Železniční doprava

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 30.9.2007 7:34

No snad den železnice probíhal lépe než den předtím. Já si ho udělal už v pátek - Naplánoval jsem si opakovací cestu Pha-Žilina-Blava-Pha a už z Prahy měl IC Košičan +15 tím, že ho vezli přes Vršovice. Dalších +35 přidal před Kolínem - porucha na troleji. A to si vezl až do Žiliny. Jinak naprosto plnej, lidi v chodbičkách a dobře jim tak - v kupé jsem byl jediný s místenkou z Prahy, ovšem už v Olomouci jsme byli všichni s místenkou a chudáci ti co jeli v kupé se mnou z Prahy byli v uličce :twisted:
Ještě že takt na trati 120 ŽSSK je méně než 60 min a já měl všude rezervy, takže přípoje byly. Rychlík Dubeň ze Žiliny načas a přišlo mi, že uháněl nějak rychlejc než Košičan - ovšem od N.M.nV. se rekonstruuje jedna kolej, takže v Trnavě zase +40 - ale tady to líp nešlo, protože se křižovalo kde se dalo a všechno protijedoucí rychlíky. V Blavě jsem se potěšil trolejbusem 203 a pak hned dál do Brna Amicusem. ten jedinej jel v celé trase načas a prázdnej. V Brně na chvíli tramvají a pak honem k nádraží, protože jsem si uvědomil, že od 23.00 začíná noční provoz a ten neznám a někde bych mohl zůstat čumět :-)
Ovšem noční sjetí busů 91-99 u Hl.n. je impozantní - 18 busů (některé kloubové) ve 4 řadách a mezi tím proudící lidi - naše Lazarská je proti tomu prd :-) a vešlo se to, busy stály čelo na čelo (vlastně na zadek :-) ), jeden-dva i mimo nástupiště a nikomu nic nevadilo, a bez dispečerů (nebo jsem je přehlíd). Skvělý, jak deset minut před celou se nic nedělo, pak během 5 minut přijelo těch 18 vozů, a o celé se naráz rozjely. A zase 20 minut klid. Není to někde nafocený, todleto? :?:
Na nádraží sei tři šotouši šotili noční železniční rozjezd - mj dva krokodýly vedle sebe, Galileo přijel načas, prázdný, já se jen na půl oka probouzel ve stanicích, vše OK, až najednou se probudím, podle propočtů to měla být Libeň a on - Nymburk. Takže v Praze +30 a ještě jsem zaslechl hlášení že za Galileem jedoucí Excelsior má +60.
Navzdory těm zpožděním to ale bylo příjemný a bez dramat.

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 28.9.2007 9:05

cwapa píše:...protože já zaplatím 200Kč a jezdím na to celý rok.
Nojo, režijkáři.... :lol:

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Příspěvek od cwapa » 27.9.2007 23:29

Tak to já budu v sobotu v Praze tady je program:

http://www.vlaksim.cz/zprava-prazsky-ze ... n-336.html

I když bych rád se jel podívat ,ale máme už domluvenou slezinu. No a kdybych jel tak bych ti stejně nepomohl s placením ,protože já zaplatím 200Kč a jezdím na to celý rok.

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 27.9.2007 18:38

Na sobotu 29.9.2007, neboli na Den železnice mám naplánovanou tuto cestičku:
Praha hl.n.- Česká Třebová R873 5:55 - 7:56
Česká Třebová - Pardubice hl.n R704 10:58 - 11:44
Pradubice hl.n. - Praha Masarykovo n. Os 9316 14:32 - 16:43

Program v ČT http://www.cd.cz/index.php?action=article&id=28615
Program v PDB http://www.cd.cz/index.php?action=article&id=28619

Určitě tam bude vidět mnoho zajímavého, zvláště v ČT. Vzhledem právě ke dni železnice platí vyjímečně síťová jízdenka SONE+ až pro pět dospělých cestujících, takže cena za cestování vychází na jednotlivce luxusně. Proto nabízím, zda někdo nechce cestovat též. Mělo by být polojasno, bez přeháněk, 17°C. Cenu jízdenky bychom si mezi sebou rozdělili. Během cesty by bylo navíc spousta času na diskutování o čemkoliv, například o tramvajích.. :D

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 02.9.2007 21:53

Jabberwocky píše:Možná to znáte. A možná ne. Každopádně zde je link: http://plnehry.idnes.cz/simulatory/stanicar.html
Jůůů, super, hned to zítra zkusím... Samozřejmě hraju skvost od Koudyho Brnosim, tene je prostě nej. Ale prošel jsem i Gordikonem, všema multikonama, Kolínem..... :) Na tohle jsem opravdu zvědav. :)

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 02.9.2007 21:36

Možná to znáte. A možná ne. Každopádně zde je link: http://plnehry.idnes.cz/simulatory/stanicar.html

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oskar » 02.9.2007 17:53

To je tak, když se ze strojvedoucích na dráze stávají "tramvajáci" (sami si staví jízdní cesty, dělají doplňkový prodej a snad i kontrolují jízdenky :) )

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 02.9.2007 16:57

I.am.good píše:Tady jde právě o to, že jakmile se jede podle D3, tak tam snad mimo vlakvedoucího/průvodčího nikdo jiný není. :wink: :(
Někdy ani ten ne (-> "specifický způsob odbavování" aneb konduktér plechový, mince požírající)

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 01.9.2007 21:25

Mapl píše:.. Copak by na to ve stanici nepřišeli, popř. nějakej zaměstananecČD by si toho nevšiml?
Tady jde právě o to, že jakmile se jede podle D3, tak tam snad mimo vlakvedoucího/průvodčího nikdo jiný není. :wink: :(

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Příspěvek od cwapa » 01.9.2007 15:55

Mapl píše:Na idnes.cz se uvádí, že si strojvedoucí spletl sobotní a nedělní jízdní řád a tak vyjel. :roll:
Nevím, co je na tom pravdy, ale celý se mi to vůbec nezdá. Copak by ho pustili na trať v jinej den? :lol:
Proč by ho neměli pustit? Jasně tam píšou ,že si spletl sobotu za neděli. Problém je úplně jinde ,lidi jsou ve stresu a tam na té trati je to obzvlášť "hezký". Jinak to jede v sobotu ,jinak v neděli a jinak ve všední den. Jednou se křižuje tuhle a jindy zase tamhle ,je to zkrátka na palici. Tím ovšem neomlouvám onoho strojvedoucího ,ale ta D3 je dobrá jen na průsery..

limm
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: 03.1.2007 16:08
Bydliště: Praha 13

Příspěvek od limm » 01.9.2007 14:45

Jsi holt ještě mladý a nezkušený a tudíž nemůžeš vědět je trať Vodňany-Prachatice provozována podle předpisu D3,tak místo neustálých připomínek si někde najdi o jak se na těchto tratích jezdí.

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 01.9.2007 14:39

Na idnes.cz se uvádí, že si strojvedoucí spletl sobotní a nedělní jízdní řád a tak vyjel. :roll:
Nevím, co je na tom pravdy, ale celý se mi to vůbec nezdá. Copak by na to ve stanici nepřišeli, popř. nějakej zaměstananecČD by si toho nevšiml? :lol:
Naposledy upravil(a) Mapl dne 01.9.2007 18:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Příspěvek od cwapa » 01.9.2007 14:20

Mapl píše:Novinky.cz:
"Mezi stanicemi Pražák a Svinětice na Prachaticku se ráno srazily dva vlaky. Zatím není jasné, kolik lidí je zraněno. Uvedl to mluvčí Drážní inspekce Jan Kučera."

Uvidíme, co z toho bude... :roll:
Tady jsou podrobnosti
http://www.novinky.cz/krimi/kvuli-omylu ... 2jgt0.html

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 01.9.2007 9:04

Novinky.cz:
"Mezi stanicemi Pražák a Svinětice na Prachaticku se ráno srazily dva vlaky. Zatím není jasné, kolik lidí je zraněno. Uvedl to mluvčí Drážní inspekce Jan Kučera."

Uvidíme, co z toho bude... :roll:

Uživatelský avatar
adam_r
Uživatel
Příspěvky: 451
Registrován: 17.6.2004 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adam_r » 31.8.2007 18:46

Mapl píše:Ne nadarmo ve Velký Británii jezděj mnohokrát Pendolna na osobácích nebo spěšnejch vlacích. Z:idea:
Tak to nee. Pendolina v Britanii jezdi vyhradne expresy "Londyn Euston - ..." (provozovane spolecnosti Virgin) na west coast main line. Jezdi se s nimi rychlostmi 125 mil v hodine. Maji jich okolo 60 a po pocatecnich problemech to jezdi spolehlive.

Sotousky zajimava je jizda Londyn - Holyheadu, nebot v Crewe se pred pendolino cvakne dieslova lokomotiva a s ni to jede nasledujicich 100 mil.

Odpovědět