Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Filip

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Filip » 08.4.2016 14:29

Nevšiml jsem si prodloužení intervalů. Pořád lepší počkat pár minut na přímý spoj než déle čekat na přestupech - úžasný Palačák, IPP, Štros apod.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 08.4.2016 14:11

Filip píše:Za mě jednoznačně oranžový návrh. Pro mě nová spojení bez přestupu, tak bych mohl nechat auto doma a vyrazit MHD.
Nejsi převlečený Jevec ze zelených :lol:.

Návrh to zabije hlavně intervalama,takže za mě radši do toho nesahat

Filip

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Filip » 08.4.2016 13:20

Za mě jednoznačně oranžový návrh. Pro mě nová spojení bez přestupu, tak bych mohl nechat auto doma a vyrazit MHD.

Uživatelský avatar
Looki
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 02.12.2010 11:29
Bydliště: Praha 6

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Looki » 08.4.2016 13:07

MOp píše:Nelze se zavdecit vsem. Pro mne prinasi vsechny navrhy zhorseni, tudiz ja jsem jednoznacne za variantu beze zmen. Navic hlavnim smyslem melo byt omezeni spoju na Praze 6, cehoz se dosahlo jen v nekterych variantach s dodatkem, ze podryvaji ekonomickou aktivitu pripravovaneho prodlouzeni na Sidliste Dedina.
Z mýho pohledu se toho dosáhlo hlavně na Podbabské větvi, která ale s metrem vůbec nesouvisí a naopak s Nádražím Podbaba získává víc a víc na atraktivitě a přímý spojení na Anděl je víc než žádoucí. Ale není v žádné variantě, naopak v jedné variantě vše z Podbaby na Štross (přitom vlaky z Podbaby jedou podobným směrem).
A to se navíc obejvují snahy zaříznout všechny BUSy na Podbabě a na Kulaťák jen tramvají, aby měl gumokol víc místa ](*,)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 08.4.2016 12:19

Jak jsem psal i na zelených... Prostě jsou tam spojení, která jsou naprosto zbytečná viz prakticky celá 15 a pak se řekne, že nejsou peníze... To je prostě plivnutí...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Linkové vedení

Příspěvek od von Špilberk » 08.4.2016 11:53

MOp píše:omezeni spoju na Praze 6, cehoz se dosahlo jen v nekterych variantach s dodatkem, ze podryvaji ekonomickou aktivitu pripravovaneho prodlouzeni na Sidliste Dedina.
No jo no, jenže než bude TT na Dědinu, tak budou ještě 3 změny LV. 8-)

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od MOp » 08.4.2016 11:29

Nelze se zavdecit vsem. Pro mne prinasi vsechny navrhy zhorseni, tudiz ja jsem jednoznacne za variantu beze zmen. Navic hlavnim smyslem melo byt omezeni spoju na Praze 6, cehoz se dosahlo jen v nekterych variantach s dodatkem, ze podryvaji ekonomickou aktivitu pripravovaneho prodlouzeni na Sidliste Dedina.

Jenda1989
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 22.6.2012 22:06

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Jenda1989 » 08.4.2016 10:54

Bobik píše:Jo, začínám mít stejnej pocit. Současný link. vedení je blbý, ale lidi si na něj už nějak zvykli, lepší to nebude, návrat před 9/2012 bohužel nehrozí a všechno ostatní mi přijde horší. Pokud se mi někde třeba líbí vedení linek, nelíbí se mi zase intervaly a tak všelijak.
Netušil jsem, že to někdy řeknu, ale začíná se mi docela líbit ten metrolinkovej (modrej?). Což o to, na papíře to vypadá jednoduše, přehledně, jenže při zkušenostech s reálným provozem v Praze - :smt093. To nemůže nikdy fungovat. A nějakej zásah do "systému", aby to fungovat mohlo, evidentně nehrozí.
No já si myslím, že vhodným zkombinováním těch mírných změn a změn příležitosti by mohlo vzniknout něco pozitivního i když jak zde bylo již napsáno co se peněz týká "kde nic není ani smrt nebere".

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od kruťák » 08.4.2016 10:51

Tak už to tady máme oficiálně i s mapkami, vysvětlivkami a hlavně souhrny PRO a PROTI:

http://www.ropid.cz/tramvaje2016/

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Bobik » 08.4.2016 8:34

Jo, začínám mít stejnej pocit. Současný link. vedení je blbý, ale lidi si na něj už nějak zvykli, lepší to nebude, návrat před 9/2012 bohužel nehrozí a všechno ostatní mi přijde horší. Pokud se mi někde třeba líbí vedení linek, nelíbí se mi zase intervaly a tak všelijak.
Netušil jsem, že to někdy řeknu, ale začíná se mi docela líbit ten metrolinkovej (modrej?). Což o to, na papíře to vypadá jednoduše, přehledně, jenže při zkušenostech s reálným provozem v Praze - :smt093. To nemůže nikdy fungovat. A nějakej zásah do "systému", aby to fungovat mohlo, evidentně nehrozí.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Linkové vedení

Příspěvek od von Špilberk » 08.4.2016 8:23

:shock: no já zírám, další únik. To je přímo epidemie inkontinence. :lol:
K návrhům: nevěřil jsem, že to někdy řeknu, ale nabývám dojmu, že nejlepší by bylo nedělat nic. Hlavně mne zaráží prodloužení intervalu v sedle z 10 na 12 minut. (-X

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Bobik » 08.4.2016 7:10

9001 - nemyslím, že ve hře je ego MŠ, spíš takový to Háchovo dilema (praštím s tím a přijde tam mnohem horší jouda/nepraštím s tím a historicky se znemožním).
Ostatně sám se několikrát nechat slyšet, že se mu v tom spousta věcí nelíbí a sám by to udělal jinak, ale aby zachoval podmínky zadání (peníze) nemohl jinak.

Já se spíš bojím toho, že se bude opět řešit důsledek (nadávání Ropidu, že to nakreslil blbě) a nikoli příčina (nedání peněz od Magistrátu). Aneb jak se řiká, z hov.a bič neupleteš. A když upleteš, tak si nezapráskáš.

Jenda1989
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 22.6.2012 22:06

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Jenda1989 » 07.4.2016 21:53

Karosák píše:Metrolinkovy se mi líbí přehledností. Ty mraky čísel nepůsobí lákavě. Ale zase každej si zapamatuje ty svoje 4 hotovo. Krom nás to asi všechno nosí v hlavě málokdo. Ale i ten m- linkový by chtěl trochu lepší podporu infrastruktury a i zde se projevuje omezený budget. V jednoduchosti je síla, ale chtělo by to nějakou zlatku navrch, ať to není jen aroma daleké Vídně :-D
No ten metrolinkový návrh sice nevypadá špatně, akorát mně v něm vadí ta 5 rozdělená na druhé straně na 5A a 5B. To samé je ta 10 na obou koncích či 6 v Nuslích.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 07.4.2016 19:49

Pak je druhá otázka, kterou by asi MŠ nezkousl přes ego.

Prostě s tím prásknout, že s takovým balíkem peněz prostě nic lepší udělat nejde a že pokud se to někomu nelibí tak at si řve na radnici. Ale to je asi politická sebevražda a možná by ho pak v Praze nepustili ani čistit výhybky :lol:

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Karosák » 07.4.2016 19:10

Metrolinkovy se mi líbí přehledností. Ty mraky čísel nepůsobí lákavě. Ale zase každej si zapamatuje ty svoje 4 hotovo. Krom nás to asi všechno nosí v hlavě málokdo. Ale i ten m- linkový by chtěl trochu lepší podporu infrastruktury a i zde se projevuje omezený budget. V jednoduchosti je síla, ale chtělo by to nějakou zlatku navrch, ať to není jen aroma daleké Vídně :-D

Odpovědět