Železniční doprava

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odeslatod Tom 11 v 22.2.2007 2:17

DJ LA DÉFENSE napsal:Letenka vyjde levněji...Jadran je dobrá věc na léto, ale do budoucna to není řešení.

No,právě,vyjde to levněji a ještě to je pohodlnější...
Je fakt,že ta cesta je tam dost příšerná...

A koho to nebaví,tak pro ty opravdu to není! Ale pro někoho to je kus dovolený :) ,tento rok to ale moc nadějně nevypadá,staví to skoro všude a ještě je to klasický vlak,takže potom aby měl každý strach o zavadla atd.,protože se tam nechávali nezamčená kupé,když šel někdo do jídelního vozu apod.,ale teď když se někdo může svézt třeba z Prahy jen do Kolína,tak si myslím,že pro tento rok to nebude mít velký úspěch... :? No,uvidíme,ale určitě už s tím nepojedem!!!
Tom 11
Uživatel

Bydliště: Byla doba, kdy se mé bydliště nacházelo u linky, jejíž číslo mám v nicku.

Odeslatod DJ LA DÉFENSE v 22.2.2007 2:05

Tom 11 napsal:NTak mi jsme jezdili vždycky Bmee a jde to,ale něco lepšího by to chtělo,to i ten jídelňák je lepší :D

Neříkám taky Bmz,ale třeba Ampz :lol: :lol: :lol:
Ještě se zeptám, kdy jezdil naposledy jídelní vůz na Balkán, četl jsem nedávno nádherný článek o speciálních vozech a nějak si nevzpomínám, že by v době nedávno minulé byly vystaveny naše jídelní vozy a vozy Bmee na takovouhle štreku. :(
DJ LA DÉFENSE
Uživatel

Odeslatod DJ LA DÉFENSE v 22.2.2007 2:02

Tom 11 napsal:No,tak zase když vezmu ty peníze,kolik to stojí,tak by tam něco lepšího snad mohli dát!
Tak je pravda,že člověk nemusí chtít celé kupé,ale zase se třeba mačkat 24 hodin v B na koženkách s dalšíma lidma,kde se jich vejde osm,není nic příjemného a když jede více lidí,kteří z různých důvodů nechtějí jet lůžkovým nebo lehátkovým,tak je to celkem hrozný!
Tak mi jsme jezdili vždycky Bmee a jde to,ale něco lepšího by to chtělo,to i ten jídelňák je lepší :D

Letenka vyjde levněji, než celej zapráskanej vlak... Na dlouhý dovolený jezdit buď lůžkem, nebo lítat, jinak to nemá cenu. A nebo auto, to je logicky na středně dlouhý vzdálenosti nejvhodnější. Prostě doba megaexpresů Polonia (Varšava-Bělehrad), Pannonii (Berlin-Bělehrad), Balt - Orient, Nord - Süd, Maestral, Trakia, a spousty dalších je nenávratně tatam. Létání není už dneska tak drahé a málokdo se bude rvát do vlaku. To potvrzuje i to, proč už na Balkán jezdí minimum vlaků. Trvá to totiž šíleně dlouho. Kamarád jel v létě do Chorvatska Praha-Split což je tuším kolem 900 km zhruba kolem 9 hodin. Pohodlí oproti vlaku nesrovnatelné, náklady na pohonné hmoty také, a čas jakbysmet. Jadran je dobrá věc na léto, ale do budoucna to není řešení.
DJ LA DÉFENSE
Uživatel

Odeslatod Tom 11 v 22.2.2007 0:02

DJ LA DÉFENSE napsal:Jadran je sezonní vlak, nikdo na něj nedá Bmz :lol: vtipálku

No,tak zase když vezmu ty peníze,kolik to stojí,tak by tam něco lepšího snad mohli dát!
Tak je pravda,že člověk nemusí chtít celé kupé,ale zase se třeba mačkat 24 hodin v B na koženkách s dalšíma lidma,kde se jich vejde osm,není nic příjemného a když jede více lidí,kteří z různých důvodů nechtějí jet lůžkovým nebo lehátkovým,tak je to celkem hrozný!
Tak mi jsme jezdili vždycky Bmee a jde to,ale něco lepšího by to chtělo,to i ten jídelňák je lepší :D

Tom 11
Uživatel

Bydliště: Byla doba, kdy se mé bydliště nacházelo u linky, jejíž číslo mám v nicku.

Odeslatod aspirine v 21.2.2007 23:08

dneska nikdo neví co muže jet,z Nymburka jezdí SP do Rumburka a jezdí to 751 nebo 750 a cca 5 rychlíkových vozů.V létě je to narvaný-lidi jezděj na mácháč a v zimě-lidi jedou s lyžema na hory takže je to vytížený a když jsem to jel v lednu tak tam jel katr (854) s jednim vozem spousta lidí čekala na další vlak,vubec nechápu jak tohle muže někoho napadnout taková to souprava a ještě v této lokalitě :roll:
aspirine
Uživatel

Odeslatod DJ LA DÉFENSE v 20.2.2007 19:37

Tom 11 napsal:A zrovna vozy Bmee jezdili i na Ex Budvar,takže tam jsem to bral,bez příplatku ani nemůžu nic víc chtít,dokonce tam byl i jídelní vůz,ale to bylo minulý rok,teď ho zrušili úplně...ale když si vezmu,že takové vozy jezdily na JADRAN Expressu,tak to je opravdu ubohé...

Takový EC beru třeba 100/101 Jože Plečnik
->klimatizované vozy Ampz,Bmz,jídelní vůz...a dokonce po tratích ČD jezdí jako Ex!
Jadran je sezonní vlak, nikdo na něj nedá Bmz :lol: vtipálku
DJ LA DÉFENSE
Uživatel

Odeslatod 8681 v 19.2.2007 14:17

Tom 11 napsal:Takový EC beru třeba 100/101 Jože Plečnik
->klimatizované vozy Ampz,Bmz,jídelní vůz...a dokonce po tratích ČD jezdí jako Ex!

Ex je to kvůli těm šrotum, co jedou s ním do Budějic, které pokračují jako R Šumava do volar
8681
Uživatel

Odeslatod Tom 11 v 19.2.2007 1:48

Karotka napsal:Trochu odbočím - co EC FATRA? Jel jsem s ním 3. 2. a moc "euro" mi nepřipadal - vozy Bmee, sice 6 sedaček à kupé a vlakový rozhlas, ale také stahovací okýnka (klíma není povinná?), design "DDR" (normy ne/hořlavosti dřevotřísky?)...

A zrovna vozy Bmee jezdili i na Ex Budvar,takže tam jsem to bral,bez příplatku ani nemůžu nic víc chtít,dokonce tam byl i jídelní vůz,ale to bylo minulý rok,teď ho zrušili úplně...ale když si vezmu,že takové vozy jezdily na JADRAN Expressu,tak to je opravdu ubohé...

Takový EC beru třeba 100/101 Jože Plečnik
Tom 11
Uživatel

Odeslatod DJ LA DÉFENSE v 19.2.2007 1:25

Karotka napsal:Trochu odbočím - co EC FATRA? Jel jsem s ním 3. 2. a moc "euro" mi nepřipadal - vozy Bmee, sice 6 sedaček à kupé a vlakový rozhlas, ale také stahovací okýnka (klíma není povinná?), design "DDR" (normy ne/hořlavosti dřevotřísky?)...
klíma je povinná,ale co si budeme nalhávat, i Němci to kolikrát šidí. V podstatě jde o princip, kdyby Fatru převedli mezi IC, nemůžeš říct ani popel IC mají méně podmínek, než EC. Avšak Detvan má EC kategorii a nemá jídelní vůz, na EC vlak mi to přijde už velkej nedostatek. Detvan by mělo bej IC (pokud chtěj rejžovat na příplatku) nebo Ex. když do Detvanu nastoupíš v Havířově směr Žilina asi budeš muset cvaknout příplatek, poslal jsem dotaz, jakže to s tím je.
DJ LA DÉFENSE
Uživatel

Odeslatod Karotka v 19.2.2007 0:43

DJ LA DÉFENSE napsal:Mezi námi přátelé EC DETVAN neodpovídá mezinárodní dohodám a napsal jsem už na dráhu dotaz.
Trochu odbočím - co EC FATRA? Jel jsem s ním 3. 2. a moc "euro" mi nepřipadal - vozy Bmee, sice 6 sedaček à kupé a vlakový rozhlas, ale také stahovací okýnka (klíma není povinná?), design "DDR" (normy ne/hořlavosti dřevotřísky?)...
Karotka
Uživatel

Odeslatod fibou v 18.2.2007 17:12

DJ LA DÉFENSE napsal:Z dopravního hlediska ano, to je jasné, já řekl, že jsou vedeny pod hlavičkou, ne že jsou v kategorii, to je velký rozdíl. Jinak Strela je pochopitelně EuroCity a ne InterCity!!!!

Jo to máš pravdu :) Nikdo není neomylný ;)
fibou
Uživatel

Odeslatod DJ LA DÉFENSE v 18.2.2007 15:39

fibou napsal:SC NENÍ druh vlaku podle předpisu ČD D2, služebně jsou všechny vlaky, které jsou pro cestující a pro přepravu SC, vedeny jako IC. Čili z dopravího hlediska je to IC, pro komerci a přepravu, čili pro cestující je to SC.
Z dopravního hlediska ano, to je jasné, já řekl, že jsou vedeny pod hlavičkou, ne že jsou v kategorii, to je velký rozdíl. Jinak Strela je pochopitelně EuroCity a ne InterCity!!!!
DJ LA DÉFENSE
Uživatel

Odeslatod fibou v 18.2.2007 15:36

DJ LA DÉFENSE napsal:135 je Slovenská Strela tuším a ta je u nás vedena pod hlavičkou SC a na Slovensku také.

SC NENÍ druh vlaku podle předpisu ČD D2, služebně jsou všechny vlaky, které jsou pro cestující a pro přepravu SC, vedeny jako IC. Čili z dopravího hlediska je to IC, pro komerci a přepravu, čili pro cestující je to SC.
fibou
Uživatel

Odeslatod DJ LA DÉFENSE v 18.2.2007 15:20

limm napsal:Náhradní souprva EC 141 Detvan ze Svinova:
151.008-0+3xB+BDbm(r)see+Aee.Na té 106 bohužel nevím.
Stejný problém jako s tím EC 141 je IC 135-oba jak přejedou hranice jsou vedeny v režimu Ex a úplně největší bomba je,že naš bimbadla slouží v Rakousku jako regionzug a z Břeclavi vezou vzduch.
135 je Slovenská Strela tuším a ta je u nás vedena pod hlavičkou SC a na Slovensku také.
DJ LA DÉFENSE
Uživatel

Odeslatod limm v 18.2.2007 14:06

Náhradní souprva EC 141 Detvan ze Svinova:
151.008-0+3xB+BDbm(r)see+Aee.Na té 106 bohužel nevím.
Stejný problém jako s tím EC 141 je IC 135-oba jak přejedou hranice jsou vedeny v režimu Ex a úplně největší bomba je,že naš bimbadla slouží v Rakousku jako regionzug a z Břeclavi vezou vzduch.
limm
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Provoz