Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Linkové vedení

Příspěvek od gabuliatko » 24.9.2013 13:20

Karosák píše:Lezi mi v mysli to podivne ukonceni (prekazeni v ulici, blokovani moznych odstaveni, operativnich obratu)+vyjezd (kdo nezazil neuveri, Otakarova s klidem +4') lajny 13 na te Zamecke/NBS. Toz co tu 13 nenasmerovat na Cechac odspoda, cimz by jednak cmaraci podporili svuj punc kreativity se soucasnym obnovenim relace byvale 6 a nepriznanim chyby! Hm?
Pominu-li jalové kilometry tak na Čecháči byla vyštvána 4, takže místní budou asi i proti 13.
6 a 13 bych zrušil, 11 vrátil do trasy Černokostelecká - Spořilov s pásmem na Olšanech a v SONE na druhé straně na Zámecké.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Karosák » 24.9.2013 13:05

Lezi mi v mysli to podivne ukonceni (prekazeni v ulici, blokovani moznych odstaveni, operativnich obratu)+vyjezd (kdo nezazil neuveri, Otakarova s klidem +4') lajny 13 na te Zamecke/NBS. Toz co tu 13 nenasmerovat na Cechac odspoda, cimz by jednak cmaraci podporili svuj punc kreativity se soucasnym obnovenim relace byvale 6 a nepriznanim chyby! Hm?

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Absolut » 19.9.2013 14:09

Metoda TT a rok poté voda nastala na Čechově náměstí.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 19.9.2013 14:07

Absoult: Myslím, že lidi to zkousnou. Hlavně, že to nebude salámová metoda co hrozila, tedy TT pak za rok voda atd.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Absolut » 19.9.2013 8:35

cwapa: Výluka se prodlužuje jen na papíře pro cestující. Reálně jsme od začátku věděli, že bude stavba od cca 15.4. do cca 15.11. a pak na jaře zase od dubna cca do konce června. Nyní byla ta podzimní část zkrácena kvůli volbám, což taky ještě asi občanům na infopapírech nenapsali. Ulice Moskevská bude výstavní příští rok, až se dodělají povrchy. Kdyby se letos dělala jen tramvajová trať, tak by byla hotová během maximálně dvou měsíců - bohužel v tomto režimu probíhala jan ulice Francouzská, v Moskevské se dělá i kanalizace a spousta dalších sítí a třeba do úzké "soutěsky" v místě bývalé zastávky Ruská byl Dopravní podnik vpuštěn na montáž trati až tento měsíc, i když výluka je tam od dubna. Tak jen abyste věděl. A podobných problematických míst je tam víc.

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Linkové vedení

Příspěvek od cwapa » 19.9.2013 0:41

Nevím jestli jsem si toho všiml jen já, ale nějak se ta výluka z míráku pořád prodlužuje. Myslím, že nejdřív psali, že bude do začátku září, pak do konce září, no a nyní již do konce října. To za těch půl roku výluky bude muset být jak ulice tak i tramvajová trať úplně výstavní.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 18.9.2013 19:10

mejla píše:... Je velký rozdíl, říci někomu, že říká blbost nebo že je blbý (potažmo jeho žena), natož, když dotyčnou nezná.
Moment, takže chceš tvrdit, že blbost říká génius? #-o #-o #-o
Jsem zcela přesvědčen o opaku právě citovaného = je naprosto jedno jestli napíšu "(v tomto) říkáš/myslíš/děláš blbost" či "ty/ten/ona jsi/je blb/blbá, protože ..." - v obou případech je to pouze konstatování skutečnosti a navíc zdůvodněné.
gabuliatko píše:
MM-Mikulovsky píše:mini diskuzi o skutečnosti jak porod některým ženám značně negativně změní psychiku - jejich projev
#-o tedy Milane, vliv porodu na cestování MHD s kočárkem #-o
....
Původně jsem měl v paměti nějaký krátký příspěvek ve smyslu "Jakoby některé ženské porodem zblbly a myslely si: Já porodila společnosti dalšího člena, tak kdo je víc než já?" Nemohu však žádný takový nalézt.

Pokud má někdo špatnou zkušenost s pomocí (např. při nástupu/výstupu do/z MHD) od okolních lidí, tak je velkou otázkou, jakým stylem si o tu pomoc říká či vůbec jak na ty lidi chováním svým (případně svých dětí - zejména těch tzv. dalších starších mimo kočárek) zapůsobil před svou žádostí.

gabuliatko: Ano, takřka denně vidím nesmysly páchané lidmi obou pohlaví a to nejen těmi s kočárkem - ovšem se zvířaty by jsem je neporovnával, protože z mého pohledu ta todiž narozdíl od nás, díky pudům, dělají všechno tím nejlepším možným (čili naprosto správným) způsobem.

K tématu jsem tu ovšem našel příspěvky z května 2011:
Přes tisíc maminek s kočárkem upozornilo na problémy v pražské dopravě
počátek zdejší diskuze na onen článek

Jenda1989
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 22.6.2012 22:06

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Jenda1989 » 18.9.2013 18:06

Vážení kolegové,
pojďme se už konečně na vláknu s příznačným názvem "Linkové vedení" bavit o tom jak by např. mohla která linka kam jezdit či o něčem podobném. Toto "ubíjející téma" už nemá výšku.

Tím rozhodně nemyslím, že by téma nasazování nískopodlažních vozů na jednotlivé linky či zamyšlení nad tím proč by nízkopodlažních vozů mohlo být nasazováno víc bylo méněcené. Vadí mi však vulgarita některých kolegů a následné přestřelky.

Navrhuji těm kteří se na toto téma (a tímto způsobem) chtějí i nadále bavit, aby si udělali své vlastní vlákno např. s názvem "jak nízkopodlažnost na jednotlivých linkách vidíme my" a my ostatní hned budem vědět na které vlákno se podíváme a na které ne.

A ještě jedna malá vsuvka ode mne. Co se nízkopodlažnosti v Pražské MHD týká až do 9.5.74 jsme zde měli vlečné vozy KRASIN, které svým způsobem byli též nízkopodlažní (i když na jízdním řádu to vyznačeno nebylo) a dnes se z toho dělá novum.
Když jsem byl malý má matka mně vozila v normálním kočárku a nastupovala s ním do normálních tramvají (T1 a T3). Vždy se našel ochotný člověk, který matce pomohl buďto z nebo do vozu. Chápu, že nízkopodlažnost je dnes světový trend, ale někdy je kvůli tomuto trendu mnoho poviků.

Toť vše co jsem na téma "nízkopodlažnost a my" chtěl říci a teď už mně třeba ukamenujte.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Linkové vedení

Příspěvek od gabuliatko » 18.9.2013 16:30

mejla píše:Mel jsem zde dotaz k nasazovani nizkopodlaznich vozu, jako odpoved se od uzivatele "MM-Mikulovsky" dozvim, ze má žena je blbá... Myslel jsem, že podobný styl diskusí probíhá na serverech typu Novinky.cz, nikoli zde. Je velký rozdíl, říci někomu, že říká blbost nebo že je blbý (potažmo jeho žena), natož, když dotyčnou nezná.
Zkus to prosím číst trochu s nadhledem. Když dennodenně vidíí co maminy s kořárama vyváděj tak to někdy praskne. Dokud jsem byl single tak jsem si taky myslel, že blondýna která cpe kočár v kachně (Ikarusu) do dveří kde je uprostřed tyč je kus hovězího. Dnes už jsem tolerantnější.
Tím neomlouvám co napsal.
PS: Jako gumokolista zbožňuji maminy co nevidí co jede po ulici a jako první z řady aut vystrčí kočár.
Asi by to taky někdo měl šoupnout do neplodných debat.

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Linkové vedení

Příspěvek od cwapa » 18.9.2013 12:28

mejla píše:Mel jsem zde dotaz k nasazovani nizkopodlaznich vozu, jako odpoved se od uzivatele "MM-Mikulovsky" dozvim, ze má žena je blbá... Myslel jsem, že podobný styl diskusí probíhá na serverech typu Novinky.cz, nikoli zde. Je velký rozdíl, říci někomu, že říká blbost nebo že je blbý (potažmo jeho žena), natož, když dotyčnou nezná.
A co by jsi od měj čekal? Ta jeho odpověď na to co mu psal DG7021 říká vše.

mejla
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 04.3.2012 12:39

Re: Linkové vedení

Příspěvek od mejla » 18.9.2013 11:14

Mel jsem zde dotaz k nasazovani nizkopodlaznich vozu, jako odpoved se od uzivatele "MM-Mikulovsky" dozvim, ze má žena je blbá... Myslel jsem, že podobný styl diskusí probíhá na serverech typu Novinky.cz, nikoli zde. Je velký rozdíl, říci někomu, že říká blbost nebo že je blbý (potažmo jeho žena), natož, když dotyčnou nezná.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Linkové vedení

Příspěvek od gabuliatko » 17.9.2013 18:22

MM-Mikulovsky píše:mini diskuzi o skutečnosti jak porod některým ženám značně negativně změní psychiku - jejich projev
#-o tedy Milane, vliv porodu na cestování MHD s kočárkem #-o

Někdy (nejlépe v době dovolené) si nařiď budíka a každé 3 hodiny vstávej, ohni se, a z postele zvedni 5-7kg závaží, sedni se a 30 minut jej drž v náručí aby se dotýkalo Tvého hrudníku. Neusni u toho.
Pak nejprve opři o rameno aby si ublinklo a pak s ním půl hodiny kolíbej aby uslo a zas opatrně jej polož na postel.
Po několika takto strávených dnech (ve dne děláš totéž, dále pereš, vaříš a žehlíš) vezmi kočárek a asertivně komunikuj s lidmi aby Ti pomohli na zastávce.

Pominu takové detaily jako rozkousané bradavky, zabalující se břicho, péče o případně sourozence ...

PS: Omlouvám se těm co to znají

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Linkové vedení

Příspěvek od DG7021 » 17.9.2013 18:15

MMM: nehodnotil jsem samotnou myšlenku (která může být i správná), ale styl vyjadřování, který osobně považuji za nepřijatelný (urážet veřejně něčí ženu). Na takové vychování ale pravda nejsou žádné směrnice, to musí mít člověk v sobě...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 17.9.2013 17:59

Absolut: =D> - osobně sice děti nemám, ale jsem rád, že uvádíš převážně kladné zkušenosti "se současnou pražskou společností", které jsou obdobné s těmi mé sestry, jenž cca 1,5 roku brázdí s kočárem MHD v Brně i příměstské linky IDSJMK v jeho okolí.
Osobně mám teď podezření, že by tu taky mohlo platit přísloví "jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá" = právě jsem si vzpomenul na něčí zdejší (nebyla náhodou Tvá a MOpa?) mini diskuzi o skutečnosti jak porod některým ženám značně negativně změní psychiku - jejich projev.

DG7021: Jsem přesvědčen, že nemám co odvolávat - obava, že v TRAM do plánovaného výstupu z ní v "odlehlé" části TT nezbude nikdo, kdo by mi (či komukoliv jinému = i "něčí" ženě) pomohl vystoupit s kočárkem není nic jiného než blbost, protože v 1. voze vždy (mimo mimořádné výjimky - jako náhlou nevolnost řidiče) jedna osoba určitě bude.
To, že nejdu při řízení já ani kolegové pomoci, když jsou v TRAM jiní vhodní cestující na pomoc, má odůvodnění v rychlejším vyložení/naložení a následném pokračování v jízdě = když vím (tak jak dle Přepravního řádu a SPP mám) o záměru nastoupit s kočárkem a vidím, že na zastávce není (či na ní nevystupuje) nikdo v hodný k pomoci, tak klidně otevřu dveře kabiny a do salónu se zeptám "Pomůže tam vzadu, prosím, někdo naložit ten kočárek(, ať můžeme rychle pokračovat)?" a nepamatuji si, že by po tom někdo nechtěně zůstal s kočárkem na zastávce.
Ano, něco jiného je situace při plné TRAM - když tuším, že už v ní místo na kočárek (někdy i několikátý) není, tak v případě hlášení se o nástup při mém průjezdu kolem oné osoby dokonce pokrčím rameny + rukama ve smyslu "nevím" = po zastavení čekám jestli se dotyční rozhodnou kočárek nakládat či nikoliv (ono také záleží na "momentu překvapení", jestli nějaký kočár či větší počet cestujících zrovna nevystoupí). Jinak osobně i bez přepravy kočárku si nejednou nechávám odjet plnou TRAM a jedu další volnější.

vlakoň
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 01.12.2007 22:57

Re: Linkové vedení

Příspěvek od vlakoň » 17.9.2013 17:55

Například tu, že lid se často sám vnucuje, že mi pomůže s kočárkem.
Promiňte za OT. Přesně tohle je můj postřeh. Snažim se těm s kočárem nabízet pomoc a už jsem za to dostal i vynadáno. Někdy to zas člověk slízne, když sám pomoc nenabídne :wink: S lidma to občas není lehký :)

Odpovědět