zitrku" nedoziji.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 05.3.2013 19:22

cwapa: Ano. To je finanční cyklus... Možná by ses o tom něco měl přečíst...

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Linkové vedení

Příspěvek od cwapa » 05.3.2013 19:17

9001 píše:
cwapa píše:Jediný v čem souhlasím je to, že vy mladí nevíte jestli se za jedno důchodu dožijete a za druhé jestli vůbec nějaký důchod bude. S tím bydlením si vezmi, že žijí třeba dva důchodci kteří mají 15.tisíc dohromady a platí za nájem klidně 7.tisíc a to ještě není moc, zbude jim 8.tisíc pro dva na měsíc a píšeš, že máte 9.tisíc ale pro jednoho. Tak kdo je na tom lepší? Podle tebe důchodci, že. [-o<
Taky 95% důchodců má nějaké úspory, které můžou využívat. Takže zase tak špatně na tom nejsou...
Tak to je tedy argument jako víno, důchodci mají úspory. No a když je mají, podle tebe důchodci tak proč je nemají i ostatní? Nebo podle tebe jen důchodci, protože jsou důchodci, tak mají úspory?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 05.3.2013 19:00

cwapa píše:Jediný v čem souhlasím je to, že vy mladí nevíte jestli se za jedno důchodu dožijete a za druhé jestli vůbec nějaký důchod bude. S tím bydlením si vezmi, že žijí třeba dva důchodci kteří mají 15.tisíc dohromady a platí za nájem klidně 7.tisíc a to ještě není moc, zbude jim 8.tisíc pro dva na měsíc a píšeš, že máte 9.tisíc ale pro jednoho. Tak kdo je na tom lepší? Podle tebe důchodci, že. [-o<
Taky 95% důchodců má nějaké úspory, které můžou využívat. Takže zase tak špatně na tom nejsou...

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Linkové vedení

Příspěvek od cwapa » 05.3.2013 18:21

Jediný v čem souhlasím je to, že vy mladí nevíte jestli se za jedno důchodu dožijete a za druhé jestli vůbec nějaký důchod bude. S tím bydlením si vezmi, že žijí třeba dva důchodci kteří mají 15.tisíc dohromady a platí za nájem klidně 7.tisíc a to ještě není moc, zbude jim 8.tisíc pro dva na měsíc a píšeš, že máte 9.tisíc ale pro jednoho. Tak kdo je na tom lepší? Podle tebe důchodci, že. [-o<

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Petrpes » 05.3.2013 17:26

Ale zase mám bydlení větší, než stačí DCHDC a hlavně to není položka jediná.
Pokud ovšem nejste DCHDC zabírající v jedné osobě 4+1 na Vinohradech, pak je 10.000 důchod opravdu málo #-o

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Linkové vedení

Příspěvek od P_V » 05.3.2013 17:08

Mno, vy ale platíte za byt jen jednou, ne čtyřikrát, takže to srovnání přepočtem na hlavu není použitelné.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 05.3.2013 16:44

Petrpes píše:Na výšku důchodů by se dala vést dlooouhá polemika.
Já mám včetně VPP u DPP tak 27 něco, manželka na mateřské 7600, čili 35 tis. si vydělte 4 a máme necelých 9 na osobu.
No a DCHDC narozdíl od rodin nemají hypotéky, leasingy, nekupují dvoje botičky za zimu, protože už se spíš zmenšujou.
Oblečení, pleny, nutrilon, pak přijde škola, dítě pořád roste, atd. Taktéž má DCHDC všude slevy a jiné požitky.
A to jsem platově nadprůměr, tak že na nářky důchodců s královskejma důchodama 10.000 a více mám opravdu vlastní názor.
Docela nejvíce znevýhodněná je v tomhle stádě rodina, pak se není čemu divit, že se množí spíš barevní, než majorita, jejíž děti pak budou živit třeba dvojnásobek důchodců, než bude lidí v produktivním věku.
Já už sice nic nedlužím, neb nejsem líný vozit po Praze důchodce, ale na nářky důchodců mám názor asi dost odlišný, než mají důchodci samotní.
Navíc já musím mít volno, abych mohl jet pro něco ve slevě. DCHDC si může jet kdy chce.

No i tak jsem radši pětatřicátníkem s vlastním chrupem a malýma dětma, než zapšklím a závistivým důchodcem.
Ostatně, třeba nebudu lepší. Ale zase máme tu výhodu, že se s nejvyšší pravděpodobností důchodcema nikdy nestaneme :P
Ted si to rozšítpl, ale naprosto přesně... =D>

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Petrpes » 05.3.2013 15:39

Na výšku důchodů by se dala vést dlooouhá polemika.
Já mám včetně VPP u DPP tak 27 něco, manželka na mateřské 7600, čili 35 tis. si vydělte 4 a máme necelých 9 na osobu.
No a DCHDC narozdíl od rodin nemají hypotéky, leasingy, nekupují dvoje botičky za zimu, protože už se spíš zmenšujou.
Oblečení, pleny, nutrilon, pak přijde škola, dítě pořád roste, atd. Taktéž má DCHDC všude slevy a jiné požitky.
A to jsem platově nadprůměr, tak že na nářky důchodců s královskejma důchodama 10.000 a více mám opravdu vlastní názor.
Docela nejvíce znevýhodněná je v tomhle stádě rodina, pak se není čemu divit, že se množí spíš barevní, než majorita, jejíž děti pak budou živit třeba dvojnásobek důchodců, než bude lidí v produktivním věku.
Já už sice nic nedlužím, neb nejsem líný vozit po Praze důchodce, ale na nářky důchodců mám názor asi dost odlišný, než mají důchodci samotní.
Navíc já musím mít volno, abych mohl jet pro něco ve slevě. DCHDC si může jet kdy chce.

No i tak jsem radši pětatřicátníkem s vlastním chrupem a malýma dětma, než zapšklím a závistivým důchodcem.
Ostatně, třeba nebudu lepší. Ale zase máme tu výhodu, že se s nejvyšší pravděpodobností důchodcema nikdy nestaneme :P

Odpovědět