Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Linkové vedení

Příspěvek od pawel » 07.4.2016 18:10

karosak: jezdim denne (vinohrady-centrum) a neni to tak. plna je, ale vlackovani se kona pomerne vyjimecne. horsi to byva(valo) z MA na BH, ale tam jezdim jen sem tam o vikendu, takze nemohu posoudit.

Filip

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Filip » 07.4.2016 18:10

Z těch návrhů je jednoznačně nejlepší "příležitosti". To bych mohl začít zase jezdit MHD. Metrolinky fungují v Německu, nikoliv v Praze.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Karosák » 07.4.2016 17:37

A ani po dalších 10 letech m22 to nikdo nepochopil. Takže stále jedna narvana a 2 prázdné. Tady je to o plynulosti, preferenci a pravidelnosti...

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Linkové vedení

Příspěvek od pawel » 07.4.2016 16:32

ad nove navrhy: neni to spatne, ale to vecne kvedlani je des. a zkouselo se, jak vyjdou proklady? aby na tom cela praha nebyla v podvecer jako nusle, kde jezdi sice oficialne 4 linky, ale vecer do centra relane (intervalove) tak jedna a pul. kazdopadne ocekavam zhorseni tam, kde se podarilo spatnych prokladu zbavit - brevnov, vrsovice, modrany, karlin, liben, korunni, krejcarek apod.

jinak jsem zvedav, jak 22 v nemetro-provedeni odveze v nedeli dopoledne malou stranu k hradu. to bude masakr, protoze obcas nepobira uz ted. to radeji nenechat jezdit z mal. nam. k hradu nic. ale takhle bude 22 nejpreplnovanejsi linkou v praze.

pokud spravne rozumim, je v ostatnich navrzich obsazeno fakticke zachovani M22, ovsem jako pasmovane linky pod oznacenim 22/23. za me primluva za oznaceni vsech spoju cislem 22, protoze jinak bude "22" vzdy plna a druhe cislo prazdne. v dobe provozu posilove 23 tomu tak bylo tez - ani po deseti letech (tusim spravne 1998-2008?) se na tom nic nezmenilo. par lidi na okrajich, kterych se pasmo pri dobihani tramvaje neprijemne dotkne, promine.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Bobik » 07.4.2016 7:35

No právěže nejede. Když se bavíme o lidech jedoucích z centra, asi nebudu argumentovat těma, co přivezu z NádrHolu, ne? :wink:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 07.4.2016 1:43

Bobik píše:
9001 píše:Taky kolik % obyvatel oblasti Ortenáku jede DC tramvají?
Kolik je z toho obyvatel netuším, ale celkově tam lidí jezdí fůra. Ať už do různejch kanclů, hotelů, klubů v okolí a podobně. 24 i 14 se mi na Orteňáku vždycky vyprázdnila.
Ale to nepopírám, ale většina jich jede na Holešovice nebo na B...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Bobik » 07.4.2016 1:01

9001 píše:Taky kolik % obyvatel oblasti Ortenáku jede DC tramvají?
Kolik je z toho obyvatel netuším, ale celkově tam lidí jezdí fůra. Ať už do různejch kanclů, hotelů, klubů v okolí a podobně. 24 i 14 se mi na Orteňáku vždycky vyprázdnila.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 06.4.2016 22:13

Bobik: Jenda to napsal hezky... Taky kolik % obyvatel oblasti Ortenáku jede DC tramvají? Tramvaj tam z velké části slouží místo přesunu pěšímu přesunu k metru...

Navíc současné vedení města je spíš na defenestraci... Koryta pro sebe mají až na prvním místě a pak dlouho dlouho nic...

Uživatelský avatar
slonik
Uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 02.12.2008 16:15
Bydliště: 1, 6, 14, 25, 54

Re: Linkové vedení

Příspěvek od slonik » 06.4.2016 22:04

Jenže díky tomu by zůstal Orteňák bez spojení do centra. A místní určitě radši snesou to minimální zpoždění, co se bude přenášet, než přestupy.

Jenda1989
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 22.6.2012 22:06

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Jenda1989 » 06.4.2016 21:53

Bobik píše:MARV Z:arrow: Pokud se na to podíváš pořádně, tak ti dojde, že řetězení je v tomto případě nutné, bo jinak by ti přijela jedna linka na Štross ze 4 směrů. Ukončit jinde nejde, bo peníze, který politici prostě nedaj. I to výstaviště je v tomhle případě bohužel "daleko". Ostatní viz výše.
Ahoj Bobíku, ono by to šlo udělat jednoduše:
2) Sídliště Petřiny - Voz. Střešovice - Hradčanská - Sparta - Strossmayerovo nám. - Vltavská - Pražská tržnice - Dělnická - Ortenovo nám. - Nádr. Holešovice - Výstaviště Holešovice.
6) Radošovická - Průběžná - Kubánské nám. - Koh-i-noor - Nádr. Vršovice - Otakarova - Nuselské schody - I.P.Pavlova - Karlovo nám. - Lazarská - Václavské nám. - Masarykovo nádr. - Nám. Republiky - Strossmayerovo nám. - Veletržní - Výstaviště Holešovice.

Já Vím, řekneš mi, že to je úlitba P-7, která požaduje, aby se občané Holešovic vždy dostali do centra, ale mně se toto ukončení prostě jeví jako rozumnější.
Navíc by nikomu nevadilo protože 17 by jezdila pouze v dlouhé trase.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Bobik » 06.4.2016 20:01

MARV Z:arrow: Pokud se na to podíváš pořádně, tak ti dojde, že řetězení je v tomto případě nutné, bo jinak by ti přijela jedna linka na Štross ze 4 směrů. Ukončit jinde nejde, bo peníze, který politici prostě nedaj. I to výstaviště je v tomhle případě bohužel "daleko". Ostatní viz výše.

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od ZXS91 » 06.4.2016 13:42

MARV píše:Mně osobně vadí v pravidelném provozu opět řetězení, proč se tomuto výtvoru nenechá jedno číslo, takto se bude opět přenášet jakákoli nepravidelnost na jedné lince do druhé. Divím se, že MŠ na toto přistoupil. Podlehl snad šotoušům, kteří budou odborně dohlížet na prováděnou změnu uprostřed širé trati? Řetězení se dá určitě použít ve výlukách, ale udělat z nácestné zastávky v pravidelném provozu konečnou, i když ne v pravém slova smyslu, je alespoň podle mne mimo mísu. Nebo toto má dát obyvatelům dotčené oblasti zdání, že tam mají o linku navíc? Je pravdou, že v dotčené oblasti chybí řádná konečná a Výstaviště není úplně tím pravým ořechovým, ale přesto bych tuto konečnou tak úplně neopouštěl a snažil se jí využít právě pro posílení Ortenova nám. a experimenty bych ponechal pro mimořádnosti.
Ono řetězením 2/6 se zavře pusa P7, která požaduje spojení Letná - Výstaviště a zároveň se posílí spojení Letná - Vltavská a ještě k tomu zůstane spojení Vltavská - Ortenovo náměstí. Proč to nemůže mít stejný číslo je myslím jasné, i když po experimentu se 108...

MARV
Uživatel
Příspěvky: 91
Registrován: 06.1.2014 18:58

Re: Linkové vedení

Příspěvek od MARV » 06.4.2016 13:17

Mně osobně vadí v pravidelném provozu opět řetězení, proč se tomuto výtvoru nenechá jedno číslo, takto se bude opět přenášet jakákoli nepravidelnost na jedné lince do druhé. Divím se, že MŠ na toto přistoupil. Podlehl snad šotoušům, kteří budou odborně dohlížet na prováděnou změnu uprostřed širé trati? Řetězení se dá určitě použít ve výlukách, ale udělat z nácestné zastávky v pravidelném provozu konečnou, i když ne v pravém slova smyslu, je alespoň podle mne mimo mísu. Nebo toto má dát obyvatelům dotčené oblasti zdání, že tam mají o linku navíc? Je pravdou, že v dotčené oblasti chybí řádná konečná a Výstaviště není úplně tím pravým ořechovým, ale přesto bych tuto konečnou tak úplně neopouštěl a snažil se jí využít právě pro posílení Ortenova nám. a experimenty bych ponechal pro mimořádnosti.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Linkové vedení

Příspěvek od MF » 04.4.2016 16:26

Auto moje auto, já jsem tak rád, že Tě mám! Jedu s v tobě kamkoliv a bez přestupu a v teple či při klímě a žádný smraďoši!!! Linkový vedení mi je ukradený.

Blaueminence
Uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: 04.3.2012 21:48

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Blaueminence » 04.4.2016 10:46

orky píše:Úpravou také přichází Veletržní nejen o spojení s Letnou.
A to je pro mě jako místního nepřijatelné. Model "všechno jede do centra" jsme měli už dlouho. Přebíhání na Strossu nebo čekání na tamní nekonečné semafory, zatímco vám 10 linek ujede je oproti pohodlnému přestupu na nábřeží na stejném ostrůvku nesrovnatelné. Proto taky 15 jezdila kolem Strossu tak plná...

Odpovědět