Železniční doprava

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odeslatod DJ LA DÉFENSE v 22.2.2007 20:56

arny napsal:Typnul bych si, že u obou případů je hodně malá, protože jak letecká, tak železniční patří k nejbezpečnějším.

Je pravda, že když se něco stane tak to má drastické následky, zvlášť ta letecká, ale když to srovnáš s automobilovou dopravou, tak při ní zemře daleko víc lidí než cesou vlakem nebo letadlem.
To, že se něco stane na trati, je daleko větší pravděpodobnost. Při letošní zimě nehrozí letadlum ani sněhové kalamity... Podívejte se jaká zpoždění a jka často si vozí z Německa R 377 Galileo Galilei, v nedávné době na denním pořádku skoro 90 minutová zpoždění. Které se přenášelo na Excelsior.
DJ LA DÉFENSE
Uživatel

Odeslatod admirak v 22.2.2007 19:01

arny napsal:Typnul bych si, že u obou případů je hodně malá, protože jak letecká, tak železniční patří k nejbezpečnějším.

Je pravda, že když se něco stane tak to má drastické následky, zvlášť ta letecká, ale když to stovnáš s automobilovou dopravou, tak při ní zemře daleko víc lidí než cesou vlakem nebo letadlem.
To je bohužel pravda :?
admirak

Odeslatod arny v 22.2.2007 18:51

admirak napsal:Jenže jaká je pravděpodobnost že to letadlo spadne? Asi stejná jako že se něco stane na trati. :lol:

Typnul bych si, že u obou případů je hodně malá, protože jak letecká, tak železniční patří k nejbezpečnějším.

Je pravda, že když se něco stane tak to má drastické následky, zvlášť ta letecká, ale když to srovnáš s automobilovou dopravou, tak při ní zemře daleko víc lidí než cesou vlakem nebo letadlem.
Naposledy upravil arny dne 22.2.2007 19:03, celkově upraveno 1
arny
Uživatel

Odeslatod admirak v 22.2.2007 18:37

pan Vedoucí napsal:A teď si vem, kdyby to letadlo spadlo a oni to nepřežili. Naprosto shodný argument.
Jenže jaká je pravděpodobnost že to letadlo spadne? Asi stejná jako že se něco stane na trati. :lol:
admirak

Odeslatod pan Vedoucí v 22.2.2007 18:35

admirak napsal:A teď si vem kdyby se něco stalo na tratia vy museli stát třeba půl dne...
A teď si vem, kdyby to letadlo spadlo a oni to nepřežili. Naprosto shodný argument.
pan Vedoucí
Uživatel

Odeslatod admirak v 22.2.2007 18:30

I.am.good napsal:Chtěl jsem si udělat výlet do Paříže a zpět vlakem. Já a dvě studující slečny. Mno, směrem tam noční vlak, zpět klasické vlaky přes den. Pobyt v Paříži přes víkend (sleva interrail nebo tak nějak). Prostě to srhnu, jen cestovné (včetně příplatků za TGV, ICE a lehátka) mi v ČD centrech (oslovil jsem jich víc) spočítali na cca 15.000Kč pro všechny. Tak pak se není čemu divit, když zpáteční letenka se s nákupem předem dá sehnat za 2tis včetně poplatků, takže vlak je skoro třikrát dražší a letadlo tam letí chvíli. PRostě něco šílenýho, nemá cenu jezdit daleko vlakem, fakt to je nejen pomalejší, ale i, bohužel, dražší :(
A teď si vem kdyby se něco stalo na tratia vy museli stát třeba půl dne...
admirak

Odeslatod I.am.good v 22.2.2007 17:57

Chtěl jsem si udělat výlet do Paříže a zpět vlakem. Já a dvě studující slečny. Mno, směrem tam noční vlak, zpět klasické vlaky přes den. Pobyt v Paříži přes víkend (sleva interrail nebo tak nějak). Prostě to srhnu, jen cestovné (včetně příplatků za TGV, ICE a lehátka) mi v ČD centrech (oslovil jsem jich víc) spočítali na cca 15.000Kč pro všechny. Tak pak se není čemu divit, když zpáteční letenka se s nákupem předem dá sehnat za 2tis včetně poplatků, takže vlak je skoro třikrát dražší a letadlo tam letí chvíli. PRostě něco šílenýho, nemá cenu jezdit daleko vlakem, fakt to je nejen pomalejší, ale i, bohužel, dražší :(
I.am.good

Odeslatod DJ LA DÉFENSE v 22.2.2007 16:08

radek31 napsal:ano, 1000 km jde odřídit, ale není pohodlnější si sednout do vlaku, číst si knížku, nebo čumět na notebooku na filmy a na místě sednout do auta v pohodě, naprosto odpočatej a spokojenej?
já si pamatuju, jak jsme před x lety několikrát jeli do Chorvatska autem a táta toho řízení měl docela plné zuby
To pochopitelně záleží, jak se kdo cítí. Já si třeba sednu raději za volant, protože řízení miluju. Možná bych volil vlak, v momentě, kdyby to nevyšlo tak draho.
DJ LA DÉFENSE
Uživatel

Odeslatod radek31 v 22.2.2007 12:59

ano, 1000 km jde odřídit, ale není pohodlnější si sednout do vlaku, číst si knížku, nebo čumět na notebooku na filmy a na místě sednout do auta v pohodě, naprosto odpočatej a spokojenej?
já si pamatuju, jak jsme před x lety několikrát jeli do Chorvatska autem a táta toho řízení měl docela plné zuby
radek31
Moderátor

Odeslatod DJ LA DÉFENSE v 22.2.2007 11:58

radek31 napsal:zapomínáš na to, že letadlem nepřevezeš auto
výhoda toho vlaku je, že přijedeš na místo odpočatej a s autem - přece jenom pro jednoho řidiče je to v kuse docela záhul a to ani nemluvím o tom, že vlakem je to podstatně bezpečnější - řada řidičů (a jejich pasažérů) co to jedou v jednom zátahu pak každý rok končí v márnicích po cestě
No to máš pravdu, pokud chceš sebou vléct auto, a bojíš se řídit celou cestu sám, tak ten vlak je ideální. Jenže to vychází mnohem dráž. Třeba i cesta Poprad Tatry - Praha vyjde dráž, když auto naložíš na vlak a jedete třeba tři. Další možnost je letět a v hotelu si půjčit auto na místě. I to není špatná varianta, ale záleží jaké jsou cenové podmínky. No a v neposlední řadě, odřídit v kuse 900 km, neni zase tak nějak moc, stačí jet svižně a pozorně, být vyspalý a mít na cestě dvě pauzičky po 3/4 hodině a je to v pohodě a zvládnutelné. A vlak je bezpečnější? No záleží na tom kdy, třeba teďka je nějaké smolné období, taurus v Maďarsku, nehoda na Hradecku, včera projela mašinka červenou v Čremošnom... :wink:

Jen pro příklad, táta jezdí už asi 15 let na konferenci OECD za ČR do Paříže. Prvních asi 7 let jezdily z finančních důvodů a možností státní zkušebny dva a vlakem. EC 56/57 Heinrich Heine a později Goethe v 6 ráno z Prahy, a ve 21 v Paříži na Gare d' Est. cesta tedy šílených 15 hodin, sice ve vozech s klimatizací SNCF, později DB, ale prostě necestovatelné. Dneska létá už sám, v Paříži je za Prahy za 3/4 hodiny plus časy na letišti + cesta k hotelu, takže celková doba zhruba 2 a půl až 3 hodiny. Cena vychází v porovnání s vlakem o čtvrtinu laciněji (záleží na tom pochopitelně, kdy člověk letí). Je to už déle co tento vlak zanikl, ale proč zanikl, protože na dlouhé vzdálenosti, nikdo už dneksa nehce jezdit vlakem :(
DJ LA DÉFENSE
Uživatel

Odeslatod radek31 v 22.2.2007 10:38

zapomínáš na to, že letadlem nepřevezeš auto
výhoda toho vlaku je, že přijedeš na místo odpočatej a s autem - přece jenom pro jednoho řidiče je to v kuse docela záhul a to ani nemluvím o tom, že vlakem je to podstatně bezpečnější - řada řidičů (a jejich pasažérů) co to jedou v jednom zátahu pak každý rok končí v márnicích po cestě
radek31
Moderátor

Odeslatod DJ LA DÉFENSE v 22.2.2007 2:19

Tom 11 napsal:No,právě,vyjde to levněji a ještě to je pohodlnější...
Je fakt,že ta cesta je tam dost příšerná...

A koho to nebaví,tak pro ty opravdu to není! Ale pro někoho to je kus dovolený :) ,tento rok to ale moc nadějně nevypadá,staví to skoro všude a ještě je to klasický vlak,takže potom aby měl každý strach o zavadla atd.,protože se tam nechávali nezamčená kupé,když šel někdo do jídelního vozu apod.,ale teď když se někdo může svézt třeba z Prahy jen do Kolína,tak si myslím,že pro tento rok to nebude mít velký úspěch... :? No,uvidíme,ale určitě už s tím nepojedem!!!
Jo jenže podle mých informací bude Jadran/Slovan rozdělen na dvě neprůchozí části, pojede to snad jako dva samostané vlaky spojené v jeden.
DJ LA DÉFENSE
Uživatel

Odeslatod Tom 11 v 22.2.2007 2:17

DJ LA DÉFENSE napsal:Letenka vyjde levněji...Jadran je dobrá věc na léto, ale do budoucna to není řešení.

No,právě,vyjde to levněji a ještě to je pohodlnější...
Je fakt,že ta cesta je tam dost příšerná...

A koho to nebaví,tak pro ty opravdu to není! Ale pro někoho to je kus dovolený :) ,tento rok to ale moc nadějně nevypadá,staví to skoro všude a ještě je to klasický vlak,takže potom aby měl každý strach o zavadla atd.,protože se tam nechávali nezamčená kupé,když šel někdo do jídelního vozu apod.,ale teď když se někdo může svézt třeba z Prahy jen do Kolína,tak si myslím,že pro tento rok to nebude mít velký úspěch... :? No,uvidíme,ale určitě už s tím nepojedem!!!
Tom 11
Uživatel

Bydliště: Byla doba, kdy se mé bydliště nacházelo u linky, jejíž číslo mám v nicku.

Odeslatod DJ LA DÉFENSE v 22.2.2007 2:05

Tom 11 napsal:NTak mi jsme jezdili vždycky Bmee a jde to,ale něco lepšího by to chtělo,to i ten jídelňák je lepší :D

Neříkám taky Bmz,ale třeba Ampz :lol: :lol: :lol:
Ještě se zeptám, kdy jezdil naposledy jídelní vůz na Balkán, četl jsem nedávno nádherný článek o speciálních vozech a nějak si nevzpomínám, že by v době nedávno minulé byly vystaveny naše jídelní vozy a vozy Bmee na takovouhle štreku. :(
DJ LA DÉFENSE
Uživatel

Odeslatod DJ LA DÉFENSE v 22.2.2007 2:02

Tom 11 napsal:No,tak zase když vezmu ty peníze,kolik to stojí,tak by tam něco lepšího snad mohli dát!
Tak je pravda,že člověk nemusí chtít celé kupé,ale zase se třeba mačkat 24 hodin v B na koženkách s dalšíma lidma,kde se jich vejde osm,není nic příjemného a když jede více lidí,kteří z různých důvodů nechtějí jet lůžkovým nebo lehátkovým,tak je to celkem hrozný!
Tak mi jsme jezdili vždycky Bmee a jde to,ale něco lepšího by to chtělo,to i ten jídelňák je lepší :D

Neříkám taky Bmz,ale třeba Ampz :lol: :lol: :lol:
Letenka vyjde levněji, než celej zapráskanej vlak... Na dlouhý dovolený jezdit buď lůžkem, nebo lítat, jinak to nemá cenu. A nebo auto, to je logicky na středně dlouhý vzdálenosti nejvhodnější. Prostě doba megaexpresů Polonia (Varšava-Bělehrad), Pannonii (Berlin-Bělehrad), Balt - Orient, Nord - Süd, Maestral, Trakia, a spousty dalších je nenávratně tatam. Létání není už dneska tak drahé a málokdo se bude rvát do vlaku. To potvrzuje i to, proč už na Balkán jezdí minimum vlaků. Trvá to totiž šíleně dlouho. Kamarád jel v létě do Chorvatska Praha-Split což je tuším kolem 900 km zhruba kolem 9 hodin. Pohodlí oproti vlaku nesrovnatelné, náklady na pohonné hmoty také, a čas jakbysmet. Jadran je dobrá věc na léto, ale do budoucna to není řešení.
DJ LA DÉFENSE
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Provoz