Železniční doprava

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Re: Železniční doprava

Příspěvek od 4021 » 13.6.2009 9:20

trainzjohny píše:Demon - ses měl přihlásit :roll:

All -zaměstnanecká jízdenka neplatí ve vlacích vůbec,v příměstských busech jen v pásmech 0 a B, ve vnějších pásmech neplatí (dokonce ani na těch linkách co přímo dělá DPP !!).

K revizorům, v pásmech P,0 a B jsou oprávněni kontrolovat pouze revizoři DPP (oválný odznak - ZDE + jeden člověk z ROPIDu který jej má také, ale musel složit zkoušky stejné jako revizoři DPP a dělá to na smlouvu o dílo (či co) pro DPP.
Ve vnějších pásmech už může krom revizorů DPP i ingsped. To jsou doslova a do písmene ****** a jejich hlavním cílem je zpražit řidiče, ať už za cokoliv. Zatím jich není moc (mělo by jich být "jen" 10), ale zato paseku udělají strašnou. Oni totiž krom kontroly cestujících mohou kontrolovat i řidiče (vydávání jízdenek, řádné označení busu linkou, SPP, tarifem ....atd)
A co je na tom špatnýho že někdo kontroluje řidiče, vozy i cestující zároveň? Někdo to dělat musí když tu máme dopravce typu Connex nebo Středočeši co na všechnou kašlou a jejich řidiči kradou... jen ať jich je co nejvíc.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4741
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od MOp » 12.6.2009 21:56

ad ingsped & ropid - Pana MF jiste Beda Travnicek zna, tak nebude mit problem.. :-)

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od trainzjohny » 11.6.2009 22:57

Demon - ses měl přihlásit :roll:

All -zaměstnanecká jízdenka neplatí ve vlacích vůbec,v příměstských busech jen v pásmech 0 a B, ve vnějších pásmech neplatí (dokonce ani na těch linkách co přímo dělá DPP !!).

K revizorům, v pásmech P,0 a B jsou oprávněni kontrolovat pouze revizoři DPP (oválný odznak - ZDE + jeden člověk z ROPIDu který jej má také, ale musel složit zkoušky stejné jako revizoři DPP a dělá to na smlouvu o dílo (či co) pro DPP.
Ve vnějších pásmech už může krom revizorů DPP i ingsped. To jsou doslova a do písmene ****** a jejich hlavním cílem je zpražit řidiče, ať už za cokoliv. Zatím jich není moc (mělo by jich být "jen" 10), ale zato paseku udělají strašnou. Oni totiž krom kontroly cestujících mohou kontrolovat i řidiče (vydávání jízdenek, řádné označení busu linkou, SPP, tarifem ....atd)

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6707
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od demon » 11.6.2009 22:11

Tak mě třeba dneska trainzjohny přehlídnul jak kdybych byl vzduch, skorem jsem se urazil... :cry:
Co mě docela dostává, jsou revizoři na stanicích jako DH a že se tam poslední dobou rojí.
Nějakých 100 metrů jdete proti nim s intenzivním očním kontaktem, každý průměrně vzdělaný člověk pozná o co jde a oni se vás stejně vydají prolustrovat v okamžiku kdy se ozve hlášení o ukončení nástupu... :roll:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Železniční doprava

Příspěvek od MF » 11.6.2009 21:39

No asi by to popsal někdo fundovanější, ale jsou i tzv. revizoři ropidu (s klasickým odznakem), kteří tedy mají nějaký ten frc-kurz ála revizor + kontolují zejména ty buranexpresy řady 300 za Prahu a hlavně třebas i řidiče označní atd..

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlaky linky S

Příspěvek od Fořtík » 11.6.2009 20:39

Oskar píše:
Fořtík píše:Hmm, ale pokud narazíš na veledůležité šašky z Ropidu, budeš mít smůlu. Já jsem ještě neměl tu čest, ale slyšel jsem o jejich praktikách a způsobu jejich jednání - a to od kolegů, kteří nemají ve zvyku dělat z komára velblouda... :roll:
On kontroluje v Praze tarifní kázeň někdo od ropidu? Já myslel, že na území Hl. m. P. je tato činnost svěřena výlučně zaměstnancům DPP.
Nevím, jestli v linkách řady 100 a 200 (městských), ale v linkách řady 300 a 400 (příměstských) tuto možnost mají a je to tak v těchto vozidlech i vyznačeno. :wink:

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlaky linky S

Příspěvek od Oskar » 11.6.2009 20:24

Fořtík píše:Hmm, ale pokud narazíš na veledůležité šašky z Ropidu, budeš mít smůlu. Já jsem ještě neměl tu čest, ale slyšel jsem o jejich praktikách a způsobu jejich jednání - a to od kolegů, kteří nemají ve zvyku dělat z komára velblouda... :roll:
On kontroluje v Praze tarifní kázeň někdo od ropidu? Já myslel, že na území Hl. m. P. je tato činnost svěřena výlučně zaměstnancům DPP.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlaky linky S

Příspěvek od Fořtík » 11.6.2009 20:14

MF píše:trochu mimo: Já ztratil nedávno peněženku (díkybohu v ní skoro nic nebylo) s tou naší tramvajenkou. No řekl jsem si, že si snad ani nepůjdu pro novou, protože ty "nadstandardní" výhody co nám DP poskytuje má takřka kdejaký ZTP či důchodce. Tak ať si tu tramvajenku strčí DP někam. Jezdím do Prahy jen za prací a většinou v uni., takže pokud člověk nenatrefí na revizora debi... aby mě v uni kontroloval (ještě se mi to nestalo), tak jí vlastně ani nepotřebuji.
Hmm, ale pokud narazíš na veledůležité šašky z Ropidu, budeš mít smůlu. Já jsem ještě neměl tu čest, ale slyšel jsem o jejich praktikách a způsobu jejich jednání - a to od kolegů, kteří nemají ve zvyku dělat z komára velblouda... :roll:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Vlaky linky S

Příspěvek od MF » 11.6.2009 20:09

8251 píše:Ahoj.Chtěl bych se zeptat,když mám roční zaměstaneckou jízdenku PID,tak mohl bych jezdit vlakem linky S zdarma?
trochu mimo: Já ztratil nedávno peněženku (díkybohu v ní skoro nic nebylo) s tou naší tramvajenkou. No řekl jsem si, že si snad ani nepůjdu pro novou, protože ty "nadstandardní" výhody co nám DP poskytuje má takřka kdejaký ZTP či důchodce. Tak ať si tu tramvajenku strčí DP někam. Jezdím do Prahy jen za prací a většinou v uni., takže pokud člověk nenatrefí na revizora debi... aby mě v uni kontroloval (ještě se mi to nestalo), tak jí vlastně ani nepotřebuji.

Uživatelský avatar
8251
Uživatel
Příspěvky: 242
Registrován: 15.7.2007 20:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od 8251 » 11.6.2009 14:39

No to je v Krdeli :lol:

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlaky linky S

Příspěvek od Proxy » 11.6.2009 14:38

8251 píše:Ahoj.Chtěl bych se zeptat,když mám roční zaměstaneckou jízdenku PID,tak mohl bych jezdit vlakem linky S zdarma?
Pokud máš roční průkazku od roPIDu, tak asi ano :wink: ovšem pokud máš roční jízdenku DPP, tak nikoliv, páč ta neplatí ve vlacích ČD, na lince AE a na lanové dráze ZOO 8-)
Další informace a zdůvodnění nalezneš v Tarifu.

Uživatelský avatar
m@rtin
Uživatel
Příspěvky: 598
Registrován: 02.1.2007 19:29
Bydliště: Praha - Ruzyně

Re: Železniční doprava

Příspěvek od m@rtin » 11.6.2009 14:35

ne

Uživatelský avatar
8251
Uživatel
Příspěvky: 242
Registrován: 15.7.2007 20:58
Kontaktovat uživatele:

Vlaky linky S

Příspěvek od 8251 » 11.6.2009 14:34

Ahoj.Chtěl bych se zeptat,když mám roční zaměstaneckou jízdenku PID,tak mohl bych jezdit vlakem linky S zdarma?

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Tonda Ježek » 04.6.2009 20:26

Železniční vlečka na brněnské výstaviště.

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Bobek » 04.6.2009 20:24

Jakýpak fake, Brno :)

Odpovědět