Železniční doprava

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Filip

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Filip » 10.12.2015 15:47

Pravdu neumlčíš a do tohoto tématu se pustím, protože mi vadí lež a nenávist v českých lidech. Vadí mi ty lži o uprchlících, jen aby se k moci tady dostali novodobí "hitlerovci" různí Konvičkové apod.

Ekonomické imigranty nepočítám. Bavím se o těch, kteří jsou postižení válkou, což v případě Sýrie je vysoké procento. A když se budeme bavit o lidech ze Sýrie, jsou to velmi vzdělaní lidé s kulturou blízkou nám. A ti lidé žádný "bordel" nedělají. Ekonomické uprchlíky z Kosova nepřijímat. Ale lidi z válkou postižených zemích ano - Sýrie, Libye, Irák, Afghánistán. Evropa si vždy zakládala na vzdělanosti, vysoké životní úrovni a hodnotách jako je tolerance, svoboda, demokracie, solidarita. Kde jsou teď tyto hodnoty ? Češi hojně utíkali třeba v letech 1938,1939,1948,1968 a všude je přijímali. Na to nezapomínat.

Dovolím si zkopírovat jeden komentář z webu:
"Jak už bylo řečeno, první muslimové zde žili nejpozději již v 10. století. Karel IV. nechal postavit v Praze mešitu, stejně tak i za Rudolfa II. zde mešita fungovala. O Karlových varech a jejich bohaté historii týkající se islámu jsem už také jinde hovořil. Islám je v této zemi stejně tak doma jako judaismus a křesťanství, a rozhodně je tu daleko přirozenějším faktorem než např. zcela prázdný ateismus, kterým se navíc zcela nepochopitelně vychloubáte."

V Sýrii železnice je (docela velká síť), avšak v současné době je mi známo, že díky válce se nepoužívá.

cwapa
Uživatel

Příspěvek od cwapa » 10.12.2015 15:42

Myslím si, že Filip se tady dokonale znemožnil tím jeho, že se necítí být Čechem a je mu národ u :zadnice .
Milý Filipe nejlíp uděláš když potáhneš do :zadnice a přestaneš tady otravovat vzduch, myslím v celý republice. Uleví se nejen tobě ale i ostatním.
Nejlepší bude když na ty jeho výlevy nebude nikdo reagovat.

9001
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 10.12.2015 15:14

Filip píše:V Sýrii je válka (na které máme i my podíl) a bylo by dobré přijmout lidi utíkají z války. A koneckonců nechápu, jak proti nim někdo něco může mít. Češi také utíkali. A nechápu, co máte proti Islámu. (-X
Opravdu se chceš do tohohle tématu pouštet a nebo radši už zalezeš?

Srovnání zdrhajících Čechů vs. současná verbež z jihu je totálně mimo mísu. Válkou postižených jich je do 5%!!!!! Zbytek jsou ekonomičtí migranti přeloženo kobylky...
Navíc polož si sám otázku, přijal by Němec před rokem 89 Čecha, který by tam dělal bordel, žil na dávkách a zvyšoval kriminalitu a nebo by mu koupil letenku do Prahy a ještě mu dal gumoléčbu...

Filip

Příspěvek od Filip » 10.12.2015 14:38

V Sýrii je válka (na které máme i my podíl) a bylo by dobré přijmout lidi utíkají z války. A koneckonců nechápu, jak proti nim někdo něco může mít. Češi také utíkali. A nechápu, co máte proti Islámu. (-X

P_V
Uživatel

Příspěvek od P_V » 10.12.2015 14:38

Mají vůbec v Sýrii něco jako železnici?

modroko
Uživatel

Příspěvek od modroko » 10.12.2015 14:26

Filip píše: Ale tak je to váš boj, já se stejně čechem necítím být a tento národ je mi u :zadnice

Takže tak.
Tak snad už abys balil a jel do vysněné země, třeba v Sýrii teď určitě budou hledat lidi do zaměstnání když jich tolik emigrovalo tak hybaj, takovýdle tadle republika nepotřebuje :prase

Filip

Příspěvek od Filip » 10.12.2015 13:37

Tak asi to tu nikdo neví. Ale třeba v Německu, Rakousku, ale i ve Španělsku je soukromý dopravce naprosto běžná záležitost na železnici. Akorát co vím, tak v Rakousku Westbahn také byl v nemilosti tamních drah, které se ale uchylovaly k nekalým praktikám a tamní boj mezi WB a OBB byl daleko ostřejší než u nás.
Je to škoda, že u nás je myšlení ještě minulého režimu a nevím proč se tady někteří brání lepší úrovni cestování. Ale tak je to váš boj, já se stejně čechem necítím být a tento národ je mi u :zadnice

Takže tak.

Petrpes
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petrpes » 10.12.2015 11:39

Tak že za to může Ropid a Filip je stejně kverulant ;)
Holt budeš muset počkat než bude na Sázavou jezdit Radimek, ano ten co tak myslí na lidi :)

MF
Uživatel

Příspěvek od MF » 10.12.2015 7:03

cwapa píše:Filip už se konečně probuď. Ty vlastně lezeš tomu Jančurovy přímo do :zadnice a to přitom u něj neděláš. :D Možná je to kvůli tomu, že u něj neděláš.
=D>

Filip

Příspěvek od Filip » 10.12.2015 4:25

Já bych to zakončil tak, že každý máme svého oblíbeného dopravce a každý pohlizime jinak na kvalitu přepravy.
Pro mě je důležitá samotná přeprava, tj čistý vůz a možnost zakoupení občerstvení při delších cestách, srozumitelný jízdní řád a pohodovi zaměstnanci, Což vlastně splňuje pro mě nejlépe RJ

Zpoždění neřeším stejně jako závady, stane se.

cwapa
Uživatel

Příspěvek od cwapa » 10.12.2015 1:25

Filip už se konečně probuď. Ty vlastně lezeš tomu Jančurovy přímo do :zadnice a to přitom u něj neděláš. :D Možná je to kvůli tomu, že u něj neděláš.

Filip

Příspěvek od Filip » 10.12.2015 0:57

No že tady padlo tolik ošklivých slov na adresu pana Jančury.
Vzhledem k tomu povyku dělá asi dobře.
Takže za mě palec nahoru a jen tak dál pane Jančuro. Víc linek, více nových vlaků, více nových autobusů. A kvalitu nechť posoudí cestující

9001
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 10.12.2015 0:20

Filip: Za to Jančurovi lidi jsou vždy dokonalý :lol: Nenech se vysmát. Chyby se stávají...
Navíc bych trochu brzdil ve vyjadřování... Tohle už by mohlo být i na žalobu o poškození dobrého jména. :wink:

MM: U slováků je obrovské plus, které se většinou zapomíná. Nemají tam ptákovinu o proplácení slev za studenty, takže IC se jezdí opravdu bez účasti státu. Navíc díky straně SMER jezdí slušná část lidí zdarma, ale pouze do kategorie R, takže on to takový vývar ve výsledku nebude. Navíc cestě do Košic je IC jenom podle JŘ o hodinu rychlejší. ( 5 hodin místo 6). Když jsem někde zkoumal tu trat, tak je otázka jaká bude realita.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 10.12.2015 0:15

martin8211 píše:......
Nicméně ČD mi daly za pravdu a průvodčí řádně poučily a následně se mi omluvila, takže nevidím problém. Zároveň jsem do stížnosti připsal, že prosím, aby průvodčí nebyla nijak stíhána za tento nedostatek, protože tarif PID je tak složitý, že se ji nedivím, ale že si přeju, aby ji podrobně seznámili s tímto tarifem.
#-o #-o #-o ono je otázka, proc vyjímky platnosti jednotlivých jízdenek nejsou (byť malým písmem) uvedeny přímo na nich :?:

V menších městech ČR tak je např. uvedena delší platnost o víkendu či v noci nebo o víkendu více osob (např. k dospělému 2 děti) na jednu jízdenku :!:

Filip

Příspěvek od Filip » 09.12.2015 23:18

Já tu jízdenku označil už v Praze.

Psal jsem tři stížnosti na CD, odpověděli jednou, že se tím budou zabývat a nic víc.

Na Ropid jsem poslal dvě stížnosti, odpověděli po každé, že se to řeší. Ale jak to dopadlo, nikdo nenapsal

Odpovědět