Železniční doprava

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od 9001 » 12.1.2016 14:45

Filip píše:3 roky na dílně je opravdu moc. Navíc pro ty z nás, kteří nejsme manuálně zruční je to spíš dost prekérní. Snad jen souhlasím, že člověk se učí pořád. Za co jsem osobně rád, že za moje roky ježdění jsem se naučil vychytávat SSZ nebo banální závady na RP, aniž bych někoho volal, ale pšššš (oficiálně se musí volat všechno)

Radim má ošéfované autobusy, tam nemá konkurenci. Tam udělal takovou revoluci, že těžko ho někdo překoná. Dokázal, že se dá na větší vzdálenosti i autobusem jet pohodlně, což zase potěší nás, co nemáme rádi ČD nebo letadla.
Taky jsme mu to my všichni z daní zaplatili :lol:

Filip

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Filip » 12.1.2016 14:12

3 roky na dílně je opravdu moc. Navíc pro ty z nás, kteří nejsme manuálně zruční je to spíš dost prekérní. Snad jen souhlasím, že člověk se učí pořád. Za co jsem osobně rád, že za moje roky ježdění jsem se naučil vychytávat SSZ nebo banální závady na RP, aniž bych někoho volal, ale pšššš (oficiálně se musí volat všechno)

Radim má ošéfované autobusy, tam nemá konkurenci. Tam udělal takovou revoluci, že těžko ho někdo překoná. Dokázal, že se dá na větší vzdálenosti i autobusem jet pohodlně, což zase potěší nás, co nemáme rádi ČD nebo letadla.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Karosák » 12.1.2016 8:55

Taky :-D A navíc pobyt v dílně nepovažuji za nesmysl. Na trať ti žádná rychlá rota do pár minut nepřijede, takže je třeba stroj perfektně znát. Ne jako u tramek, kde dneska víš kulový. Jen co máš mačkat a kam volat. Při současném nedostatku fírů už to rychlokvašení nastává i u nás. Možná se 3 roky na dílně zdají moc, ale uvědom si, kolik zkušeností (a o ty jde nejvíc) jsi nabyl za 3 roky za panelem a porovnej to s tím, jaký tele vylezlo z kurzu. Člověk se furt učí, ale na ty začátky vzpomínám hodně nerad. A dráha je ještě daleko syrovější než naše popojíždění po dvorku. Prostě Radim to má pořešený marketingově, ale ta režie je děsivá a nelze se divit, že to pak nešlape. Nevím, jak je na tom Leoš, ale nepřijde mi, že by se mu to nějak sypalo. A i kdyby, tak prostě alespoň nemá blbý kecy. Že se nedaří se stane, ale u Radima je to čím dál tim...stejný a hlavně slova, ne činy.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od 9001 » 11.1.2016 19:50

Filip píše:Věřím, že časem i RJ bude mít svojí školu pro strojvedoucí a nebude se ten kurz tak hrotit jako u ČD, kde se musí nesmyslně několik měsíců pobýt v dílně.
To by nejdřív musel RJ nějakou dílnu mít :lol:

Filip

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Filip » 11.1.2016 18:52

Věřím, že časem i RJ bude mít svojí školu pro strojvedoucí a nebude se ten kurz tak hrotit jako u ČD, kde se musí nesmyslně několik měsíců pobýt v dílně.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Petrpes » 11.1.2016 18:32

To se divím, že by u nás souromník vychoval poprvé strojvedoucí? I když baba je reklama a stejně chodí do školy u ČD, jen to paštika zaplatí ;)

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Karosák » 11.1.2016 16:43

Dobře, to je jedna :-D
(ale díky, za odkaz)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od 9001 » 11.1.2016 16:38

Helena byla zařazena do výcvikového programu, který podporuje mladé lidi se zájmem o pozici strojvedoucích. „Na železnici se obecně potýkáme s nedostatkem strojvedoucích, proto jsme před dvěma lety zahájili náborovou kampaň. Do ní se přihlásila i naše tehdejší stevardka Helena,“ vysvětlil ředitel provozu Leo Expressu Václav Henzl.
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/leo-express-p ... oprava_maq


Asi to platí ČD + nějaký evropský fond aspon podle toho co se mi podařilo najít na netu.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Karosák » 11.1.2016 15:40

Tak to že nemají vlastní kurzy opět nevidím jako nevýhodu, ale vyčůranost. Ona to nebude levná sranda, takže je lepší přetáhnout odpadlíky...no a ty byli vycvičeni jak? No za státní, žejo ;-)
Ikdyž teda nevím, kde si dělala papíry ta Helča od Leoše. Možna při škole...takže taky za erár :-D

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od 9001 » 11.1.2016 13:58

Filip píše:Tak ono dělat u ČD není taky žádný med. Kamarád tam má strojvedoucího a to jsou služby taky na sebevraždu, nástupy o půlnoci apod. 13-14 hodin v práci žádný problém.

Věřím, že RJ to vychytá. Bez dotací států je to pochopitelně těžké, ale věřím, že se to ustálí. Já nikdy s RJ neměl problém, buď jsem měl štěstí nebo ty problémy jsou ojedinělé.
Steward u SA má čistého kolem 22 tisíc což je v dnešní době dost pěkné.
Jediná snad nevýhoda soukromých dopravců, že nemají vlastní kurzy pro strojvedoucí. Jistě by se k nim hlásilo dost lidí, ale tohle je odradí.
A ted tu o karkulce :lol: ...

Filip

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Filip » 11.1.2016 13:21

Tak ono dělat u ČD není taky žádný med. Kamarád tam má strojvedoucího a to jsou služby taky na sebevraždu, nástupy o půlnoci apod. 13-14 hodin v práci žádný problém.

Věřím, že RJ to vychytá. Bez dotací států je to pochopitelně těžké, ale věřím, že se to ustálí. Já nikdy s RJ neměl problém, buď jsem měl štěstí nebo ty problémy jsou ojedinělé.
Steward u SA má čistého kolem 22 tisíc což je v dnešní době dost pěkné.
Jediná snad nevýhoda soukromých dopravců, že nemají vlastní kurzy pro strojvedoucí. Jistě by se k nim hlásilo dost lidí, ale tohle je odradí.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Železniční doprava

Příspěvek od MF » 11.1.2016 4:11

Včera se mnou jela jako průvodkyně skupiny slečna, která na HPP jezdí u Jetu linku Praha - Košice jako průvodčí. Říká, že to je hrozná otročina, že za celou cestu nemá žádnou pauzu a to za nějakých 19 tis hrubého. Děsný.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od 9001 » 10.1.2016 23:24

Filip píše:To se vychytá. Dejme jim tak měsíc a všechno bude ok. To jsou ty dětské nemoci. Spíš je smutné, že třeba banální problémy se musí řešit u dopravce, který sám sebe nazývá "národní dopravce" (byť to označení by mělo platit logicky pro všechny dopravce na kolejích)
Naprosto nezaujatě... Klima i ta zima jsou průsery, které se táhnou s RJ od počátku... Navíc sám uznej, že je prasárna nechat lidi platit za to jezdit v lednici a nepřetáhnout ten vůz manipulačně...

Národní dopravce je pouze ten, který vlastní z určitých % stát. Stejně jako v letecké dopravě, kde se Radim rád vzhlíží...

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Petrpes » 10.1.2016 23:21

ČD národy spojují, Radim je spíše rozděluje :D
Naposledy upravil(a) Petrpes dne 11.1.2016 10:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od kruťák » 10.1.2016 23:20

A co když je pojmem Národní dopravce myšlen dopravce spojující národy - Čechy, Moravany a Slezany. :D

Odpovědět