Železniční doprava

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Železniční doprava

Příspěvek od cwapa » 09.12.2015 13:16

Petrpes - stoprocentní souhlas, lepší to ani nejde napsat.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Petrpes » 09.12.2015 2:10

Ad strojvedoucí: V tomto státě zatím žádný dopravce nevychoval fíru, to jen ČD propustily pár ožralů a pak jsou zde důchodci. Nic jiného vás u RJ, LE, AWT, atd. nevozí ;)

Kamarád co potkal nad Velsem plynaře, nemohl za to, ale nafoukal byl ihned zaměstnán u.... ;) U ČD okamžitě výpověď!

Dobrý je to u busů, co vyhodí DP a jiné firmy nejen za chlast, či lidi rovnou z lochu, bere DB company apod...
Nebo krácení tržeb u Zemkovo firem kde se bere 60 něco je na denním pořádku...

Pořád zlatá dráha :)

Filip

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Filip » 08.12.2015 23:29

Kamarád u SA jezdí autobusem už dlouho, něco přes 10 let.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Bobik » 08.12.2015 23:06

Každá práce ze začátku je (zdá se být) dobrá. Teprve po čase se ukáže, zdali tomu tak opravdu je. MMch jak dlouho už tam ten kamarád dělá? Rok, tři, pět let, nebo jen pár měsíců?
Je to tvoje volba, ale já bych spíše sáhl po té Germánii, tam určitě neprohloupíš. Všude je chleba o dvou kůrkách, ale v Německu alespoň platěj. A kdyby nic jinýho, rozšíření jazykovej znalostí se hodí vždycky.

Filip

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Filip » 08.12.2015 22:59

Do Německa jsem neustále lákán. I s tím, že mně tamní podnik zaplatí rozšiřující kurz jazyka a zajistí bydlení (polepšil bych si po všech stránkách). Jsem na vážkách, železnice mě zajímá.

Ale u RJ mám kamaráda a ten je tam velmi spokojen. A druhý kamarád tam je jako řidič busu a nemůže najít špatného slova na SA. Média často přehánějí.

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Železniční doprava

Příspěvek od cwapa » 08.12.2015 22:50

9001 píše:
Filip píše:Stejně chystám změnit zaměstnání. Uvažoval jsem, že bych šel k RJ jako steward. Kdyby RJ prováděl kurzy nových strojvedoucích, možná bych to zkusil.
Proti gustu ....

Ale z řidiče tramvaje v Praze uvažovat o řidiči tram v Německu se ještě dalo uvažovat jako o lepším.
Jít od DP Praha dělat stewarda k Jančurovi je ale drsný downgrade...
To už je docela velký pád, ale třeba se ti tam bude líbit. On je rozdíl být jeho obdivovatel a zaměstnanec, poznáš sám.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od 9001 » 08.12.2015 22:44

Filip píše:Stejně chystám změnit zaměstnání. Uvažoval jsem, že bych šel k RJ jako steward. Kdyby RJ prováděl kurzy nových strojvedoucích, možná bych to zkusil.
Proti gustu ....

Ale z řidiče tramvaje v Praze uvažovat o řidiči tram v Německu se ještě dalo uvažovat jako o lepším.
Jít od DP Praha dělat stewarda k Jančurovi je ale drsný downgrade...

Filip

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Filip » 08.12.2015 22:26

Stejně chystám změnit zaměstnání. Uvažoval jsem, že bych šel k RJ jako steward. Kdyby RJ prováděl kurzy nových strojvedoucích, možná bych to zkusil.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od 9001 » 08.12.2015 22:23

Filip píše:Jančura by rád jezdil ZDO. Jen mu to nikdo zatím neumožnil u nás.
Což je lež... Do tendru Plzen - Most se ani nepřihlásil. Na sever se taky vykašlal...

Ano jednou se to nepovedlo, ale to je asi jako, že mi Anička v 5 letech rozdupala bábovičku a dneska nám je 30...

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Železniční doprava

Příspěvek od cwapa » 08.12.2015 22:13

Filip píše:Jančura by rád jezdil ZDO. Jen mu to nikdo zatím neumožnil u nás.
Nejsi ty náhodou placený od Jančury, nebo jeho agent? Já měl za to, že děláš u DP. Panečku tam kdyby mohl Jančura konkurovat DP to bys se asi hodně divil a už bys ho tolik neoslavoval.

Filip

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Filip » 08.12.2015 21:51

Jančura by rád jezdil ZDO. Jen mu to nikdo zatím neumožnil u nás.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Karosák » 08.12.2015 21:47

Přesně, je to fajn, když si to nalajnuju a je to na oblíbené trase. Ale když mi někde zdechne auto, nebo prostě jedu na cyklovýlet a chci to zabalit dřív...ne nechci nosit po kapsách otevřené jízdenky, chci mrknout kdy to jede a jet.
Nevim no, takhle slíznout smetánku, to jo, ale myslím, že kdyby mu někdo hodil na krk ZDO v plné parádě, tak se z toho po...osype a služby zapláčou. To je právě asi ta Británie? Nebo tam jen tečou prachy? Někomu se může líbit finální produkt, protože to tu nebylo a v té zaprášené zelené žlutá zasvítila, jenže za těch pár roků stihla vyblednout, zatímco erár se přelakovával do nového. Takhle slepě ho opěvovat, mi přijde fakt přitažený :?
Kvalitu na tratě přivedou (a poté i lidi) soutěže s dobře nastavenými pravidly a uzavřenými smlouvami. Jo, tady je na tahu ministerstvo/samospráva. Třeba KORID LK po dopravcích docela dupe a je to na kolejích vidět. JIKORD je dezintegrovaná doprava, tak tam jezdí koženky...
Leoš si chce hrát s vláčkama, já mu to přeju, Honza Šatava má RC jako náplast za JHMD a má svůj píseček a nikde nevytrubuje krávoviny. Když se jim bude dařit a bude kam se přihlásit, může z toho být všestranně výhodný byznys, ale dneska tvrdit, že nějaký podnikatel Radimova ražení bude hlásat a bít se za státní prachy pro blaho lidu?? :lol: To si asi upad ve vaně :smt116
Naposledy upravil(a) Karosák dne 08.12.2015 22:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od 9001 » 08.12.2015 21:46

Filip: Problém je v tom, že třeba zkušenost z Británie ukazuje pravý opak...

K propouštění. Možná bych si uklidil před vlastním prahem a trochu vyčistil DP :lol:

Filip

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Filip » 08.12.2015 21:43

Bude bohatě stačit, když Jančura donutí stát chovat se jako správný hospodář. Což v první řadě bude znamenat výběrová řízení na provoz železniční dopravy a poté i propuštění přebytečných zaměstnanců ČD (a že jich tam je dost).


RJ má i tzv. otevřené jízdenky. Pořád je mi to milejší vědět, kdy pojedu a mít sezení než se přepravovat "na stojáka".

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Železniční doprava

Příspěvek od XSC » 08.12.2015 21:40

Filip píše:Dost odvážná tvrzení.
Jak je známo, tak SŽDC jde na ruku hlavně ČD
A fyzikální zákony Jančura taky změní? Leova tramvaj aspoň má slušnou akceleraci.

Odpovědět