Železniční doprava

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jamie
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 05.12.2009 20:38

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Jamie » 07.6.2011 15:01

Přejmenování smyčky na Nádraží Zličín by mělo svoji logiku, pokud by důraz kladený na zachování názvu nádraží Praha - Zličín měl opodstatnění, což se mi jeví minimálně jako pochybné. Nádraží je využíváno spíše minimálně a srozumitelnější označení by možná mohlo pomoci provoz oživit. Aktivity zličínské radnice jsou tak z tohoto pohledu krátkozraké. Fakt, že stanice je historicky "jejich" už dnes stojí leda tak za pamětní tabulku.

Za této konstelace, pokud by to bylo na mě, bych navrhoval označení:
ČD: Praha - Řepy
DPP: Nádraží Řepy
Naposledy upravil(a) Jamie dne 07.6.2011 15:33, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Karosák » 07.6.2011 12:00

Delší než Kamenný Újezd u Českých Budějovic zastávka to není, tak proč ne :D

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 07.6.2011 10:06

Já hlasuji pro nádraží PRAHA - ZLIČÍN V ŘEPÍCH. Vlk (tedy Zličínští paka) se nažere a koza (informace a logika) bude alespoň trochu živá.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Bobik » 07.6.2011 6:10

A nebo nádraží na Sídliště Řepy. To by odpovídalo víc.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Železniční doprava

Příspěvek od pawel » 06.6.2011 22:43

taky se mi víc líbily řepy. pokud zličín, pak by to tedy v rámci propojování MHD a železnice chtělo přejmenovat smyčku řepy na nádraží zličín.... :roll:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 02.6.2011 13:38

Samozřejmě největší problém s přejmenováním nádr. Praha - Zličín / Řepy je, že je opakované a navíc po krátké - půlroční době. Já si jen dovolil vyhodnotit co je této skutečnosti příčinou.

Pepa z Nuslí
Uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 03.3.2005 20:01
Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Pepa z Nuslí » 02.6.2011 11:15

to MM-Mikulovský:
Máš pravdu, ale v tomto případě opravdu dochází k matení cestujících. Nejdřív se to nádraží jmenuje Praha-Zličín, pak s velkou slávou se název změnil na Praha-Řepy a teď to musí být jinak? Proč? Kvůli tomu že to nádraží leží na KÚ Zličín?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 01.6.2011 14:16

Damir Holas píše:
gabuliatko píše:Pokud blbě nekoukám, tak hranice mezi KÚ Řepy a Zličín jde po západním okraji silnice Drahoňovského, takže nádraží je v KÚ Zličín.
O tom není sporu. Druhá věc je, že skutečný název dle katastru je pro cestující spíš zavádějící... Ale zličínská radnice dosáhla svého - může se chlubit tím, že mají vlak... :roll:
Jenže obdobně zavádějících případů je v Praze více a nikdo ta nádraží nepřejmenoval (nádraží Libeň - spíše ve Vysočanech, jenže ty už mají nádr. jinde, tak např. by to mohly přejmenovat na Harfa; nádraží Dejvice - u Bubenče/ takže nádr. Hradčanská a jistě se najdou další), takže se nedivým úspěchu zličínské radnice.
Sice to jsou všechno podstatně větší a vytíženější nádraží, ale pokud někdo chce scelovat názvy pražských nádraží s nejbližšími zastávkami MHD, tak buď vůbec či u všech - ať je to spravedlivé k MČ!

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Damir Holas » 01.6.2011 5:26

gabuliatko píše:Pokud blbě nekoukám, tak hranice mezi KÚ Řepy a Zličín jde po západním okraji silnice Drahoňovského, takže nádraží je v KÚ Zličín.
O tom není sporu. Druhá věc je, že skutečný název dle katastru je pro cestující spíš zavádějící... Ale zličínská radnice dosáhla svého - může se chlubit tím, že mají vlak... :roll:

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od BerryML » 01.6.2011 1:37

Kdyby jenom kilometr. Ale to nic. Největší smysl to mělo loni při výluce do Řep, ale to nikoho nenapadlo. Pak s tím ROPID přišel trochu s křížkem po funuse. V tomhle případě bych historické důvody i protest MČ Zličín poslal kamsi. Proč by se mělo nádraží, které je pár kroků od sídliště v jiné MČ jmenovat po MČ, kam z ní na vlak chodí 1 člověk za uherskej rok, protože to má přes 3 pole, 3 potoky a 3 kopce, a na metro to má stejně daleko jako Řepský na to nádraží??

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od 9001 » 01.6.2011 0:42

john: Jenže zrovna v tomhle případě je dost trapné trvat na historickém názvu. Viz jako většina nádraží nebo spíš zastávek je v poli a obec i kilometr daleko...

johndj
Uživatel
Příspěvky: 185
Registrován: 05.4.2009 21:17
Bydliště: Zličín
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od johndj » 31.5.2011 23:47

MČ Zličín proti změně názvu stanice na Praha-Řepy protestovala. Zvažovala se i varianta názvu Praha - Zličín, Řepy. Nakonec se vše vrátí do původního stavu. Osobně bych byl pro variantu Praha - Zličín, Řepy.
To 9001: Stanice Zličín existovala, když ještě na řepském sídlišti bylo jenom pole. MČ Zličín si tedy nárokuje název i z historických důvodů.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od 9001 » 31.5.2011 23:25

Jakub píše:Myslím, že důvod toho přejmenování je ten, že MČ Zličín podala nějaký protest a bylo jí vyhověno. Původně to snad vymyslel Ropid a počítalo se s tím, že ten protest neprojde. Evidentně prošel.
To by mě zajímalo, kterého blbce to napadlo. Řepy jsou přece jenom trochu výstižnější. Každý kdo řekne Zličín, tak řekne autobusák/metropole/globus/tesco... :roll:

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Příspěvky: 480
Registrován: 22.12.2007 23:43
Bydliště: Jedno z posledních nádraží, kde jsou komplet mechanická návěstidla.

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Jakub » 31.5.2011 22:33

Myslím, že důvod toho přejmenování je ten, že MČ Zličín podala nějaký protest a bylo jí vyhověno. Původně to snad vymyslel Ropid a počítalo se s tím, že ten protest neprojde. Evidentně prošel.

Uživatelský avatar
Honza
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: 02.10.2010 13:48

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Honza » 31.5.2011 22:28

gabuliatko píše:Pokud blbě nekoukám, tak hranice mezi KÚ Řepy a Zličín jde po západním okraji silnice Drahoňovského, takže nádraží je v KÚ Zličín.
Jasně, celá parcela p. č. 816 a s ní i budova č. p. 30 patří pod KÚ Zličín, to je známá věc, WTZ. Pokud je mi známo, přejmenovávalo se ale kvůli blízké smyčce a sídlišti a kvůli tomu, že nový Zličín (metro atd.) je pěkně daleko. A přejmenování mi dalo smysl (stejně jako mi smysl dal i původní název). Ale šibovat s názvem tam a zpět?!

Odpovědět