Železniční doprava

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Re: To ne

Odeslatod Venca v 10.2.2007 1:07

Honzík napsal:nemám na to v jízdním řádu místo. Kam jako mám nalepit tu trať 121, když tam nemám žádnou volnou stránku? :shock:

Bude tam asi nejspíš stránka 223a nebo 224a, která se tam vlepí za okraj, jako tomu např. při zavedení ML v roce 2004.
To bude zase práce. :lol: :?
Venca
Uživatel

Bydliště: Poblíže několika tramvajových a jedné lodní zastávy.

To ne

Odeslatod Honzík v 09.2.2007 23:48

nemám na to v jízdním řádu místo. Kam jako mám nalepit tu trať 121, když tam nemám žádnou volnou stránku? :shock:
Honzík
problémový jedinec

Odeslatod Karotka v 09.2.2007 22:08

limm napsal:No to je sice pravda,ae psal jsem potluče a ne zabije a v tom je trochu rozdíl.Ale je mi jasné,že když diváky od dvou hodin masírují velkým železničním neštěstím,tak jim to určitě zvedne sledovanost.Neumím si představit,že by hlásali,že v Horní Dolní sjel místní občan ze silnice a narazil do plotu pro dobytek,je to taky nehoda,ale nikoho ba to nezajímalo.
Mírně odbočím, ale když se tu mluví o "zpravodajské zajímavosti", tak mi to nedá.

Jak praví klasik, "pes pokousal muže" není zpráva; "muž pokousal psa", to je zpráva! Jinými slovy, do zpráv se dostane spíše méně obvyklá událost. Dráha si tedy může gratulovat! Jó, kdyby byly železniční nehody tak časté, že už by se o nich nepsalo/netočilo, pak by to byl prů...blém.

A teď úplně mimo... "V Horní Dolní sjel místní občan ze silnice a narazil do plotu pro dobytek, následkem čehož dobytek prostor plotem vymezený náhle opustil a občana zmasakroval, pak vběhl do cesty přijíždějící sanitě a následky ještě teď odklízejí řezníci z širého okolí..."
Karotka
Uživatel

Odeslatod DJ LA DÉFENSE v 09.2.2007 21:59

fibou napsal:No to jo, já neměl ne mysli, že někoho zabije, ale ten "normílní" život skončí v tomto případě tomu strojvedoucímu, který se nejspíš půjde sednout, v lepšíkm případě, když nikoho nezabil, dostane podmínku, úhradu škody a přijde o práci - taky velká tíha... Stačí bohužel dost málo :(
Je to tvrdé, ale az chyby se musí zaplatit. Jinak foto z nehody jsou na http://www.vlaky.net pokud to tady ještě nezaznělo. Nějak smolnej tejden, taurus tedka peršing, málem ta gorila u toho přejezdu.

A k nehodám, je dobře, že to do televize dávají, škoda, že nesmí dávat záběry mrtvol, ono by to leckterýho "profíka za volantem autobusu, kamionu a v neposlední řadě auta odradilo.
DJ LA DÉFENSE
Uživatel

Odeslatod fibou v 09.2.2007 20:34

limm napsal:No to je sice pravda,ae psal jsem potluče a ne zabije a v tom je trochu rozdíl.Ale je mi jasné,že když diváky od dvou hodin masírují velkým železničním neštěstím,tak jim to určitě zvedne sledovanost.Neumím si představit,že by hlásali,že v Horní Dolní sjel místní občan ze silnice a narazil do plotu pro dobytek,je to taky nehoda,ale nikoho ba to nezajímalo.

No to jo, já neměl ne mysli, že někoho zabije, ale ten "normílní" život skončí v tomto případě tomu strojvedoucímu, který se nejspíš půjde sednout, v lepšíkm případě, když nikoho nezabil, dostane podmínku, úhradu škody a přijde o práci - taky velká tíha... Stačí bohužel dost málo :(
fibou
Uživatel

Odeslatod limm v 09.2.2007 18:58

Už tady tato diskuze dnes probíhala,tak tady pro upřesnění pro zájemce.Před pár lety, konkrétně 11.12.2004, jsme se rozloučili s pravidelnou osobní dopravou na trati č. 121 Podlešín - Hostivice. Po obnovení provozu v úseku Odb. Jeneček - Středokluky však kromě posílení nákladní dopravy na této trati dochází s první změnou JŘ i k oživení osobní dopravy.

Dne 31.3.2007 by měl poprvé vyjet z pražského Masarykova nádraží osobní vlak 19700 v řazení 810 + 015 BDtax po trase Dejvice - Veleslavín - Ruzyně - Hostivice - Středokluky - Podlešín - Slaný. Tento vlak bude přednostně určen pro cyklisty, kteří mají zájem o přesun do turisticky poměrně atraktivní oblasti. Vlak na své cestě míjí legendární hrad Okoř (nejblíže v žst. Noutonice), bývalé přemyslovské hradiště na Budči (nejblíže v Zákolanech zastávce), ale i proslulý menhir u obce Podlešín, známý jako Podlešínská skalní jehla.

Od 31.3. do 28.10.2007 vyjedou každou sobotu, neděli a svátek dva páry těchto "cyklovlaků" v relaci Praha Masarykovo n. - Slaný a oživí tak dopravu na laickou veřejností již téměř zapomenuté trati č. 121.
limm
Uživatel

Odeslatod limm v 09.2.2007 18:22

No to je sice pravda,ae psal jsem potluče a ne zabije a v tom je trochu rozdíl.Ale je mi jasné,že když diváky od dvou hodin masírují velkým železničním neštěstím,tak jim to určitě zvedne sledovanost.Neumím si představit,že by hlásali,že v Horní Dolní sjel místní občan ze silnice a narazil do plotu pro dobytek,je to taky nehoda,ale nikoho ba to nezajímalo.
limm
Uživatel

Odeslatod fibou v 09.2.2007 18:21

limm napsal:Selhání lidské faktoru tam je určitě,jednoduše řečeno:strojvedoucí projel návěstidlo v poloze stůj i to se bohužel stává,hlavně,že to dopadlo,tak jak to dopadlo.Jen mi vždy zaráží jaká se věnuje publicita nehodám dopravních prostředků(ať se jedná o jakoukoli veřejnou dopravu),ale to kolik lidí se den co den potluče v autech a jaké jsou škody,to už je všem novinářům šuma fuk.

No oficiálně mi to nikdo nesdělil, tak jsem to sem nechtěl psát, máme nějakou presumpci neviny, ale když to říkáš Ty, tak už je to asi jasný. Nicméně jsem si to i myslel, jak píšeš, to se stává, jsme jen lidi, ale bohužel jedna taková chyba zničí člověku mnohdy život...
fibou
Uživatel

Odeslatod martyn v 09.2.2007 18:12

limm napsal:...ale to kolik lidí se den co den potluče v autech a jaké jsou škody,to už je všem novinářům šuma fuk.

Nevím, nevím, Nova se automobilovým smrťákům, řekl bych, věnuje často, na můj vkus až přespříliš.
martyn
Uživatel

Odeslatod limm v 09.2.2007 18:04

Selhání lidské faktoru tam je určitě,jednoduše řečeno:strojvedoucí projel návěstidlo v poloze stůj i to se bohužel stává,hlavně,že to dopadlo,tak jak to dopadlo.Jen mi vždy zaráží jaká se věnuje publicita nehodám dopravních prostředků(ať se jedná o jakoukoli veřejnou dopravu),ale to kolik lidí se den co den potluče v autech a jaké jsou škody,to už je všem novinářům šuma fuk.
limm
Uživatel

Odeslatod martyn v 09.2.2007 18:01

Ještě ke 121: V Jenči a Želenicích se zastavovat opravdu nebude, nejde o chybu.
martyn
Uživatel

Odeslatod fibou v 09.2.2007 16:13

V Káranici dnes narazil rychlík do posunového dílu nákladních vozů. Rychlík projel návěst zakazující jízdu. Lokomotiva se částečně převalila na bok, první vůz soupravy rychlíku vykolejil, ale zůstal na kolech. Nákladní vozy vykolejili a vysypalo se dřevo na trať. Asi 4 lidé byli lehce zraněni včetně strojvedoucího. Ve stanici je moderní zabezpečovací zařízení JOP K-2000, u něhož se vlakové cesty stavějí pomocí počítače. Veškeré úkony obsluhy a pohyby vlaků jsou tedy zaznamenávány, proto nebude těžké zjistit příčinu nehody. Je možné, že se jedná o selhání lidského faktoru. Trať bude uzavřena do soboty cca do 6.hod. Je zavedena NAD.
fibou
Uživatel

Odeslatod demon v 09.2.2007 16:01

I.am.good napsal:Těžce jsi mě zklamal.... Myslel jsem, že jsi rozumný člověk, ale ty používáš IE. Klesl jsi u mne do nejspodnějších míst :lol: :lol: :lol:

Hmmm, tak to jsem tam taky... :cry:
IE používam k plný spokojenosti taky a nikdy jsem s nim neměl nejmenší problém :smt024 .
Ťuk, ťuk, ťuk...

Lehké odbočení od tématu si dovolím: Železniční doprava ? To ještě existuje ? Já jel vlakem naposledy z vojny a to už nějakejch pár pětiletek bude... :smt066 :D
demon
Uživatel

Odeslatod CitaroL v 09.2.2007 15:46

Seš s IE spokojenej? Asi máš hodně dobrej antivirák. :lol: Tolik bezpečnostích děr jako má právě tento "prohlížeč" nemají všechny ostatní dohromady, a to není nadsázka.
CitaroL

Odeslatod Káem v 09.2.2007 11:04

Já sem s IE spokojenej.
Káem
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Provoz